ספרים, רבותיי, ספרים

(Bob Sacamano) #1739

תודה, עכשיו רק נותר למתוח את זה ל-600 מילים. :wink:

(Corwin) #1740

[QUOTE=Bob Sacamano;1525416]תודה, עכשיו רק נותר למתוח את זה ל-600 מילים. :wink:[/QUOTE]

סורי, קראתי אותו די מזמן ואני לא ממש זוכר… :lipsrsealed:

(EJB) #1741

ספר מצויין, צוחק על הכל מהכל. על הצבא, על הכלכלה, על אהבה, ועל כל פרה קדושה (או לא) אחרת.
פותח וסוגר לך מחדש מושגים שחשבת שהבנת, כמו שיגעון ושפיות, חרות ומלכוד, ועוד.

אנקדוטה קטנה: כשעקצו פעם את ג’וזף הלר (מחבר הספר), על כך שהוא מעולם לא הצליח לכתוב ספר נוסף טוב כמו “מלכוד”, הוא ענה: “אולי, אבל גם אחר לא”.

(Oz IV) #1742

ספר מצוין. מהספרים שאתה יוצא אחרי הקריאה אדם יותר חכם. יש כאלה שלא יאהבו, בגלל הסגנון היחסית מיושן שלו. וזה מובן.

(Bob Sacamano) #1744

[QUOTE=EJB;1525536]ספר מצויין, צוחק על הכל מהכל. על הצבא, על הכלכלה, על אהבה, ועל כל פרה קדושה (או לא) אחרת.
פותח וסוגר לך מחדש מושגים שחשבת שהבנת, כמו שיגעון ושפיות, חרות ומלכוד, ועוד.

אנקדוטה קטנה: כשעקצו פעם את ג’וזף הלר (מחבר הספר), על כך שהוא מעולם לא הצליח לכתוב ספר נוסף טוב כמו “מלכוד”, הוא ענה: “אולי, אבל גם אחר לא”.[/QUOTE]

מסכים ומחזק. בתור אחד שמשקר לעצמו שאין לו זמן לקרוא ספרים, לא יוצא לי לקרוא הרבה ספרים במיוחד בעיברית, אבל הספר הזה ממש זורם ומאוד מיוחד. ממליץ למרות שקראתי קצת יותר מהחצי עד כה.

(San Sunny) #1745

כחייל משוחרר החלטתי שאני רוצה למלא את הזמן שלי עם ספרים. הספר הראשון שקראתי הוא [B]התפסן בשדה השיפון[/B]. ספר מצוין בכל פרמטר - לא ארוך מדי, הקריאה זורמת, מתחברים בקלות לדמות הראשית, מעלה המון מחשבות לגבי החברה והחיים. בהחלט ספתח מעולה בעיניי.

עשיתי לעצמי רשימה של קלאסיקות שעוד לא קראתי, אבל בכל זאת מצאתי את עצמי מתחיל לקרוא את מה שיש בבית - [B]ילד 44[/B] , ספר מתח די טוב בינתיים. אחרי שאסיים איתו אני אגיע לרשימה המתוכננת עצמה, כשהראשונים בתור הם [B]מלכוד 22 [/B]ו[B]בעל הזבוב[/B].

(איל) #1746

ילד 44 הוא ספר מצוין (ועומד לצאת בקרוב כסרט ד"א) וההמשכים שלו גם טובים, אם כי פחות. לפחות לדעתי.
ממליץ עליהם מאוד - “הנאום הסודי” ו"סוכן מספר 6".

(Goalkeeper) #1747

“הבית ברחוב גריבלדי”, שווה קריאה? איך הוא?

(steve_g) #1748

[B]אשמת הכוכבים [/B]ג’ון גרין.
גאוני ומרגש

(San Sunny) #1749

[QUOTE=איל;1530421]ילד 44 הוא ספר מצוין (ועומד לצאת בקרוב כסרט ד"א) וההמשכים שלו גם טובים, אם כי פחות. לפחות לדעתי.
ממליץ עליהם מאוד - “הנאום הסודי” ו"סוכן מספר 6".[/QUOTE]

סיימתי הלילה את ילד 44. במילה אחת - גאוני. המתח אדיר, הטוויסטים אגדיים. קראתי את 200 העמודים האחרונים כמו אחוז דיבוק, זה היה מטורף. זה לא קרה לי מאז “צלה של הרוח” עם 100 העמודים האחרונים וההפכפכים. אני מדמיין איך זה יהיה בסרט וזה נשמע ענק, ענק, ענק. להמשכים ייקח לי זמן להגיע, כי אני חושב שיש ספרים שראוי לקרוא לפני כן, אבל תודה על ההמלצה! היא בהחלט מעודדת אותי להגיע אליהם מהר יותר.

(Peter Pan) #1750

מה נסגר עם מרטין?

אחת היוזמות המגוחכות ביותר ששמעתי עליהן. כל הכבוד על הרצון להתרים כסף עבור מקלט הזאבים אבל מדוע הוא לא הסתפק בשלל הפרסים האחרים אותם הציע?

(San Sunny) #1751

לקח לי הרבה זמן, אבל קראתי את [B]בעל הזבוב[/B] בחודש שעבר. יצאתי עם המון תובנות לגבי הטבע האנושי, בעיקר במובנים סוציולוגיים-חברתיים. איך אנשים מאבדים צלם אנוש בקלות כזו, איך הדינמיקה בקבוצה כל כך חשובה, איך אפשר ללכת אחרי מישהו שאין לו מושג, ולרדת על הבן אדם היחידי שיודע דבר או שניים. הברוטאליות בספר גרמה לי להרגיש רע כשסיימתי אותו. הרגשה כזו… שלא חוויתי משום ספר או סרט מימיי.

קראתי גם את [B]מלכוד 22[/B] שדיברתם עליו בעמוד הקודם. אני חייב לומר שאני לא מסכים עם קורווין על חוסר ההתלהבות שלו מהספר, ואני מצטרף לשאר האנשים פה ששיבחו את הספר, למשל ליאור שציין לחיוב את הסגנון. לא קראתי הרבה ספרים, אבל הגאוניות שבמבנה האסוציאטיבי בספר - לא יכולתי לדמיין ביצוע טוב יותר לכך. אהבתי מאוד את העובדה שהספר נוגע בכל תחום כמעט, יורד על מלא דברים. האבסורד מגיע לרמות מדהימות, הניגודים משוגעים ומלהיבים. לקח לי הרבה זמן לקרוא את הספר, ובהתחלה לקח לי זמן להבין מה קורה פה, אבל ברגע שהתחלתי להבין - כמה נהניתי. צחקתי מחלק מהקטעים בקול רם! זה ללא ספק ספר אגדי.

(lolothe2nd) #1752

[QUOTE=San Sunny;1549598]לקח לי הרבה זמן, אבל קראתי את [B]בעל הזבוב[/B] בחודש שעבר. יצאתי עם המון תובנות לגבי הטבע האנושי, בעיקר במובנים סוציולוגיים-חברתיים. איך אנשים מאבדים צלם אנוש בקלות כזו, איך הדינמיקה בקבוצה כל כך חשובה, איך אפשר ללכת אחרי מישהו שאין לו מושג, ולרדת על הבן אדם היחידי שיודע דבר או שניים. הברוטאליות בספר גרמה לי להרגיש רע כשסיימתי אותו. הרגשה כזו… שלא חוויתי משום ספר או סרט מימיי.
[/QUOTE]
זה לא ספר ילדים?

(San Sunny) #1753

זה ספר [U]על[/U] ילדים, אבל הוא רחוק מלהיות מיועד לילדים. ספר לא קל בכלל.

(נאור מ) #1754

[RIGHT]תפוס ת׳יהודי, ספרו של טוביה טננבום, הוא ספר חובה לכל מי שחי בארץ ורוצה להבין באמת מה קורה כאן, וגם למי שלא. מסע מרתק שבו כולם נמצאים על הכוונת. מסע שחושף את פרצופם האמיתי של אנשי השמאל והארגונים הבינלאומיים שמובילים ומגבירים את השנאה לישראל בעולם. האמת על השמאל המעוות, הימין, החיילים וחששותיהם, הפלשתינים וכוונותיהם, הבדואים ו״אומללותם״, האירופאים וצביעותם- ולמעשה כל מה שצריך לשמוע ולדעת- וגופי תשקורת דואגים שאף אחד לא יכיר. אז בפעם הבאה שאתם שומעים על כיבוש ישראל ופעולותיה, תפנו לספר הזה. את האמת שאלונה קמחי, יריב אופנהיימר וחבריהם לא רוצים שתשמעו, טננבום דואג להציג בצורה משעשעת ועצובה, מלאת חן, מופרעת ובעיקר בוטה וקולעת. אמת עצובה, אך חשובה מאוד.
חובת קריאה.[/RIGHT]

(or-deco) #1755

איך טריינספוטינג הספר? ואיפה אפשר לקנות אותו?

כמו כן,אשמח לעוד המלצות לספרים לקראת יום כיפור אותו התנדבתי לסגור…

(Fletch) #1756

טריינספוטינג הספר לטעמי נופל מהסרט. קודם כל הוא לא קל לקריאה, מאוד מאולץ ולא קולח בעברית ובאנגלית השפה והסלנג הסקוטי (it’s shite being scottish) למי שלא מעורה בהם יהיה קשה לזרום עם הספר.

אני רחוק מלהיות תולעת ספרים אבל אם יש סופר שאני גומע ספרים שלו ביומיים-שלושה הוא אשכול נבו. האהוב עליי ביותר הוא ארבעה בתים וגעגוע שמשלב בתוכו כמה סיפורים נורא יפים ושונים והכל בשפה קולחת וממגנטת. משאלה אחת ימינה שגם קשור בעקיפין לכדורגל גם כן נהדר והאחרון שלו וגם המצליח ביותר הוא נוילנד - הוא מעט יותר ארוך ויותר רומן בהגדרתו אבל גם באותו סגנון זורם. קלאסי לכיפור.

(DoctorGonzo) #1757

יצא לי לקרוא ספר אחר של אותו סופר (אירווין וולש) שנקרא אסיד האוס. פסיכדלי וכיפי, למי שבראש. ואלו שכן בראש אני גם ממליץ על וורט של ג’ף נון.

(OreoCookieh) #1758

לא אוהב לקרוא ספרים. רוצה להתחיל. ניסיתי לקרוא ספרים שעליהם מבוססות סדרות מצליחות (דקסטר חולם חלומות אפלים) ניסיתי לקרוא ספרים באנגלית שקיבלו ביקורות נהדרות (הארלן קובן) ניסיתי לקרוא כל מיני שיט שבסופו של דבר לא יכולתי לעבור את עמוד 50.

החלטתי לנסות לקרוא אוטוביוגרפיות של מאמנים\שחקנים. מה דעתכם חבריי המנוסים? יש איזה משהו מעניין שתוכלו להמליץ? אשמח לקבל סיבה ולא רק שם.

אנגלית, עברית, לא איכפת לי.

תודה חברים!

(Uriah) #1759

עזוב ביוגרפיות, קרא את קדחת הדשא / אהבה על הדשא.