משחק ידידות: ישראל VS צ. אירלנד


(Giggsy) #1

הערב ב-21:45 יתקיים משחק ידידות בין נבחרת ישראל לנבחרת צפון אירלנד.

לאחר ההפסד לאלבניה 1:0 תנסה נבחרת ישראל לתקן את הרושם מחר במשחק ידידות מול נבחרת צפון אירלנד. מנור סולומון שהיה בתמונת ההרכב, סובב את הקרסול באימון המסכם ולא הצליח לסיים אותו. הקשר ההתקפי יבדק מחר על ידי רופא הנבחרת ולאחר מכן יוחלט אם הוא יכול לשחק.

המאמן אנדי הרצוג ישמור על מערך שלושת הבלמים, בניסיון להריץ אותו גם לקראת המשחקים הביתיים בליגת האומות בחודש הבא מול סקוטלנד ואלבניה. איתן טיבי יחליף את ניסו קפילוטו ויצטרף לשרן ייני ועאיד חבשי. דור מיכה יפתח בקישור במקום בירם כיאל ששוחרר בשבת, כשבהתקפה תומר חמד יחליף את ערן זהבי הפצוע ויוצב לצד מונס דאבור.

הרכב משוער: גיא חיימוב, אלי דסה, איתן טיבי, שרן ייני, עאיד חבשי, טאלב טואטחה, דור פרץ, ביברס נאתכו, דור מיכה, מונס דאבור, תומר חמד.

קרדיט לוואלה ספורט


#2

יש בעיה של הנעת כדור במחברת, מההגנה להתקפה. יש לנו קו הגנה לא רע וקו התקפה מעולה שבעיקר צריך לרוץ אחורה לנסות לקחת כדורים. הבעיה שההתקפה (חמד, דאבור) יודעת לסיים בנגיעה או שתיים ולאו דווקא לרוץ חצי מגרש עם הכדור.

להבדיל מהמשחק הקודם שבו מיכה עלה מאוחר מדי, הפעם מיכה יקבל הזדמנות לעשות את החיבור הנדרש בין ההגנה להתקפה - הנבחרת תהיה תלויה בביצועים שלו. את היכולת בישראל הוא מציג באופן נהדר, אך זה קורה כל פעם מהספסל. למעשה זו הזדמנות עבורו, להוכיח שהוא ראוי לשחק 90 דקות גם במכבי תל אביב וגם בנבחרת.

חסר לנו עוד קשר יצירתי שיוכל לחבר את ההגנה וההתקפה ואנחנו נוכל להיראות לא רעה בכלל.


(Giggsy) #3

כצפוי הובסנו, ואותו שחקן יצירתי שאמור לחבר בין הגנה להתקפה צריך להיות ביברס נאתכו. הבעיה שהוא לא עושה את זה. בכלליות אנחנו בקושי מניעים כדור וכשאנחנו כן עושים זאת אנחנו לא עושים זאת מספיק מהר על מנת להפתיע את היריבה.

זה אחד התחלואים של הכדורגל הישראלי, אנחנו משחקים לאט מדי ולכל שחקן יש 3 או 4 שניות לעמוד ולחשוב מה לעשות עם הכדור. בכדורגל העולמי זמן העמידה והחשיבה הוא קצר משמעותית.

עוד פאקטור שצריך לציין הוא עניין הכושר הגופני וחלוקת העומסים בין השחקנים על המגרש. אם ידוע שרוב המשחק שלנו תלוי בכנפיים(טווטחה ודסה) אז שחקן קישור הגנתי(במקרה הזה דור פרץ) צריך לעמוד מאחור במקרה של מתפרצת. במערך שאנחנו משחקים בו כרגע יש עומס די גדול של הגנה והתקפה על 2 המגנים והם צריכים להיות שחקנים עם כושר גופני טוב.