גארת' בייל :: מלך השערים של ווילס בכל הזמנים

ריאל-מדריד

(orelh94) #162

זה ת’רד הקלאסיקו? אני לא מבין איך אתה מכניס לי דברים לפה כל הזמן. אני מדבר על העונה, על הקבוצה, על התפקיד של בייל בתוכה.
כן, ייקח זמן שהוא ישתלב, ייקח זמן שהוא יכנס לכושר (לא מדבר על כושר שיא בכלל) וכן ייקח זמן שהוא יתחיל להראות תוצאות.
אבל לתקוע אותו באגף ימין 20-30 דק’ במשחק לא מועיל לא לבייל ולא לקבוצה. אם כבר מכניסים אותו שינסו אותו באמצע, אבל שהוא נתן את העונה הכי טובה בקריירה שלו.

(הייזנברג) #163

[QUOTE=orelh94;1475587]זה ת’רד הקלאסיקו? אני לא מבין איך אתה מכניס לי דברים לפה כל הזמן. אני מדבר על העונה, על הקבוצה, על התפקיד של בייל בתוכה.
כן, ייקח זמן שהוא ישתלב, ייקח זמן שהוא יכנס לכושר (לא מדבר על כושר שיא בכלל) וכן ייקח זמן שהוא יתחיל להראות תוצאות.
אבל לתקוע אותו באגף ימין 20-30 דק’ במשחק לא מועיל לא לבייל ולא לקבוצה. אם כבר מכניסים אותו שינסו אותו באמצע, אבל שהוא נתן את העונה הכי טובה בקריירה שלו.[/QUOTE]

לא זה לא ת’רד הקלאסיקו אבל אם תשים לב אז כל הדיון של שני העמודים האחרונים הוא על המיקום של בייל בקלאסיקו ואם הוא צריך לפתוח.
לאורך זמן ? הוא הכי אפקטיבי מאגף שמאל אבל רונאלדו כמובן ישאר שם, לדעתי זאת אחת העסקאות המיותרות של השנים האחרונות, כאילו פרז רצה להוכיח משהו.

(Madridista#1) #164

[QUOTE=הייזנברג;1475603]לא זה לא ת’רד הקלאסיקו אבל אם תשים לב אז כל הדיון של שני העמודים האחרונים הוא על המיקום של בייל בקלאסיקו ואם הוא צריך לפתוח.
לאורך זמן ? הוא הכי אפקטיבי מאגף שמאל אבל רונאלדו כמובן ישאר שם, לדעתי זאת אחת העסקאות המיותרות של השנים האחרונות, כאילו פרז רצה להוכיח משהו.[/QUOTE]

אני לא מבין על סמך מה החלטת ש"בייל הכי אפקטיבי בצד שמאל", הרי את העונה הטובה בקריירה שלו, אשתקד(שגם בסופה נבחר לשחקן השנה בפריימרליג) הוא שיחק בעמדה שמתחת לחלוץ, כשחקן חופשי באמצע.

חוץ מזה הוא שמאלי ברגל ככה שהוא אמור להיות הכי אפקטיבי באמצע וגם בצד ימין, כדי שיוכל לנצל את החיתוך המהיר שלו לאמצע ולשחרר את הבומבות שלו. לא מבין למה לדעתך שחקן שמאלי ברגל כמו בייל צריך לשחק בשמאל, אנחנו מפסידים גם את החיתוך לאמצע וגם את האיומים שלו לשער בתור שחקן חופשי באמצע.

אין לנו התקפה יותר טובה להציע מדי מאריה-בייל-רונאלדו. בייל ישחק כשחקן חופשי, שילחץ(דבר שהוא עושה טוב) את שחקני ההגנה של בארסה, ומצד שני אנחנו נרוויח אותו גם במתפרצות וגם באיום תמידי על השער(בעיטות מרחוק, דריבלים).

אנשים פה ממש צבועים עם בייל. מצד אחד שופטים אותו ואומרים שהוא “פתח את העונה בצורה רעה”(למרות שזה ממש לא נכון בהתחשב לנסיבות) ומתעלמים מהעובדה שהבחור הנהדר הזה לא עשה הכנה לעונה, לא ידע באיזו קבוצה ישחק עד ה1.9 והיה פצוע כל הקיץ, ומצד שני, שרוצים לתת לו הזדמנות בקלאסיקו בתור שחקן חופשי על חשבון השחקן הכי גרוע בקבוצה נכון לעכשיו, בנזמה, אומרים שהוא לא יספק את הסחורה ומדברים עליו כאילו זה שחקן שעלה מהנוער עכשיו.

הלו, אם היו אלטרנטיבות כמו סוארז או פלקאו הייתי מבין. אבל מוראטה(למרות שיש מצב שיתן תפוקה טובה נגד בארסה) או בטטה שמחמיץ ממטר לא עדיפים על שחקן השנה באנגליה.

(Bender) #165

[QUOTE=Melo #7;1475660]אני לא מבין על סמך מה החלטת ש"בייל הכי אפקטיבי בצד שמאל", הרי את העונה הטובה בקריירה שלו, אשתקד(שגם בסופה נבחר לשחקן השנה בפריימרליג) הוא שיחק בעמדה שמתחת לחלוץ, כשחקן חופשי באמצע.
[/QUOTE]
בייל תופקד באגף שמאל ברוב המשחקים שלו אשתקד, כשלנון באגף ימין ודמבלה/סיגרודסון/דאמפסי באמצע הקישור ההתקפי.

(XA14) #166

(Blu) #168

אנשים בפורום ובכלל לא נותנים מספיק קרדיט להכנה ראויה לעונה, חיבור עם הקבוצה וזמן על המגרש.
אני לא אתחיל לתרץ בשביל בייל, אבל לעבור מדינה ועוד לקבוצה כמו ריאל מדריד זה קשה גם בלי תו מחיר של 91 מיליון יורו.

גם אני חושב שעד עכשיו בייל לא מבריק, אבל מצד שני אני ממש לא מתרגש מהעניין או מתאכזב, כי אני לא מצפה לשום דבר. הוא צריך להישאר בריא, לצבור עוד זמן עם הקבוצה ושאנחנו נתחיל לשפוט אותו באיזור פברואר/מרץ.

(Merengue) #169

אני לא אומר שהוא לא שחקן גדול , אני לא אפסול את זה שצריך לתת לו זה להתחבר , למצוא איך הוא מבטא את עצמו הכי טוב בסגל הזה ובסגנון הכדורגל הזה ובכלל בכדורגל הספרדי… אני פשוט חשבתי גם כשעוד העלו את השם שלו בקיץ , וגם כשקנו אותו וגם בעתיד שהוא פשוט קניה גרועה . ולא בגלל השחקן , אלא בגלל שמנסים לדחוף בכוח שחקן כזה בקבוצה שלא צריכה אותו . זה שמנסים לשלב אותו בימין זה נחמד , אבל כמו שאמרו פה הרבה הערב על השילוב שלו בהרכב הפותח , זה פשוט להיכנע לפוליטיקה , זה בכוח לדחוף מישהו שלא מתאים רק בגלל שהוא גארת בייל ובגלל המחיר שלו ובגלל שהיריבה היא בארסה . זהו שלא !

(Assou-Ekotto) #170

[QUOTE=Bender;1475813]בייל תופקד באגף שמאל ברוב המשחקים שלו אשתקד, כשלנון באגף ימין ודמבלה/סיגרודסון/דאמפסי באמצע הקישור ההתקפי.[/QUOTE]

לא נכון,
מתי שהוא עשה את הקפיצת מדרגה, מעוד שחקן מוכשר לסופראסטר היה בזכות שנתנו לו לשחק איפה שרצה.
המפות שXA14 הביא מראות את זה באופן ברור,ובכלל אם תמצאו מפה שמראה מאיפה באו הגולים תראו שהוא יכול להכניס מכל מקום

(Halla_Madrid) #171

גארת’ בייל הוא בגדר עצם בגרון כרגע - ממש ככה.
לא עבר מחנה אימונים עם הקבוצה, אז הוא לא מתואם עם השחקנים; עבר פציעות בחודשים האחרונים, אז הוא לא כשיר ב-100%; לא בשיאו (בלשון המעטה), כי לא היה לו הרבה זמן משחק (שהוא אמור לקבל מול קבוצות קטנות, לא בקלאסיקו!).
אבל מה? - הוא עלה 91 מיליון יורו, אז הוא חייב להיות בהרכב! הוא חייב להיכנס לעניינים! כדי שפלורנטינו לא יתעצבן.

שימו לב באיזה משחקים הוא הרכיבו אותו בהרכב - ויאריאל וברצלונה בחוץ! בשני המשחקים קשים מאוד, שבשניהם איבדנו נקודות. לא מפיל את האחריות עליו, אבל ההסתבכות בשני המשחקים האלו היא בגלל ששינו את ההרכב בשבילו.

אני באמת לא מבין את אנצ’לוטי. מה היה רע כשהוא נכנס כמחליף פה ושם? למה לא להמשיך עם זה עד שהוא יהיה כשיר, גם פיזית וגם מנטלית? את ההרכב הוא אמור לקבל במשחקים ‘חסרי חשיבות’, שהניצחון מובטח בהם, או שהם לא חשובים (את ההזדמנות הזאת פספסנו כשהוא החמיץ את מחנה האימונים).

לראות את ההתנהלות של ברצלונה עם ניימאר בתחילת העונה ולקנא.

(Bender) #172

[QUOTE=XA14;1475823][/QUOTE]
עדיין אפשר לראות בור ברור באגף שמאל.

(imblue) #173

[QUOTE=Blu;1475938]אנשים בפורום ובכלל לא נותנים מספיק קרדיט להכנה ראויה לעונה, חיבור עם הקבוצה וזמן על המגרש.
אני לא אתחיל לתרץ בשביל בייל, אבל לעבור מדינה ועוד לקבוצה כמו ריאל מדריד זה קשה גם בלי תו מחיר של 91 מיליון יורו.

גם אני חושב שעד עכשיו בייל לא מבריק, אבל מצד שני אני ממש לא מתרגש מהעניין או מתאכזב, כי אני לא מצפה לשום דבר. הוא צריך להישאר בריא, לצבור עוד זמן עם הקבוצה ושאנחנו נתחיל לשפוט אותו באיזור פברואר/מרץ.[/QUOTE]

ייחסתי לזה חשיבות גבוהה מאוד עד למעבר של אוזיל לארסנל…
כנראה שאפשר גם בלי, אבל שצריך מכלול של תנאים תומכים כדי שזה יקרה.

(esproN) #174

יש כלל ויש יוצא מן מהכלל.
אתה לא באמת יכול להשוות בין המצב שאוזיל נמצא בו לבין בייל.
ראשית אוזיל הגיע לארסנל בכושר שהוא יכול לסיים 90 דקות,דבר שבייל לא מכיוון שגם בטוטנאהם הוא לא שיחק בגלל הפציעה.
דבר שני ארסנל מתאימה את עצמה לאוזיל,המערך די נבנה סביבו,הוא לא משחק בעמדה שזרה לו והוא עושה בערך את אותו התפקיד שהוא עושה בנבחרת בזמן שאצלנו אנצ’לוטי לא יודע בכלל איך לאכול את בייל,איפה להציב אותו ואיך לשחק איתו גם ממש רואים בברור שהקבוצה לא ממש משתפת אותו במשחק.

מה גם שרואים שבייל ממש לא בכושר,אתמול גם בפעולות שהוא עשה אותם די פשוטות בטוטנאהם כמו לעבור שחקן באחד על אחד על הקו (ועוד שחקן כמו אדריאנו) הוא נכשל בהם.
אני לא מתומכיו של הרכישה של בייל (אני אהיה כנה,גם לא מהרכישה של רונאלדו בזמנו) אבל אני חושב שעוד מוקדם לשפוט אותו.!

(imblue) #175

לא ביטלתי לחלוטין את החשיבות של קדם עונה, רק אמרתי הדירוג של הפרמטר הזה בהצלחה של שחקן ירד מאוד בעיניי לאחרונה.

(Rotem360) #176

אותי יהיה מעניין לראות את בייל דווקא בעמדה של איסקו. כלומר איסקו פתח את העונה בצורה מופלאה אבל מאז חלה ירידה חדה ביכולת שלו ויכול להיות שתחרות על ההרכב תעשה לו טוב, מודריץ׳ הוא קשר 50-50 וכשהוא משחק בעמדה של איסקו הוא דיי נעלם ומורגש הרבה פחות, שלישיית קישור של מודריץ׳-יארא-חדירה היא אפורה מדי ותאכלס חדירה פשוט לא מספיק טוב התקפית כדי לשחק קשר 50-50. לעומת זאת רכשנו את בייל שאת העונה הכי טובה שלו עשה דווקא בעמדה הזאת מאחורי החלוץ, מודריץ׳ יהיה מי שיניע וינהל את המשחק ובייל יוכל להתרוצץ מעליו בין אם באמצע או ללכת לקבל כדור בשמאל ולנסות להכניס כדור עומק, או ללכת ימינה ולהיכנס עם רגל שמאל לאמצע ולבעוט. אני לא מסכים עם אחדים כאן שכינו אותו ״עצם בגרון״ וחושב שאם נדע לנצל את היתרונות שלו הוא יוכל לתרום לנו הרבה, אני חושב שאיסקו שחקן מצויין עם פוטנציאל ענק אבל אני לא יודע אם כרגע הוא מתאים כדי להיות שחקן הרכב למשך עונה שלמה לעומת זאת אני מאמין שבייל כן יכול לעמוד בזה, ואם (נקווה שלא) תכול ירידה בכושר של די מריה בייל יוכל ללכת ימינה ואיסקו יחזור למרכז. והיי מי יודע אולי אפילו יחליטו לתת לרונאלדו מדי פעם מנוחה ואז בייל יוכל לשחק בשמאל. בסך הכל בייל הוא שחקן מאוד מאוד מגוון התקפית וצריך לנצל את זה.

(Madridista#1) #177

בסה"כ אני בדעה של בלו, ולא חושב שצריך להתרגש יותר מדי, אנחנו מדברים על גארת’ בייל, לא איתי שכטר.

יחסית לאחד שפתח העונה רק פעמיים ולא בכושר שיא, שני בעיטות לשער זה בהחלט סביר. את הבעיטה הראשונה של בייל, שהוא בעט מהאוויר - בייל של טוטנהאם אשתקד בועט למסגרת אם לא לחיבורים. גם המהלך השני שלו כאשר עבר שחקן ובעט בעיטה טיפה גבוהה מעל השער זה דבר שיתלבש לבייל בהמשך העונה.

יהיה מעניין לנסות הרכב עם בייל כחלוץ נסוג, כמו שהיה עונה שעברה. משהו כמו :
בנזמה
די מאריה, בייל, רונאלדו

אנחנו מאבדים פה את איסקו, אבל כרגע אני לא רואה שיש לו מקום בהרכב. בייל חייב להכנס לעניינים, ומשחק סביר אחד זה לא סיבה לא לתת לו את המושכות. השקענו בו יותר מדי, חייבים לתת לו בטחון והמשכיות בהרכב.

(SantiagoBernabeu) #178

[QUOTE=Raphael Varane;1475345]בדיעבד כולם חכמים. אתה ידעת שדי מריה יהיה בכושר כזה כשקנינו את בייל?[/QUOTE]

כן. הוא נתן פתיחת עונה מטורפת ומי שמכיר אותו ידע שהוא חזר לכושר של לפני הפציעה. אני ידעתי את זה, כן.

(orelh94) #180

מוקדם מדי כדי להספיד את בייל. אני יודע מה הוא שווה.
שחקן די צעיר, לא שיחק באופן סדיר משהו כמו חצי שנה, נמצא כרגע בקבוצה שבה הוא לא מכיר את השחקנים סביבו והגיע ללא קדם עונה בכלל לליגה שונה ומדינה שונה לחלוטין.
נוסיף את זה שהוא שיחק בתפקיד זר לו בפאקינג קלאסיקו שבנוסף לכך הוא היה בקאמפ נואו.
מבחינתי עד תחילת-אמצע העונה השנייה שלו בקבוצה אין לבחון אותו ולקבוע מה יהיה גורלו ואם הוא בלוף או לא. תראו את מודריץ’ לדוגמה. הבחור הגיע במצב דומה לשל בייל כשהוא הגיע, לא שיחק כ"כ טוב בהתחלה ופתאום שמצאו לו את התפקיד הנכון והוא מצא את התיאום עם הקבוצה הוא מציג את היכולות הפנטסטיות שלו. כולם הספידו וקיטרו עליו בהתחלה ובסוף הוא הפתיע.

בקיצור לגבי בייל צריכים להרגע עם הפאניקה, אני נורא אופטימי לגביו כי זה שחקן שאני עוקב באדיקות אחרי ההתפתחות שלו ב3-4 שנים האחרונות. אני יודע מה הן היכולות שלו ומה הוא מסוגל לעשות.

(hmmm) #182

ובזאת מסתיים הויכוח על די מאריה.

בכלל, אני חושב שכדאי להוסיף חוק לדיון הזה שאוסר על אנשים להגיד אם בייל הוא רכישה מיותרת או לא עד לסיום העונה. אני לא יודע מה הטעם לחזור לזה שוב ושוב כשהוא הוא כבר פה…

(amos12) #183

[QUOTE=orelh94;1476358]מוקדם מדי כדי להספיד את בייל. אני יודע מה הוא שווה.
שחקן די צעיר, לא שיחק באופן סדיר משהו כמו חצי שנה, נמצא כרגע בקבוצה שבה הוא לא מכיר את השחקנים סביבו והגיע ללא קדם עונה בכלל לליגה שונה ומדינה שונה לחלוטין.
נוסיף את זה שהוא שיחק בתפקיד זר לו בפאקינג קלאסיקו שבנוסף לכך הוא היה בקאמפ נואו.
מבחינתי עד תחילת-אמצע העונה השנייה שלו בקבוצה אין לבחון אותו ולקבוע מה יהיה גורלו ואם הוא בלוף או לא. תראו את מודריץ’ לדוגמה. הבחור הגיע במצב דומה לשל בייל כשהוא הגיע, לא שיחק כ"כ טוב בהתחלה ופתאום שמצאו לו את התפקיד הנכון והוא מצא את התיאום עם הקבוצה הוא מציג את היכולות הפנטסטיות שלו. כולם הספידו וקיטרו עליו בהתחלה ובסוף הוא הפתיע.

בקיצור לגבי בייל צריכים להרגע עם הפאניקה, אני נורא אופטימי לגביו כי זה שחקן שאני עוקב באדיקות אחרי ההתפתחות שלו ב3-4 שנים האחרונות. אני יודע מה הן היכולות שלו ומה הוא מסוגל לעשות.[/QUOTE]

יופי העיקר שאתה יודע, עכשיו כולם רגועים. לשפוט אותו רק מאמצע העונה השנייה, סליחה? שחקן שמגיע בסכום של 90 מיליון יורו ויותר, זמן הההתקלמות שלו צריכה להיות שנה וחצי? יש שחקנים שמגיעים בינואר לקבוצות ומהמשחק הראשון נותנים תצוגות מדהימות, אין ספק שמגיע לבייל עוד זמן, אבל לתת לו שנה וחצי בשביל להתאקלם זה הגזמה פרועה, הוא כבר מתאמן עם הקבוצה למעלה מחודשיים- ובינתיים הוא לא הראה כלום(אני צוחק מאנשים שאומרים ששתי בעיטות שלו שהרגו ציפורים זה ‘ניצוצות’). בלי קשר לזה שבייל בחיים לא שווה את הסכום ששולם עליו, ובמקרה הטוב חצי מזה, הוא גם דופק לכם כשרון צעיר כמו חסה.

(Madridista#1) #184

[QUOTE=amos12;1476408]לשפוט אותו רק מאמצע העונה השנייה, סליחה? שחקן שמגיע בסכום של 90 מיליון יורו ויותר, זמן הההתקלמות שלו צריכה להיות שנה וחצי? יש שחקנים שמגיעים בינואר לקבוצות ומהמשחק הראשון נותנים תצוגות מדהימות, אין ספק שמגיע לבייל עוד זמן, אבל לתת לו שנה וחצי בשביל להתאקלם זה הגזמה פרועה, הוא כבר מתאמן עם הקבוצה למעלה מחודשיים- ובינתיים הוא לא הראה כלום(אני צוחק מאנשים שאומרים ששתי בעיטות שלו שהרגו ציפורים זה ‘ניצוצות’). בלי קשר לזה שבייל בחיים לא שווה את הסכום ששולם עליו, ובמקרה הטוב חצי מזה, הוא גם דופק לכם כשרון צעיר כמו חסה.[/QUOTE]

בייל התאמן עם הקבוצה במקרה הטוב אולי חודש, בטח לא למעלה מחודשיים. הוא רק הגיע למדריד בתחילת ספטמבר, וכזכור הייתה לו פציעה אחרי שער הבכורה שלו מול ויאריאל.

אני גם חושב שאתה צודק ולא צריך לתת לשחקן כזה שנה וחצי להתאקלם, אך מצד שני אני גם לא חושב שהוא יזדקק לכל כך הרבה זמן, הוא שחקן באמת ברמה העולמית, סופרסטאר מוכח, שצריך רק הרצה בהרכב כל עוד הוא כשיר, השאלה היא באיזו עמדה. למרות שלדעתי הוא יכול לאיים מכל עמדה בהתקפה. הקלאסיקו לא באמת שיקף את מה שהוולשי יודע, כל הקבוצה כיבדה את ברצלונה + כל הזהירות המיותרת של אנצ’לוטי שעלה עם ראמוס ככקשר אחורי.

אנחנו עוד נהנה ממנו, סבלנות. יש עוד קלאסיקו, ויש לבייל מספיק זמן להתרגל לקבוצה ולרונאלדו. רק צריך שהוא לא יפצע.