ספרים, רבותיי, ספרים

(Pennywise) #1

אחרי שחרשו בפורום כל אמצעי בידור אפשרי, לא הגיע הזמן לתת כבוד לעתיק מכולם ? אני כמעט יודע שרובכם יבטלו את השאלה בכן בטח וינדדו לטופיק הבא, ושחלקכם יציינו במבוכה שמאז הספרים של דיסני בכיתה ב’…
אבל ראוי שאסבר באוזנכם פרט שרובכם לא מאמינים בו : ספרות, או בעיקר, ספר, הוא לא מה שאתם חושבים. גם אני לא תולעת ספרים מדופלמת, ממש לא, וגם אני לא יושב בבית בערב שיש וקורא ספר, וגם אני על המחשב 10 שעות בערך ביום. ההבדל ביני לבינכם הוא שאני מצאתי סגנון שמקביל לקו המחשבה של ראשי.
הייתי רוצה שתציינו אילו ספרים טובים קראתם לאחרונה ?
מהו הז’אנר האהוב עליכם ?
הסופר ?
אם הדיון יישכח זו תיהיה תעודת עניות גרוטסקית לגבינו, אבל אני מבטיח שזה לא יפגע בי.
אם אתם רוצים לדעת מהם הספרים שאני קורה, התשובה היא סטיבן קינג.
קראתי 15 ספרים שלו בעברית בשנה האחרונה, ואולי ספר אחד או שניים של מישהו אחר…

(UC Sampdoria) #2

האמת-פעם אחרונה קראתי ספר בכיתה ו בערך…
אני קורא בלייזר רק, וזהו.

אבל לפני כחודשיים וחצי יצא ספר של בוקי נאה, הכתב הפלילי של ידיעות אחרונות, שנקרא כתב פלילי.
קניתי אותו בבכורה שלו.
ספר מ-ד-ה-י-ם, אני קראתי אותו כבר
מומלץ מאוד :-*

נ.ב: אני יודע כבר על כל עולם הפשע, שהי פה לפני 40 אולי חמישים שנה…

(conte) #3

לא יודע מה אתכם…
מאז הספרים של דיסני מכיתה ב’ …
חחח…סתם…
עכשיו ברצינות.מאז פחדרון בארון ,הצב של אורן,הבית של יעל וכו’ שהייתי קורא בכיתה א’ בשעת סיפור בבית ספר קראתי רק חלק מהסדרה של-HARRY POTHEAD וזה די נחמד.

(Marko) #4

עורו, אנשים.
נהוג לקרוא ליושבי הארץ הזו עם הספר. בקצב הזה אנחנו נאבד את התואר בנוק-אאוט.

(Eytan) #5

הייתי בטוח שראיתי דיון גדול על ספרים בעבר, יכול להיות שזה רק הדיון על שר הטבעות(משהו כמו דיון הספרים - על פרודו וחברים) ויכול להיות שהיה עוד אחד באותו שם בדיוק כמו שפתחת.

בכל אופן, http://forum.sportenter.co.il/index.php?board=13;action=display;threadid=1533

(ניצן10) #6

אני אוהב מאוד לקרוא, כשיש מה, ואישית זה העשיר לי את אוצר המילים עד כדי כך שאין לי שגיאות כתיב מכיתה ב’
קראתי את כל הארי פוטר(ממוצע של 3 ימים, חוץ מהשלישי, שמסיבה לא מובנת לא קראתי אותו שבועיים), ואת כל הספרייה שבחדר שלי(40 ספרים בערך, ממוצע של 200 עמודים לספר), אז אין לי יותר מדי מה לקרוא ומאז הארי פוטר 5 לא קראתי שום ספר, אבל אני מאוד רוצה לקרוא את טרילוגיית שר הטבעות

(Jericho Jones) #7

אם אתם רוצים לדעת מהם הספרים שאני קורה, התשובה היא סטיבן קינג.
קראתי 15 ספרים שלו בעברית בשנה האחרונה, ואולי ספר אחד או שניים של מישהו אחר…

גם אני. סטיבן הוא הקינג (חה).
קראתי כמעט את כל הספרים שלו. הכי אהובים - גרין מייל והחצי האפל.

אבל לפני כחודשיים וחצי יצא ספר של בוקי נאה, הכתב הפלילי של ידיעות אחרונות, שנקרא כתב פלילי.

קראתי.

קראתי את כל הארי פוטר

קראתי.

אבל אני מאוד רוצה לקרוא את טרילוגיית שר הטבעות

קראתי.

(Dream Tim) #8

היה אחד כזה. אך נברתי במעמקי הפורום, נעלם כמו בלעה אותו האדמה.

בכל אופן, ‘האלכימאי’ של פאולו קואלו, ‘המשחק של אנדר’-‘הצל של אנדר’-‘הצל של ההגמון’-'קול למים של אורסון סקוט קארד, ‘הרפתקאותיו של תום בומבדיל’ של טולקין, ‘צ’רלי והשוקולדה’-‘מעלית הזכוכית הגדולה’ של רואלד דאל, הארי פוטר , ‘שלושה בממט אחד’ של דנקנר, אמנון לוי, ומיברג - ספרים שכדאי לקרוא.

(Pennywise) #9

בקשר לקינג, אני מעדיף את זה, קראתי אותו 4 פעמים בשלוש שנים, וזה גם הזמן להסביר אחת ולתמיד את כינויי באתר : פניווייז הוא שמה של הדמות האהובה על היישות האפלה שמתגוררת במנהרות הביוב של דרי. מדובר בליצן שתחביבו העיקרי הוא לאכול ילדים. :wink:

לאחרונה קראתי את סידרת המוסד של איז’ק אסימוב.

(שי) #10

המטרה - תל אביב, החדש של רם אורן על הפלישה המצרית ממש, אבל ממש גרוע. פשוט נרדמתי עם הקריאה.

ספר מדהים שחברה שלי קראה ואני רק עכשיו התחלתי: צופן דה וינצ’י.

(martins) #11

קראתם ג’ינגי ;D?

(McCarty) #12

אני אוהב ספרים על ריגול, מוסד, ספרים על יחידות בצבא וכדומה.
אשמח אם תמליצו לי על ספרים בסגנון. :wink:

(lippi) #13

ספר שממש שינה לי את החיים ולדעתי חובה לכל ישראלי ויהודי באשר הם:

האדם מחפש משמעות/ויקטור פרנקל

(Dream Tim) #14

עוד סופר, ששכחתי לרשום - ג’ורג’ אורוול. ‘חוות החיות’, היה הספר הטוב ביותר שקראתי.

(Pennywise) #15

אני יכול לומר שהקריאה בזן ואומנות אחזקת האופנוע כמעט שינתה את חיי, אבל זה היה מזמן, מזמן… :wink:

(Ambrosini) #16

רציתי לשאול אם מישהו חוץ ממני אוהב ספרי פנטזיה.

יש אזה סדרה שנקראת מחזור שער המוות ולדעתי מדובר בסדרה יותר טובה אפילו משר הטבעות, סדרה בת 7 ספרים שאחרי שקוראים את כולם חושבים שזה לא מספיק ורוצים לקרוא עוד.

בקיצור הסדרה הזאת מתרחשת בעתיד הרחוק שבה מהעולם נעלם המדע והקסם חזר לשלוט, והגזעים הנשכחים של הגמדים והאלפים גם כן חוזרים לחיות בין בני האדם, אבל מעל כולם יש שני גזעים בהם חצאי-אל בשם סארטן ופיטרין, אחרי שהפיטרינים הרעים צוברים כוח הסארטן מחליטים לנתק את העולם הקיים לארבע עולמות לפי היסודות: עולם האוויר, עולם האש, עולם האדמה ועולם המים, ואת האוייבים שלהם, הפיטרינים הם זורקים לכלא שנקרא המבוך בתקווה לשקם אותם לשוחרי שלום, אך התוכנית של הסארטן משתבש, המבוך הופך להיות כלא אכזרי והפיטרינים בקושי שורדים.
העלילה מתחילה מאות שנים אחרי חלוקת העולם כשחלק מהפיטרינים מצליח לצאת מהמבוך, בראשם של קסר, הפיטרין הראשון שהצליח לצאת והיחיד שיש לו אומץ לחזור לשם ולעזור לבני עמו לצאת, קסר מוצא בעיר שהוקם עבורם מחוץ למבוך כתבים של הסארטן שמסבירים על חלוקת העולמות ועל מעבר בין העולמות דרל שערים שנקראים שער המוות.
הדמות הראשית הוא האפלו, פיטרין שקסר הציל אותו ושולח אותו לחקור את ארבע העולמות בדרך לחזרתם של הפיטרינים לשלוט, האפלו מתחיל לחקור את כל העולמות ומהר מאוד מתברר שהתוכניות של הסארטן בכלל לא הצליחו ומצבם של כל העולמות גרוע, וככה העלילה מסתבכת והאפלו פוגש באוייב הקדום שלו סארטן שנקרא אלפרד והנסיבות מביאות אותם להתידד אחד עם השני למרות אי הרצון שלו והכעס על הדבר שעמו של הסארטן עשו לעם של הפיטרין. והם נאלצים ללחום יחדיו נגד כוחות רשע חדשים ואפילו פונים נגד האנשים שהם הכי מכבדים.
ככה כל ספר מתגלים פרטים חדשים ושונים, וכל ספר מצליח להפתיע מחדש…

אני מקווא מאוד שההסבר שלי יעניין אתכם ותקראו את הסדרה הזאת.
ואם מישהו קרא כבר אז שיגיד לי…

(Milanista) #17

אתמול סיימתי לקרוא את יצירת המופת של פאולו קואלו האלכימאי ואני ממליץ אותו בחום !! ספר עם משמעות פילוסופית עמוקה שהטביע בי את חותמו.

אולי יצא לעוד מישהו לקרוא אותו ?

(conte) #18

אתמול סיימתי לקרוא את יצירת המופת של פאולו קואלו האלכימאי ואני ממליץ אותו בחום !! ספר עם משמעות פילוסופית עמוקה שהטביע בי את חותמו.

אולי יצא לעוד מישהו לקרוא אותו ?

בדיחה טובה ;D

(Andrea Pirlo) #19

ספר שממש שינה לי את החיים ולדעתי חובה לכל ישראלי ויהודי באשר הם:

האדם מחפש משמעות/ויקטור פרנקל

רועי, למדתי חלקים מזה במחשבה יהודית, מקצוע ענק.
אני ממש התאהבתי בו, ללמוד קבלת הארי, הרמבם, כל אלה.
סוף, סוף מדלמדים משהו משמעותי, על החיים והעולם וכל המשמעות של זה.

נ.ב
מזל טוב לי שחזרתי אחרי שבועיים.

(Serb) #20

בקשר לקינג, אני מעדיף את זה, קראתי אותו 4 פעמים בשלוש שנים, וזה גם הזמן להסביר אחת ולתמיד את כינויי באתר : פניווייז הוא שמה של הדמות האהובה על היישות האפלה שמתגוררת במנהרות הביוב של דרי. מדובר בליצן שתחביבו העיקרי הוא לאכול ילדים. :wink:

וואלה?
תמיד חשבתי שהכינוי הוא על שם הלהקה.
בכל אופן אם כבר הזכירו מדב אז חולית והיפריון הם ספרי חובה.כנראה,בגלל שהם אינם יושבים בצורה טוטאלית על הז’אנר הזה אלא נוטים להתעסק ברעיונות אחרים מעבר למאבק הבין הטוב והרע וכו’.