גארת' בייל :: מלך השערים של ווילס בכל הזמנים

ריאל-מדריד

(רמי.א) #1

בהחלט תקופה חדשה יוצאת לדרך, לדעתי גם סוג של עידן חדש, עם חיזוק בתג המחיר הגבוה בהיסטוריה, גארת’ בייל, וולשי בן ה-24 מתחיל את עונתו הראשונה בקבוצה גדולה מחוץ לכותלי התרנגולת. האם יעמוד בציפיות ויהווה בורג משלים לכריסטיאנו ונזכה לצמד שכנראה לא נראה כאן מאז…ההם מ-2002/3. או שימעד תחת קורת גג המפלצתית של התג מחיר?

בכל מקרה, ברוך הבא קראקוס.

תהייה קצת מצחיקה לאור העובדה שעדיין לא דרך במקדש, אבל, בעיטות מצד ימין(לבועט בשמאל)?

(Madridista#1) #3

אני לא יודע אם לכנות את השחקן השני הכי יקר בהיסטוריה אקס פאקטור, אבל לדעתי הוא יהיה האקס פאקטור שלנו הרבה פעמים במהלך העונה. הוא שחקן שעושה גולים מכלום, במשחק עומד, תוך כדי ריצה(במתפרצת), בראש, בבעיטה חופשית, הכל מהכל. כריסטיאנו 2 אם תרצו. הוא ינצח לנו הרבה משחקים בליגה, בתקווה שהוא יהיה ההבדל הקטן בחצי גמר ליגת האלופות. המטרה שלו זה להשים את המצבים שאוזיל והיגוואין החמיצו מול דורטומנד למשל. איתו אנחנו הרבה יותר פייבוריטים לזכיה בצ’מפיונס/הגעה לגמר. עוד משהו שאני אוהב בו - הגישה הצנועה, האופי הצנוע. גם במהלך כל המשא ומתן עם ריאל מדריד הוא לא התבטא כנגד המועדון, לא עשה שביתות איטלקיות. הוא אחלה של בחור, אהבתי גם שאמר ש"רונאלדו הוא הבוס כאן". רונאלדו כבר יתן לו את הנשמה, רק על המשפט הזה :).

(דוד.פ.) #4

לעניות דעתי הרכישה שלו תתברר כמוצלחת בסופו של דבר ולאו דווקא מבחינת המספרים. איני חושב שבייל צריך לשחזר את ממוצע ההבקעות מטוטנהאם ולדעתי העובדה שהוא מגיע לקבוצה של רונאלדו די תשחק לתפקידו.
ההצלחה של בייל תימדד באופן הבא - במידה והוולשי הבנילאומי יצליח לשחרר מעט את הפלונטר שיש למשחק שלנו ולרווח לאגף הימני הקבוצה כולה תצא נשכרת. כאשר מרסלו איסקו ורונאלדו משחקים ביחד, הדחף הראשוני הוא תמיד ללכת לאגף השמאלי. ברגע שתמצא אלטרנטיבה ראויה (ויקרה מספיק) בצד השני, המשחק יהיה משחורר יותר ויקשה על הירובות בצורה משמעותית.

(CF R.Madrid) #6

[QUOTE=דוד.פ.;1459911]לעניות דעתי הרכישה שלו תתברר כמוצלחת בסופו של דבר ולאו דווקא מבחינת המספרים. איני חושב שבייל צריך לשחזר את ממוצע ההבקעות מטוטנהאם ולדעתי העובדה שהוא מגיע לקבוצה של רונאלדו די תשחק לתפקידו.
ההצלחה של בייל תימדד באופן הבא - במידה והוולשי הבנילאומי יצליח לשחרר מעט את הפלונטר שיש למשחק שלנו ולרווח לאגף הימני הקבוצה כולה תצא נשכרת. כאשר מרסלו איסקו ורונאלדו משחקים ביחד, הדחף הראשוני הוא תמיד ללכת לאגף השמאלי. ברגע שתמצא אלטרנטיבה ראויה (ויקרה מספיק) בצד השני, המשחק יהיה משחורר יותר ויקשה על הירובות בצורה משמעותית.[/QUOTE]

מסכים וכול זה כמובן יחד עם תרומה של קרבאחל הנפלא, ומודריץ’ שכמו איסקו שעוזר בצד שמאל מדוריץ’ יעזור בימין, במיוחד כאשר הוא זה שמכיר הכי טוב את בייל והכי מתואם איתו.

(ערן א.) #7

קשה להתנבא אם הרכישה של בייל תצדיק את עצמה או לא, צריך גם לזכור שהכדורגל האנגלי שונה מאד מהכדורגל הספרדי ולא כל שחקן הוא רונאלדו (שמצליח מאד בשתי הליגות הללו), אני אישית חושב וכבר אמרתי זאת בעבר:שההגעה של בייל לא תשדרג אותנו בצורה משמעותית כמו שאנחנו צריכים, וכמו שהיה קורה (בודאות ) אם היה מגיע חלוץ קראק. אמנם למערך שאנצ’לוטי מנסה ,כנראה לבנות בריאל הוא עשוי להיות תוספת כח רצינית, אבל זה בסך הכל תוספת כח ולא שידרוג (כמו לעבור מרנו מגאן 1600 סמ"ק לרנו מגאן 1800 סמ"ק כשיש לך מספיק כסף לרכוש ב.מ.וו). כלומר יכול מאד להיות שבייל יעזור לנו בזירה הספרדית, כי עיקר כוחו מתבטא במהירות פריצה המסחררת שלו והבעיטות מרחוק שהם תכונות מצויינות כנגד משחק סגור, אבל אני בספק אם זה יספיק לזירה האירופית.

האם הוא יקרוס מעודף ציפיות?זה תלוי בכמה וכמה גורמים והעיקרית שבהן, לדעתי זה אופיו. האמת שאני לא מכיר אותו ממש מקרוב, ואולי את השאלה הזאת עדיף להפנות ליניב (borntorun) ,שמכיר אותו טוב יותר מכולנו, אבל עושה רושם שהבחור נמצא חזק עם שתי רגליים על הקרקע, ומודע היטב לציפיות (המוגזמות לדעתי) ממנו, וביחד עם הצניעות שהוא מפגין, אני מניח שהוא יחזיק מעמד.
כמובן שזה תלוי הרבה גם בהצלחה של הקבוצה, ובשקט (שנגזר מהצלחה של הקבוצה) שצריכים חבריו לתת לו בעיקר בתקופה הראשונה להיותו אצלנו.

(Spaceman Nerazzurro) #10

אין מה להשוות בינו לבין רונאלדו למרות שהם משחקים בעמדות דומות, וזה בגלל האופי. לכריסטיאנו, למרות שהוא מתופקד באגף, יש אופי של חלוץ חוד לכל דבר, הוא קודם כל יחפש את השער. בייל אמנם לא אחד שבכל מצב נתון יחפש את המסירה, אבל הוא יותר שחקן אגף קלאסי, חורש את האגף מעלה מטה, אוהב לחתוך לאמצע ומשחק יותר רחוק מהשער מאשר כריסטיאנו, סוג של אריאן רובן רק יותר מהיר, ולכן לא יהיה גם מה להתאכזב ממנו אם יציג סטטיסטיקות רחוקות מאלה של רונאלדו בסיום העונה, מה שאני מאמין שיקרה.

(Red_Devil11) #11

אני לא חושב שבייל יצליח בריאל.
בייל יודע לשחק על שטחים גדולים ולא על שטחים קטנים ובליגה הספרדית אתה צריך לשחק טוב על שטחים קטנים.
כשרונאלדו הגיע לריאל, נגמרו התרגילים, נגמר הדריבל המעולה שהיה לו כי בליגה הספרדית יש לו שטחים קטנים יותר וזה קשה לו.
מעניין אם בייל יצליח להסתדר עם זה.

(Madridista#1) #12

נראה לי שההפך הוא הנכון. באנגליה המשחק הרבה יותר קשה, יותר פיזי ויותר צפוף(למשל קבוצות כמו צ’לסי שחונקות אותך). בייל התעלל בהגנות הליגה האנגלית, אני לא חושב שהוא יתקשה(בלשון המעטה) בהגנות הפח בספרד. במיוחד שיש לצידו את מודריץ’, איסקו ורונאלדו(שימשוך אליו את תשומת הלב הרגילה, אם כי העונה הקבוצות יבינו שאי אפשר להתמקד רק עליו בגלל בייל). בליגה הספרדית אין סיבה שבייל לא יקבל שטחים כדי לנצל אותם עם המהירות המסחררת שלו והחיתוך לאמצע והבעיטה. גם במשחק עומד וצפוף הוא תמיד יכול להפתיע, קרי בעיטה מהמקום וכו’.

(Saeta Rubia) #13

המשחקים של בייל נגדנו ברבע גמר הצ’מפיונס 2011:

[YT]z_cXfzUgZCE[/YT]

[YT]6VDDD_veCLw&sns=tw[/YT]

(Jesé Rodríguez) #14

בייל העלה את התמונה הזו לעמוד האינסטגרם שלו כשהוא רושם: “Just finished my first day of training”. עושה רושם לבינתיים שהוא משתלב יפה עם החברים.

(m.p.w) #22

ראיתי את הכותרת של הת’רד על בייל וזה די מעניין מה חושבים פה, מה זה נחשב הצלחה של בייל, ומה זה כישלון? הרי הוא לא רונאלדו, ואם המחיר הזה 30 שערים זה כישלון?

(Madridista522) #23

[QUOTE=Raphael Varane;1461666]ראיתי את הכותרת של הת’רד על בייל וזה די מעניין מה חושבים פה, מה זה נחשב הצלחה של בייל, ומה זה כישלון? הרי הוא לא רונאלדו, ואם המחיר הזה 30 שערים זה כישלון?[/QUOTE]
אני חושב שמעבר לתפוקה האישית של בייל המבחן האמיתי יהיה אם נצליח בעזרתו לחצות סוף סוף את רף חצי הגמר ולהתקדם עוד צעד לעבר הדסימה.
אני חושב שהסטטיסטיקה פחות רלוונטית והיא לא מסוגלת להראות את התמונה המלאה.

(אמיליו) #24

[QUOTE=Madridista522;1461670]אני חושב שמעבר לתפוקה האישית של בייל המבחן האמיתי יהיה אם נצליח בעזרתו לחצות סוף סוף את רף חצי הגמר ולהתקדם עוד צעד לעבר הדסימה.
אני חושב שהסטטיסטיקה פחות רלוונטית והיא לא מסוגלת להראות את התמונה המלאה.[/QUOTE]

מסכים אתך בכל אבל קטן כל זה נכון לכל עוד רונאלדו בקבוצה, ביום שרונאלדו עוזב הוא יצטרך להיכנס לנעליים שלו וזה בגלל תג המחיר שהדביקו עליו.

(אסף-בארסה) #25

בייל לא יצדיק את תג המחיר של ‘השחקן היקר בהיסטוריה’. מחזיקי התואר הקודמים, זידאן וכריסטיאנו רונאלדו, הם אגדות עוד בחייהם וקשה להאמין שבייל יגיע להישגים קרובים לאלו שלהם. השאלה מה הציפיות של ריאל מדריד מבייל? בשביל להצדיק 100 מיליון יורו צריך לתת תפוקה של רונאלדו, ואת זה לא סביר שנראה ממנו, אבל אם מדריד בונה עליו כעוד שחקן מוביל שישדרג את הקבוצה וייתן דברים שבעונות קודמות לא היו לה, דברים שייגרמו לה להשיג בסופו של דבר את הדסימה, אז המחיר לא יעניין אף אחד.

(Madridista#1) #26

בייל שחקן שאני בהחלט לא אופתע/צופה לו הרבה שנים בטופ העולמי, שכן גם זכייה בכדור הזהב לא תפתיע אותי, או לפחות מועמד. הוא שחקן מיוחד, כישרוני בטירוף, משהו שלא ראינו בשנים האחרונות חוץ ממסי ורונאלדו. אני חושב שהוא יצדיק את הסכום, שכן הוא לא השחקן היקר בהיסטוריה, אלא השני.

(Xabi-Alonso) #27

תחזית לדיון הזה:
שלב ראשון, בכמה מחזורים ראשונים בייל לא משחק/נכנס לממש מעט דקות ובפורום מקללים את אנצ’לוטי.
שלב שני, בייל מתחיל לשחק משחקים שלמים ומראה ניצוצות אבל עדיין אין את החיבור המתבקש, כולל קלאסיקו ראשון וכמובן כל הפורום מקללים את בייל.
שלב שלישי, לאט לאט (נקווה שמהר מהר) בייל מתחבר לשיטה ולומד את החברה, הוא מראה את הכדורגל שלו ופתאום בייל הוא אח בדם.
שלב רביעי, השלב שתכלס משנה האם בייל יביא את השינוי בחצי הגמר? האם בייל יעזור לקחת את האליפות מבארסה? האם בייל יעזור לנו לשמור על ההגמוניה בקלאסיקואים, והחשוב מכל! האם נצליח לנצח את היריבה העירונית הבלתי מנוצחת…

בקיצור נראה לי שדי מיותר שכל אחד עכשיו יזרק קדימה עם ההתפתחות של בייל במדריד, תנו לילד את הזמן, תזכרו שיקח לו זמן ונקווה שמהר להתחבר לקבוצה בכל זאת לא כולם רונאלדו… תיהיו קצת סבלניים לשם שינוי, והכי חשוב אל תורידו את החיוך המטומטמם והילדותי מהפנים בכל פעם שאתם רואים תמונה, סרטון של בייל במדי ריאל :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:

(Raulito-7) #28

אף שחקן בעולם לא שווה 100 מליון יורו. כריסטיאנו ומסי הם פלאי תבל, פשוט ככה. עם תג מחיר מטורף שכזה - רק מספרים כמו של כריסטיאנו יהיו הצלחה - ובייל לא יבקיע 50 שערים בעונה. ‘סתם עונה’ של 20 גולים תיחשב ככישלון. אלא אם כן - בייל יעשה מעשה זידאן ויכבוש בגמר ליגת האלופות ויביא את הלה-דסימה. כל הגלאקטיקוס שהגיעו לכאן - כבר לקחו תואר או שניים בקריירה, גם ברמה הבינלאומית(פיגו סחב נבחרת לחצי גמר היורו ומרחק פנדל מהארכה ואולי העפלה לגמר), ואין לדעת כיצד בייל יתמודד עם הלחץ. מצד שני, הוא לא בא במקום כריסטיאנו ובטח שזה יעזור לו. בנוסף, צריך לזכור שזידאן הגיע לריאל מדריד בגיל 29, ועם כמה שאהבנו את זיזו - שלוש השנים הבאות לא היו כמו השנתיים הראשונות, מכל מיני סיבות. בייל, תיאורטית הוא ‘שחקן לעשר שנים’. יהיה לו מספיק זמן כדי להחזיר את ההשקעה, ולא במכירת מרצ’נדייז.

(שרון.) #29

בייל לא נקנה בסכום שהוא נקנה כי הוא בייל, הוא נקנה בסכום הזה כי הוא ישלים את הפאזל המיוחד הזה של ריאל.
אותו פאזל יביא את הלה-דסימה, תארים וכדורגל סוחף, לא בייל נקנה בסכום הזה, הפאזל הושלם בסכום הזה.

(hmmm) #33

אני לא חושב שקנינו את בייל רק כי בארסה קנו את ניימאר או רק כי הוא טוב מקצועית או רק כי הוא שיווקי. יש כאן שילוב של כל המרכיבים, ואולי מעל הכל נמצא הרצון לחזק את האתוס של המועדון הכי גדול בעולם.

(Raulito-7) #34

אני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל אין משהו שיותר יחזק את האתוס של ריאל מדריד כמועדון הטוב בעולם מאשר גביע האלופות העשירי, הלה-דסימה, מילה שאני חושב שאמרנו אותה כבר מיליארד פעם מאז 2003. תארים, תארים ותארים. אף-אחד לא היה מדבר על הקבוצה של די-סטפאנו ופושקאש 50 שנה קדימה, למרות שריאל מדריד של שנות ה-50 הייתה הקבוצה הראשונה שמביאה שחקנים מכל העולם ולא מתבססת רק על החומר המקומי - אם הקבוצה הזו לא הייתה זוכה 5 פעמים בגביע החשוב מכולם; וב-100 מליון יורו האלה אפשר היה להביא חלוץ תותח ולבנות סגל יותר עמוק. גם הרכישה של בקהאם הביאה גוון נוסף לריאל מדריד ומיתגה אותו כמועדון הטוב בעולם ולא רק מבחינה שיווקית וכלכלית - אבל בתקופה של בקהאם במדריד זכינו רק באליפות אחת(ועוד סופר-קופה ממש בהתחלה, אם אתם מחשיבים את זה). ואני לא משווה חלילה בין בייל לבקהאם.