ספרים, רבותיי, ספרים

(Ender) #1760

[QUOTE=OreoCookieh;1595975]לא אוהב לקרוא ספרים. רוצה להתחיל.[/QUOTE]
אני יודע שמה שאני עושה הוא לא בסדר כי אני מתייחס רק לחלק מהבקשה שלך, אבל אם אתה מחפש ספר ממש קריא וממש מעניין (לא אוטוביוגרפיה ולא קשור לכדורגל), אני ממליץ לך בחום לקרוא את [B]המשחק של אנדר[/B]. זה הספר האהוב עלי, ואני קורא לא מעט. אני מאמין שתהנה ממנו, כי ממש קל להנות ממנו - הוא כתוב בצורה שמושכת מאוד את הקורא. מדובר בספר מדע בדיוני שהוא באמת באמת ספר פילוסופיה - אבל לא פילוסופיה חופרת, אלא פשוט ספר שאחרי שאתה קורא אותו עולות לך הרבה שאלות לראש, על מה נכון ומה לא נכון, מה ראוי ומה לא ראוי. ממליץ בחום!

(OreoCookieh) #1761

כל עוד התייחסת זה תמיד יהיה בסדר.
תודה רבה לכם! אחפש המלצות ברשת על הספרים שהמלצתם.

(imblue) #1762

למתחילים אני ממליץ תמיד על “חמשת האנשים שתפגוש בגן עדן” של הסופר מיץ’ אלבאום. ספר שהוא קודם כל קצר (וזה חשוב למי שלא מתורגל בקריאה), ויש בו הרבה קסם ועלילה קצת מתוחכמת מצד אחד אבל מאוד זורמת מצד שני. יצא לי לקרוא אותו בכמה תקופות בחיים ונהנהתי מאוד.

(Sami_h) #1763

היי, איך אתה מעדיף לקרוא? בקורא ייעודי כמו הקינדל של אמזון או בטאבלט? כי יש לי פה את רוב הספרים שהמליצו לך, גם אלה של הכדורגל, ואני יכול לשלוח לך.

(Bliss) #1764

שימו לב מי קרא (ופירגן) לספר ‘קיצור תולדות האנושות’ של יובל נח הררי:

(Tim_Duncan) #1765

למה גרמת לי לצפות בסרטון הזה?

//youtu.be/V_m98GAdqKM

פשוט עצוב… אני באמת מאמין שהאוויל הזה מייצג את הדעה העולמית.

(Sami_h) #1766

נראה כמו ספר מעניין, הייתי מת לקרוא אותו כשיצא באנגלית.

(Gabo) #1767

http://mida.org.il/2015/01/28/כישלונו-הידוע-מראש-של-חוק-הספרים/

מעניין.

(Gabo) #1768

[QUOTE=Tim_Duncan;1597919]למה גרמת לי לצפות בסרטון הזה?

//youtu.be/V_m98GAdqKM

פשוט עצוב… אני באמת מאמין שהאוויל הזה מייצג את הדעה העולמית.[/QUOTE]

ראסל ברנד מציג בורות בסיסית שכנראה קיימת ברוב העולם, כמו שכתבת. אין סיכוי שזה יהיה אחרת עם ההטייה המוחלטת נגד ישראל בתקשורת ובאקדמיה ברחבי העולם. אנשים לרוב ילכו עם האנדרדוג וגם כאן זה המצב. זה בהחלט מבאס שאין לנו את האפשרות האובייקטיבית להראות את האמת כפי שהיא על שלל מורכבויותיה.

ראסל ברנד זורם עם האופנה הכללית וקצת קשה לבוא אליו בתלונות והאמת שמנחה התוכנית (שום האניטי) עושה לברנד את עבודת ההגחכה קלה מאוד. באמת קל לצייר אותו כקריקטורה. בכל מקרה עדיף שברנד יישאר בקומדיה ופחות בפוליטיקה.

(steve_g) #1769

עד קצה העולם - נפלא!

(fcbgirl) #1770

האם מישהו קרא את הספר Soccer FAQ: All That’s Left to Know about the Clubs, the Players, and the Rivalries ויודע אם מדברים שם גם על יריבות נבחרות (במיוחד ארגנטינה ברזיל)? צריכה את זה לעבודת סמינר, תודה לעוזרים

(morientes_99) #1771

התחדשתי בכמה ספרים בשבוע הספר שעבר עלינו לטובה. שניים מהם :

ספר ארגנטינאי שתרגמה הוצאת זיקית(הוצאה עצמאית), ממליץ בחום.

וחייים שפירא מרתק כהרגלו.

(lolothe2nd) #1772

אשמת.הכוכבים זה ספר שממש זרם לי בקריאה שלו!
פר יפה ודיי מרגש גם אם יש לו פגמים פה ושם (כמו התרגום הגרוע)

(ערן א.) #1773

שלשום קיבלתי במתנה ספר שנקרא : [B]מי הזיז את הגבינה שלי [/B]. מאת : ד"ר ספסנסר ג’ונסון. סיימתי אותו אתמול.
[U][B]ספר חובה !!![/B][/U] לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחייו, או ללמוד להתמודד עם מצבים משתנים בחיים, בכל תחומי החיים :עבודה, לימודים, יחסים, ספורט וכו ’ .

אני עשיתי כמה שינויים כאלה בחיי עוד לפני קריאת הספר ואחרי קריאתו אני יכול לאמר בוודאות, הספר נכון ומדוייק מילה במילה !!!

(Bliss) #1774

עברתי על המון עמודים מהת’רד הזה כדי למצוא רשימה מומלצת ביותר של ספרי חובה שזכרתי שהסתובבה כאן(כשלתי אגב, או שזה לא היה כאן או שלא חיפשתי טוב) ונתקלתי בעמוד 100. אחד העמודים הכי מצחיקים בלי שקראתי בו אפילו מילה, היכנסו ותבינו.

לעניינו, לא מצאתי את הרשימה המדוברת אבל יש לי מס’ ספרים שאגרתי ואם יש ספר שממש ממש צורב לכם שלא מופיע אני אשמח אם תציינו אותו.

בעל זבוב
מבחר מכתבי צ’ארלס דיקנס
תמונתו של דוריאן גריי
רודף העפיפונים
מובי דיק
מלכוד 22

(Shusaku) #1775

העמוד הזה ענק ללא ספק.

(מגן ימני) #1776

הרוזן ממונטה כריסטו
טרילוגיית סמיילי של ג’ון לה קארה
שם הורד
העולם של אתמול
תמול שלשום
ספורים פטרבורגיים
מדריך הטרמפיסט לגלקסיה

אוגוסט 1914
עלייתו ונפילתו של הרייך השלישי
1948

הצופן הקוסמי

הגיונות (רנה דקארט)

(imblue) #1777

זה קצת בעייתי להשוות ככה ספרים או לדרג. זה כמו להשוות סרט קומדיה לאקשן ואת שניהם לסרט תיעודי. כולם ניקראית “סרטים”, אבל הם שונים בתכלית.

(lolothe2nd) #1778

אני מרגיש קצת מובך, כי ניסיתי לקרוא את בעל זבוב, אבל השפה הייתה דיי מעצבנת ומתסכלת שלא הצלחתי להתרכז

(Corwin) #1779

[QUOTE=lolothe2nd;1627280]אני מרגיש קצת מובך, כי ניסיתי לקרוא את בעל זבוב, אבל השפה הייתה דיי מעצבנת ומתסכלת שלא הצלחתי להתרכז[/QUOTE]

קראתי באנגלית ומאוד אהבתי. ספר מצויין עם אמירה מאוד נוקבת (ונכונה) על בני אדם ועל החברה אותה יצרנו.

לגבי שאר הספרים - את מובי דיק קראתי בתור ילד, לא זוכר שהוא השאיר עלי יותר מדי רושם, אבל מצד שני יכול להיות שבתור מבוגר זה היה יכול להיות שונה. את Catch 22 קראתי ולא ממש אהבתי - האמירה היא טובה, אבל הכתיבה היא די משעממת לטעמי.