פיפ"א וטורנירים בינלאומיים שונים :: יורו u21

(borntorun) #1

למי שפספס בסוף:

[QUOTE=borntorun;1467321]עקב דיון מאוד פורה ומצוין שהתפתח בנושא ה"בטח שמתם לב ש", הוחלט לפתוח דיון נפרד לכל הטורנירים הבינלאומיים שיגיעו אחרי ברזיל 2014.
זה המקום לדון ברוסיה 2018 ו(בעיקר) בקטאר 2022, לעקוב אחר עדכונים בנושא מונדיאל החורף והשחיתות בפיפא, לדון בטורנירי יורו עתידיים כולל יורו 2020 שיערך במדינות שונות ברחבי אירופה (ואולי ישראל ביניהם?), וגם לדון בכל טורניר נבחרות עתידי אחר.

כל ההודעות הרלוונטיות מ’בטח שמתם לב’ הועברו לכאן.
דיון פורה![/QUOTE]

האם אחרי יורו הצעירות, יגיעו לארץ משחקי יורו אמיתיים??

כמו שאנו יודעים, יורו 2020 לא יתקיים במדינה אחת אלא יהיה פרוש על 12 מדינות ברחבי אירופה.
איך זה יעבוד? כל מדינה מה12 תקבל ‘חבילת’ משחקים, הכוללת 3 משחקי בתים (לא ברור אם מאותו בית), ומשחק אחד משמינית או רבע הגמר.
חבילה נוספת, מספר 13, תכלול את 2 חצאי הגמר והגמר (שיתקיימו באותה מדינה).
32 מדינות כבר הגישו מועמדות לאירוח המשחקים, ביניהם כל המדינות האירופאיות הגדולות שאתם חושבים עליהם, וגם - ישראל. כאשר איצטדיון טדי הוא המועמד כרגע.
יורו מלא מן הסתם לא נקבל לפה, אבל האם ייתכן שהקשרים של לוזון וכו’ באירופה, הניסיון החיובי מאירוח יורו הצעירות, האיצטדיונים ברמה גבוהה יחסית שנבנים פה והקונספט של משחק בעיר הקודש - יספיקו כדי להביא לפה 4 משחקי יורו?

בקישור מפורטות כלל המדינות שהציעו את עצמם. אגב לפי מיטב הבנתי, אירוח משחקים אינו מבטיח עלייה אוטומטית :grin:

(Lukaku) #2

למה טדי ולא סמי עופר?

אני עדיין לא מבין איך היורו הזה אמור להתנהל, נבחרת תשחק ושעה אחר כך כבר תהיה על מטוס למדינה אחרת?

(Shusaku) #3

[QUOTE=Sturridge;1464576]למה טדי ולא סמי עופר?

אני עדיין לא מבין איך היורו הזה אמור להתנהל, נבחרת תשחק ושעה אחר כך כבר תהיה על מטוס למדינה אחרת?[/QUOTE]
הגישו את שניהם, סמי עופר נפסל כי הוא עוד לא מאושר למשחקים.

כמו שקורה לשחקנים בקבוצות שלהם, משחק חוץ בצ’מפיונס ומטוס הביתה למשחק ליגה 3 ימים אחרי זה, ואז עוד מטוס ועוד ועוד…
זה במיוחד לחגיגות ה-60 ליורו.

(Mendieta) #4

חתיכת עינוי להיות שחקן מקצועני ברמה הגבוהה ביותר. בקצב הזה שחקנים יעדיפו לא לקבל זימון לנבחרות.

(Ehud) #5

טמטום שלא נראה כמוהו…זה להוציא את הקישקא מהשחקנים.

מה אכפת לי שפלאטיני רוצה לאחד את אירופה למדינות הקטנות,נראה לכם שלמישהו יזיז אם המשחק יהיה בארמניה,דנמרק או צרפת חוץ מלארמנים.
זה יכריח את האוהדים להוציא המון כסף על כרטיסי טיסה ממקום למקום,לשחקנים לא יהיה זמן לנוח ולעשות אימונים רציניים ובסוף אני מבטיח לכם שזה יפגע בשחקנים ויגרום לפציעות, ומעל ומעבר יגרום לירדיה ברמת המשחק.

ובסוף היום אנחנו רואים יורו בשביל רמת המשחק! בשביל בינלאומיות יש מונדיאל, לרמה יש יורו.

(borntorun) #7

[QUOTE=ehudk;1464640]טמטום שלא נראה כמוהו…זה להוציא את הקישקא מהשחקנים.

מה אכפת לי שפלאטיני רוצה לאחד את אירופה למדינות הקטנות,נראה לכם שלמישהו יזיז אם המשחק יהיה בארמניה,דנמרק או צרפת חוץ מלארמנים.
זה יכריח את האוהדים להוציא המון כסף על כרטיסי טיסה ממקום למקום,לשחקנים לא יהיה זמן לנוח ולעשות אימונים רציניים ובסוף אני מבטיח לכם שזה יפגע בשחקנים ויגרום לפציעות, ומעל ומעבר יגרום לירדיה ברמת המשחק.

ובסוף היום אנחנו רואים יורו בשביל רמת המשחק! בשביל בינלאומיות יש מונדיאל, לרמה יש יורו.[/QUOTE]

אני חושב שהטיעון הכי חשוב, זה שהוא בעצם מאבד את אווירת היורו.
הרי כשטורניר כזה מגיע למדינה מסויימת זה כמו חג, יש אווירה, מגיעים עשרות אלפי תיירים מכל העולם, כל העיר מסיבת כדורגל, אוהדים בכל פינה, משחקים מסביב לשעון.
עכשיו כל זה לא יקרה. לכל מדינה יגיעו אוהדים של קבוצות בודדות, באף מדינה לא יתרחש ‘חג היורו’, אולי חוץ מזו של החצי גמר והגמר. בעיניי זה פספוס עצום לקהל ולתיירים.

(Shusaku) #8

[QUOTE=lolothe2nd;1464653]אהה זה חד פעמי לכבוד חגיגות 60? הייתי בטוח זה בגלל ההפסדים של אוקרינה ופולין ביורו האחרון[/QUOTE]
אני כמעט בטוח שקראתי איפשהו שביורו 2024 חוזרים למבנה של מארחת בודדת.

אני אישית לא רואה דבר רע בחגיגות ה-60 ליורו! אם נראה פה בטדי את גרמניה או ספרד (הבוגרות לא אלה של U21) או שבמקדוניה/ארמניה/הכנס של שם מדינה שלעולם לא תארח יורו יראו את הנבחרות הכי גדולות משחקות, אז מה רע בזה? פלאטיני התחיל עם קו שהכדורגל האירופי באמת יהיה נגיש ליותר מדינות ולא רק לאליטה של ספרד-גרמניה-אנגליה-איטליה.

אתם מוצאים בזה משהו רע? סבבה, רק אתם. כולה טורניר בודד שיערך ב-2020 ואמור להיות מאוד חגיגי, טורניר שבאמת כל אצטדיון יהיה מפוצץ ולא נראה משחקים כדוגמת פורטוגל-צ’כיה עם אצטדיון חצי ריק, תמיד לישראליים יש טבע לשפוט דברים לפני שהם קרו, אם ב-אוגוסט 2020 תחשבו שלא היה טוב תכתבו אז, כיום התאריך הוא ספטמבר 2014.

(Lukaku) #9

Shusaku
הקו הזה של פלאטיני שלדעתך אין בו שום דבר רע, המציא לנו גם את הרעיון הגאוני של מונדיאל בקטאר… בחורף.:21a9uf8:

פלאטיני הוא דיקטטור שמוכן לעשות הכל רק בשביל לקבל עוד כמה קולות.
ממש כמו ראש ההתאחדות שלנו.

(lolothe2nd) #10

סטרידג’,

מונדיאל בקטאר בה מהשחיטות של באלטר והליקוקים שלו למדינות ערב שבעלות אוצרות הנפט, ממש לא מאותם מניעים של מישל פלאטיני!
אתה אומר ש[RIGHT]פלאטיני הוא דיקטטור שמוכן לעשות הכל רק בשביל לקבל עוד כמה קולות (ברור שהוא רוצה להישאר כנשיא ולקבל עוד קולות, לפי מה שאתה אומר כולם מושחטים!), אך הוא מנסה להביא את הקולות בצורה מבורכת והרעיונות שלו נהדרים לדעתי![/RIGHT]

(Uriah) #11

הסיפור עם קטאר שונה ובעיקר מריח מאינטרסים לא כשרים. סך הכל [B]Shusaku[/B] כותב כאן דברים נכונים מאוד.

ב2016 יתקיים טורניר היורו השלישי שצרפת תארח כשבעבר המדינה כבר אירחה שני מונדיאלים: יש כאן חוסר איזון ובלתי אפשרי לפצות מדינה כמו ליטא או כמו ישראל באירוח טורניר מאותו הסוג, אמנם אפשר לפצל את האירוח כפי שנעשה בשלושה מתוך ארבעת הטורנירים האחרונים אבל משהו נפגע באווירת החג. בעיני דווקא מדובר בפשרה הרבה יותר הגיונית מחצאי-אירוחים למינהם.

אירוח של מדינה אחת אכן נצרב בזיכרון (לפחות מבחינתי): צרפת 98’, פורטוגל 06’, דרום אפריקה 10’ - משהו בצבע של המדינה נתפס והקונספט באמת ראוי מהבחינה הזאת. אבל אני לא זוכר את יורו 00’ כטורניר של הולנד+בלגיה או את יורו 12’ כזה של פולין+אוקראינה, האסוסיאציה חלשה מדי עבורי והשידוך נראה סתם גיאוגרפי ומאולץ.

אני לא יודע איך מחולק עומס המשחקים מבחינת לו"ז ואין ספק שמדובר במכשול, אבל סך הכל מדובר במקצוענים ולהוציא את ישראל המרחקים לא איומים ונוראיים. השחקנים בליגות האירופאיות השונות מתמודדים עם נסיעות גם במהלך העונה הסדירה, בין אם מדובר בטיסות פנים ובין אם בליגת האלופות או גביע אירופה כך שאני לא רואה כאן משהו חריג מדי. שלא לדבר על כל מסעות השיווק למען שלום-עולמי/כסף…

(Oleguer 23) #12

אני חושב שמה שידפק כאן זו המנוחה של השחקנים עד פתיחת העונה - היורו כנראה יתרחב, מהסיבות שכתבתם למעלה - אי אפשר לטוס בין כ"כ הרבה מדינות בכ"כ קצת זמן, ירחיבו את הפרשי זמני המשחקים.

אז ככה היורו יערך יותר זמן = פחות זמן מנוחה לשחקנים.

לדעתי כדי לצמצם כמה שיותר את נזק הטיסות, יחלקו את הבתים לאזורים. בית 1 למשל ישוחק בישראל, יוון, טורקיה וקפריסין. בית אחר יהיה ברומניה-בולגריה ובסגנון הזה. פחות לטוס, פחות עייפות. הרע במיעוטו.

שמתם לב כמה אנחנו מנסים בזמן האחרון לשער תאוריות בנוגע לשינויים הזויים של אופ"א? פתאום מודיעים ש3 מתוך 6 קבוצות במוקדמות היורו עולות אוטמטית, צרפת תשחק במוקדמות בתור משחקי ידידות, עכשיו היורו המעורב הזה…

(Shusaku) #13

[QUOTE=Oleguer 23;1464819]שמתם לב כמה אנחנו מנסים בזמן האחרון לשער תאוריות בנוגע לשינויים הזויים של אופ"א? פתאום מודיעים ש3 מתוך 6 קבוצות במוקדמות היורו עולות אוטמטית, צרפת תשחק במוקדמות בתור משחקי ידידות, עכשיו היורו המעורב הזה…[/QUOTE]

פלאטיני מנסה להרחיב את הכדורגל שיהיה נגיש לכל אירופה, אם זה כדי לקבל אהדה וקולות או כי באמת אכפת לו מהשכבות החלשות זה לא משנה.
לדעתי היה יכול להיות טוב אם היו עושים טורניר עם שני שלבי בתים כך שאמנם יהיו יותר נבחרות אך מנגד בשלב הבתים השני ישארו רק הטובות ביותר משם יהיו רבעי וחצאי גמר של האליטה.

(JUVE-MAN) #14

רגע רגע, אז העניין הזה עם מונדיאל בחורף זו לא הנפצה? זה באמת עומד לקרות?

והמועדונים שותקים בנושא??

(JUVE-MAN) #16

מי שמעורה יותר בכדורגל הספרדי יוכל לשפוך על זה אור - האם זה תקדים בספרד שיכול לפרוץ דרך עבור קטאלוניה, במידה ותהיה מעוניינת?

(ג. מיכאל) #17

[QUOTE=Uriah;1464764]סך הכל מדובר במקצוענים ולהוציא את ישראל המרחקים לא איומים ונוראיים. …[/QUOTE]

כל הארמניות והאזרביג’אניות יותר מרוחקות מישראל.

לגבי קטאר, אין ספק שהיו מעורבים אינטרסים לא כשרים (כרגיל) אבל השורה התחתונה היא שאי אפשר לארח את המונדיאל ההוא באירופה או דרום אמריקה (כי הן מארחות את שני המונדיאלים שלפני זה), ושחיפשו מדינה עם אזור זמן סביר לקהל האירופי. אפריקה נופלת כי חוץ מדרום אפריקה רק מצרים מסוגלת לארח טורניר כזה מבחינת משאבים, ומצרים כרגע לא מספיק יציבה.
קטאר נשארה בתור בחירה סבירה יחידה. הסיפור של החורף הוא אכן הנפצה. המשחקים יהיו בקיץ, באצטדיונים ממוזגים.

(Robbie Fowler) #18

ארמניה, אזרבייג’אן וגרוזיה לאו דווקא רחוקות יותר מישראל ביחס לכל אירופה, רק לדרום ולמערב.

אגב, לא ביטלו את הרוטציה בין היבשות?

(ג. מיכאל) #19

[QUOTE=Robbie Fowler;1466796]

אגב, לא ביטלו את הרוטציה בין היבשות?[/QUOTE]

לא. רק שינו אותה. היום הכלל הוא שיבשת לא יכולה לארח מונדיאל אם היא אירחה את אחד משני המונדיאלים האחרונים. כלומר, מדינות מאפריקה ודרום אמריקה לא יכלו להתמודד על האירוח של מונדיאל 2018, וברגע שרוסיה נבחרה (בעצם, ברגע שהתברר שכל המועמדות ל- 2018 הן אירופאיות) אז מדינות מדרום אמריקה ואירופה לא יכלו להתמודד על האירוח של 2022. על האירוח של 2026 לא יכולות להתמודד נבחרות מאירופה או אסיה.

(Robbie Fowler) #20

הבנתי. תכל’ס נשמע יותר הגיוני מהשיטה של כל מונדיאל יבשת אחרת, זה שאפתני מדי עבור כמה יבשות.

(borntorun) #22

[QUOTE=Thiago_Alcantara;1466821]סליחה על הבורות, אבל למה לא ארה"ב?[/QUOTE]

אין ספק שארה"ב יכולה לעמוד בזה בקלות יתרה מבחינת תשתיות וכו’, אבל זאת ארץ עם מעט תרבות כדורגל ועם הרבה מאוד אדישות לכדורגל. לא ברור למה, הספורט הזה פשוט לא תופס שם. יש משהו מבאס ולא ראוי בלהביא את תחרות הכדורגל הגדולה בעולם למדינה שפשוט לא אכפת לה מכדורגל, שהרוב הגדול של התושבים יהיו אדישים לגמרי אליה, ועוד בפעם השנייה ב30 שנה . חוץ מהעובדה שהם טכנית יכולים לארח אותה, וטכנית נמצאים ביבשת אחרת - למה זה מגיע להם?
הרבה יותר נחמד לראות חגיגות כדורגל ומדינות משתגעות כמו דרום אפריקה, ברזיל, וכנראה גם קטאר (שלהם לא מגיע מסיבות אחרות).
אני חושב שאוסטרליה הייתה מועמדת בסדר.

[QUOTE=ג. מיכאל;1466730]
קטאר נשארה בתור בחירה סבירה יחידה. הסיפור של החורף הוא אכן הנפצה. המשחקים יהיו בקיץ, באצטדיונים ממוזגים.[/QUOTE]

לא יודע מאיפה הביטחון. בלאטר, פלאטיני וכל הbigshots הרלוונטיים מדברים על כך בשיא הרצינות. יש מחאות אבל בינתיים הם יחסית זניחות, והכיוון נראה שלפחות יתקיימו פגישות מאוד רציניות כדי לגרום לזה לקרות. הדאגה היא לא לאיצטדיונים (שאכן יהיו ממוזגים), אלא בעיקר לאוהדים שיחיו במזג אוויר בלתי נסבל לחודשים האלו.

(ganjo) #23

[QUOTE=borntorun;1466825]אין ספק שארה"ב יכולה לעמוד בזה בקלות יתרה מבחינת תשתיות וכו’, אבל זאת ארץ עם מעט תרבות כדורגל ועם הרבה מאוד אדישות לכדורגל. לא ברור למה, הספורט הזה פשוט לא תופס שם. יש משהו מבאס ולא ראוי בלהביא את תחרות הכדורגל הגדולה בעולם למדינה שפשוט לא אכפת לה מכדורגל, שהרוב הגדול של התושבים יהיו אדישים לגמרי אליה, ועוד בפעם השנייה ב30 שנה . חוץ מהעובדה שהם טכנית יכולים לארח אותה, וטכנית נמצאים ביבשת אחרת - למה זה מגיע להם?[/QUOTE]

בארה"ב יש יותר אוהדי כדורגל מבקטאר- זה בוודאי לא טיעון משכנע. כמות ההיספנים והמהגרים יכולים למלא שם כל איצטדיון בכל משחק, שלא לדבר על תרבות הספורט המטורפת שיש שם שמבטיחה נוכחות שיא בכל דבר.