גארת' בייל :: מלך השערים של ווילס בכל הזמנים

ריאל-מדריד

(Raulito-7) #374

במשחק הזה מול ברזיל גם סמי קדירה נראה עילוי התקפי, הוא לא חגג ככה על יריבה מאז ילדים ג’ אצל המאמן רמי מבית"ר שמשון. וברצינות: טוני קרוס שחקן אלגנטי, יש לו ראיית משחק מעולה ורגל מדויקת כמו סרגל, בין אם זה הכדורים הנייחים שלו או המסירות הארוכות, הוא יודע להצטרף מאחור, אבל הוא לא איזה פוגבה. בבאיירן הוא שיחק יותר התקפי ויש לו עונה אחת עם 7 שערים, עונה אח"כ 9 - עונת הטרבל, ובעונה האחרונה למשל כבש 4 שערים בלבד. זה לא הת’רד המתאים, אבל מבחינתי הבעיה היא לא איפה קרוס משובץ אלא שהוא משחק בכלל, רוצה לראות את קובא משחק במקומו ולאורך זמן.

בעונה הראשונה של בייל בריאל הוא היה בסדר גמור מכנף ימין. הוא היה חותך לאמצע לפעמים ובועט טוב וגם מבשל שערים בהרמות היפות שלו ברגל ימין. מבחינתי שיהיו חילופי מקומות עם כריסטיאנו בהתקפה וגם בנזמה חלוץ שיודע לעשות את העבודה מהאגף פה ושם. אני עדיין רוצה לראות את בייל מנצח לנו איזה משחק גדול. בידיוק אתמול כתבתי על כך באתר: [B]‘השואו של בייל’[/B]

[RIGHT]במדי ריאל, במשחק נגד ראיו וייקאנו הוא כבש רביעייה היסטורית בעשירייה היסטורית, אבל אף-אחד לא יצא מגדרו. קל לשחק נגד עשרה שחקנים ושטחים פתוחים הם הלחם והחמאה של בייל. כמה ימים לפניכן ריאל מדריד בעטה בדלי כשהפסידה במדריגל ולא הצליחה לצמק את הפער מברצלונה. בייל כעס ואמר “השחקנים הם לא רובוטים”, ואמר שהתקשורת הייתה מדברת אחרת אם הכדורים היו נכנסים. והוא צודק. בייל היה מסוכן מאוד בכנף ובישל מספר מצבים מעולים, אבל בנזמה וכריסטיאנו החמיצו.

במשחק במאסטייה הוא הופיע משום מקום וכבש שער אדיר בנגיחה לאחור. את ההמשך אתם מכירים - כעבור חצי דקה, בהתקפת הנגד, ריאל מדריד שוב חלמה ונענשה, רק 2:2 בסיום ותקופתו של רפא בניטס היא כבר היסטוריה. אז בייל משתפר, אין ספק בכלל. אבל חובת ההוכחה עדיין על הוולשי. אנחנו מחכים שהוא ינצח לנו משחק גדול והפעם באמת. במאסטייה זה כמעט קרה והיה צריך לקרות, אבל הדברים לא הסתדרו ולא באשמתו כמובן. אנחנו מחכים לראות את בייל מתעלה במשחק נגד יריבה נגדה הוא תמיד מתקשה - אתלטיקו מדריד, נגדה גם אספקת הכדורים תהיה יותר נמוכה. משחק בו היריבה תהיה אגרסיבית ומרגיזה. או אולי במשחק נגד רומא באולימפיקו בשמינית הגמר ליגת האלופות. טוב, על אדמת איטליה הוא כבר הציג את משחקו הטוב בקריירה עם השלושער העוצמתי נגד אינטר…של רפא בניטס. המוגבלות של בייל על שטח קטן די ידועה. הוא לא השחקן הכי אינטיליגנט על כר הדשא, וכמובן שישנו גם את עניין המחוייבות ההגנתית, דבר שזידאן, לפחות לפי דבריו - לא מוכן להתפשר עליו. במיטב ויכוחי הכדור תמיד עולה השאלה מדוע בייל פטור מהפעלת לחץ מינימלי אפילו על הבלמים בעוד סוארז ואלכסיס שהם קראקים לא פחות גדולים ממנו - עושים את העבודה השחורה?

בינתיים בייל, שמחזיק גם בתואר מלך הבישולים בספרד בצוותא עם ניימאר - נהנה מהחיים בעת האחרונה - נהנה מהכדורגל שהוא מציג, וגם אנחנו. “לא חשוב לי היכן לשחק - ימין, שמאל או במרכז - אני תמיד משקיע ונותן את כל-כולי בתקווה למצוא את החולשה של ההגנה”, אומר בייל. מבחינתו, סיפור האליפות כלל לא סגור - “בשנה שעברה רשמנו 22 ניצחונות רצופים ו…זה לא עזר לנו. אנחנו יודעים שבליגה הזו ובכלל צריך לשחק תמיד עד הסוף”. הנה, לוח המשחקים הקרוב מחייך לריאל מדריד וגם לגארת’ בייל. הוא יוכל להמשיך ‘להתאמן’ על יריבות קיקיוניות יותר כמו גיחון נגדה ריאל מדריד פותחת את הסיבוב השני, ובהמשך נגד בטיס ואספניול. יש עוד זמן עד למבחן האמיתי.[/RIGHT]

(gev keren) #375

קרוס שחקן מעולה, אך הייתי מעדיף לשים במקומו שחקן שיתן יותר (קישור של קובא מודריץ חאמס איסקו לדוגמה).
זה לא הדיוו על קרוס אבל.
בייל יכול להיות קראק גם מהאגף, הוא עשה את זה המון בעבר.
אתה בונה קבוצה לא סביב שחקן אלא סביב המטרה שהיא שיפור הקבוצה. גם במידה ותחליש את השחקן הטוב ביותר שלך אבל תשפר מאוד שחקן אחר ובשכלול יהיה פה אווח של הקבוצה אז אין פה שאלה בכלל…
זה המצב שקורה פה. כשאנחנו שמים את איסקו או חאמס באגף אנחנו מפספסים אותם. לדעתי בייל באגף טוב יותר גם אבל גם במידה שלא אני עדיין מעדיף את מה שטוב לקבוצה ולא את מה שטוב לבייל עצמו.

(Chagi) #376

אז שנינו רוצים את טובת הקבוצה. אני לא רוצה את חאמס או איסקו בצד להפך אני רוצה שגם איסקו/חאמס וגם בייל ישחקו באמצע.
לטעמי האידיאל של ריאל הוא עם מערך יהלום דווקא (קסימרו אחורי בודד , מודריץ׳ ואיסקו החצי שמאל חצי ימין וקרוס לפניהם לצורך העניין ) ובייל משחק לפני קרוס , באמצע. נשאיר למגנים את הקווים בתוספת בריחות מדי פעם של שחקנים כדוגמאת בייל / איסקו / כריסטיאנו וכו׳.

(titi camara) #377

אם אני מבין אתה רוצה לשחק עם רונאלדו כחלוץ ובייל מאחוריו ?

ראינו שכרסטיאנו לא כ"כ מוצלח כשהוא משחק חלוץ יחיד, התפוקה שלו יורדת והכי חשוב הוא אמר מיליון פעם שהוא לא רוצה לשחק שם.
ואתה רוצה לשים את בייל במקום שהכי לא מתאים לו, באמצע ממש בים הקשר האחורי ובין הבלמים, אחד האיזורים הכי צפופים במגרש, במיוחלד בליגה הספרדית, במיוחד במשחקים מול ריאל מדריד…
לבייל אין טכניקה מעולה, הנגיעה הראשונה שלו לא מצויינת, הוא לא מצטיין בשטחים צפופים, כדורי העומק הם לא הלחם והחמאה שלו, אז למה אתה רוצה אותו שם ?
השחקן הכי מהיר בליגה, אחד על אחד מצויין כשיש שטח, השחקן אולי הכי טוב בעולם בשטחים פתוחים, לא עדיף לתת לו לשחק איפה שיש שטח בצדדים ?

ואם כבר משחקים יהלום, למה חאמס הוא לא שפיץ היהלום ? אחד השחקנים הכי טובים בעולם בתפקיד הזה, בעצם אם אני חושב על זה רק מסי יכול לשחק את התפקיד הזה יותר טוב מחאמס.

בניטז ניסה את בייל בתפקיד של מאחורי החלוצים והוא היה הגרוע, כך גם הקבוצה, יש ללמוד מהטעות הזאת.

(Chagi) #378

אני אסביר את עצמי. קודם כל , כל מה שאמרתי לגבי בייל תקף רק כשמשחקים מאחוריו ארבעה קשרים (ולא שלושה כמו שאנחנו משחקים כבר שנים) לכן קשה לדעת.
האידיאל מבחינתי הוא שבייל ישחק קצת לפני השפיץ של היהלום כשבנוסף משחק עוד שחקן (נניח כריסטיאנו רונאלדו שמבחינת העמדה מצידי שישוטט. אם בא לו להיות באגף אז שיהיה באגף.

בגדול הייתי רוצה לראות את בייל משחק ב׳כיסים׳ בין הקישור לבלמים . רואים באופן מובהק שBBC נצמדים לבלמים אז ברור שאם בייל לא יודע להשתלט בצורה טובה על הכדור ישר יתנפלו אליו כי הוא צמוד לשחקן כזה או אחר אבל אם בייל מקבל כדור תוך כדי תנועה בשטח מת סביר להניח שידע להסתדר עם הכדור. כשיש מאחוריו ארבעה קשרים הקשרים של הקבוצה היריבה לא יוכלו להתעסק בבייל ואם הוא יעמוד בשטח המת אז או שהבלם יוצא אליו והמהירות של בייל תעשה את ההבדל , או שאם הבלם חכם ויבין שהוא לא יכול להתמודד עם המהירות של בייל אז הוא יחכה לו מה שייתן לבייל שטח .

אני רק חושב על דברים אחרים קצת , ה4-3-3 הזה לא עובד וגורם לשחקנים לשחק לא בעמדות שלהם (בגלל מאמני בובה או חוסר ברירה בשל מדיניות ה׳נדחוף את כל הכוכבים שלנו להרכב ויהיה בסדר׳ ). אולי משהו אחר יעבוד.

(gev keren) #379

אתה מדבר על כך ששחקנים לא משחקים בתפקיד שלהם אבל כדי שבייל יהיה בתפקיד שלדעתך טוב יותר אתה מזיז את כל הקבוצה…

(Chagi) #380

התפקיד של בייל זה בכנף הימני ? בגלל יכולת שלו באגף הימני הוא הגיע לריאל ?

(gev keren) #381

בייל שיחק יותר משחקים בכנף מאשר במרכז.
והיכולות שלו היו גבוהות גם לפני.
ויכול להיות שלא, יכול להיות שבאמת אתה צודק והתפקיד הכי טוב שלו זה במרכז, אבל אתה שוב מפספס את מה שאני אומר, זה לא משנה איפה בייל יתפקד הכי טוב, זה משנה איפה הקבוצה תתפקד הכי טוב, וגם אם זה ידרוש מבייל לחזור להיות מגן שמאלי אז זה מה שצריך להעשות.
אם הקבוצה תשחק יותר טוב כשבייל בחוץ אפילו, אז זה מה שנצטרך לעשות…

(dkaro) #382

חברים אתם ממחזרים את אותם טענות פחות או יותר כבר כמעט 2 עמודים. זה הזמן לסיים את הדיון הזה.

(borntorun) #383

[QUOTE=Chagi;1660794]התפקיד של בייל זה בכנף הימני ? בגלל יכולת שלו באגף הימני הוא הגיע לריאל ?[/QUOTE]

אני יודע שדקארו ביקש לסיים את הדיון, אבל רק אכתוב בקצרה ובלי להביע דעה על העמדות של בייל לפני שהגיע לריאל:

במשך כל העונות שלו עד לאחרונה היה ווינגר שמאלי ברור. שיחק תחת רדנאפ, מאמן עם גישה אנגלית די קלאסית, רוב הזמן 4-4-2, שחקנים מהירים באגף (בייל ולנון), ימניים בימין ושמאליים בשמאל, רצים פנימה ומכניסים כדורים לצמד החלוצים. (ברגע שואן דר וארט נרכש, זה הפך להיות חלוץ אחד וVDV מאחוריו, אבל העיקרון דומה). מהעמדה הזו הוא קנה את שמו, משם המשחקים שלו נגד אינטר ומייקון, וכו’.

ברגע שבואש הגיע, הגישה שלו הייתה יותר ‘מודרנית’ והוא העדיף ווינגרים בצד ההפוך שיחתכו פנימה. בייל די מהר עזב את אגף שמאל, וחילק את זמנו בין המרכז לימין. קשה לציין בדיוק באיזה עמדה מהם שיחק יותר, זה היה מתחלף בין משחקים בהתאם לכשירות השחקנים האחרים והרבה פעמים גם תוך כדי משחק. בכל מקרה התפקיד של בייל (גם כששיחק בימין) היה חופשי מאוד, הוא היה נודד לאמצע, לצדדים, לאן שרצה, בעוד כל שאר השחקנים בהתקפה היו עובדים קשה יותר ומכסים על השטחים שלו (לדוגמה שחקנים כמו דמפסי וסיגורדסון היו עוברים לאגף כשהוא היה חותך לאמצע).
הוא שיחק בתפקיד הזה עונה אחת בדיוק, העונה הכי טובה שלו וזו שהביאה אותו אליכם. זה היה תפקיד מאוד חופשי - הוא ממש לא היה מספר 10 ‘קלאסי’ כמו אוזיל נניח, וגם לא היה ווינגר קלאסי כמו שלנון תפקד. הוא פשוט עשה מה שהוא רוצה. מצד שני, אף אחד לא חשב שזו העמדה ה’טבעית’ שלו - זה פשוט היה הגיוני, כי הוא השחקן הכי טוב שלנו, לתת לו תפקיד חופשי ולשחק איפה שהוא רוצה ושהשאר עובדים בשבילו.

(Chagi) #384

אז בהתבסס על מה שאתה אומר , יש מן ההיגיון שבייל ישחק באמצע ואני לא כל כך הוזה (אני מניח שאתה יודע טוב מאיתנו כאוהד טוטנהאם) ?

(borntorun) #386

[QUOTE=Chagi;1660977]אז בהתבסס על מה שאתה אומר , יש מן ההיגיון שבייל ישחק באמצע ואני לא כל כך הוזה (אני מניח שאתה יודע טוב מאיתנו כאוהד טוטנהאם) ?[/QUOTE]

שוב, קשה לי להגדיר את התפקיד שבייל שיחק אצלנו כ’אמצע’. הוא לא שיחק כמספר 10 כמו חאמס או אוזיל. הוא שיחק כשחקן חופשי לכל דבר, היה צץ באגף שמאל, בימין, ברחבה, בקישור. הוא קיבל חופש מאוד גדול והיה היחיד במערך הזה שקיבל חופש כזה, כששחקנים כמו דמפסי ולנון כיסו אחרי החורים שהשאיר בשיטותיו. בחצי מהמשחקים היה קשה לקבוע אם הוא משחק מהאמצע או מימין. זו לא עמדה טקטית ‘מסורתית’.
תפקיד כזה הגיוני לתת בקבוצה כמו טוטנהאם, שברור לכל שהוא השחקן הכי טוב שלנו ביי פאר והכל צריך לבנות עליו.
בריאל מדריד? פחות. אני לא רואה מצב שבו רונאלדו (!), חאמס, קרוס וכו’ עושים את העבודה השחורה הטקטית שבואש דרש מהם כדי לתת לבייל כמה שיותר חופש. לא מבחינת אגו, וגם מבחינת כדורגל זה מבטל הרבה מהכישרונות שלהם.
זה מוטיב חוזר שלבייל יותר נוח לשחק כשחקן ראשי עם חופש מאשר כ’אחד מקבוצה’ - ע"ע היכולת שלו בנבחרת ווילס. מצד שני, זו אדפטציה שהוא יהיה חייב לעשות כי אני לא רואה מצב סביר שבו הוא יקבל במדריד חופש ותפקיד כזה, לפחות כל עוד רונאלדו שם (וחאמס, וסטארים עתידיים שיונחתו).

מבחינת תפקוד נטו, אני עדיין חושב שסט היכולות שלו הרבה יותר מתאים לשחקן אגף מאשר לשחקן מרכז. אנחנו הצבנו אותו שם נטו כדי לבנות את המשחק עליו. הוא שחקן שצריך שטחים וכאלו יש יותר באגף. אין לו ראיית משחק או יכולת בניית משחק מספיקה כדי להיות מספר 10 קלאסי, והוא גם לא מהסוג שיעזרו לרדת בקישור נניח. לכן אני חושב שההצבה הכי הגיונית בשבילו היא באגף ימין, אבל עם חופש לחתוך לאמצע ולהיכנס לרחבה כשירצה (בקיצור, תפקיד רונאלדו רק באגף השני).

(Footy) #387

חוזה ההעברה של בייל מטוטנהאם לריאל מדריד הודלף לאתר Football Leaks.
סכום ההעברה המפורסם בחוזה הוא 99.743.542 מיליון יורו(!).
החוזה שדלף הוא לא החוזה האישי של בייל עם ריאל מדריד(משכורת שנתית וכו’) אלא חוזה ההעברה והסיכום בין 2 המועדונים.

[B]כאן [/B]תוכלו להוריד את החוזה המלא, [B]כאן[/B] תוכלו להכנס לאתר ההדלפות שמפרסם עוד לא מעט חוזים.

עכשיו רשמית ידוע סכום ההעברה הרשמי.

(EricTonyTrunks) #388

[QUOTE=Footy;1661480]חוזה ההעברה של בייל מטוטנהאם לריאל מדריד הודלף לאתר Football Leaks.
סכום ההעברה המפורסם בחוזה הוא 99.743.542 מיליון יורו(!).
החוזה שדלף הוא לא החוזה האישי של בייל עם ריאל מדריד(משכורת שנתית וכו’) אלא חוזה ההעברה והסיכום בין 2 המועדונים.

[B]כאן [/B]תוכלו להוריד את החוזה המלא, [B]כאן[/B] תוכלו להכנס לאתר ההדלפות שמפרסם עוד לא מעט חוזים.

עכשיו רשמית ידוע סכום ההעברה הרשמי.[/QUOTE]

מבחינתי כבר אחרי העונה הראשונה עם הלה דסימה (שערים חשובים בכל השלבים בבתים, בנוקאאוט וכמובן בהארכה בגמר בליסבון) והשער בגמר הגביע נגד בארסה החזירו את ההשקעה.
נכון שזה מגוחך שהוא השחקן היקר בהיסטוריה, אבל עם הסכומים שרצים היום זה כנראה לא יהיה לאורך זמן עד שישברו את ה"שיא" הזה…

(~-Ron-~) #390

סתם כי זה מעניין, היום התפרסם שבנוסף לסכום 99,743,542 אירו אותו שילמה ריאל מדריד לטוטנהאם היא גם ויתרה לה על תשלום שטוטנהאם הייתה צריכה לשלם לריאל מדריד על העברת ואן דר וארט וזה נכנס כחלק מהעסקה מה שמעלה את הסכום בעוד 2.5 מיליון אירו פחות או יותר.

(Washar1) #391

לפי הדיילי מייל, ריאל הציעה לבייל הארכת חוזה, כרגע הוא חתום עד 2019 והחוזה הוא עד 2021 בשכר של 300 אלף ליש"ט לשבוע!

(דניאל.) #392

לא מאמין שהוא כבר בן 27 זה ממש ממש מוזר. באמת שהייתי בטוח שהוא בן 25 ככה, קצת מפחידה אותי המחשבה שהוא עוד לא עשה את הפריצה וגם הגיל מפחיד.

[INSTAGRAM]BH6eY-hBpkW[/INSTAGRAM]

(Raulito-7) #393

[RIGHT][FONT=arial][B]רשמית: גארת’ בייל האריך את חוזהו עד 2022[/B][/FONT]

ריאל מדריד ממשיכה במדיניות הארכת החוזים שלה. אחרי קרוס, מודריץ’ ולוקאס - הגיע תורו של בייל. לפני מס’ דקות המועדון הוציא [B]הודעה רשמית[/B] על חידוש חזוהו של גארת’ בייל עד 2022. השחקן הוולשי שהצטרף לריאל מדריד ב-2013 כשחקן השני הכי יקר בהיסטוריה אחרי כריסטיאנו רונאלדו - אמור לסגור תשע שנים בריאל מדריד ולשחק בקבוצה עד גיל 33. את השערים שלו בגמר גביע המלך נגד ברצלונה(יש שמועה שבארטרה עדיין רודף אחריו) ובגמר ליגת האלופות בדסימה - אתם בטח זוכרים והגיע הזמן להרחיב את הרזומה. בייל חווה עונה שנייה לא טובה בקבוצה ואשתקד רק הפציעות מנעו ממנו להציג את הכדורגל שהוא יודע, הוא כבש 19שערים ב-30 הופעות. הוא שיפר משמעותית את משחק הראש שלו והיה לשחקן שכבש הכי הרבה בנגיחה בספרד בשנת 2016. בסה"כ כבש בייל 64 שערים ב-132 הופעות בריאל מדריד. מחר בשעה 14:30 נשמע את דברי החנופה של פרס וגם את בייל עצמו במסיבת עיתונאים חגיגית ורשמית.

בחרנו [B]חמישה רגעים גדולים[/B] של בייל בלבן: [U]הראשון:[/U] שער בכורה כבר במשחקו הראשון נגד ריאל מדריד במדריגל, אחרי בישול של קרבחאל. מחזור רביעי בעונת 2013/14| [U]הרגע השני:[/U] השער הבלתי-נשכח בגמר גביע המלך נגד ברצלונה. במצב של 1:1 בדקה ה-84, בייל קיבל מסירה מקונטראו בחצי המגרש של ריאל ודהר ודהר ודהר…עד שכבש. הגביע הוא שלנו| [U]רגע שלישי:[/U] השער בנגיחה בגמר ליגת האלופות אחרי הסלאלום של די-מאריה| [U]רגע רביעי:[/U] הרביעייה נגד ראיו וייקאנו בעונה שעברה ב-10:2 המפורסם. בייל ללא רחמים| [U]הרגע החמישי:[/U] הצמד בוייקאס בעונה שעברה. ריאל מדריד פיגרה 2:0 נגד ראיו וייקאנו. בייל צימק בנגיחה אחרי בישול של לוקאס ואסקס ולקראת הסיום ניצל שגיאה מההגנה והוביל את ריאל מדריד לרמונטדה. [B]השערים היפים[/B]? מעבר לגמר גביע המלך, בייל כבש גולאסו ענק נגד אלצ’ה בברנבאו בבעיטה לחיבור| שער בדריבל נגד שאלקה בעונת הדסימה במשחק החוץ בשמינית הגמר| שער בריצה כל הדרך מול ראיו וייקאנו.

אפשר לומר לגבי בייל שהעונה רואים מעין ניסיון שלו לשחק קצת יותר כקשר, הוא עוזר יותר בהגנה ומשחק לעתים אפילו בצד שמאל במה שמהווה גיוון למשחק ההתקפה שלנו ושינוי מרענן. משחקו האחרון נגד אלאבס היה רע מאוד ונגד בילבאו היה לא מדויק אבל מאוד פעלתן. למרות שהאוהדים אוהבים אותו ועל יכולת הכיבוש שלו אין ויכוח כמו גם על המהירות והפיזיות שלו, למרות שריאל מדריד כבר לא טסה למתפרצות כמו בעבר מה שגם פוגע בו - חייבים לומר שהתחושה היא שבייל עדיין לא לוקח על עצמו מספיק ושעדיין הוא מסוגל ליותר. הוא לא התפתח בריאל מדריד מספיק ככדורגלן ולא מיצה את כל הפוטנציאל הטמון בו.
[/RIGHT]

(Raulito-7) #394

שלוש שנים עברו:: הזיכרון והחידה של בייל

בדיוק שלוש שנים עברו מאז. גארת’ בייל רשם את הלילה השני הכי גדול בקריירה שלו, כזה שרק השלושער בסאן-סירו במדי טוטנהאם איי-שם ב-2010/11 - מאפיל עליו. בדיוק באותו מגרש בו ריאל מדריד ניצחה את ברצלונה בגמר גביע המלך באותה עונה(2010/11) - אצטדיון המאסטייה - שוב קיבלנו קלאסיקו בגמר גביע המלך. מי שהוביל את מוריניו לתואר ראשון במדריד והחזיר את גביע המלך מזה 18 שנה - היה כריסטיאנו רונאלדו כמובן עם נגיחה מחשמלת אחרי בישול של די-מאריה. הפעם, ב-17 באפריל 2014 - הכוכב היה גארת’ בייל, בזמן שכריסטיאנו עצמו ישב פצוע ביציע אבל חגג בראבאק את שער הניצחון הדרמטי.

ריאל מדריד שיחקה טוב יותר והוליכה משער של די-מאריה בדקה ה-11. בהמשך המשחק היא ביזבזה הזדמנויות רבות כדי להכפיל את היתרון ושילמה על כך בדקה ה-68 כשמארטק בארטרה הילד שהחליף את פיקה ופויול הפצועים - השווה בנגיחה אחרי כדור קרן. זה היה אכזרי במיוחד גם עבור איקר שעד אותו ערב שותף בכל משחקי הגביע ונעל את השער. בארטרה חשב שיצחק אחרון ומיהר לנשק את הסמל של בארסה, אבל גם הוא לא ידע מה עתיד לקרות. חלק מאוהדי ריאל מדריד שמציפים את היוטיוב בקליפים - חושבים שמדובר באחד השערים הגדולים בהיסטוריה של המועדון. אנחו קצת סקפטיים, אבל בטח שמדובר בשער מרגש. וכך זה קרה:

בדקה ה-85 מסי הגביהה לרחבה. הכדור נהדף והגיע לאיסקו שמסר לקונטראו(!), בימים עוד היה שחקן כדורגל. קונטראו מסר לבייל שהחל בספרינט מטורף. השמועה מספרת שבארטרה שקיבל סחרחורת באותו מהלך - עדיין רודף אחריו ושבייל נמצא בסיוטים שלו. בייל היה הרבה-הרבה-הרבה יותר מהיר, ניצל את השטח ולמרות שחשבנו שמשך את הכדור פעם אחת יותר מדי - הצליח עם השפיץ לבעוט מתחת לגופו של פינטו. אנצ’לוטי מיהר לבצע חילופים הגנתיים וניימאר עוד פגש את הקורה, אבל שריקת הסיום הגיע וריאל מדריד זכתה בגביע המלך. תואר ראשון לאנצ’לוטי והיום הגדול של בייל. ‘מירוץ לכל החיים’, כתבו בשער המארקה לאחר המשחק ומדדו שם 58 קילומטר ו-27 קמ"ש - אנחנו משוכנעים שזה היה קצת יותר. הנה השער הבלתי-נשכח::

בייל הגיע לריאל מדריד אחרי מו"מ מתיש עם טוטנהאם, בדקה ה-90 אפשר לומר. הוא החמיץ את המחזורים הראשונים כמובן ובתקשורת חיכו בקוצר-רוח למפגש בין שני השחקנים היקרים ביותר בכדורגל: כריסטיאנו רונאלדו וגארת’ בייל. באימון הבכורה בולדבבאס כשכריסטיאנו בירך אותו לשלום - זו הייתה התמונה הנפוצה ביותר בעיתונים של מחרת. בייל ערך את הופעת הבכורה שלו במדי ריאל מדריד במדריגל וכבר במשחקו הראשון למרות שלא היה בכושר מלא - הצליח לכבוש אחרי כדור רוחב של דני קרבחאל. גם המשך העונה היה מבטיח. בייל השתלב לאט-לאט בכנף ימין והחל להיכנס לקצב הבקעות: 22 שערים ועוד 17 בישולים הוא תרם לריאל מדריד ב-44 משחקים. הוא כבש צמד נגד שאלקה בשמינית גמר ליגת האלופות כשקודם לכן הבקיע נגד יובה בטורינו וכן שער נהדר בכדור חופשי נגד גלטסראיי, הבקיע נגד דורטמונד בברנבאו וכמובן השער האל-מותי בדסימה.

‘עכשיו גארת’ בייל באמת שווה לפלורנטינו פרס מאה מיליון יורו’, הציטוט הזכור של שגיא כהן, הפרשן בגמר הדסימה. בייל הריח את המצב ואחרי סלאלום נהדר של די-מאריה שהסתיים בהדיפה גדולה של קורטואה - הוא נגח מכל הלב לרשת וביצע את המהפך. “בדיוק בשביל זה הגעתי לריאל מדריד, כדי לזכות בתארים”, אמר בייל שחגג עם דגל ווילס. אלא שההמשך היה פחות טוב. בעונה השנייה הוא סבל מכושר גרוע וספג שריקות בוז מהקהל, ובעונה האחרונה אמנם פתח עם צמד נהדר נגד בטיס וקיבל אשראי גדול מבניטס שעשה לו כבוד והגיע לפגוש אותו בשדה התעופה - אך סבל מפציעות ורשם 31 הופעות. עם כל הכבוד לצמד נגד ראיו וייקאנו, שער הניצחון באנואטה בהובלת הצעירים ואפילו הגול שלא החשיבו לו נגד מנצ’סטר סיטי בחצי הגמר - הציפיות מבייל הרקיעו שחקים. חשבו שבדומה לניימאר - הוא רק יילך ויתקדם. בייל הותיר טעם של עוד מעונת הבכורה אך זה לא קרה.

זה די סמלי שאת השער בדסימה כבש בייל בנגיחה שעד אז לא הייתה סימן ההיכר שלו. בייל של עונת הבכורה שלו היה כדורגלן שמבטיח רבות. כמובן שאהב ‘להתפרץ’ והיה קטלני בעיקר כשהיו לו שטחים, אבל לא רק. הוא ידע לחתוך למרכז ולשחרר בעיטה לחיבור כמו נגד לבאנטה, הוא בישל שערים רבים מכנף ימין גם בזכות רגל ימין וגם בזכות רגל שמאל החלשה והיה נראה כשחקן וורסטילי ומגוון עם תשוקה בלתי-נגמרת ואפילו חוכמת משחק. הצגות נגד מאלמו וראיו ויקאנו(תשעה שחקנים) אשתקד - פחות הרשימו אותנו. בייל עבר תהליך ושווה להתעכב על האבולוצייה שלו ככדורגלן. הוא העלה מסת שריר במידה ניכרת ואיבד ממהירותו. הוא הפך ל’מפלצת אווירית’ וכבש שערים רבים בנגיחה כמו כריסטיאנו ובנזמה אך פחות פוקד את האגף וממש יוצר עומס ברחבה. שערים כמו נגד לגיה ורשה העונה בברנבאו - חיתוך לאמצע ובעיטה לסיבוב, או גולאסו ענק בבעיטה לחיבור גם במפגש השני נגדם - הפכו לדי נדירים.

זידאן נותן לבייל אשראי גדול, וכל עוד הוא בריא הוא משחק. בקבוצה חיכו לו בקוצר-רוח אחרי הפציעה הקשה שעבר והקאמבק נגד אספניול היה מבטיח - בנגיעה הראשונה שלו בכדור הציג מהירות וחדות וכבש שער. ריאל מדריד חשבה שהיא מקבלת ‘רכש רציני’ לקראת סיום העונה. בייל טוב בהחלט יכול לעשות את ההבדל. הוא גם כבש את השער הראשון במהפך נגד ויאריאל במדריגל, אבל אז נקטע הרצף. אדום שטותי נגד לאס-פלמאס קטע את הרצף והוא הושעה גם מהמשחק נגד בטיס. אם בעבר ספרו לכוכבים הגדולים את מס’ השערים שלהם - בתקשורת החלו סימני שאלה כלפי היכולת שלו, והגרף מציג את הפציעות. הפעם מדובר בפציעה בירך אבל בדרך-כלל שריר התאומים הבעייתי גורם לוולשי לסבול.

פתיחת העונה המבטיחה נשכחה לחלוטין. בייל כבש 7 שערים ב-14 משחקים והוביל את הילדודס לנצחונות טובים. הוא כבש צמד נגד ריאל סוסיאדד באנואטה במחזור הפתיחה וגם הרגיע עם צמד נגד לגאנס לפני הדרבי. כמוכן הוא בישל באומנות לכריסטיאנו נגד אתלטיקו כשהיה כרגיל הרבה יותר מהיר מהשומר שלו. זידאן מקווה שיהיה כשיר לקלאסיקו, אבל השאלה האם אפשר לסמוך עליו, למרות הסטט’ היבשה הטובה: בייל מתקרב למשחקו ה-150 בריאל מדריד - 148 הופעות, בהן כבש 67 שערים ובישל עוד 45.

ריאל מדריד האריכה את חוזהו של בייל עד 2022 וסעיף השחרור שלו אסטרונומי. השאלה אם ארבע שנים הן לא מספיק זמן ועד כמה בייל שאינו צעיר במיוחד - יכול להשתפר או להימנע מפציעות. אם תהיה הצעה כבדה מאחת האנגליות למשל - אולי כדאי לריאל מדריד לשקול זאת שוב. עוד לפני הפציעה, בייל התראיין למגזין ליגת האלופות ואמר - “תמיד יש לי מוטיבצייה מיוחדת להגיע לגמר, אבל כמובן שהעובדה שהוא ייערך בקארדיף מוסיפה”. גארת’ בייל יכול להיות ההבדל בין זכייה שלישית בתואר לבין עונה בידיים ריקות. אבל קודם שיהיה בריא…

(Shirlivneh) #395

הרכש החשוב ביותר של ריאל מדריד בינואר הוא גארת’ בייל

מאז הגיע לריאל מדריד בעונת 2013-2014, סבל גארת’ בייל ממספר דו ספרתי של פציעות ובילה לא פחות מ- 301 ימים כשהוא לא כשיר לשחק. לחלק לא קטן מאוהדי ריאל מדריד נמאס, והם קוראים למכור אותו כל עוד ניתן להחזיר חלק מההשקעה. הקש ששבר את גב הגמל הגיע בשנה שעברה, בה בייל היה פצוע כמאה ימים והזמן בו ישב ביציע היה רב יותר מזה שבילה על המגרש. הם גם ראו שריאל בהחלט יכולה להסתדר בלעדיו, ולמדו להתאהב באיסקו, הלא הוא הקוסם. בעוד שעל ריאל עברה עונה חלומית, בייל נקלע לחלום בלהות.

אז האם באמת ניתן לוותר עליו? לטעמי לא, ואם היו שואלים אותי, הייתי אומרת שבייל יכול להיות “הרכש” החשוב ביותר של ריאל בחלון ההעברות בינואר, כי מה יכול להיות טוב יותר מלקבל בחזרה שחקן שכאשר הוא כשיר נמצא, ללא כל צל של ספק, בטופ העולמי. חוכמת המשחק, הפס המדויק, הפריצות המסחררות מהאגף - כל אלה יהוו תוספת כוח אדירה לריאל, בעיקר כאשר החלוץ הבכיר והמושמץ - הלא הוא בנזמה, שנהנה ממאזן לא מחמיא של 4 שערים בכל המפעלים - לא פוגע.

ואכן, בייל הזכיר לאוהדי ריאל בדיוק מה הוא יכול לעשות - הוא הציל את ריאל מהפסד מביך לג’ירונה הקטנה עם בישול לבורחה מיוראל, ניצח לריאל את המשחק בחצי גמר גביע העולם לקבוצות עם גול בניגעתו הראשונה בכדור, וב- 11 הדקות ששיחק בגמר, עשה שמות בהגנת גרמיו.

הדבר הטוב ביותר שיצא לריאל מגביע העולם לקבוצות, מלבד עוד תואר נחמד לארון, היא חזרתו למגרשים של בייל. בהנחה שהשילוב שלו במשחקים ימשיך להיות מתון והדרגתי והוא יצליח לשוב לחוסנו, הוא האס שריאל מדריד צריכה. גם שחקני הקבוצה יודעים זאת, והשמחה על פניהם כאשר הוא הבקיע בחצי הגמר נראתה למרחקים.

Baleinj