ספרים, רבותיי, ספרים

(Danny-) #1661

מלך החומוס ומלכת האמבטיה

מישהו קרא?

(imblue) #1662

קראתי והוא הכי פחות טוב מבין השלישיה הקלאסית של הייטנר.

הדרוג לדעתי:

1. קציצות
  2. חכמת הבייגלה
  3. מלך החומוס.

בעיקרון אם אתה מכיר ואוהב את הסגנון אז הספר “עושה את העבודה” אבל הוא הרבה פחות דיבר אליי. קצת יותר מידי אגו טריפ וקצת פחות מידי עלילה מעניינת ואמירות משעשעות.

אגב יש גם ספר רביעי “האידיוט המושלם” שקניתי וטרם התחלתי לקרוא

(adam749) #1663

[QUOTE=Danny-;1349891]מלך החומוס ומלכת האמבטיה

מישהו קרא?[/QUOTE]

אני קראתי והוא ספר מאוד נחמד. קצת הפריע לי שבתיאורים המיניים הוא כותב בצורה כאילו היה ילד בן 15 אבל חוץ מזה באמת שספר נחמד.

(SA Kissinger) #1664

(Corwin) #1665

[QUOTE=SA Kissinger;1360987][/QUOTE]

נמצא ברשימה שלי… אני כרגע קורא את Mr. Vertigo שלו, והאמת שאני ממש לא מתלהב (אני לקראת הסוף).

(Mendieta) #1666

הייתי בצומת ספרים נראה לי בסיבוב בקניון עם האחיינית הקטנה שלי, היה מבצע 4 ב100, אני קניתי 2 והיא 2, הייתי חייב לקחת את “שומרת אחותי”, כי שמעתי מכ"כ הרבה אנשים שזה גם משהו שצריך לקרוא-ראיתי את הסרט ובעיניי מדובר בסרט דרמה עם הכי הרבה כאב, שמכניס אותך באמת לפרופורציות ומכניס אותך להיתלבטויות בינך לבין עצמך מה אתה היית עושה אילו…
וידוי-אינני אוהב לקרוא ספרים. ספרי דרמה לא עושים לי את זה. רק מתח, וגם זה ברובם אני ממצה מהר ומסיים ספר בהרגשה של “זהו?”, אבל כשהתחלתי לקרוא את שומרת אחותי נדהמתי כמה הוא שונה מהסרט ולמרות שאני יודע איך זה יסתיים ומה הפואנטה בסוף-סיימתי אותו תוך 4 ימים. ובשבילי זה שיא, כי שוב-אני משתעמם מהר. הספר הכי טוב שקראתי, ובסיום שוב הוא מכניס אותך לפרופורציה. מסוג הספרים שמשנה לך את החשיבה בחיים, שמשנה אותך.

ושלא תבינו לא נכון, אני לא עכשיו מסתכל על שתי האחיות שלי ואוהב אותן יותר או פחות מפעם, כי לכל אחד יש משהו עם האחים שלו, אבל אם הספר הזה נוגע בך-הוא משנה אותך ומשנה את החשיבה שלך בכל התחומים. אני ממליץ, אין דברים כאלה.

(roni-rooney) #1667

שומרת אחותי באמת ספר מדהים, חובה לכולם לקרוא אותו, מרגש, כואב ומעלה הרבה מחשבות ושאלות על הקשר בין הורים לילדים, זכויות של ילדים וחיים בצל המחלה הארורה הזו.

אגב, אני חושבת שפעם המלצתי עליו, אבל לא יזיק שוב - 19 דקות, גם הוא של ג׳ודי פיקו. עוסק בנער שסבל כל חייו מהתעללויות ומחליט בסופו של דבר לנקום. כמו הרבה ספרים שלה גם הוא השאיר אותי עם הרבה מחשבות, ספר עצוב ומעניין.

(adam749) #1668

מישהו כאן יכול להמליץ לי בבקשה על ספרים טובים ומעניינים מסגנון ספרות יפה? הפסיכומטרי בפתח ואני חושב שזה לא יזיק לקרוא קצת

(adam749) #1670

[QUOTE=ליאור;1373698]ספרות יפה כולל בתוכו את כל הספרים שאינם עיוניים. תמקד יותר. מה מעניין אותך?[/QUOTE]

אני לא אתנגד לאיזה מותחן טוב

(imblue) #1673

סיימתי לא מזמן את מסעי גוליבר. תמיד ידעתי שזהו ספר למבוגרים במקור שהוסב לסיפור ילדים בצורה מוצלחת. לא תיארתי לעצמי עד כמה הספר הזה חזק. סאטירה נושכת על הממסד כשאף אחד לא יוצא נקי. במיוחד לא המין האנושי :slight_smile:
בספר מופיעים 4 מסעות של גוליבר ל-4 ארצות שונות שבכל אחת מהן הגיבור מגיע לתובנות שונות לגבי טבע האדם והחברה. נהנתי במיוחד משני הפרקים האחרונים. לדעתי כל מי שאוהב את הסגנון הזה יתחבר אליו.

(Ricardo) #1675

על מה מסופר? כמה זה רע להיות יהודי?

(Mendieta) #1676

קראתי את “האידיוט המושלם”, והיו רגעים שפשוט נקרעתי מצחוק. פיפי. ספר הורג.

(imblue) #1677

חברים
אני מחפש המלצה לספר שעוסק במתנגדי משטר. רוסיה הקומוניסטית, סין של מאו, איטליה של מוסוליני, גרמניה וכו’…
תודה לעזורים

(steve_g) #1678

[QUOTE=imblue;1403283]חברים
אני מחפש המלצה לספר שעוסק במתנגדי משטר. רוסיה הקומוניסטית, סין של מאו, איטליה של מוסוליני, גרמניה וכו’…
תודה לעזורים[/QUOTE]
לבד בברלין

(Corwin) #1679

[QUOTE=imblue;1403283]חברים
תודה לעזורים[/QUOTE]

שער הניצחון של אריך מריה רמארק.
1984, אם כי הוא כמובן סיפור מומצא ולא על משטר אמיתי (ספר מעולה בלי שום קשר לכלום).

(Ricardo) #1681

[RIGHT]1984, אם כי הוא כמובן סיפור מומצא ולא על משטר אמיתי (ספר מעולה בלי שום קשר לכלום).[/RIGHT]

בקריאה ראשונה מאוד אהבתי, בקריאה שנייה (אין לי עוד ספרים לקרוא) הוא כבר פחות טוב, היה לי מאד מוזר…

(Corwin) #1682

[QUOTE=Ricardo;1403385]בקריאה ראשונה מאוד אהבתי, בקריאה שנייה (אין לי עוד ספרים לקרוא) הוא כבר פחות טוב, היה לי מאד מוזר…[/QUOTE]

קראת כבר את כל הספרים של מקיואן? אם לא, אז יש לך עוד [B]הרבה[/B] מה לקרוא…

(Ricardo) #1683

כשאמרתי שאין לי עוד ספרים לקרוא התכוונתי לזה שאין לי עוד ספרים פיזית לקרוא אותם (או כסף לקנות אותם, או זמן להשאיל אותם). ניסיתי במחשב אבל זה סיוט…

(Corwin) #1685

[QUOTE=Ricardo;1403392]כשאמרתי שאין לי עוד ספרים לקרוא התכוונתי לזה שאין לי עוד ספרים פיזית לקרוא אותם (או כסף לקנות אותם, או זמן להשאיל אותם). ניסיתי במחשב אבל זה סיוט…[/QUOTE]

כן, במחשב זה קשה. אי אפשר באמת להתרכז ככה בספר. עם זאת, הספרים של איאן מקיואן שווים את ההשקעה הכספית לטעמי. יש לי כמעט את כולם, את רובם קראתי יותר מפעם אחת… רובם המכריע הם לא סתם ספרים טובים, הם הרבה יותר מזה. ממש ממש כדאי להשקיע את הכסף והזמן בהם.

(Corwin) #1687

[QUOTE=ליאור;1403397]קוראים לזה ‘להתבגר’…1984 ספר טוב לגיל הנעורים.

אגב, על ספריה ציבורית שמעת?[/QUOTE]

אני קראתי את 1984 לפני כשנתיים בפעם הראשונה ומאוד נהנתי ממנו.

ואני לא אוהב ספריות ציבוריות. אף פעם אין שם את הספרים אותם אני רוצה לקרוא.