פיפ"א וטורנירים בינלאומיים שונים :: יורו u21

(Shusaku) #88

יותר מכך, הוועדה בדקה, ואכן, לא היה קבלת שוחד! כל הכבוד לפיפ"א על כך שניהלו חקירה הגונת, וזיכו את עצמם.

(האחיין של קרלס) #89

פיפ"א הודיעה רשמית שאליפות אפריקה תהיה שוב (גם ב2012 היא הייתה שם) בגיניאה המשוונית.

(borntorun) #90

מה שקורה עם הזיכוי של פיפ"א בקטאר זה לא ייאמן… קשה לי להאמין שבאמת יהיה דבר כזה, מונדיאל בקטאר, ועוד בחורף, אבל זה הולך ונראה סביר יותר.
רק משהו קיצוני, כדוגמת מחאה רחבה של שחקנים ואנשי מקצוע, יכול לשנות את זה. ואני לא רואה דבר כזה קורה.

(borntorun) #91

בדיוק כשחשבתם שלא יכול להיות יותר גרוע בנושא קטאר ופיפ"א:
תכירו את פאדרה אלמחיד (מצטער אם השם כתוב לא נכון), עובדת לשעבר בקטאר שהפסיקה לעבוד שם בסביבות 2011.
אלמחיד הסכימה להעיד לדו"ח של פיפ"א - ובעדותה טענה האשמות חמורות לגבי קטאר, והעידה שבאופן אישי היא מודעת לשוחד ומעשים פסולים שנעשו בקטאר.
מה עשה כותב הדו"ח אקרט עם הטענות הללו? ממש פשע כפול.
הוא אמנם התייחס אליהם בדו"ח, אך טען שהעדות שלה חשודה וכוללת סתירות וחשד לשינוי ראיות, ולכן כתב שהחליט להתעלם מהעדות הזו ומהממצאים שלה בדו"ח.
כדי להוסיף חטא על פשע, אקרט כלל בדו"ח פרטים מזהים שמזהים באופן חד משמעתי את אלמחיד כ’מלשינה’ וכאישה שהסכימה להעיד כנגד קטאר - לטענתה של אלמחיד, בניגוד להסכם הסודיות שהייתה חתומה עליו.
זהותה נודעה לכל תוך שעות והיא מדווחת שקיבלה מספר איומים על חייה וחיה ילדיה, והיא סיפרה שהיא “חיה בפחד ותחת איומים, במשך שארית חיי אסתכל אחורה מעבר לכתף בפחד”.
עוד אמרה אלמחיד: “פיפ"א בגדה בי על כך שהייתי אמיצה. לקחתי סיכון אישי גדול על מנת להגיד את האמת. הבטחת הסודיות של פיפ"א הייתה תנאי הכרחי מבחינתי לשיתוף הפעולה עם החקירה, על מנת לשמור על בטחוני ובטחון ילדיי. לא רק שהדו"ח של אקרט כלל תיאור מרושע, ציני ומלא טעויות שלי ושל העדות שנתתי, הוא נגד באופן חד משמעי את חוקי הסודיות של פיפ"א. המעשה שנעשה לי שולח מסר ברור ושלילי לכל מי שרוצה להתוודות ולספר את האמת”.

ממש שיטות של משפחת פשע, לקרוא ולא להאמין…
http://www.espnfc.com/fifa-world-cup/story/2150006/qatar-whistleblower-condemns-crudecynical-and-erroneous-fifa-report

(sus) #92

לפחות זה צבר פופולאריות לעומת התקרית הקודמת שלהם http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/618/723.html

אגב, אם נתקלתם בכתבה/מאמר/סרטון/דוקו מעולה על קטאר בכל מישור שהוא לא ביטחוני (כלכלה, תקשורת, תיירות או על עסקים) שלחו לי לינק בפרטי

אם אפילו 1 יעשה זאת אני אעלה פה תוך שבועיים את הפרק על ספורט מהעבודה הסופית שלי על קטאר

(האחיין של קרלס) #93

נקבעו 3 הבתים של הקופה אמריקה שתיערך בקיץ הקרוב (יוני ויולי כמובן).

(Lukaku) #94

לא ברור לי איך אף אחד לא קם נגד הרעיון שפיפא חוקרת את עצמה עם “חוקרים” שמקבלים ממנה את המשכורת.
מקומם ועצוב לדעת איך עובד האירגון שעומד בראש הענף שאנחנו אוהבים.

(sus) #95

לא הייתי רוצה להיות משובץ ב"בית המוות"…http://undergroundmgzn.com/2014/10/08/islamic-state-host-2026-world-cup/

ובזה נתקלתי בזה בחיפוש על העבודה שלי http://www.telegraph.co.uk/sport/football/world-cup/11229335/Exclusive-new-Fifa-report-go-and-give-them-hell.html

(JUVE-MAN) #96

באופן עצוב למדי, שני התסריטים הללו לא היו מפתיעים אותי.

(JUVE-MAN) #97

הגרלת הבתים של אליפות אפריקה:

(sus) #98

הייתי מסביר על השיטה החדשה של אופ"א למוקדמות היורו ומשחקי ידידות, אבל היא כל כך לא מובנת שאני בעצמי לא מצליח להבין אותה…

(F.Redondo) #99

מ-2018 תהיה ליגה של 54 נבחרות של אופ"א, שהמשחקים ישוחקו במועדים של “משחקי הידידות” .
יהיו 4 ליגות בהתאם לדירוג העולמי שלהם בפיפ"א, כשבכל ליגה יש 4 בתים . שבליגה הראשונה והשנייה יהיו 3 נבחרות בכל בית ובליגה השלישית יהיו שני בתים של 3 נבחרות ושני בתים של 4 נבחרות. בליגה הרביעית כל הבתים יכללו 4 נבחרות.

סה"כ יהיו 6 משחקים בינן לבין עצמן שלבסוף ה-4 המובילות בליגה הראשונה יעלו למיני טורניר של חצאי גמר וגמר .
הליגות גם ישתנו ונבחרות יוכלו לעלות או לרדת ליגה .

בקיצור, יש לנו עד 2018 להבין את השיטה הזאת .

(Tronas) #100

לא הבנתי כלום מהליגה הזאת, אולי כי אני מנסה להכניס יותר מדי דברים למוח שלי ב4 בבוקר…
ננסה בבוקר

(Ehud) #101

חוץ מזה שניסיתי וקראתי לפחות ב-3 מקורות שונים ועדיין לא הבנתי מה רוצים מאיתנו, יש דבר אחר שמפריע לי.

השחקנים ! גם ככה הטובים משחקים 80 משחקנים בעונה אז למה להוסיף להם עוד איזה ליגה מפגרת שתוסיף להם עוד 5-4 משחקים בשנה לפחות.
אחר כך אנחנו שואלים את עצמנו למה השחקנים קורסים שהם מגיעים למעמדי הגמר של הטורנירים הללו.

לחדש זה נחמד ויפה אבל אין מה לנסות להרכיב מה שלא שבור בעיני

(Tronas) #102

זה לא אמור להיות על חשבון משחקי הידידות שגם ככה קיימים?

(Lukaku) #103

לא הבנתי. זה במקום היורו? או סתם במקום משחקי ידידות סתמיים כביכול? ומה זכיה ב"ליגה"/“טורניר” הזה נותנת?
וכל כמה זמן זה יתרחש? ועל פני כמה זמן זה ימשך?

(Merengue) #104

הצימאון ליצור מפעלים נוספים, ולהוסיף משחקים ושידורים נוספים לערוצי הספורט ולהרוויח עוד כסף רק גומר את הכוח של השחקנים עוד יותר.
עם כל הכבוד הם לא מכונות. זה גם ההסבר שלי למה אני נגד משחקי חג המולד.

(borntorun) #106

[QUOTE=Ehud;1590244]
לחדש זה נחמד ויפה אבל אין מה לנסות להרכיב מה שלא שבור בעיני[/QUOTE]

השאלה היא, האם המצב הנוכחי לא שבור?
משחקי ידידות פזורים ברחבי השנה, שחקנים טסים חצי עולם בשביל משחקים לא מעניינים, הצופים ישנים, השחקנים מנסים להתחמק וסתם מעייפים את עצמם.

מבחינת עייפות השחקנים אני לא רואה שינוי עצום, כי המשחקים במילא מתרחשים. בעצם השינוי פה הוא במקום משחקי ידידות, משחקים ‘אמיתיים’. אפשר לטעון שמשחקי ידידות מתרחשים באווירה יותר ‘רגועה’ (ולכן פחות מעייפים), וגם סיכוי הרבה יותר גדול שיתנו לכוכבים לנוח בהם וינסו הרכבים משניים, אבל כל זה בעיניי לא מאוד קריטי: דבר ראשון כי משחק כדורגל זה משחק, וגם במשחקי ידידות שחקנים רצים הרבה ומתאמצים. וכי בכל מקרה רוב מאמני הנבחרות טוחנים את הכוכבים שלהם גם במשחקי ידידות (על מנת להריץ ולבנות הרכב ראשון).

השאלה היותר מעניינת היא, איזה מעמד יקבל הטורניר הזה בעיניי הנבחרות והאוהדים. המונדיאל והיורו הם עתיקים ויוקרתיים - האם הטורניר החדש יקבל חשיבות דומה? יהיה קרוב למונדיאל מבחינת יוקרה? או שסתם יהיה מדובר במעין דמה-סופר קאפ-מגן הקהילה-גביע הקונפדרציות, מפעל נחמד שלאף אחד לא [B]ממש[/B]​ אכפת ממנו?

(Ehud) #107

הכתבה היא לא חדשה אבל מאוד מעניינת על השיטה הבאה שלפי המתמטיקאי לאונרדו שארה צריכה להחליף את שיטת הבתים שלטענתו משעממת וגורמת למשחקים לא חשובים, לקניית משחקים ואפילו להפסד של 100 מיליון דולר לפיפ"א לעומת השיטה הקיימת, שווה לקרוא

(Shusaku) #108

אברהם גרנט עלה לרבע הגמר עם נבחרת גאנה. ומה עם היריבה? טוב ששאלתם. מאלי וגינאה המשווינית סיימו את שלושת משחקיהן בתיקו 1-1 והעולה לרבע הגמר מול גאנה של גרנט תיקבע בעץ או פלי.