פיפ"א וטורנירים בינלאומיים שונים :: יורו u21

(Shlomix) #130

בתכלס, מה שיקרה הוא שליגת האומות המחורטטת הזו תגיע על חשבון משחקי הידידות.
לאו דווקא רעיון רע, אבל הביצוע, אוי, הביצוע…

(borntorun) #131

הרעיון עצמו הוא לא רע. לא הוסיפו בכלל פגרות נבחרות בשביל זה - זה הכל על חשבון משחקי הידידות המעצבנים הללו, ככה שאין בעיה פה. משחקי ידידות זה דבר שלא תורם כלום ואני בעד החלפתם במשחקים תחרותיים יותר, גם אם זה תואר מפוקפק. המקומות ליורו הם הגיוניים כדי לתת אשראי לטורניר כטורניר רציני ושקבוצות יקחו אותו ברצינות. מעניין אותי אם התואר הזה של ‘אלופת ליגת האומות’ יהיה שווה משהו בסוף.

הבעיה מתחילה בעיקר בזה שנותנים מקום ליורו גם לבתים הנמוכים, שזו די טיפשות. אפילו אם אנחנו מתעלמים מהאפשרות שקבוצות ירדו ליגה בכוונה, עדיין לא ממש הגיוני לתת מקום לאיזה בלארוס או ליכטנשטיין במקום קבוצה לגיטימית שתישאר בחוץ.

(Shusaku) #132

אני גם חושב שאין טעם לתת לקבוצה מליגה רביעית את הכרטיס. אבל, וזה אבל חשוב, המדינה שתזכה בכרטיס, תעפיל בפעם הראשונה (כנראה) בהיסטוריה לטורניר, וזה אושר לאומה שלמה, שאי אפשר לאמוד אותו. יש גם לזכור שזה יגיע ככל הנראה על חשבון אחת המדינות מהפלייאופים של המקום השלישי וכדומה, כך שזה לא יפגע יותר מדי ברמה, שממילא תרד עקב הרחבת היורו ל24 קבוצות.

(borntorun) #133

אני מבין מה שאתה אומר, אבל תפקידה של פיפ"א זה לא לגרום אושר לאומות ולא לספק מקומות בטורנירים היוקרתיים שלה כצדקה. התפקיד שלה זה לשמור על רמה גבוהה של כדורגל ולתת את המקומות למי שמגיע לה. מה גם שבחלק גדול מהארצות הללו, רמת הכדורגל נמוכה פשוט כי הספורט לא פופולרי שם, אז גם האושר יהיה מוגבל.

אני כן חושב שהרמה תרד - יש הבדל עצום בין נבחרות כמו אוסטריה, בוסניה, שוודיה ומדינות פלייאוף כאלו לכל מיני איי פארו וסאן מרינו למיניהם. זו אמנם רק קבוצה אחת, אבל הנוכחות שלה לא תורמת לספורטיביות של הטורניר.
רק להמחיש, הדרג האחרון כולל כרגע את: סאן מרינו, אנדורה, ליכטנשטיין, מאלטה, איי פרו, לוקסמבורג, קזחסטן, אזרבייג’ן, מולדובה, גאורגיה, לטביה ובלארוס. אולי תגרום אושר לאחת מהאומות הללו, אבל למשחק ולקהילה הרבה יותר עדיף את הנבחרות של אלאבה, זלאטן או דז’קו ביורו מאשר שקי החבטות הנ"ל.

(Shusaku) #134

הדרג האחרון כולל 16 נבחרות, הנבחרת שתעלה לא תהיה סן מרינו ולא לוקסמבורג, אתה יכול להיות בטוח.

הקבוצה שתזכה בראשות הבית הרביעי תהיה בערך במקום ה38 באירופה, בזמן ש24 נבחרות מעפילות ליורו. זה הבדל זניח.

(borntorun) #135

הוספתי עוד 4 קבוצות, ליטואניה, קפריסין, מקדוניה ואסטוניה. עדיין לא ממש קבוצות שאתה רוצה לראות ביורו.
אני מסכים שזה זניח, סך הכל קבוצה אחת מ24 (למרות שמשחק נגדם יכול לסדר את תחרות מלך השערים של הטורניר יופי), אבל אין שום סיבה עקרונית שזה יקרה. יכול להיות שקבוצות איכותיות כמו שבדיה או דנמרק יפסידו בפלייאוף של ליגה B ולא יעלו, בעוד האסטונים כן יעלו (ובכוונה לקחתי את הקבוצה שמדורגת הכי גבוה בליגה הרביעית).

(moshe34) #136

מה הסיפור של גל המעצרים של פיפ"א.קשור למונדיאל?

(BUSQUETS16) #137

קשור לכל הארגון המושחת הזה.
מספרים שבכירים מהארגון נעצרו והוסגרו לארה"ב שם יש חקירה מאוד גדולה נגד פיפא.
קראתי לא מזמן שבלאטר עצמו לא מגיע לארה"ב כבר תקופה מהפחד שיעצרו אותו, לא יתכן שעולם הספורט יסתכל מהצד על הנעשה בפיפא ואף אחד לא יפצה פה.
עכשיו הFBI מעורב והוא לדעתי לא יהסס לשחוט פרות קדושות, אני שמח על כך והגיע הזמן שינקו את החולי שיש בארגון העולמי, הגיע הזמן שיגיע מישהו שקוף וידאג לעשות סדר והכי חשוב, הגיע הזמן שמישהו יבטל את הטורניר ההזוי שקבעו לקטאר, זה אשכרה לשחק בחום שיש היום בחוץ.

(Red_Devil11) #139

באמת הגיע הזמן שמישהו ישים לזה סוף, כמה תעב בצע אפשר להיות בשביל לעשות מונדיאל בקטאר, בחורף, לדחות את כל הליגות ולשבש את סדר העונה הסדירה?

(moshe34) #140

החקירה הזו לא היתה יכולה להתרחש ללא העבודה המאוד מרשימה של העיתונאי-תחקירן אנדרו ג’נינגס.
הוא זה שחקר והביא לאף בי אי את הראיות המרשיעות שהתחילו את הכל.
הוא גם אומר בטויטר שבלאטר במרכז של הכל וזה רק ההתחלה.
[TW]603869046925299712[/TW]
הוא צריך לקבל פרס על זה.הוא גם גם היה בתוכנית תחקירים ששודרה גם בערוץ הספורט על השחיתות בפיפא אם מישהו זוכר פה…

(Kaar) #141

זה קצת אוף-טופיק, אבל מישהו יכול להסביר לבור כמוני איך כל זה עובד? באיזו סמכות ה-FBI עוצר אנשים שיושבים בשוויץ? האם הם אזרחים אמריקאים? האם הם ביצעו את העבירות המיוחסות להם על אדמת ארצות הברית? אולי גורמים אמריקאים הם אלו שנתנו להם את השוחד? או שה-FBI פשוט יכול לעצור כל אחד בכל מקום בעולם (בהנחה שיש הסכם הסגרה כמובן)?

(sus) #142

הם לא אזרחים אמריקאיים
אני חושב שלארה"ב מותר לעצור אותם כי חלק מהעבירות נעשו בשטחה או בדברים הקשורים אליה.
כנראה שאם יש הסכם הסגרה אז הראיות מבוססות מספיק בשביל מעצר, ו הגיוני שהכל יתנהל בארה"ב כי היא מוכנה “ללכלך את הידיים” יותר בפרשייה כזאת מאשר מדינות אירופה ובראשן שוויץ.

(Shusaku) #144

טוב אז בלאטר התפטר. למה? תסתכלו על רשימת העצורים בראשות פיפ"א. הפרשה רק הולכת ומסתבכת.

ד"א, יש שמועות מסויימות שמדברות על כך שסגן הנשיא ווב (צד שמאל בשורה שנייה בתמונה) קיבל כסף מהסוכן מנדש כדי ללחוץ על בלאטר להאריך את ההצבעה על כדור הזהב כדי לגרום לכריסטיאנו לזכות בו. רק שמועה בינתיים, אולי בעתיד נשמע על זה משהו.

(Sasha) #145

[TW]605778940427313153[/TW]

רק ביום שישי האחרון הוא שוב נבחר לנשיא, אבל [B]ספ בלאטר כינס היום מסע"ת מיוחדת בה הודיע שהוא מתפטר מתפקידו[/B], ומפנה את מקומו לנשיא חדש, לראשונה מאז 1998. בחיורת חדשות יתקיימו בהקדם.

(moshe34) #147

מישהו שמבין,אם יוצא צו מעצר נגד בלאטר,הוא מוגן בשויץ נכון אין הסכם הסגרה בין ארה"ב לשויץ?

(moshe34) #148

מי שרוצה להבין על מה כל הבאז,[B]ג’ון אוליבר עושה סדר מחדש בכל הפרשה בחלק השני שלו על פיפ"א
*שודר לפני ההתפטרות של בלאטר.
[/B]
//youtu.be/qr6ar3xJL_Q

תזכורת זה החלק הראשון ששודר לפני המונדיאל בברזיל.

(Lukaku) #149

מחירון פיפ"א (ממה שידוע עד כה):
10 מ’ דולר- להביא את המונדיאל אליך.
5 מ’ דולר- לוותר על המקום שלך במונדיאל.

בקצרה,
10 מ’ דולר זה הסכום ששילמה דרום אפריקה כדי לארח את מונדיאל 2010 (אני בטוח שזה זיל הזול כשיגלו כמה רוסיה וקטאר שילמו),
ואולי הפרט המקומם ביותר עד כה- פיפ"א עצמה שילמה להתאחדות האירית 5 מ’ דולר כדי שתרד מהערעור על משחק העלייה למונדיאל נגד צרפת עם שער היד של הנרי.

(סארי) #150

אם אני שחקן אירי אני שורף את ההתאחדות שלי ותובע את כל המושחתים שיש שם.

(דניאל.) #152

אני גם לא הבנתי מה הקשר לFBI ולארה"ב, אבל אני רק יכול לתאר לעצמי שארה"ב רוצה להיות “זו שעשתה סדר”, זה ממש ברור לי וזה קצת מציק לי אפילו. אבל מה הקשר FBI? ממש מוזר

(Mendieta) #153

אני רק יכול להגיד שזה מאוד מוריד לי מהכדורגל. מה מכור ומה לא? האם סניידר\צ’אבי היו צריכים לזכות בכדור הזהב ולא מסי? האם ריברי\מסי ולא רונלדו? האם זה הגיע עד לרמה של השופטים?! איכסה. אני מאוד מקווה שזה מסתכם “רק” בשוחד לאירוחים של מונדיאל ויורו ואולי הגרלות של משחקים (אני אמרתי את זה שראיתי משהו מכור בהגרלה לפני שנה נראלי, או השנה. ראיתי שזה שמוציא את הכדורים תופס כדור, משחרר אותו ומוציא אחר) ובחירות של כדורי זהב, אבל אני מאוד מאוד מקווה שזה לא הגיע עד למשחקים עצמם.