גארת' בייל :: מלך השערים של ווילס בכל הזמנים

ריאל-מדריד

(BAmBA_bePItA) #231

לא הכרתי אותו יותר מדי עד העונה, אבל לאחר כמה משחקים אני כבר מאוהב.
שחקן פשוט מיוחד. יש לו טאץ מרגש, שמחזיר אותי לרגעים הראשונים שראיתי כדורגל, משהו טהור, נקי, מיוחד.

עדיין לא נכנס מספיק לעניינים, אבל מראה ניצוצות בגודל של כדורי אש לקראת מה שעומד לבוא.
ההתקפה שלנו כבר היום היא בערך הדבר הכי לוהט עלי אדמות.

(re4lm4drid) #232

[QUOTE=Rock’N’Raul;1479333]אתם רציניים? כמה פעמים רונאלדו בועט מרחוק לשער במשחק ממוצע? 3-4? כמה בממוצע הוא כובש? 1/20? אפילו לא.

כמעט חצי מהשערים של בייל (אם לא יותר) בעונה שעברה הין מחוץ לרחבה או ממש על גבול הרחבה, בל נשכח שהבחור עבר את רף ה-30.[/QUOTE]

אני ישקר אם אני יגיד שראיתי משחקים מלאים של בייל, אבל אני מאמין שהיו לו גם ניסיונות והרבה מהם לא נכנסו, רק במשחקים האחרונים עם ריאל היו לו כמה נסיונות שהוא בעט מרחוק והחטיא, אני יודע שהוא צריך עוד להשתפשף ועוד לא הראה את כל היכולות שלו.
דרך אגב רונאלדו בתקופה האחרונה לא בועט הרבה מרחוק(יחסית לשנים קודמות), כנראה הוא הבין שיש דרכים אחרים לכבוש ויש לו עם מי לשחק בהתקפה.

בייל ורונאלדו זכו שתיהם ללבוש את החולצה של ריאל מדריד באותה תקופה, האחד הוכיח את עצמו והשני עוד יוכיח.
אז בואו אנחנו נהנה משתי העולומות והויכוח פה של מי בועט יותר טוב זה רק לטובתנו, מבחינתי שיוכיחו את זה על המגרש.

(Halla_Madrid) #233

סוף-סוף יש שחקן, חוץ מרונאלדו, שאני אשכרה סומך עליו שיתקע את הכדור ברשת! הרגע שהכדור אצלו ואני יודע שהוא הולך לספק משהו - כמה זמן לא הייתה לי את התחושה הזו כשהכדור היה אצל שאר השחקנים שעברו פה במרוצת השנים האחרונות. כל-כך חשוב שיש שחקן חוץ מרונאלדו שיכול להתעלות מול קבוצות גדולות ובמאני-טיים באופן קבוע.

בייל מעריץ את רונאלדו ורונאלדו מאמץ אותו. הכימיה בינהם מדהימה, לא רק מבחינת מהלכי כדורגל.

השילוב הזה מצית את הדמיון; בואו נקווה שיש לנו את די סטאפנו ופושקאש המודרניים!

(אלכס) #234

מסכים עם קודמיי. גם אני ראיתי מעט מבייל טרם הגיע לקבוצה, אבל הניצוצות, המעטות יש לציין, שהוא הראה עד עכשיו גורמות לי להזיל ריר רק מהמחשבה על איך שזה יראה עוד חודשיים-שלושה. בייל פשוט נראה כמו העתק של רונאלדו באגף המקביל, עם בעיטות אדירות, בלא צורך למזמז את הכדור לפני. נדיר.

(ערן א.) #235

סטטיסטיקות מעניינות על גארת’ בייל:http://www.marca.com/2013/09/03/en/multimedia/infographics/1378216458.html

(hmmm) #236

סרט דוקומנטרי קצר שעשו בערוץ ITV האנגלי על בייל, “Welsh Galactico”.

[YT]wIvET5sxPxc[/YT]

(Amiamiro) #243

//youtu.be/s9FxO3m9OTo

(the - stretford end) #244

[RIGHT]איך אתם מסכמים את מאה ימי החסד של גארת’ בייל, עוד מתגעגעים לאוזיל במקומו?[/RIGHT]

(SRamos) #245

[QUOTE=the - stretford end;1484555][RIGHT]איך אתם מסכמים את מאה ימי החסד של גארת’ בייל, עוד מתגעגעים לאוזיל במקומו?[/RIGHT]
[/QUOTE]
אתה לא חושב שזה ממש ממש מוקדם לסכם משהו ? על אחת כמה וכמה עם הפציעות שהיו לו…

(SantiagoBernabeu) #246

יום עסל יום בסל. ההרגשה היא שהוא צריך עוד קצת זמן.

(the - stretford end) #247

לא חייב לעשות סיכום של שחור או לבן אבל כן התרשמות ראשונית, הספיק לכבוש כמה וכמה שערים, זה בטח הוריד קוף גדול שהיה על הגב שלו כשהגיע,
שאלה נוספת היא אלה שלא באמת הכירו אותו ובכו על בייל IN ואוזיל OUT, הייתם מחזירים את הגלגל לאחור מבחינת ההבאה של האחד ועזיבה של השני?

הרגשה של הפוטנציאל העתידי איתו ועכשיו כשהוא כבר שיחק מספר משחקים ושוב, גם אולי בהשוואה לאוזיל.

(דניאל.) #248

אני לא רואה קשר בין בייל לאוזיל. זה כמו שאני אגיד לך רוברטו קרלוס לזידאן, אבל אם כבר אוזיל ואיסקו, או בכללי אוזיל- כן, יש צד שמתגעגע ומרגיש שהוא קצת חסר.

(SantiagoBernabeu) #249

אני לא מרגיש געגוע לאוזיל. אם היה אפשר לראות פוסטים קודמים היה אפשר לראות שהייתי בלחץ נוראי שהוא יעזוב, וכשהוא עזב מאוד הצטערתי. אבל איסקו השכיח אותו מהר מאוד, מה גם שאוזיל במדריד היה בגדר נעלם ב80% מהזמן. האם הייתי רוצה שהגלגל יחזור אחורה? לא. ההחלטה היתה של אוזיל, ושחקן שלא רוצה לשחק בריאל מדריד אז שיהיה לו המון בהצלחה. המועדון נקט בגישה כזאת וזו הגישה שצריכה להיות לנו. אין לנו מקום למפונקים בקבוצה.
ההשוואה אגב, היא לא בייל אלא איסקו. בייל הוא תוספת טובה שעד עכשיו לא יודעים באמת כמה היא שווה. הוג הראה לנו בכמה פעולות מה הוא שווה, ואפילו היתה פה הרגשה שיש לנו כריסטיאנו חדש, אבל זה עדיין לא זה, הוא צריך זמן.

(דניאל.) #250

החלטה של אוזיל? המועדון העזיב אותו אני לא יודע על מה אתה מדבר.

(hmmm) #251

כמו שאמרתם, אין קשר בין אוזיל לבייל, כך שאין טעם לדון על אוזיל בדיון של בייל.

(CF R.Madrid) #252

עוד סימן להשתפרות של בייל והשתלטות שלו על אגף ימין של ריאל מדריד, בייל שיחק עד עכשיו 13 משחקים בריאל מדריד 9 מהם בליגה והשאר בליגת האלופות, סה"כ 845 דקות משחק שבהם הוא כבש 9 שערים ו6 בישולים, זאת אומרת שבייל הבקיע כל 93 דקות בריאל מדריד.
העם יש תחרות לרונאלדו בבית שלו? את זה נראה עם הזמן הכול תלוי ביציבות של בייל!

(bixente) #253

[QUOTE=CF R.Madrid;1485198]http://futbol.as.com/futbol/2013/11/30/primera/1385847827_481300.html

העם יש תחרות לרונאלדו בבית שלו? את זה נראה עם הזמן הכול תלוי ביציבות של בייל![/QUOTE]
ראיתי את הנתונים האלו בעצמי וחשבתי לעצמי דווקא בצורה אחרת :
האם סוף סוף יש עזרה לרונאלדו ?
כמובן שזה יעזור לרונאלדו יותר להיות חופשי ולעשות דברים עוד יותר טובים. וכך גם לבייל. אי אפשר לסמן יותר שחקן אחד וזהו לסגור רק אותו. מצויין

(Halla_Madrid) #255

כתבה טיפ-טיפה ישנה (לפני 10 ימים), אך מאוד רלוונטית.
Whoscored מציגים -

התמקדות בשחקן: גארת’ בייל עומד בציפיות, למרות הדומיננטיות של כריסטיאנו רונאלדו.

כדי להיות הכי טוב בכל תחום שהוא, ליצור המון, באיכות גבוה ובעקביות - זו דרישה מינימלית. אבל מהו הרף? זו שאלה שצריכה להיבחן בהשוואה למה שעשו קודמיך.
בשנים האחרונות הרף הועלה כל-כך גבוה ע"י מכונות השערים כריסטיאנו רונאלדו וליונל מסי - זוכה כדור הזהב וקודמו - כך שממוצע שערים שנופל במקצת משער למשחק, יכול לגרום לכך שתקוטלג כשחקן טוב, אבל לא בהכרח שחקן מהשורה הראשונה.

כשגארת’ בייל הפך לשחקן הכי יקר בעולם, היה ידוע שהוא הולך לזכות להשוואות עם השחקנים הטובים בעולם, ותג המחיר שלו, כך נראה, עלול להפוך למועקה לא קטנה.
בלי קדם-עונה שתיתן אינדיקציה וציפיות בשמיים בגלל סכום ההעברה הגדול, היה נראה שהמוניטין שהולך לפניו הולך להיות סוג של מכשול.

86 מיליון פאונד בשביל קשר התקפי שקרע לגזרים את אינטר, כשהיה רק בן 21, הוביל את טוטנהאם לעונת הפריימר-ליג הגדולה ביותר שלה מבחינת נקודות וסיפק ממוצע של שער למשחק. הציפיות, במחשבה שנייה, לא נראות כאלה מוגזמות.
כשהוא ערך את הבכורה נגד ויאריאל - וכבש - הוא נתן רמז לכך שאולי סכום ההעברה הגדול ששולם עליו, אולי היה שווה את זה.
6 שבועות שחונות לאחר מכן, ונראה היה שבייל הוא הצל של השחקן שתוכנן שיהיה הגלאקטיקו הבא. ואז הדברים החלו להשתנות.

ריאל מדריד ריסקה את סביליה וגארת’ בייל היה, ללא עוררין, המוציא לפועל העיקרי. שני שערים ושני אסיסטים, כשיכול מאוד להיות שהוא היה משלים שלושער - או בשערים או באסיסטים - אלא אם כן אלו היו ה-90 דקות הראשונות שהוא משלים מאז העונה שעברה.
בייל התחיל להיכנס לכושר וסיפק 8 שערים ו-6 בישולים, רק ב-7 הופעות. נראה היה שבייל מוצא את המקום שלו ב-11 של ריאל מדריד.

בייל שיחק בצד ימין של ההתקפה המשולשת של אנצ’לוטי, שכוללת את כריסטיאנו רונאלדו וקארים בנזמה וריאל מדריד נכנסה לקצב כשהיא מרשימה יותר ויותר - הן ביכולת והן בתוצאות.
שני הווינגרים שילבו קצב, כוח ויכולת שליטה בכדור ברגל ימין וגם ברגל שמאל, שהצליחה להטריד מגנים, כשהם חותכים פנימה כדי לבעוט, או רצים על הקו כדי להרים. כשהם החליטו למסור, בנזמה היה שם כדי לסיים וגם שניהם לא חסכו מעצמם סיומות ברחבה, כשאחד על תקן המוסר ואחד על תקן המסיים.
בנזמה שחקן טוב מאוד, אבל בייל ורונאלדו גנבו את ההצגה, כשהם מצטיירים כצמד אפקטיבי מאוד.

אבל, האיש המרכזי בברנבאו עדיין היה רונאלדו ובייל רצה להוכיח שהוא גם יכול לספק את אותה רמה.
הוא עשה את זה, כשרונאלדו היה פצוע ובייל החליט לקחת את האחריות בהתקפה.
רונאלדו ירד מהמגרש כשהתוצאה הייתה 1-0, בדקה ה-55 מול אלמריה; בייל הוביל את ריאל מדריד לניצחון 5-0 בסוף המשחק.
בלי הכוכב הפורטוגלי למשך שניים וחצי משחקים, שמסתכמים ב-216 דקות, בייל לקח 14 בעיטות, כשהוא מבקיע 5 מהן. ריאל מדריד ניצחה כל משחק, כשהיא מבקיעה לפחות 4 שערים.

כשרונאלדו חזר, הדומיננטיות של בייל התפוגגה והוא חזר לאנמיות שאפיינה אותו בתחילת דרכו בריאל מדריד, כשהוא לא מבקיע במשך 6 משחקים. לרונאלדו הייתה נקודה להוכיח - הוא עדיין האלפא-דוג. והוא רצה שכולם ידעו את זה.
ב-9 המשחקים שהם שיחקו ביחד מאז שרונאלדו חזר מהפציעה, רונאלדו שחרר 67 בעיטות, לעומת 20 בלבד של בייל.

רק להבהיר - זו לא בהכרח ביקורת על בייל, או רונאלדו. לצבור ביטחון ואמונה עצמית כדי להעפיל על כריסטיאנו רונאלדו במגרשו הביתי, זו חתיכת משימה. זה שבייל הפך לעוד שחקן ב-“חבורת רונאלדו”, זה לא דבר כזה מפתיע.
זה לא פרקטי לספק ממוצע שערים יציב כשרונאלדו איתך בקבוצה. ויותר מכך, כדי שבייל יצדיק את תג המחיר, הוא לא צריך לשבור שיאי כיבושים. הוא רק צריך למצוא את מקומו בקבוצה ולעזור לריאל מדריד למצות את הפוטנציאל הגלום בה.

נראה שקרלו אנצ’לוטי החליט לרוץ עם מערך 4-3-3, שכולל שלישייה התקפית שכוללת את רונאלדו, בנזמה ובייל, בלי אנחל די מאריה, שלפי מה שהיה נראה בהתחלה - התחרה על מקום בהרכב עם בייל.
אנחל די מאריה מאייש את עמדת הקשר, בציוות מעניין עם לוקה מודריץ’ וצ’אבי אלונסו, שמספקים עבודת קישור טובה ואפקטיבית.
אלונסו - או לפעמים אייארה - נמצאים במרכז הקישור, עם די מאריה ומודריץ’ מקדימה, שהם אנרגטים מספיק בשביל ללכת קדימה ועם זאת לשמור על אחריות הגנתית.
השלישייה הקדמית, פחות או יותר, פנויה לעבודת ההתקפה.

היה לחץ על אנצ’לוטי לשלב את ההחתמה הגדולה ביותר של המועדון - בייל, את רונאלדו ואת יקיר האוהדים די מאריה באותו הרכב ונראה שהוא מצא את ההרכב הנכון.
בייל עוד צריך ללמוד ויש לו עוד המון זמן לעשות זאת. לעת-עתה, ריאל מדריד בראש הטבלה ובייל צריך להמשיך להתרכז בתרומה למען הקבוצה. ההתפתחות כשחקן תבוא עם הזמן ואם נשים דגש על העונה הזאת, אז הברנבאו ימשיך להיות הבמה של כריסטיאנו רונאלדו ובייל צריך לעזור לו ולריאל מדריד להשיג את המטרות של הקבוצה.

(=Skyline=) #256

//youtu.be/IIGAuzemDzk

(SantiagoBernabeu) #257

טוב, אז זה נראה שהוא אכן מתחיל להתחבר לקבוצה, הוריד את כל החלודה, מבקיע שערים בסיטונאות ועושה פעולות חיוביות.
אם לומר את האמת, איפשהו קצת שנאתי אותו כאשר הוא דחק את השחקן האהוב עלי בקבוצה לספסל. אבל הוא מוכיח למה הוא בהחלט ברמה הגבוהה ביותר בשבועות האחרונים. אנחנו רואים ממנו הרבה מנהיגות, שערים, אחריות, שקט נפשי ויכולת פנומנלית. האם זה היה שווה לטווח ארוך? רק הזמן יגיד. כרגע לדעתי, נראה שכן ומדובר ברווח רציני.
מה דעתכם על הרכישה שלו, בשלב הזה של העונה? מקצועית, אתם מרוצים? האם אתם מצפים ממנו לשיפור נוסף?

[QUOTE=אמיליו;1507468]

תשווה את הכמות בישולים/הבקעות שלו פר דקה עם של רונאלדו נראה לי שזה יענה לך בצורה הכי טובה על הספק שלך.[/QUOTE]

סטטיסטיקה היא לא הכל בחיים. רוצה לפתוח דיון של עם דיעות שונות של אנשים :slight_smile: