ספרים, רבותיי, ספרים

(Corwin) #1612

[QUOTE=ליאור;1291692]מישהו פה קרא את יוליסס ויכול להסביר לי איך קוראים את הדבר הזה? בחיים לא הרגשתי כל כך טיפש תוך כדי קריאת ספר… הספר הכי לא קומוניקטיבי שפגשתי בחיי ואני לא מתכוון לוותר! עזרה תתקבל בברכה…[/QUOTE]

גם הוא עוד מחכה אצלי על המדף. אל תוריד לי את המוטיבציה יא מניאק!

:angry:

(Ricardo) #1614

אסף, על מה דיברת כשביקשת שליאור לא יוריד לך את המוטיבציה? עם הפוסט האחרון שלו זה עושה לי חשק לקרוא.

(Corwin) #1616

לא יודע, אני לא אוהב להרגיש טיפש ולקרוא ספרים לא קומונוקטיביים… אבל אולי זה רק אני!

:grin:

(EJB) #1617

דבר נוסף: היום במהלך שיטוטי ב"צומת-ספרים" לרגל חודש הספר העברי, נתקלתי בספר חדש, בעברית: “מדריך ליוליסס”. מה שקצת פגם בהתרגשות שלי הוא שמי שעומד מאחורי הספר הוא לא אחר מאשר מיודענו עופר שלח (ואחיו, כמדומני). כמובן שזה לא מנע ממני לרכוש את הספר באופן מיידי…

(EJB) #1619

זה פחות או יותר מה שהספרנית אמרה לי כשלקחתי את הספר. התקשרתי לספריה כדי לבקש הארכה לספר, והיא אמרה לי: “קח כמה שאתה רוצה. גם ככה אף אחד לא באמת קורא את זה…”. כשסיימתי את הספר והחזרתי אותו, היא שאלה אותי אם באמת קראתי הכל, וכשהסתובבתי לצאת קלטתי אותה מרפרפת בהיחבא בדפי הספר לראות האם נדבקה שערה או משהו לאחד הדפים, הוכחה לכך שהספר אכן נקרא…

אגב, אם זה אכן אבא שלו (לא שאני מפקפק חלילה, סתם דרך התבטאות), זה בהחלט מרגיע אותי. כל עוד לא עופר עצמו הוא המאסטרמיינד של כל המבצע הזה.

(Corwin) #1621

התפסן אכן לא יותר מחביב וממש לא קשה לקריאה (וגם ממש קצר, By the way).

(Freddie) #1622

הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם!

ממה שהבנתי במהלך הקריאה בספר - שארכה כחודש וחצי סתם כי אני לא עקבי וקורא די לאט - הוא כבר קיים אצל הרבה אנשים אבל הם לא מודעים לגדולתו, שואלים אם הוא שווה. סגנון כתיבה מאוד שונה ומיוחד ואפילו חדשני, ותרגום שוטף. כיף גדול!

(EJB) #1623

[QUOTE=ליאור;1292637]קודם כל נראה לי שעם כל הכבוד ליוליסס במקום הראשון של ספרים ש’נקראו’ יושב לו התנ"ך ובפער אדיר מהשאר. לגבי התפסן- ממש לא ברור לי למה שאנשים ישקרו בנוגע לקריאתו- הוא גם פשוט מאוד לקריאה וגם ממש לא ספר שצריך להתגאות בקריאתו (ממוצע לגמרי על גבול הנחמד). מי במקום השני?[/QUOTE]

לגבי התנ"ך: בדומה ליוליסס, השאלה היא מה נקרא “לקרוא” את התנ"ך? לומר את המילים בקול רם לעצמך? למרות שהתרגומים, אני מניח, קצת יותר קריאים מהמקור, קצת יותר קשה להתייחס לקריאת התנ"ך. למרות זאת אני מסכים איתך שכנראה צריך להוציא את התנ"ך אל מחוץ למשוואה, כפי שעושים בד"כ ברשימות רבי-מכר כאלה או אחרות.
לגבי התפסן- על עובדות אי-אפשר להתווכח, וזהו אכן ספר קליל ודקיק שהיה אחד מספרי המטוס הראשונים שלי- בטיסה לאירופה… אבל לגבי חשיבות הספר אפשר וצריך להתווכח, בעיקר על רקע תקופתו: בדורנו היום הוא כנראה היה נבלע על רקע “יומנו של חנון” ודומיו, אבל כאשר הוא יצא הוא היה סמל לביטוי עצמי וחופש דיבור, גם עבור נער תיכון שאף אחד לא שם עליו. לדעתי הוא לא מאבד מהרלוונטיות שלו גם היום, אבל זו רק דעתי…
ולגבי המקום השני- באמת שניסיתי לשחזר, אבל אני פשוט לא מצליח להיזכר… יכול להיות שזה היה ספר רוסי כלשהו, החטא ועונשו או משהו, אבל אל תתפוס אותי במילה.

(Or_Cule) #1624

אני כנראה הולך לקנות מחר את הספר הראשון בסדרה ״שיר של אש ושל קרח״ , יש המלצות עליו? לא ראיתי עדיין את הסדרה אבל ממה שקראתי באינטרנט הספר נשמע מעניין, יש ממליצים?
בנוסף, מישהו קרא את ״מכירת חיסול״ של יו לורי? איך הוא?

(XA14) #1625

[QUOTE=Or_Cule;1293938]אני כנראה הולך לקנות מחר את הספר הראשון בסדרה ״שיר של אש ושל קרח״ , יש המלצות עליו? לא ראיתי עדיין את הסדרה אבל ממה שקראתי באינטרנט הספר נשמע מעניין, יש ממליצים?[/QUOTE]

כשמדובר בסדרת הספרים הזו אי אפשר לטעות, אבן דרך בז’אנר הפנטזיה ויצירה ספרותית אדירה בכללי. המלצה אישית שלי היא לנסות באנגלית ולא בעברית, אבל כך או כך אני מקנא בך שאתה עומד לצאת לדרך הזאת :azn:

(Corwin) #1626

[quote=Or_Cule;1293938]אני כנראה הולך לקנות מחר את הספר הראשון בסדרה ״שיר של אש ושל קרח״ , יש המלצות עליו? לא ראיתי עדיין את הסדרה אבל ממה שקראתי באינטרנט הספר נשמע מעניין, יש ממליצים?
בנוסף, מישהו קרא את ״מכירת חיסול״ של יו לורי? איך הוא?[/quote]

מצטרף ל-XA14. כבר דוסקסו כאן רבות בעבר, ספרים סופר-מעולים, מומלץ באנגלית ולא בעברית, הכל כבר נאמר.

(SpaceMonkey) #1627

מישהו במקרה יודע אולי מתי אמור לצאת התרגום העברי לספר השלישי בסדרת 1Q84 של מורקמי?
אני יודע שזה אמור לצאת השנה אבל השאלה היא מתי פחות או יותר.

(Scouser) #1628

בגלל שהעונה הבאה של משחקי הכס יוצאת באפריל 2013 החלטתי לקרוא את הספרים והתחלתי מכרך ב’ של מפגש המלכים כדי שלא יהיו לי פערים בעלילה. בינתיים סיימתי בנוסף את סופת החרבות כרך א’.
כמה שאלות בנוגע לספרים לעומת הסדרה (ספוילרים יהיו בלבן):

1. מה השם המקורי של רמות גנים?
  2. באיזה שלב בספרים מופיעה הסצנה שמסיימת את העונה השנייה?
  3. זה רק אני או שבעונה השנייה מופיעים דברים מהספר השלישי? (שטיריון מתעורר אחרי האירועים בבלאקווטר, זה הופיע בסדרה אבל היה בספר השלישי)

(XA14) #1629

[QUOTE=Scouser;1295984]בגלל שהעונה הבאה של משחקי הכס יוצאת באפריל 2013 החלטתי לקרוא את הספרים והתחלתי מכרך ב’ של מפגש המלכים כדי שלא יהיו לי פערים בעלילה. בינתיים סיימתי בנוסף את סופת החרבות כרך א’.
כמה שאלות בנוגע לספרים לעומת הסדרה (ספוילרים יהיו בלבן):

1. מה השם המקורי של רמות גנים?

2. באיזה שלב בספרים מופיעה הסצנה שמסיימת את העונה השנייה?

3. זה רק אני או שבעונה השנייה מופיעים דברים מהספר השלישי? (שטיריון מתעורר אחרי האירועים בבלאקווטר, זה הופיע בסדרה אבל היה בספר השלישי)[/QUOTE]

4. HIGHGARDEN

5. היא לא מופיעה שם, היא פחות או יותר סצינה מומצאת (בספרים סאם וכל שאר חברי משמר הלילה נמצאים במחנה כשהם שומעים את הקרן, וזה קורה בתחילת הספר השלישי אם אני לא טועה).

6. אכן, יוצרי הסדרה אמרו שהחל מהעונה השנייה הם יתחילו יותר ויותר להזיז אירועים באופן חופשי ולהציג אותם לא לפי הסדר של הספרים. ככה שיכול להיות שבעונה הבאה, שאמורה לכסות פחות או יותר את החצי הראשון של סופת החרבות, נראה גם אירועים מהחצי השני של הספר הזה.

ממליץ לך לקרוא בזמנך הפנוי גם את משחקי הכס, זו חוויה שונה לגמרי מלראות את הסדרה אפילו אם אתה כבר יודע מה הולך לקרות.

(Scouser) #1630

[QUOTE=XA14;1296000]1. HIGHGARDEN
2. היא לא מופיעה שם, היא פחות או יותר סצינה מומצאת (בספרים סאם וכל שאר חברי משמר הלילה נמצאים במחנה כשהם שומעים את הקרן, וזה קורה בתחילת הספר השלישי אם אני לא טועה).
3. אכן, יוצרי הסדרה אמרו שהחל מהעונה השנייה הם יתחילו יותר ויותר להזיז אירועים באופן חופשי ולהציג אותם לא לפי הסדר של הספרים. ככה שיכול להיות שבעונה הבאה, שאמורה לכסות פחות או יותר את החצי הראשון של סופת החרבות, נראה גם אירועים מהחצי השני של הספר הזה.

ממליץ לך לקרוא בזמנך הפנוי גם את משחקי הכס, זו חוויה שונה לגמרי מלראות את הסדרה אפילו אם אתה כבר יודע מה הולך לקרות.[/QUOTE]

אוקיי תודה.

הספרים פשוט נהדרים. כל פרק של טיריון אדיר. אישית אני לא אוהב את הפרקים של בראן ואריה כל כך.

(SlipkFace) #1631

אוקיי, אז התחדשתי בשני ספרים חדשים (:
אשמח לחוות דעת…
הראשון הוא חשוב על מספר של ג’ון ורדון, והשני הוא 22/11/63 של סטיבן קינג האגדי.
מה דעתכם על הספרים?

(roni-rooney) #1632

סיימתי עכשיו את ריקוד עם דרקונים (הספר החמישי של “שיר של אש ושל קרח”).
דבר ראשון, אני חייבת לומר שהחלק הראשון של הספר (בעברית- חלומות ואבק) היה פשוט משעמם. שמעתי הרבה ביקורות דווקא על הספר הרביעי, אבל ממנו דווקא נהניתי יותר, בעוד שחלק א’ של ריקוד עם דרקונים נמרח ונמרח ולא קרה בו שום דבר מעניין. הפרקים של ג’ון, דאינריז ואפילו טיריון היו משעממים, כשרוב הזמן מה שקורה זה סתם (בלבן) התלבטויות של מה לעשות, להכניס את הפראים או לא, מה לעשות במירין, פרקים על גבי פרקים של המסע של טיריון. שום דבר לא זז ומבחינתי היה אפשר לוותר על החלק הזה, לקצר אותו ל- 100-200 עמודים ולהוסיף אותם לחלק השני.

לפחות החלק השני הציל קצת את המצב, היה מעניין, אפילו הפרקים של ילודי הברזל היו נחמדים (כשבספר הרביעי שיעממו אותי מאוד), העלילה התקדמה, הפתיעה, אומנם לא בסדר גודל של הספר השלישי, אבל עדיין הצליח להחזיק אותי ולמשוך אותי לקרוא וכמובן להתאכזב כשנגמר.

(Corwin) #1633

[quote=roni-rooney;1309701]סיימתי עכשיו את ריקוד עם דרקונים (הספר החמישי של “שיר של אש ושל קרח”).
דבר ראשון, אני חייבת לומר שהחלק הראשון של הספר (בעברית- חלומות ואבק) היה פשוט משעמם. שמעתי הרבה ביקורות דווקא על הספר הרביעי, אבל ממנו דווקא נהניתי יותר, בעוד שחלק א’ של ריקוד עם דרקונים נמרח ונמרח ולא קרה בו שום דבר מעניין. הפרקים של ג’ון, דאינריז ואפילו טיריון היו משעממים, כשרוב הזמן מה שקורה זה סתם (בלבן) התלבטויות של מה לעשות, להכניס את הפראים או לא, מה לעשות במירין, פרקים על גבי פרקים של המסע של טיריון. שום דבר לא זז ומבחינתי היה אפשר לוותר על החלק הזה, לקצר אותו ל- 100-200 עמודים ולהוסיף אותם לחלק השני.

לפחות החלק השני הציל קצת את המצב, היה מעניין, אפילו הפרקים של ילודי הברזל היו נחמדים (כשבספר הרביעי שיעממו אותי מאוד), העלילה התקדמה, הפתיעה, אומנם לא בסדר גודל של הספר השלישי, אבל עדיין הצליח להחזיק אותי ולמשוך אותי לקרוא וכמובן להתאכזב כשנגמר.[/quote]

לדעתי החלקים המשעממים בספר הרביעי היו הפרקים של Brienne, והיו רבים כאלה. דווקא הפרקים של ה-Ironborn הם כמעט תמיד טובים לטעמי, גם ברביעי וגם בחמישי. לטעמי החמישי הוא אמנם לא ברמה של השלושה הראשונים (אין הרבה ספרים בעולם שהם ברמה של השלושה הראשונים), אך הוא טוב ומעניין יותר מהרביעי, אם כי אני חייב להסכים שהפרקים של Tyrion אכזבו אותי - עד הספר השלישי הם היו הפרקים הכי טובים, ובחמישי הם היו הרבה פחות מעניינים.

(צוד) #1634

היום יצא ספר חדש של אהוד בנאי.
זה רק אני או שפשוט סגרו את התנ"ך מוקדם מדי?

(roni-rooney) #1635

[QUOTE=Corwin;1309939]לדעתי החלקים המשעממים בספר הרביעי היו הפרקים של Brienne, והיו רבים כאלה. דווקא הפרקים של ה-Ironborn הם כמעט תמיד טובים לטעמי, גם ברביעי וגם בחמישי. לטעמי החמישי הוא אמנם לא ברמה של השלושה הראשונים (אין הרבה ספרים בעולם שהם ברמה של השלושה הראשונים), אך הוא טוב ומעניין יותר מהרביעי, אם כי אני חייב להסכים שהפרקים של Tyrion אכזבו אותי - עד הספר השלישי הם היו הפרקים הכי טובים, ובחמישי הם היו הרבה פחות מעניינים.[/QUOTE]

האמת שדווקא את הפרקים של בריאן אהבתי, בדיוק באותה רמה כמו הפרקים של סרסיי וג’יים. הפרקים של ילודי הברזל (בעיקר אאירון לח שיער ואשה) שיעממו אותי בעיקר כי עסקו רוב הזמן בסיפורים על מה שהיה פעם, כאילו מרטין הכניס את כל תולדות איי הברזל בפרקים שלהם, ובגלל שלא היו כ"כ הרבה פרקים כאלה זה הרגיש לי כעומס גדול מאוד.

שוב, אין ספק ששלושת הספרים הראשונים הם הטובים ביותר, אבל לטעמי הספר החמישי מחולק לשני חלקים (כמו בעברית)- הראשון פחות טוב מהרביעי, והשני עולה עליו בהרבה.