ספרים, רבותיי, ספרים

(Ricardo) #1688

[RIGHT]אגב, על ספריה ציבורית שמעת?[/RIGHT]

ברור ששמעתי, פשוט הייתה לי אתם בעיה בכיתה ד’ ואני מעדיף לא לחזור לשם, אבל כמו שאמרתי אין לי גם זמן כל כך (ושהזמן שלי בפורום לא יטעה!).

(imblue) #1690

תודה לעוזרים
מצחיק שכולה הקפצתי את האשכול עם שאלה קטנה וכבר הוא צמח בעוד עמוד :slight_smile: כנראה היה כאן צמא סמוי לספרים…

ריקרדו - בקשר לבעיות תקציב: אני יכול להמליץ לך על שני אתרים עם ספרים יד שניה במצב מעולה ומבחר גדול:
זה גם חוסך זמן כי הספרים מגיעים בדואר,ולא צריך ללכת לחנות או להתכסח עם ספרניות…
http://www.rebooks.org.il/

http://www.booksefer.co.il/

(Ricardo) #1691

[RIGHT]אני חושב שאני מדבר בשם כולם- שתף אותנו בבקשה בבעיה שהייתה לך איתם בכיתה ד’[/RIGHT]

לקחתי כמה ספרים (4-5) ואיבדתי, מאז אני לא מתקרב לשם.

אניכחול, אם יש שם ספר במהדורה ישנה (יותר זול) שאני רוצה - איך אני יודע מה המצב שלו?

(imblue) #1692

יש פה סוג של הימור כי אין באמת סטנדרט מסויים לספרים משומשים. בעיקרון האתרים האלה מוכרים ספרים במצב ממש טוב.
אני ארשום לך את הניסיון שלי איתם:

מהאתר הראשון הזמנתי פעם אחת והספר הגיע ממש במצב חדש בלי קפלים אפילו.
מהאתר השני הזמנתי בערך 5-6 פעמים והמצב של הספרים תמיד היה מעולה. מידי פעם קפלים בעמודים פה ושם, או עטיפה שרואים שהיא לא חדשה.
לא הייתי קונה את זה מתנה למישהו, אבל מצב הספרים מעולה לקריאה.

(Corwin) #1693

[QUOTE=ליאור;1403411]אגב אסף, אנ לא אוהב ספריות בגלל שצריך אח"כ להחזיר את הספר…[/QUOTE]

גם זה.

(EJB) #1694

[QUOTE=imblue;1403283]חברים
אני מחפש המלצה לספר שעוסק במתנגדי משטר. רוסיה הקומוניסטית, סין של מאו, איטליה של מוסוליני, גרמניה וכו’…
תודה לעזורים[/QUOTE]

“אלה תולדות” של אלזה מורנטה, על איטליה של מוסוליני.

(דוראנט) #1695
  1. ‘ללא חרטה’ של טום קלנסי, אני בעמוד ה-30 וזה די חלש, זה משתפר בהמשך?
  2. ‘הקץ לנשק’ של המינגווי, שווה לקרוא או שזה כבר מיושן?

(orelh94) #1697

מאיפה אני יכול לקנות את סדרת הספרים “שיר של אש וקרח”?
והאם יש את זה גם במהדורה בעברית או שרק באנגלית? ובכללית, לקרוא בעברית הורס את חווית הקריאה ועדיף באנגלית או שזה לא כ"כ משנה?

אני די טוב באנגלית אבל לא יודע את השפה באופן שוטף ומוחלט וזו הסיבה ששאלתי לגבי העברית.

(m.p.w) #1698

[QUOTE=orelh94;1404425]מאיפה אני יכול לקנות את סדרת הספרים “שיר של אש וקרח”?
והאם יש את זה גם במהדורה בעברית או שרק באנגלית? ובכללית, לקרוא בעברית הורס את חווית הקריאה ועדיף באנגלית או שזה לא כ"כ משנה?[/QUOTE]
1.בחנויות הספרים המובחרות, (בסטימצקי בטוח יש).
2. יש בעברית.

[QUOTE=orelh94;1404425]אני די טוב באנגלית אבל לא יודע את השפה באופן שוטף ומוחלט וזו הסיבה ששאלתי לגבי העברית.[/QUOTE]
בדרך כלל זה לא מפריע. רק למעריצים שרופים זה מפריע.

(steve_g) #1699

חייב להמליץ על ספר מרתק שקראתי לאחרונה - בלתי שביר

ג
[TABLE=“width: 420”]

[TABLE=“width: 400”]
[TR]
[TD=“bgcolor: #ffffff, colspan: 3”]

[TABLE=“width: 242”]
[TR]
[TD=“width: 45, align: right”]ההוצאה:
מודן

[/TABLE]
יום אחד אחר הצהריים, במאי 1943, התרסק מפציץ של חיל–האוויר האמריקני, נפל לאוקיינוס השקט ונעלם, כשהוא משאיר אחריו רק שברים, כתם שמן, דלק ודם. ואז, על פני המים, הופיעו פנים.
היו אלה פניו של סגן צעיר, המטילן של המפציץ שניסה להגיע לסירת ההצלה ולעלות עליה. כך החלה אחת האודיסיאות המופלאות של מלחמת–העולם השנייה. שמו של הסגן היה לואי זמפריני.
בילדותו היה עבריין שה רבה לפרוץ לבתים, לריב ולברוח. לאחר מכן, בנערותו, תיעל את כישוריו לריצה, והגיע לאולימפיאדת ברלין. המומחים צפו שהוא יהיה הראשון בעולם שיסיים ריצת מייל בפחות מארבע דקות, אבל אז פרצה המלחמה. הספורטאי היה לאיש חיל–האוויר, והחל במסע שהביא אותו אל טיסתו הגורלית, לסירת הצלה קטנה ואל הלא–נודע.[/TD]

[/TR]
[/TABLE]
[B][B][B]זמפריני נאלץ להתמודד עם אלפי קילומטרים של ים פתוח, כרישים מנתרים, סירה מתפוררת, צמא ורעב ומטוסי אויב. ואולם הוא גבר על הייאוש בתחבולות, על הסבל בתקווה, בהחלטיות ובהומור, על האכזריות במרדנות.[/B][/B][/B]
[B][B][B]את ספרה החדש שכה ציפו לו כותבת לורה הילנברנד בקול עשיר ומלא חיים. היא מספרת את סיפורו הבלתי נשכח של מסע אל קצה היכולת, עדות לכוח העמידה של הגוף, של הרוח ושל נפש האדם.[/B][/B][/B][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
לקריאת הפרק הראשון במלואו

(San Sunny) #1700

סיימתי אתמול לקרוא את “צלה של הרוח”. לקח לי הרבה זמן כי הייתי עסוק מאוד וכל יום קראתי ממש מעט, ואני כל כך לא מתחרט על זה שלא ויתרתי. 100 העמודים האחרונים היו עוצרי נשימה, רכבת הרים של ממש. ממליץ בחום.

(hmmm) #1701

[QUOTE=serginhо;1404421]בתאכלס, איך הקוראי ספרים האלקטרןניים, זה באמת תחליף לספר?
ואם כן, יש אפשרות להשכיר איפשהו אחד כזה ליום יומיים לראות את זה ואז להחליט אם לקנות או לא?
והכי חשוב שפות. רוסית ועברית זה יציג בלי בעיה?[/QUOTE]

אחת הרכישות הטובות שעשיתי בחיי.

נרתעתי בהתחלה כי חשבתי שזה יהיה כמו לקרוא במחשב, שזה כידוע דרעק, אבל הכתב בקינדל הוא ב- e-ink, כך שזה הרבה יותר דומה לספר רגיל מאשר לקריאה ב-PDF. הקינדל גם קל ומאוד נוח לשימוש, מה שהפך אותו למלווה קבוע בנסיעות ושיפר מאוד את חווית הקריאה-לפני-השינה.

(Corwin) #1702

[QUOTE=orelh94;1404425]מאיפה אני יכול לקנות את סדרת הספרים “שיר של אש וקרח”?
והאם יש את זה גם במהדורה בעברית או שרק באנגלית? ובכללית, לקרוא בעברית הורס את חווית הקריאה ועדיף באנגלית או שזה לא כ"כ משנה?[/QUOTE]

לקנות אותם אפשר בכל חנות ספרים נורמלית, כמו שכבר אמרו לך (אתה יכול להזמין מהאתרים של סטימצקי ושל צומת ספרים). לגבי ההבדל בין עברית לאנגלית - לטעמי זה מאוד משמעותי. התרגום הוא לא טוב גם מפני שהוא פשוט לא טוב וגם מפני שקשה מאוד לתרגם דבר כזה בצורה טובה. אני במקומך הייתי עושה את המאמץ וקורא באנגלית - גם יותר תהנה וגם תשפר את השפה. יתכן שבהתחלה זה ילך לך לאט, אבל אתה תשתפר עם הזמן (מניסיון).

(serginhо) #1703

[QUOTE=hmmm;1404500]אחת הרכישות הטובות שעשיתי בחיי.

נרתעתי בהתחלה כי חשבתי שזה יהיה כמו לקרוא במחשב, שזה כידוע דרעק, אבל הכתב בקינדל הוא ב- e-ink, כך שזה הרבה יותר דומה לספר רגיל מאשר לקריאה ב-PDF. הקינדל גם קל ומאוד נוח לשימוש, מה שהפך אותו למלווה קבוע בנסיעות ושיפר מאוד את חווית הקריאה-לפני-השינה.[/QUOTE]
תודה. דבר חשוב נוסף, זה תומך בכל השפות? צריך בעיקר רוסית ועברית

(hmmm) #1704

לא קראתי בקינדל בשפות אחרות מלבד אנגלית (כשאני רוצה לקרוא ספר בעברית אני משאיל מהספרייה), אבל ממה שהבנתי זה בכל מקרה לא יהיה מספיק טוב אם המכשיר רק יתמוך בשפות נוספות - אתה צריך שהספר שאתה רוצה לקרוא יצא גם בגרסת קינדל. אחרת אתה בסך הכל תקרא קובץ PDF.

(ערן א.) #1705

לכבוד יום השואה אני רוצה להמליץ בחום על הספר “חידת ולנברג” הספר מספר בצורה מרתקת את סיפור חייו ומותו (או ליתר דיוק העלמותו) של ראול ולנברג אחד מגדולי חסידי אומות העולם. הספר מתאר את מרבית פעולות ההצלה שלו , ומביא גם סיפורים אישיים מאותה התקופה של אנשים ומשפחות שהציל , ועדויות של אנשים שראו אותו בפעולה.

ספר חובה למי שהנושא הזה של שואה וגבורה וחסידי אומות העולם נוגע אליו . ספר חובה גם לכל אדם רגיל שילמד על מהי אנושיות וגבורה שמסתכלים לרוע ולאימה בלבן של העיניים…

(Ricardo) #1707

צד שני?

(דוראנט) #1709

אף אחד לא קרא את ‘הקץ לנשק’?

(EJB) #1710

קראתי, עדיין רלוונטי וטוב (נראה לי שזו הייתה השאלה המקורית שלך). אחד הטובים של המינגווי (האהוב עליי אישית הוא “וזרח השמש”).

(AlexDP) #1711

מהו, לדעתכם, הספר הטוב ביותר של [RIGHT]איאן מקיואן (חוץ מאמסטרדם הנהדר)?[/RIGHT]