גארת' בייל :: מלך השערים של ווילס בכל הזמנים

ריאל-מדריד

(~-Ron-~) #351

[B]גארת’ בייל חזר מהפציעות שפקדו אותו והוא ניראה טוב מאוד נגד חטאפה בשבת. לאחר המשחק מספר כתבים שאלו כמה שאלות קצרות וזה מה שהוא אמר.

סיקור שלך על המשחק ?
[/B]הרגשתי טוב במחצית הראשונה כמו כל הקבוצה , הבקענו ארבעה שערים וסיימנו את המשחק הזה עם ניצחון.

[B]העונה שלך עד כה ?
[/B]אני שמח על מה שנתתי עד כה , היו לי כמה פציעות אך עכשיו אני חוזר בצורה הטובה ביותר שלי ואני בהחלט מרגיש טוב עם ההופעות שלי.

[B]באיזה אגף אתה מעדיף לשחק ?
[/B]בכל מקום - ימין , שמאל , מרכז זה לא משנה.

[B]שונה מאנגליה ?
[/B]אני לא יודע למה אני לא אותו דבר כמו שהייתי בטוטנהאם. זה ליגות אחרות הפריימר ליג וה-La Liga, סגנון שונה , כדורגל שונה, אולי זאת הסיבה.

[B]CR7 ?
[/B]היחסים שלנו הם סיפור מאוד מוצלח, נכתבים הרבה מאוד דברים שאינם נכונים. הבקענו ארבעה שערים וכולנו שמחים. הוא אחד מהשחקנים הטובים ביותר בעולם.

[B]רונאלדו הטוב ביותר בעולם ?
[/B]זה תלוי כל אחד עם דעתו. מדובר בשחקן ענק פשוט ענק.

(harozim) #352

זה בטח לא הזמן הנכון להגיד אחרי הרביעיה ה"מטורפת" שלו, אבל מעניין אם בייל יכול לרוץ עם כדור מעל עשר מטר בלי ליפול

(Raulito-7) #353

[B]השואו של בייל.[/B] הוולשי גנב את ההצגה בהופעת הבכורה של זידאן עם שלושער נהדר אתמול. הנה כמה מספרים:

• בייל חצה את רף 50 השערים במדי ריאל מדריד. יש לו 51 שערים ב-108 משחקים.
  • זה השלושער השלישי שלו במדי ריאל מדריד.
  • בייל כבש שישה שערים העונה בנגיחות - הכי הרבה בספרד.
  • העונה: 12 שערים ב-16 הופעות, כל הגולים בליגה הספרדית. בעונת הבכורה בייל כבש 15 שערים. הוא ישפר את הרקורד. בעונת הבכורה גם כבש 22 שערים.
  • מעבר לכך, בייל בישל העונה כבר 7 שערי ליגה - מקום ראשון מצד המבשלים כמו גם נייימאר.
  • 8 שערים בשלושת המשחקים האחרונים.

נגד לה-קורוניה בייל היה כל מה שאנחנו רוצים לראות - מהיר, חזק, מגוון ולא צפוי, שאפתן ועם מחויבות ומוטיבצייה.
אבל כמו שאמרתי: את בייל נשפוט במשחקים גדולים אחרים. רק כשינצח לנו בכוחות עצמו איזה משחק גדול כמו בדרבי למשל, כמו נגד רומא בשמינית הגמר - נוכל לדעת שהוא באמת כאן איתנו. במאסטייה זה היה קרוב…
מה דעתכם?

(Chagi) #354

אני אומר את זה בלי לבדוק אבל אני דיי בטוח שאני לא טועה במגמה. רוב השערים של בייל מגיעים מהאמצע. לא איזה חיתוך של שחקן ובעיטה ולפינה. המון נגיחות, הגעה לפני הבלמים וכו׳. מאוד הייתי רוצה לראות את בייל משחק הרבה יותר באמצע מאשר בכנף. הוא פחות מתאים לכנף ימין לדעתי.

(GonzaloHiguainn) #355

לדעתי הוא תמיד היה שחקן גדול,אך המשבר שלו עם כריסטיאנו לא אפשר לו לבטא את זה.
עכשיו רואים שהוא פחות סופר אותו ופחות מתייחס לבכיות של רונאלדו ,וכך הוא צובר ביטחון,ומצליח להראות את הכשרון הגדול.
אני בטוח שברגע שרונאלדו יעזוב,הרבה שחקנים אחרים יפרחו ואנחנו רק נרוויח מזה.

(Chagi) #357

harozim , בסופו של דבר זה לא משנה - את השערים הוא כובש מהאמצע . בדקתי את עצמי שוב - צפיתי בסרטון היוטיוב של בייל מהעונה האחרונה שלו בטוטנהאם שבה הוא כבש 31 שערים וזכה בשחקן העונה באנגליה, מה שגם גרם לו להגיע אלינו. אתה מוזמן לצפות בשערים ולחזור אליי עם רשמים כי אני בטוח שתשנה את דעתך. אחרי הגול ה11 בערך כבר הפסקתי לעקוב כי כולם היו כשבייל ממוקם באמצע. למעשה לא קיים יותר אמצע מהעמדות בהם הוא כבש. תבלה !

//youtu.be/EK9mjYqkHJ4

(Chagi) #359

לדעתי מדובר במשחק מהיר של טוטנהאם ולא במתפרצות. בשורה התחתונה הסיבה שבגללה בייל הגיעה אלינו בסכום שיא היא בגלל תפוקה שהוא נתן מהאמצע (תקרא לזה איך שתרצה אבל עדיין הוא הגיע מהאמצע) , ואצלנו לא נתנו לו את האופציה לשחק שם לפחות לא לאורך זמן (וחבל).

(omrirnn) #360

מה זה הדיון המוזר הזה? 95 אחוז מהגולים במשחק כדורגל מגיעים מהאמצע. אם שחקנים כמו בייל, רונאלדו ואפילו מסי בחלק מהזמן משחקים באגף ומבקיעים כמויות אדירות של שערים זה בגלל היכולת שלהם לנוע תוך כדי משחק לאמצע ולנצל שטחים ריקים (לקחת כדור מהאגף, לחתוך לאמצע ולבעוט לשער זו אפשרות נוספת כמובן לשער מהאמצע, אבל אצל הסקוררים המחוננים הללו זה נדיר ביחס לשאר השערים)

(Chagi) #361

omrirnn , הכוונה היא שערים שהובקעו כשנקודת המוצא הייתה באגף.
אפשר לראות כמעט בכל השערים שלו במדי טוטנהאם שנקודת המוצא שלו הייתה באמצע המגרש ולא באגף(בניגוד למסי וכריסטיאנו שהרבה מהשערים שלהם הובקעו כשנקודת המוצא שלהם בתחילת המהלך הייתה באגף).

(omrirnn) #362

בסרטון הזה תוכל לראות את כל השערים של רונאלדו ב-2015, על 4 מהם אפשר להגיד שעמדת המוצא הייתה באגף (חטאפה, אלמריה, אספניול ועוד משהו). בכל אופן ראינו את בייל משחק מאחורי החלוץ העונה וזה לא נראה מבטיח כל כך בעוד שעכשיו כאשר הוא מוצב באגף הוא השחקן הכי טוב על המגרש. גם בטוטנהאם אגב הוא פתח את עונת 2012-13 בעיקר מאחורי החלוץ, אך באמצע העונה (חודש פברואר) עבר לשחק באגף.

(gev keren) #363

יש בפורום נטייה לרצות פה המון דברים.
העיקר להגיד.
אבל אתם צריכים להבין שכל דבר כזה בא על חשבון משהו אחר.
נגיד בייל היה טוב יותר באמצע, מה עכשיו? זה בא על חשבונו של איסקו שיצטרך או לצאת או לעבור לאגף וכמובן ידרוש מבייל הרבה יותר עבודה הגנתית כדי לשמור על איזון.
זה מזכיר לי את הפעמים שחלק פה אומרים שקרוס הוא 50 50 וחייב לשחק ככה, אבל הרי ידוע לכם שיש לנו עמדה 1 כזו בסגל ואותה מודריץ מאייש ואני בטוח שאף אחד לא יעדיף את קרוס על מודריץ.
הרעיון בקבוצה זה איך להוציא את המיטב מהקבוצה ולא את המיטב מכל שחקן, וזה יקרה תמיד אגב שנצטרך לשים שחקן בעמדה פחות טובה לו למען טובת הקבוצה, לדוגמה לדרוש מהשלישיה ההתקפית לעשות הגנה, זה יכול לפגוע בהם אישית אך לתרום לקבוצה ובכך למטרה הכללית.

בייל גם אם היה טוב יותר במרכז (מה שהוא לא הראה עדיין למרות מספר הזמדנויות) עדיין ימשיך לשחק באגף, מהסיבה שעדיף את בייל באגף ואיסקו/חאמס במרכז מאשר את בייל במרכז ואיסקו/חאמס באגף.
ככה ששוב, יכול להיות שבייל כשחקן יהיה טוב יותר אך ריאל כקבוצה תראה פחות טוב ושחקנים רבים אחרים יראו פחות טוב.

(Bale11) #364

וואו! רק אחרי שצפיתי בסרטון הזה נזכרתי כמה הבעיטה של בייל מפחידה.
האיש פשוט היה כובש מכל מקום, רק צריך להניף את הרגל.
פשוט מדהים.

(borntorun) #365

בייל אולי יותר אפקטיבי במרכז, אבל הצבה שלו שם היא בעייתית. דבר ראשון, הכי פחות שטח. דבר שני, הוא לא שחקן שירד לעזור לקישור כמו איסקו וחאמס, ולכן שני קשרי האמצע יצטרכו להתמודד לבד ברוב המקרים, מה שייצור חיסרון מספרי מול הרבה קבוצות ופערים גדולים בין הקישור להתקפה. בנוסף, הוא גם לוקח את העמדה של איסקו\חאמס, שניהם יותר אפקטיביים במרכז מאשר באגף.

מה היה אצלנו? נכון שבייל שיחק הרבה באמצע (וגם הרבה בימין בעונה האחרונה) והיה מצוין משם, אבל הסביבה הטקטית הייתה שונה. המשחק שלנו היה יותר 4-4-1-1 מאשר 4-2-3-1. כלומר ששני שחקני האגף (בין אם היו לנון, דמפסי, סיגורדסון וכו’) לא שיחקו ממש כחלוצי צד כמו במדריד, אלא כשחקני קישור צד. ולכן שמרנו על מרכז שדה יציב של 4 שחקנים, שעבדו קשה על חילוץ כדורים, ולבייל היה אפשרות לשחק בתפקיד חופשי בהתקפה בלי מחוייבות הגנתית.

למעשה, זה דומה מאוד למה שאנצ’לוטי עשה נניח בגמר גביע המלך. 4-4-2, עם בנזמה כחלוץ ממש ובייל כשחקן חופשי מאחוריו (תפקיד שרונאלדו שיחק במשחקים אחרים). בתפקיד כזה של שחקן אמצע התקפי עם חופש לנוע לאן שהוא רוצה, בייל ייפרח.

הבעיה שבניטז שיחק 4-2-3-1, עם שחקנים מאוד התקפיים בהתקפה, אף אחד מהשלישייה ההתקפית לא נתן את התמיכה הראויה לקישור ואת האיזון הנדרש ולכן כל המשחק של ריאל היה חסר איזון לגמרי. הבעיה הזו לא ממש תיפתר, רונאלדו לא יהפוך להיות פתאום איש עבודה קשה ותיקולים באגף כדי שבייל יפרח.
לכן אני עדיין חושב שלא צריך להמציא את הגלגל, ולהחזיר את בייל לאגף ימין. יש לו את כל הנתונים להצליח משם ויכולות של ווינגר קלאסי. תנו לאיסקו או חאמס את העמדה באמצע.

(Chagi) #366

גב , תקן אותי אם אני טועה אבל כשמגיע שחקן בפאקינג מאה מיליון יורו בונים את הקבוצה עליו ועדיף שהוא ישחק בעמדה שהוא מכיר.
ברור שזה יזכיר לך את המקרה של קרוס כי באיזה קבוצה לעזעזל מביאים שחקן כמו קרוס ושוחטים אותו בתפקיד שגם אחיין שלי בן השנתיים רואה שהוא לא מתאים לשם.

איך קבעת שבייל עדיף באגף ואיסקו באמצע ולא להפך ? את מי זה צריך לעניין ? ולמה לא לשחק כמו טוטנהאם ? עם ארבעה שחקני קישור (לצורך העניין קסימרו,מודריץ׳,איסקו,קרוס) שהם לא שחקני קיצון אלא שחקנים שמתרכזים יותר במרכז המגרש כשלפניהם בייל ובנזמה/רונאלדו ?

הבעיה בריאל מדריד היא שיש 7 שחקנים שהם וורלד קלאס על חמש עמדות (קרוס,מודריץ׳,איסקו,חאמס,בייל,בנזמה,רונאלדו)
אף אחד מהם לא קשר אחורי לכן אף אחד מהם לא אמור להתמודד על התפקיד הזה מה שבתאכלס דופק את הקבוצה. קישור עם קסימרו איסקו מודריץ׳ וקרוס כשלפניהם בייל ורונאלדו לצורך העניין יעמיד קבוצת כדורגל נורמלית. וכמו שאמרת זה לטובת הקבוצה.

(borntorun) #367

דבר ראשון, למחיר של בייל לא צריך להיות קשר לתפקוד שלו, ואוי ואבוי אם כן (מצד שני זה ריאל מדריד, אז כנראה שיש קשר הדוק). מחיר זה דבר נסיבתי ולא תלוי בשחקן. כל מאמן של מדריד צריך להעלות את הקבוצה הכי חזקה, שלדעתו יש לה את הכי הרבה סיכויים לנצח, בלי לחשב מי עלה יותר ומי עלה פחות.
חוץ מזה שגם האגפים (שניהם) הם עמדות שבייל ‘מכיר’), באמצע הוא בילה אולי חצי עונה אצלנו, זה לא כאילו שזה תפקידו מאז ומעולם. ברוב הקריירה היה בכלל ווינגר שמאלי.

ההצעה של ה4-4-2 שלך מצוינת וזה גם הכדורגל הכי טוב שריאל שיחקה בשנים האחרונות, אבל הבעיה היא שבמערך כזה יש מקום רק לאחד מבין בייל ורונאלדו, לא שניהם. וספסול קבוע של אחד מהם זה פשוט לא דבר שיקרה בקרוב במדריד.

(Chagi) #369

עד שלא יגיע מאמן שיבין שה4-4-2 הזה הוא האידיאלי לריאל מדריד נמשיך לראות נפילות קשות.

לגבי מה שאמרת שזה או בייל או רונאלדו , אני לא זוכר סיטואציה ששניהם שיחקו בלי בנזמה או איזה חסה או איסקו ששיחק במקומו (כשחקן כנף/חלוץ), וגם אם קרה מקרה שהם שיחקו ביחד בלי שחקן שלישי משלים זה לא קרה יותר מדי פעמים על מנת שנוכל לקבוע אם זה מוצלח או לא .
וחוץ מזה, טובת הקבוצה מעל הכל לא ?

(חוץ מזה - אני לא רואה בעיה בזה שאחד מהBBC בתוספת של אחד מבין חאמס/איסקו/קרוס ישבו על הספסל כל משחק - זה אומר שיש לך קלפים גם על הספסל מה שאין לריאל כרגע אלא אם כן מישהו פה מחשיב את לוקאס ואסקז לאס)

(gev keren) #370

קודם כל אתה אומר ששחקן של 100 מיליון זה שחקן שבונים סביבו קבוצה ולא חשוב מה התפקוד של האחרים.
לידו יש שחקן של 94, שגם זה סכום וגם עליו בונים קבוצה.
גם 75 זה לא צחוק וגם זה סכון שסביבו בונים קבוצה.
אתה מבין את הבעיה של הגישה הזו? וזה באמת אם להתייחס אך ורק לתג המחיר, שזו טעות עצומה ואסור להתחשב בו כשבוחרים הרכב.
אני מאוד מסכים איתך בנוגע ל442, זה ההרכב ששיחקנו בו הכי טוב מאז ומעולם. אך רק שתדע את המשחקים הטובים ביותר שלנו עשינו דווקא בלי בייל, לא שאני אומר שזה הפתרון הכי טוב ב442 אלא רק מזכיר.
בייל שחקן מעולה אך לא מתאים לכל מצב ולכל מערך.

אך שוב, הדבר החשוב ביותר הוא שתבין שלא המחיר של בייל זה מה שצריך לתת לו עדיפות אלא היכולת. בייל בתקופה הקצרה האחרונה משחק טוב, אך זה אחרי מעל שנה שהוא נראה כמו כלום, לא מגיע לו שום יחס מיוחד עדיין.

(Chagi) #371

הכסף לא האישיו פה בכלל, פשוט שמו על בן אדם מאה מיליון יורו כדי שייקח את הקבוצה על הגב וכפוטנציאל לשחקן הטוב בעולם. לא אני קבעתי לו את התג מחיר או הצהרתי שהוא מסוגל להיות הטוב בעולם והאמת שזו לא הדעה שלי שצריך לבנות את הקבוצה על בייל . אם לצורך העניין היו מביאים את חאמס כדי לבנות קבוצה מסביבו אז הייתי רוצה שהוא ישחק בעמדה שהכי טובה לו.

לפי מה שזכור לי רוב המשחקים ששיחקנו בהם הכי טוב מאז שבייל הגיע היו כשבייל / רונאלדו לא היו נוכחים על המגרש.

אם אתה רוצה את דעתי (שאני דיי בטוח שאף אחד פה לא יסכים איתה) הייתי בונה את ריאל מדריד סביב טוני קרוס . הייתי מציב אותו בחלק ההתקפי של היהלום שמאחוריו מודריץ׳, איסקו וקש׳א (פוגבה, וראטי ,אלברמן you name it).

(hasanElmatador) #372

Chagi על סמך מה אתה קובע שטוני קרוס הוא איזה עיליון התקפי? נכון שאני לא רואה המשחקים של באיירן אבל תמיד עוקב אחריהם, לא זוכר ממנו שום דבר מיוחד מעבר לדברים שהוא מסוגל לתת כקשר אחורי, אותו סיפור אצלינו.

(Chagi) #373

אני יודע שמשחק אחד לא מעיד על הכל אבל ממליץ לך לראות את המשחק גרמניה- ברזיל כשקרוס מעורב בארבע השערים הראשונים.
בישול מקרן, שבירה של הגנה, גול אדיר מחוץ לרחבה בנגיעה (מה שכל כך חסר לנו !) , לחץ על הקשר האחורי וחטיפה פלוס גול .
כל מה שתרצה מפליימייקר הוא עושה הוא פשוט צריך לשחק שם. גם אם תשים לב היו לקרוס כמה הברקות העונה וזה היה בגלל שהוא שיחק יחסית גבוה.
שים לב איפה הוא נמצא ואיך הוא בא לידי ביטוי לעומת מה שקורה אצלנו.

//youtu.be/Oo2_yFv1kmQ

ולחשוב שהמכונה הזאת משחקת אצלנו ולא בעמדה שלה, הלוואי שיקבל את ההזדמנות לשחק בתור שחקן התקפה