פנטזיות, שמועות, מחשבות ותהיות כלליות ::

ריאל-מדריד

(marcelo.12) #6476

קיין יעלה הון תעופות מ 160 מ’ וזה רק אם דני לוי בא לקרת פרז (הוא לא יבוא לקראתו)…
אני רוצה להאמין שאם פרז בלונדון אז הוא בעניין של סאנצ’ז ולא קיין.

או, זה דווקא נשמע לגיטימי לגמרי.
בטח עם האמינות המטורפת של ונגר שכבר 6 שנים אומר ששחקן לא למכירה ואז מוכר אותו חודש מאוחר יותר (הנרי, פברגאס, צ’מברליין לאחרונה וגם סאנצ’ז).

הבעיה עם סאנצ’ז היא רק המשכורת הגבוהה שלו, המחיר לא אמור להיות גבוה (שנה אחרונה בחוזה).
מבחינת יכולת הוא יכול להיות בדיוק על התפר של הרכב ראשון/מחליף ראשון להתקפה, מבוגר אך לא יותר מידי, מגיע עם ניסיון ב3 ליגות בכירות (איטלקית, ספרדית ואנגלית) ועם סט יכולות לשחק בכל עמדה בהתקפה.

(SantiagoBernabeu) #6478

סאנצ’ז לא יגיע בגלל נושא הגיל שלו.
הארי קיין גם לא יגיע כי דניאל לוי.
אני עדיין מחכה לאמבפה למרות שנותרו לי בדיוק קצת יותר משש שעות (או שבע?) להשלות את עצמי.

חלון העברות בספרד יסתיים בשישי ב12 בלילה. תישאר אופטימי :wink:

(SantiagoBernabeu) #6480

ובצרפת?

היום בלילה, מונאקו עדיין יכולה למכור אותו מחר, היא פשוט לא תוכל להחתים שחקנים החל מהשעה 00:00 היום.

(JRM) #6482

באס מדווחים שזה רשמי למרות שלא מצאתי דיווח בשום עיתון אחר. לא נראה שמישהו יגיע, במיוחד כשלא מוכרים את בייל/בנזמה אך אין שום שמועה בכיוון הזה. פרז אולי יפתיע עם חלוץ משני בדומה לאדביור/הרננדז אבל לא בכוכב.

טוב אז אמבפה בפאריז זה done deal.

אולי זה לא טעות מצידו כי בכל זאת פאריס הולכת לתת פייט באירופה בלי ספק, אבל יש תחושה שבריאל הוא יכול היה להפוך למשהו היסטורי. חבל.

מה שכן זה הופך רשמית את הקיץ הזה לגרוע, זה אחלה שהביאו שחקנים לכל חוליה, אבל הפקירו את העמדה היחידה שבאמת חסרה. עם אמבפה, רונאלדו ואסנסיו הקבוצה הייתה הופכת מקבוצה מעולה עם צמד נכים למעלה למשהו באמת היסטורי, שוב חבל.

(Raulito-7) #6484

מעשה בחטא ההיבריס[נכתב אתמול בלילה]

העונה שעברה הייתה הגדולה ביותר בתולדות המועדון, ועם הצלחה אי-אפשר להתווכח. ומצד שני, נראה שריאל מדריד בדרך ליהירות הקבועה של המדרידיסימו. דור רומנו מודאג מהחור הגדול בחלק הקדמי וממש לא סומך על השניים שבתמונה. שחקן התקפה נוסף, בבקשה.

היבריס (ביוונית, ὕβρις) במובנו המודרני הוא רגש של גאווה וגבהות־לב מוגזמים, הגוררים בעקבותיהם עונש ותבוסה”[מתוך ויקיפדיה]. אין ספק שתחושת הגאווה היא חלק בלתי-נפרד מהמדרידיסימו, ולפעמים תופעות הלוואי של היותך הטוב ביותר הן שחצנות, שאננות ויהירות. זו חלק מהסיבות למה ריאל מדריד זכתה בכל-כך מעט אליפויות ספרד מאז הקינטה דל-בויטרה| הביטחון העצמי העודף זו הסיבה שריאל מדריד לא הסתפקה בתיקו 2:2 נגד בארסה בשנה שעברה וניסתה להשיג את שער הניצחון גם בעשרה שחקנים - והפסידה| איך פעם אמר מודריץ’, אחרי המשחק נגד דורטמונד? “אנחנו כל פעם עושים את אותה הטעות ולא לומדים”. ריאל הגיעה עם יתרון 3:0 מרבע הגמר בברנבאו וכמעט הודחה בבושת פנים. איזה מזל שנגמר.

השנה האחרונה הייתה השנה הטובה ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד. אין צורך למנות את כל השיאים ששברה, רק נזכיר את ארבעת התארים והדאבל ההיסטורי, הקבוצה הראשונה שזוכה פעמיים ברציפות ליגת האלופות במתכונת הנוכחית. גם הקיץ החל טוב עם שתי זכיות די קלות בסופר-קאפ האירופי וכן בסופר-קופה הספרדי אחרי ניצחון כפול על בארסה. ריאל מדריד כנראה במומנטום הטוב ביותר שלה בעשור האחרון וגם לאור מה שקרה בברצלונה - היא חייבת להתחיל ליצור סריית אליפויות. אלא שלמרות כל הנצחונות, תמרורי האזהרה הופיעו עוד לפני המשחק נגד ולנסיה.

הקיץ, למרות המשת המדיניות הנבונה של רכישת שחקנים ספרדים צעיריים ומבטיחים, ואין ספק שתיאו הוא חיזוק גדול לעומת קונטראו, ו-ואייחו ביום מן הימים אולי יירש את פפה - ריאל מדריד חסרה. “אנחנו לא צריכים עוד חלוץ”, אמר זידאן שבוטח בבורחה מאיורל. אנחנו כלל לא בטוחים. קשה להתעלם מרצף 70 המשחקים ללא כיבוש ועוד נתונים לא שגרתיים, אבל בכדורגל חייבים להתחזק ולא לנוח על זרי הדפנה.

ריאל איבדה שני סקוררים מוכחים כמו חאמס ששווה דאבל-פיגרס גם בפירורים של דקות משחק כמו שראינו, וכמובן מוראטה, שאין אוהד לבן שלא דמיין מה היה קורה אם הוא היה מגיע למצבים אתמול ולא בנזמה(רמז: התוצאה הייתה אחרת). העומק של ריאל קיים רק במרכז השדה, עם סאביוס, מרקוס יורנטה אם ישאר וקובא כמחליפים, שזה די והותר, מה גם שבמשחקים בהם ריאל משחקת 4:3:3 יש גם את איסקו. מצד שני, מה עם ההתקפה? לפתע כשכריסטיאנו מושעה, זידאן מביט הספסלה ורואה שלוקאס ואסקס הוא שחקן ההתקפה הבכיר שלו. אנחנו אוהבים את לוקאס, ‘השחקן ה-12’ אם תרצו, אבל זה בטח לא מספיק. בחצי העונה האחרונה הוא חוווה ירידה ביכולת. בורחה מאיורל עם כל הכבוד הוא על תקן מריאנו, ילד מתלהב וחסר ניסיון, שחקן שיבליח במשחק נקודתי אחד(דפורטיבו אשתקד, למשל), גג שניים, ולא יותר.

לאור כושרם העלוב של בנזמה ובייל, שבתקשורת קראו לזידאן למכור את שניהם בזמן הקצוב שנותר: ריאל מדריד נשארה עם שלושה סקוררים אמיתיים: כריסטיאנו הכל-יכול, מרקו אסנסיו הקראק בהתהוות והפיצ’יצ’י, וסרחיו ראמוס(נאמר חצי בצחוק). איסקו אשתקד הפך לשחקן של מספרים לפי ההגדרה היבשה, מעבר לקסם שיש לו ברגליים, וגם קאסמירו הציג מספרים לא שגרתיים וכבש כבר העונה פעמיים, אך קשה לבנות על זה, בעוד קרוס ומודריץ’ לא מייצרים שערים. טוב לראות את ריאל מדריד שומרת על הבסיס המוצלח שלה, אבל ‘הכל בסדר’ זו גישה לא טובה. בצבא אומרים ‘ההתפשרות של היום זו הנורמה של המחר’.

בקיץ 2002, למשל, ריאל מדריד אלופת אירופה החליטה לשפץ עוד את ההתקפה והביאה את רונאלדו, כל זה בזמן שהצמד חמד ראול ומוריינטס עשו חיים משוגעים. ראול ומורו התאכזבו מפירוק הצוות אבל האחרון נשאר בקבוצה וגם אם לא רשם עונה גדולה, הוא ופורטיו התגלית הבקיעו כשהיינו זקוקים להם.

מנגד, למשל, אחרי האליפות ב-2003 לא די בכך שריאל ויתרה על נכס כמו מקאללה - היא לא הביאה אף מחליף ע"ח הקפטן היירו, וגם לא לסטיב מקמנמן ומוריינטס והסגל הקצר קרס בסיום העונה. המגלומניה עלתה על השפיות, חטא ההיבריס ניצח. בקיץ 2008, אחרי אליפות קלה, ריאל פינטזה על כריסטיאנו, רוביניו לקח קשה את המצב והיה בדרך החוצה. הוא עזב ברגע האחרון לסיטי ששילמה עבורו סכום יפה אלא שריאל לא נערכה כמו שצריך ונותרה ללא קשר כנף אמיתי מלבד אריאן רובן הפצוע הכרוני. ואן דר-וארט היה רכש לא מספק. רוד הראה סימני שחיקה עוד קודם וההולנדים - שבריריים, אתם יודעים. כעבור ארבע שנים מהקבוצה של מאה הנקודות ו-121 שערי זכות, זו ששברה כל שיא ליגה - לא נותר הרבה. כלומר הסגל נשאר, אחד לאחד, ומודריץ’ הנפלא הצטרף אם כי בשלב מאוחר, אבל ריאל הייתה חייבת ניצוץ חדש. היא פתחה את העונה קטסטרופה עם 4 נק’ בלבד ב-12 מחזורים. בכל 2012 היא הפסידה פעמיים בלבד, וזה קרה לה ב-2012/13 תוך שני מחזורים. אם אחרי ה-3:0 על גראנדה בברנבאו, כריסטיאנו עורר סערה ואמר “אני עצוב” - לאור פתיחת העונה וכשהליגה נגמרה כבר באוקטובר - גם אנחנו היינו עצובים.

בכדורגל צריך לקבל החלטות קשות, והסטנדרטים בריאל מדריד חייבים להיות הכי גבוהים. ככה זה בברנבאו, ששורק בוז לכולם. גם די-סטפאנו קיבל בוז, גם זידאן עצמו. חבל שבהנהלה חושבים אחרת ומחטיאים את המטרה. אני גדלתי על ריאל מדריד שהייתה תמיד מצרפת את חלוצי העל. ראול, רונאלדו-פנומנו, ואן-ניסטלרוי ואפילו מוריינטס היה בסדר גמור. היגואין הכריע משחקים גדולים כבר לפני גיל 20, מה שבנזמה לא ייתן לעולם. לחובתו של בייל עומד גם הדו"ח הרפואי ואינסוף הפציעות, וריאל מדריד חייבת לעשות מהלך מבריק ולהיפטר ממנו כל עוד מחיר השוק שלו עדיין גבוה. ארבע שנים הן זמן מספק כדי להוכיח את היכולת שלך. לגבי בנזמה, אנחנו כנראה נתבשר על חוזה חדש. איך הוא עושה את זה, איך?

(דניאל) #6485

אמבפה דרש שכר מאוד גבוה ועושה רושם שכרגע ההעדפה שלו היא פסז, לפי דעתי זו נורה אדומה, שחקן שעוד לא התחיל את הקריירה כבר נותן לכסף הגדול לקבוע את עתידו בכדורגל - זה לא מישהו שהייתי רוצה שיהיה בקבוצה שלי, במיוחד בפרויקט של זידאן

אני חושב שאין יותר מדוייק מזה. מבחינתי זו בהחלט נורה אדומה, למרות מספר פקטורים מאוד משמעותיים;

-אמבפה נולד וגדל באיזור הפרברי של פריס, ככה שמבחינת מעבר זה מאוד טבעי שיעבור חזרה למקום שממנו הגיע.
-שנת מונדיאל ודקות: הוא רוצה לשחק והרבה לקראת המונדיאל וכנראה שבפריס הוא יודע שייקבל את הדקות לעומת ריאל. עם זה אני פחות מסכים אבל לא 100٪ כי יכול להיות שכמו שאנחנו תופסים את הראש איך בנזמה משחק, אולי גם ילד בן 20 שיכול לחזור לעיר שלו וגם לקבל המון המון דקות ולמעשה לפתוח גם חושב לעצמו שזה יהיה מאבק קשה ואולי אפילו לא הוגן (לאורך הקרדיט שבנזמה מקבל וסוללת הכוכבים שיש לריאל) ובנוסף הוא גם ייקבל הרבה יותר כסף.

בשורה התחתונה, אין לי ספק שהמונדיאל הוא אולי הגורם הראשי ואחריו הכסף ושוב אנחנו שוכחים שמדובר בילד שלעבור למדינה חדשה יהיה לו קשה.

כמו שאני רואה את זה, אמפבה מגיע לפריס בשביל להמשיך להתפתח, כדי להגיע למונדיאל ובסוף עוד כמה שנים לעבור לדבר האמיתי- ריאל מדריד.

(Yoninori) #6486

אנחנו נסתדר.
אולי עוד יביאו חלוץ פחות בכיר לגיבוי.
אני קונה הרכב עם הרבעייה בקישור ואסנסיו & רונאלדו בחוד. לא מעוניין לחזור למערך שלושת החלוצים, ואמבפה כנראה היה יושב על המשבצת של איסקו או אסנסיו.

יש צורך רק בגיבוי לרונאלדו (טפו טפו טפו אסנסיו לא עושה רושם של פציע)
איסקו יכול לשחק קדימה יותר גם במקום אסנסיו (וסבאיוס במקום איסקו).

וישנו בייל- שמעבר למהירות שאינה עוד, כשהיה בתקופה טובה, היו לו תכונות טובות של גולר. הביטחון שלו ברצפה עכשיו, וכך גם הציפיות שלנו ממנו. אולי נקבל הפתעה.

מה שכן- פאריז מפחידה (ונורא נורא מעצבנת). הלוואי שנסיים במקום השני בבית בכדי להעיף אותם ואת חוד ה 500 טריליון דולר שלהם בשמינית כבר.

(JRM) #6487

תמיד יש לי תחושה שהשחקנים שריאל מוותרת עליהם הם אלה שיכולים לשפר את הקבוצה בצורה משמעותית (חוץ מאנדרה גומש). וייה, סוארס, ניימאר ואפילו פוגבה הם כאלה שיכלו להוסיף לארון הגביעים עוד גביע ליגה או שניים.

אחרי המשחק של צרפת מבאפה אמר שהוא בחר בפאריס בגלל שהם הבטיחו לו שהוא ישחק (כששם יש את קבאני,די-מאריה וניימאר). אני יודע שזה קשור גם למקום הולדתו וגם לכסף, אך לדעתי וויתרנו עליו בקלות. במיוחד שזידאן הוא האליל שלו. עכשיו רק נשאר לקוות שאיכשהו הוא לא יתחבר לקבוצה ויחזור למונאקו אחרי ההשאלה כדי שנקנה אותו.

בקשר לפסז’/נאסר אל -ח’אליפי FC, הקבוצה שינתה את החוקים בשוק ואני מאוד מקווה שנוכל לעמוד מולם בעתיד בקניית שחקנים. בנוסף לזה, אני מפחד משמועה קטנה שקראתי איפשהו שאחרי שהם ישלימו את הסגל החלומי שלהם, היעד של הנשיא הוא לא אחר מהבאת זיזו.

מסכים עם כל ההודעה שלך אבל נקודת המוצא שלך לגבי אמפבה היא קצת נאיבית במקרה הטוב.

אמפבה לפי הפרסומים יקבל שכר שינוע בין 12-18 מיליון בפריס. האם ריאל יכלה לתת לו שכר נמוך יותר? כמובן. האם היא יכלה לתת לו שכר שיתאים למעמדו בהיררכיית השכר שלכם? כנראה שלא.
על פי הדיווחים דמבלה יקבל 12 מיליון יורו העונה כשהסכום הזה יכול לגדול לכמעט 20 תלוי במשתנים, זה יותר מאינייסטה פיקה או בוסקטס. ריאל צודקת כשהיא לא נכנסת למערבולת כמו ההנהלה האיומה שלנו.

(titi camara) #6489

אני מאמין שההנהלה של ריאל מדריד חשבה בדיוק כמוך כשהחליטה לוותר על אמבפה, ולשמחתי ולצערך ההנהלה שלך לא עשתה כך, אני עוד מצפה להרבה בעיות אם השמועות שמספרות שהשכר של דמבלה הוא בסביבות ה-18 מיליון יתבררו כנכונות.

אי אפשר להביא ילד ולשלם לו יותר ממה שמודריץ’, קרוס וקסמירו מרוויחים ביחד.

אני לא חושב שההנהלה של ברצלונה הייתה צריכה לוותר על דמבלה. הוא קיבל 2.5 מיליון בדורטמונד ואוהד בארסה מגיל 8, ההגעה שלו מעולה, השכר שלו הוא הוכחה לאזלות יד וחוזר הבנה בסיסי של ההנהלה שלנו.
בלי קשר ש18 הוא מספר מעט מפוברק, השכר הבסיסי שלו יעמוד על 12 מיליון כמו שציינתי וקיימים גם בונוסים כמובן.

(titi camara) #6491

גם עם שכר בסיסי של 12 מיליון צפה לבעיות בחדר ההלבשה, במיוחד אחרי משחקים לא טובים של הילדון, בעיות בחדר הלבשה סביב שכר שחקנים אינה המצאה בלעדית של ליגת העל שלנו.

דמבלה שחקן מצויין, לצערו תמיד ישוו אותו לאסנסיו שעלה גרושים ומרוויח גרושים(יחסית כמובן), זה מטען כבד מאוד, יהיה מעניין לראות איך הוא יתמודד.

(Raul Gonzalez Blanco) #6492

אהלן, שמי הראל ומאז שהשתנה הפורום לפני חצי שנה לא כתבתי כאן. אבל הגיע הזמן לחזור. זה מכתב מאוהד מודאג לקראת העונה הקרובה.

אני אוהד ריאל כבר 14 שנים ובשום שלב לא הרגשתי כאילו אני אוהד את הקבוצה הטובה בעולם. זה לא אומר שלא הייתי מאוהב ואובססיבי, פשוט מבחינה אובייקטיבית אף פעם לא חשבתי שאנחנו הקבוצה כי טובה, גם לא אחרי הזכיות ב-14 ו-16, או בעונת 11-12.

אבל בחודשים האחרונים יש בי את ההרגשה הזאת. ואני מרגיש את השוני. זה מיוחד מאוד. שלב הנוקאאוט המרשים בצ׳מפיונס, רצף הניצחונות בלה ליגה בסוף העונה שעברה ואפילו פתיחת העונה הזאת עם שני תארי הסופר קאפ הייתה מרשימה. הדומיננטיות של ריאל מרשימה, וזה משהו שאני לא רגיל אליו. הרמה של השחקנים היא גבוהה משאני זוכר אי פעם, במיוחד שאני משווה אותם לשאר השחקנים בעולם באותה עמדה.

אז אני מרגיש מבורך. אני מתרגש לקראת כל משחק, כמעט השתגעתי בקיץ ואפילו הוצאתי סכום תועפות בשביל לראות אותם משחקים מול יונייטד בקליפורניה. אין מה לעשות, החודשים האחרונים גרמו לאושר רב. חייו של אוהד כדורגל מלאים בעליות וירידות ואני יודע שזמנים כאלה צריך להוקיר.

אבל, כמו כל אוהד ריאל, יש לי את הזכות לצפות מהקבוצה שלי לטוב ביותר. בכל משחק, בכל מפעל, בכל שנה מחדש. יש עונה חדשה, ליגה חדשה, שלב בתים חדש בצ׳מפיונס שעומד לצאת לדרך. להתרפק על השנה החולפת זה כיף אבל זה העבר. ויש הרבה עבודה בהווה ובעתיד. אז אני לחלוטין מבין אוהדים שמתלוננים ומצפים ליותר (אני אחד מהם), כי הם רעבים כמו הקבוצה שלהם. וזה מקסים בעיניי.

כשזידאן התמנה התבדחתי שאולי מצאנו את הגווארדיולה שלנו. לא הייתי רציני בזמנו אבל אני חושב שאחרי שנה וחצי יש מקום להשוואה הזאת. יש לי המון כבוד אליו, ההצלחה שלו כבירה בהתחשב בעובדה שזאת החלטורה הראשונה שלו כמאמן ראשי, ואני חושב שהוא מאמן באמת טוב, אבל אני מאמין גם שהרוב יסכימו איתי אם אגיד שהבחור טיפה אטום. בין אם זה מחסור הדקות לקובאצ׳יץ׳ בשנה שעברה (למרות שלאור היכולת שהוא מציג בזמן האחרון אני לא חושב שזה כבר משהו שאפשר להתעלם ממנו), הדבקות ב-bbc למרות שברור שיש לנו אופציות יותר טובות מאשר שלושתם על המגרש ביחד וכמובן ההעדפה המוגזמת לבנזמה על חשבון מוראטה למרות שהאחרון נתן עונה שאני לא זוכר משהו כמוה מפאקינג חלוץ מחליף.

וזה מעצבן ומצחיק בו זמנית. כי אתה חושב לעצמך שעוד שינוי אחד קטן ואתה אשכרה משתפר, למרות שאתה הכי טוב בעולם. מטורף לחשוב על זה. אני מדמיין את ריאל כאצן המוביל במירוץ עם משקולת שקשורה לו לגוף. איזה פער יכולנו לפתוח בלי המשקולת הזאת?

הקיץ הזה לא היה מספק במיוחד, אני בטוח שהרבה יסכימו איתי. בהשוואה לסגל מהעונה שעברה - איבדנו חלוץ, מגן ימני וקשר התקפי והוספנו שני קשרי אמצע. אני עדיין מנסה להבין איך זה קרה. הייתי מאוד בעד החזרת יורנטה עוד באמצע העונה שעברה, אני חושב שהוא מחליף ראוי לקאסמירו ושיש עם מה לעבוד, אבל בוא נודה בזה - הוא לא בדיוק היה הכי נחוץ. שלא לדבר על סבאיוס (אבל אני כן אדבר) - אני חושב שמדובר בילד מוכשר מאוד אבל הקנייה שלו הייתה חד וחלק ״לעשות שרירים״ ולהראות שכרגע שחקן מעדיף לבוא ולשבת על הספסל אצלינו מאשר פוטנציאלית להשתלב בהרכב של ברצלונה. אני חושב שהוא פראייר אגב, אני לא חושב שהוא מוכן, לא ראיתי ממנו משהו יותר מיוחד עד עכשיו והדבר שאני הכי מפחד ממנו הוא שקובאצ׳יץ׳ יאבד בגללו עוד יותר דקות משחק ויחליט לעזוב. אבל זה באמת תרחיש אימים שאני לא רוצה לחשוב עליו. וכל מי שמשווה את סבאיוס לחאמס - אין טעם. הוא לא על המשבצת שלו והם הפכים מוחלטים. סבאיוס אוהב לכדרר וחאמס מחפש להוציא את הכדור מהרגל איך שהוא מקבל אותו. מה גם שגם עם אותן דקות משחק סבאיוס בחיים לא יהיה פרודוקטיבי כמו חאמס. בכל מקרה, יש עומס במרכז השדה עכשיו וחבל לי על שלושת המחליפים כי הם צריכים את הדקות האלה. מה גם שיורנטה מסיים חוזה בסוף העונה ואלא אם כן הוא יקבל דקות - עוד שחקן בית יעזוב אותנו.

מאוד אהבתי את חאמס אבל היה ברור לאורך כל העונה שעברה שהוא, אסנסיו ואיסקו נאבקים על שתי עמדות ופשוט אין מספיק מקום לכולם. להיות עם שלושתם על הספסל זאת פריבילגיה לא נורמלית. ולקראת סוף העונה איסקו ואסנסיו נראו מדהים וחאמס היה ה-odd man out. קיוויתי בשבילו שיימכר לאיזה מילאן ויהיה הסופרסטאר שמה אבל משום מה ריאל החליטה להשאיל אותו לפאקינג באיירן מינכן שזה בכלל לא מובן לי (גם למה לשנתיים? אולי לא יהיה לו את אותו הערך אז? תמכרו וזהו). אני לא חושב שהיה צריך להגיע מחליף על העמדה שלו, וגם לגבי עזיבת דנילו אני לא נכנס לפאניקה. כן, הייתי מעדיף מחליף טוב ומוכח, במיוחד שקרבחאל עוד לא הגיע לעונה הזאת, אבל אם המועדון רואה לנכון לקדם את חכימי (למרות שגם ממנו אני לא ראיתי משהו מיוחד בינתיים) אז בסדר. חוץ מזה - כמה גרוע יותר הוא כבר יהיה מדנילו? וגם תמיד אפשר לזרוק את נאצ׳ו לשם.

יש מקום להעביר ביקורת על העזבת פפה, במיוחד בהתחלה כעסתי מאוד על זה שפשוט נתנו לבלם הכי טוב בסגל ללכת. אבל במחשבה יותר עמוקה - השינוי הבלתי נמנע מפפה לואראן קרה העונה בגלל הפציעות של הפורטוגלי. ואייחו חזר מהשאלה ובמקום להשאיל אותו שוב פעם ולחדש לפפה את החוזה אולי באמת עדיף לתת לספרדי הצעיר את ההזדמנות פה כבלם רביעי ולתת לו להתפתח מאשר להתחיל את התהליך שנה מאוחר יותר. נקווה שלואראן תהיה עונה יציבה.

וחשבתי על זה לעומק לאחרונה - קחו את המחליפים של ריאל ותחשבו את ממוצע הגילאים. מלבד קאסייה, נאצ׳ו וואסקז - הקבוצה צעירה בצורה קיצונית. בעוד שההרכב שרץ כבר כמה עונות ביחד כבר מורכב משחקנים די מבוגרים. זה מעניין, ואני גם לא בטוח מה דעתי על כך. הדבר הרע פה זה שהם לא בדיוק מוכחים, הדבר הטוב זה שהם לא בסיטואציה הכי מלחיצה ואולי זאת הדרך הכי טובה שלהם להתפתח. רק הזמן יגיד.

וכמובן עמדת החלוץ - הדאגה העיקרית של כולנו לקראת העונה הקרובה. בתחילת השנה שעברה פיקפקתי במוראטה, אני מודה. לא הייתי סגור על כמה הוא מסוגל לתרום והאם הוא באמת החלוץ המחליף שחיפשנו. אבל הוא היה הרבה יותר מזה. ואני חושב שהוא הראה מספיק כדי לקבל הזדמנות ולקבל צ׳אנס לפתוח בהרכב של המועדון בעולם. אבל כמו שכולנו יודעים הרבה צדק לא היה פה ומוראטה עזב כדי לקבל את ההזדמנות שהוא הרוויח במועדון על אחר. ואני שמח בשבילו. להיות עם חלוץ מחליף כמוהו זאת מותרות שידעתי שלא נזכה לה שוב. זה נדיר מאוד. אני אישית לא מצליח להבין את הויתור על חלוץ ספרדי רעב ומבטיח בן 24 שהאוהדים מאוהבים בו לעומת צרפתי שנושק לגיל 30 ולא בדיוק תיפקד על המגרש בעונה החולפת. אבל כמו שאמרתי, צדק זה לא פה.

אז סבבה, מכרתם את מוראטה בסכום נכבד. מה עכשיו? מאיוראל? באמת? בלי להעליב את הילד אבל הוא לא ברמה. מקווה שהוא יגרום לי לאכול את הכובע אבל אני מצטער שאני פשוט לא רואה את זה קורה. אני רואה את הבחירה בו כחלוץ המחליף כזחיחות מצד זידאן ופרס. זה קצת מגעיל אותי. במיוחד שהחלוץ הפותח לא פוגע. מדברים הרבה על שינוי המערך לפעמים ועל זה שנחפה על עזיבת מוראטה וחאמס עם השחקנים שיש לנו כרגע אבל בפועל - אני לא רואה את בנזמה ובייל נותנים הרבה גולים. ואם זידאן רצה לעשות גם רוטציות כבדות השנה הוא יכול לשכוח מאליפות. כי ההרכב השני כבר לא כזה איכותי, אין לנו את הפריבליגה הזאת. רבאק, תפתחו את העיניים. זה חוסר אחריות. תביאו איזה מישהו, לא חייב להיות סופרסטאר. באקה, איהנצ׳ו, צ׳יצ׳אריטו, כולם עברו קבוצות ונכון שלא הייתה להם את השנה הכי מוצלחת, אלה עדיין חבר׳ה שיכולים לשים את הכדור ברשת. זה הגיע למצב שראיתי את יורנטה ואוריגי עוברים ביום האחרון של ההעברות ואמרתי לעצמי ״למה לא לריאל?״. כן, המצב לא קל. אולי נקנה איזה הונטלאר בינואר.

אני חושב שריאל של זידאן היא קבוצה עם המון תושייה. תמיד סופגים אבל כמעט תמיד כובשים יותר. מצליחים למצוא את הרשת ב-70 משחקים רצופים. זה לא נורמלי. אבל לנוח על זרי הדפנה זאת טעות. כי השנה שעברה הייתה מלאה במשחקים צמודים שיכלו להיגמר אחרת. ואני מרגיש שלקחנו צעד אחורה הקיץ. צעד שהיה בלתי נמנע כי המחליפים היו איכותיים מידי, אבל התגובה מצד המועדון הייתה כמעט ולא קיימת. אז למה שננצח את אותם משחקים צמודים השנה? למה שננצח עם בייל הכלומניק בהרכב שעושה פעולה טובה פעם בשני משחקים (ואגב, מספיק עם הסבלנות אליו ולהגיד שהוא עוד יחזור. הוא בינתיים בכיוון ההפוך למרות קדם עונה מלא. לפחות שיראה משהו, הוא אמור להיות סופרסטאר לא?), למה שננצח עם בנזמה שלא פוגע? והפעם אין את מוראטה שיעלה מהספסל ויציל את היום כמו מול בילבאו וויאריאל.

נכון, עדיין יש את כריסטיאנו ואת מרסלו, יש את הקישור הדומיננטי ואסנסיו גרם לכולנו להתאהב. אבל אני מסתכל על שאר הקבוצות ביבשת, על פריז וצ׳לסי שהתחזקו. על באיירן ויובה שתמיד שם. אפילו בספרד - אתלטיקו לא איבדו אף אחד וברצלונה היא עדיין מפלצת כדורגל, לא אכפת לי מה אומרים (סמדו ודמבלה שתי רכישות נהדרות לדעתי). היה לריאל איפה להשתפר וזה לא קרה לדעתי. להגיד ש״אנחנו ריאל מדריד ואנחנו הכי טובים לא משנה מה״ זו זחיחות ופרימטיביות. וזה הווייב שקיבלתי מזידאן ופרס הקיץ. יש פה קבוצה מדהימה שיכולה להיות הרבה יותר מדהימה.

סליחה על האורך, ושיהיה לכולנו בהצלחה.

(dkaro) #6493

אני מסכים כמעט עם כל מילה, ואני אפילו עוד יותר פסימי. אני כן חושב שהיה צריך להגיע מחליף לחאמס (תראו מה זה, כשרונאלדו חסר שחקן ההתקפה הראשון שלנו על הספסל זה ואזקס), ואני גם בשונה מכולם פה לא חושב שדנילו היה כזה רע (במנצ’סטר סיטי הוא באנקר בהרכב). ריאל מדריד של השנה שעברה הייתה ריאל מדריד כזו גדולה בזכות הרכב שני שהיה מסוגל לרוץ לאליפות, ואיבדנו חלק חשוב מאוד מההרכב השני הזה בלי להביא מחליפים ראויים.

סבאיוס היה מיותר לחלוטין, צריך היה להביא במקומו שחקן התקפי יותר, אפילו להחזיר את די מאריה/אוזיל היה יכול לתרום מאוד. מוראטה זו כמובן אבידה, ואפילו את מריאנו החלפנו בשחקן עוד פחות טוב. גם על פפה אני סומך הרבה יותר מאשר על ואייחו. אם הרכב 2 בעונה קודמת היה נאבק עם בארסה על אליפות (ואני באמת חושב ככה), השנה הוא כנראה במקרה הטוב מסוגל להאבק על מקום נחמד במרכז טבלה. אפילו בהרכב מלא לחלוטין, יהיה לנו כנראה רק 2 שחקנים שבאמת יחסית ברמה גבוהה בספסל שמסוגלים לעשות שינוי. וכשיש פציעות/הרחקות, ומה הפלא שואזקס נכנס להושיע מול ולנסיה.

פפה, דנילו, חאמס ומוראטה זו אבידה קשה מאוד, מדובר כולם בשחקנים מצוינם שתרמו תרומה ענקית. חבל.

(bblanko) #6494

לא מבין מאוד את הפסימיות פה. במיוחד לא את הרעיון של להעיף את בנזמה בשביל מוראטה, רוצים את בנזמה בחוץ? אני בעד, אבל תביאו שחקן טוב יותר ומתאים יותר (אבומיאמג, אגוארו) בטח שלא בשביל מוראטה שהוכיח יותר מפעם אחת שהוא לא ראוי להיות חולץ פותח בריאל מדריד. מהצד של מוראטה אני לגמרי מבין אותו, הוא טוב מידי בשביל לשבת על הספסל וטוב עשה שעזב.

בייל הוא תעלומה. אם רצינו שחאמס יעזוב כי הוא לא מתאים לשיטה מה נגיד על בייל?!, כואב לי לראות אותו מסורבל ונואש בפינה ליד הדגל עד שהוא מאבד כדור. עכשיו שהוא בטוח איתנו לעוד עונה אני חושב שזה אחריות של זידאן למצוא לו את השטחים. בואו לא נשכח שהאיכויות של בייל ידועות לנו ועם כל העצבים עליו הוא עדיין יכול לתת עונה של 15-20 גולים.

הטענה שיש לנו רק את ואסקז כחילוף התקפי היא מעט דמגוגית ופה כל האשמה היא על זידאן (שלא מקבל פה מספיק ביקורת לדעתי) באיזה עולם אתה עולה בלי קשר אחורי במשחק מול ולנסיה שרק התחזקה במרכז המגרש, הינו צריכים לעלות עם קובאציץ בקישור האחורי ב4-4-2 יהלום כאשר על הספסל נחכה אסנסיו (או בייל בחלומות שלי).

צריך פרק זמן מסויים כדי לראות מה התכנון של זידאן, אבל אם והחליט ללכת על ה4-4-2 כמערך הראשי שלנו אז יש לנו על 4 עמדות את בייל, בנזמה, רונאלדו, אסנסיו, ואסקז והילד כמחליף אחרון. אני אישית יכול לחיות עם קאדר חלוצים כזה בתנאי שבנזמה ובייל יתנו עונה סבירה (מה שאני מאמין שיקרה)

(אגב אני מאוד מרוצה מהעזיבה של חאמס והבאתו של סאביוס, כולנו בכינו על זה שהראשון אוכל מהדקות של אסנסיו ואיסקו. עכשיו הם יקבלו את הדקות שלהם וסבאיוס פה כדי לגבות אותם.)

אגב 2, סבאיוס נפגע בצוואר במשחק הידידות שלו (מפחיד מאוד) למישהו יש פרטים, עידכונים או מידע על מצבו??

(SantiagoBernabeu) #6495

טוב אז עבר קצת זמן והתאוששתי מהעובדה שאמבפה לא יהיה שחקן שלנו. והאמת, הפעם זו חצי נחמה. לפחות הוא לא בבארסה. ואם כבר מדברים על בארסה אז הם רק הלכו אחורה בחלון הזה ואם אנחנו משווים עצמינו אליהם, אנחנו בגן עדן.

כן, גם אנחנו הלכנו קצת אחורה! עם כל הכבוד להתחזקות שלנו בתיאו הרננדז (שאם עדיין לא יודע איך לאכול אותו עם חוסר הטכניקה שלו), ההצטרפות של דני סבאיוס שיותר מתאים מחאמס, וההחזרה של יורנטה שהיא חיזוק אמיתי לקישור, עדיין לא הבאנו אף שחקן שיחליף את מוראטה, שהיה בין החתומים העיקריים לזכייה באליפות.

אבל, וזה אבל גדול.

בשנים האחרונות נפגענו קשות מחדר הלבשה לא מאוחר וממורמר, וממאמנים שלא נספרים ולא מקבלים מספיק כבוד מהשחקנים. הסכסוכים הללו באים לידי ביטוי פעם אחר פעם על המגרש. הפעם המתוסכלים נמכרו ונשארו אלה שמוכנים להילחם עבור דקות המשחק שלהם.

בסופו של דבר אי אפשר לפקפק בעובדות, והעובדות הן שהשילוב של פרז עם זידאן הוליד את אחת מהקבוצות הטובות ביותר שידעה ריאל מדריד. אז אני מאמין בהם ויודע שיהיה בסדר. ואם לא יהיה בסדר, אז יש את ינואר לתקן.