פנטזיות, שמועות, מחשבות ותהיות כלליות ::

ריאל-מדריד

(orelh94) #6362

מה זאת אומרת? זה משהו חדש לך, שריאל טובה יותר בלי בייל ועם איסקו בהרכב? יכול להיות שבויראציה אחרת בייל יכול להיות מצויין. כרגע, בשיטה הנוכחית, ריאל בלי בייל פשוט טובה יותר. יכול להיות שמוריניו מייעד לו משהו שונה ממה שהוא עושה אצלנו. איך היו מוכנים לשפוך על מוראטה, שחקן ספסל אצלנו, סכומים כאלה?

(LUKA) #6363

בקיצור, צריך להחזיק אצבעות שבייל לא יפתח וגם לא יקום להתחמם מהספסל. מזמן חשבתי שהוא מתאים למנצ’סטר יונייטד (וספציפית למוריניו) ובכלל לליגה האנגלית הרבה יותר מאשר לנו. גם בתקופות המוצלחות שלו הוא לא נראה מחובר והותיר חותם בעיקר בשל פעולות אישיות גדולות.

זה ושננצח בפנדלים. שחלילה לא נחזה בערב חד פעמי מוצלח של ההתקפה הצולעת שלנו ושפלורנטינו יתחיל לעבוד ברצינות. העונה הזו תקום או תיפול על רכישת חלוץ.

(bixente) #6364

כמו שאמרתי עוד לפני שבוע, אם ריאל תרצה למכור, מנצ’סטר ומוריניו רוצים מאוד לקנות.
80 מיליון קל ולדעתי אף יותר. אני לא אגזים אם אומר שאפשר להחזיר את כל הסכון שבו קנינו אותו.
שיהיה לנו בהצלחה.

במציאות : קארים ובייל ישארו להתעלק על ההרכב שלנו , אמבפה יברח לבארסה או פאריז ונקווה לא לבכות בהמשך העונה על המחסור במוראטה

(Michael Scofield) #6365

יש הבדל בין מה שאתה חושב למה שאתה טוען שמוריניו חושב.
לי ברור שריאל טובה יותר בלי בייל ואין בעיה לחשוב את זה, למרות שעד לא מזמן הוא היה חצי התקפה שלנו.
על מוראטה שילמו סכום כזה כי חשבו שהוא יותר טוב משחקן הרכב שלנו. זה ושהוא צעיר מבייל בכמה שנים כשהאחרון מתקרב ל30.
איך בדיוק מו מייעד לו משהו שונה? ניסו את הבן אדם הזה בקו ימין, שמאל, פאקינג באמצע. הוא עבר הכל.
לטעון שמו חושב שריאל פחות טובה כשבייל בהרכב ועדיין מוכן לשלם עליו סכום מטורף זה קצת מוזר לטעמי.

(orelh94) #6366

זה שריאל טובה יותר בלי בייל לא הופך את בייל לשחקן פחות טוב. ריאל פשוט משחקת טוב יותר עם רביעיית קישור בגלל סגל השחקנים שיש. לצורך העניין, אם היה לך דריבליסט משמעותי בשלישיית ההתקפה אז היית יכול להרשות לעצמך לשחק עם בייל-חלוץ-ווינגר וזה היה יכול להיות בסדר גמור. אבל מהסיבה הפשוטה שיש לך שלישיית התקפה שבתוכה נכללים גם בנזמה ורונאלדו, המצב נהיה בעייתי.

זה לא קשור לריאל שהוא מוכן לשלם עליו המון כסף, כי לפעמים שחקן פשוט לא מתאים לשיטה. יכול להיות שבאנגליה הוא יפציץ כמו בעבר ושמוריניו מייעד לו תפקיד אחר עם חשיבות אחרת.
עובדתית ריאל פחות טובה עם בייל בהרכב וכולם יודעים את זה, כולל מוריניו. הקלאסיקו האחרון הוכיח את זה וגם זידאן עצמו הבין זאת כשלא ויתר בגמר ופתח עם איסקו. מוריניו מבחינתו רוצה לזכות בתואר ולנצח את המשחק, ועפ’‘י איך שאנחנו מכירים את מוריניו, יש כאן פאן פסיכולוגי, במיוחד כשהוא אומר את זה דווקא עכשיו במסע’'ת לקראת המשחק.

(Guy) #6367

יונייטד לדעתי נואשת לכוכב התקפי מקצועית ותדמידית (אני במקומם הייתי נואש), והעובדה שבייל בריטי ופרנצ’ייז פלייר שווה להם הרבה. שחקנים כמו בייל לא נופלים כל יום מהשמיים ובטח לא בריטיים.
בכל מקרה לא התכוונתי קודם לדבריו של מוריניו מילולית לגבי ההרכב שלנו הערב, אלא לעצם העניין של מוריניו בבייל שהוא דיי ברור ואף עובדתי. הקטע עם ההרכב הוא אפילו לא מלחמה פסיכולוגית - אם ריאל תרצה למכור את בייל מוריניו ייקח אותו גם ב31/8. סתם צורת ביטוי מוריניואית.

אגב, למען ההגינות ושמו הטוב של בייל, אם שמים את הפציעות בצד הוא עדיין הצלע המוצלחת יותר בBBC לדעתי. במצב שנוצר עם מעמד האלים של כריסטיאנו וקארים שתקועים שם למעלה אנחנו טובים יותר עם איסקו, אני מסכים עם אוראל. וגם אם לוקחים בחשבון את הפציעות אני זורק את קארים לאלף עזאזל לפני בייל. את כריסטיאנו נשאיר בצד כי הוא הרוויח את מעמד האל שלו ביושר.

(matanel1) #6368

מלחמה פסיכולוגית שמתחיל יריב לפני משחק לא נועדה על מנת להביא את המאמן להחלטה כזאת או אחרת, אלא לייצר מצב שבו דבר מה הופך ממושתק למונכח ומדובר. ויהיה זה משהו כמו שמוריניו עושה עם בייל או טענה של יריב שהם באים כאנדרדוג או כפייבוריט.
כששוער אומר לבועט פנדל “תבעט לי לפינה השמאלית” הוא לא באמת רוצה שהבועט יבעט לפינה מסוימת, אלא מנסה להוציא אותו מריכוז ולהכניס לראשו מחשבות זרות שתפקידן להוציאו מאיזון.

מה קורה עכשיו לזידאן? הוא מבין שהוא נמצא תחת מבט מסוים שאותו מוריניו מנסה לייצר. ופתאום להחלטות שלו לגבי בייל יכולות להיות משמעויות שונות. כאלה שהדבר האחרון שאפשר להגיד עליהם שהם מקצועיות.

(Raulito-7) #6369

איך-אפשר לשים בצד את עניין הפציעות אם בייל בשנתיים האחרונות החמיץ יותר משחקים מאשר שיחק? אגב לא שמשחקי ההכנה הם מדד מדהים אבל הוא נראה לא קשור לענף. נשארה לו רק הבעיטה ומשחק הרא.ש שחקן חכם הוא אף פעם לא היה. אפילו בנזמה היה מסוכן יותר ממנו. כריסטיאנו עם הפיניש המטורף של שחקן כדורגל איי-פעם, החל מחודש אפריל אשתקד - גורם לי להיות מדושן עונג. לא בטוח שזה יקרה הפעם, סיכוי טוב שלא באפקט הזה, אבל אני מניח שהוא גם לא יהיה כל-כך גרוע כמו שהיה עד מרץ.

באופטימיות יתרה הייתי אומר שבייל נזרק לכל הרוחות בסביבות המאה מיליון יורו וזו עסקה טובה וריאל תצרף את אמבפה ועדיין יהיה חסר לי עוד שחקן התקפי בסגל. העומק בקישור מטורף אבל מקדימה ממש לא. אגב, רומא מסתובבת סביב לוקאס ואסקס ומדברים על הצעה בגובה 35 מיליון יורו שזה כבר לא צחוק.

לגבי המערך, כשיש 4-4-2 יהלום אנחנו תלויים אפילו יותר בכושר של המגנים שלנו שדי מנומנמים ביחס לקיץ. קרבחאל אפילו עם עודף משקל כזה הייתי אומר. שניים וחצי שחקני התקפה זה לא מספיק ואני בדילמה כי מרתק לראות שלישייה התקפית עם אסנסיו במקום בייל למשל או אפילו את בנזמה בחוץ. מודריץ’ וקרוס לא דוחפים מספיק קדימה ומהלכים כמו הבישול של מודריץ’ נגד יובה בגמר שבאמת היה גדול - זה קורה פעם-פעמיים בעונה.

(Michael Scofield) #6370

אני מוצא את עצמי יכול להתחבר לדברים שאתה רושם גם אם חלקית, למרות שגובה ההעברה אכן מעוררת אצלי ספקות גדולים, אבל מספרים זה למועדונים ולאינטרסים שלהם והאינפלציה מזמן עיקרה את היכולת להעריך.
לגבי הגמר, לא מסכים איתך. מוריניו איבד חילוף בקלאסיקו הקריטי בליגה עם הפציעה של בייל ולזרוק אותו לגמר להרכב היה הימור חסר אחריות מצידו. זה די נכפה עליו. אני חושב שדי ברור שגם בתקופת זידאן בייל שחקן הרכב כשהוא בריא לחלוטין. עושה רושם שלקראת העונה הקרובה זה עתיד להשתנות, בגלל איך שאיסקו סיים את העונה וההשפעה של זה על ריאל מדריד כקבוצה.

(Guy) #6371

איך-אפשר לשים בצד את עניין הפציעות אם בייל בשנתיים האחרונות החמיץ יותר משחקים מאשר שיחק?

אי אפשר, ועדיין בייל שחקן יותר טוב משני החברים שלו, והציפיות ממנו כשהוא על המגרש ודאי יותר גבוהות: מכריסטיאנו אפילו לא מצפים שיצליח לעצור כדור בלי לאבד אותו מייד, רק שידחוק מתוך הרחבה; מבנזמה כבר מזמן לא מצפים לכלום.

מבחינת שווי בשוק, אני אפסיק להתיימר להעריך מספרים כי זה לא באמת מעניין, רק אומר שבייל הוא השחקן בעל שווי השוק הרב ביותר בסגל של ריאל מדריד כרגע, למרות הפציעות. אולי מקבל תחרות מקרוס, אולי איסקו אחרי שהוא יחתום על החוזה החדש. בייל בטוח איפשהו בצמרת ובטוח שווה יותר בשוק מחאמס ומוראטה.

(Raulito-7) #6372

לי נמאס גם מבנזמה וגם מבייל. אבל שחקן שהוא בריא לשחק הוא טוב יותר משחקן שלא עומד לרשות הקבוצה. כריסטיאנו לא עושה כלום חוץ מלכבוש אבל הוא מכריע משחק, יותר נכון מכריע משחקים. אין כאן שום מקום להשוואה. בייל של הדסימה היה שחקן שמסוגל ליצור מצבים, להרים כדורים טובים מצד ימין, להתפרץ, לחתוך לאמצע ולבעוט פצצה ברגל שמאל. לדעתי לפחות - הפציעות, העליה במסת שריר, לא יודע מה - הוא היום נראה שחקן הרבה יותר כבד, מגושם ולא רב-גוני כמו שרצינו, הוא רק הלך אחורה. לא רואה אותו מייצר יותר מדי מצבים אלא גם רץ מהר לרחבה ויוצר עומס בפנים עם ה-B-B-C. גם הפיניש הטוב שלו ב-2016 לא הרשים אותי יותר מדי, להיפך, זה רק משחק לטובתי - הציפיות ממנו הפכו להרבה יותר נמוכות.

(whykds) #6373

אין מה להשוות בין כריסטיאנו לבייל. לא ביכולת, לא בתפוקה, לא בכלום. ומה לעשות - אם שחקן שובר את שיאי כל הזמנים, זה בא עם עונה-שתיים-שלוש של ׳תשלום׳ בהן הוא יורד ביכולת ומרוויח יותר ממה שהוא שווה. הוא עדיין נתן לנו מעל ומעבר.

בייל זה שחקן שיכול לתת תפוקה מדהימה, אין מה להכתיר אותו לגמור - ראינו המון דוגמאות בעבר. מה שכן, הוא פשוט יהיה יעיל יותר בפרימייר ליג. יתרונות העוצמה והמהירות שלו ישחקו כמובן לטובתו, בעוד שהחוסר בטכניקה יהווה חיסרון פחות משמעותי. לפעמים פשוט עדיף להיפרד, לטובת שני הצדדים.

(Guy) #6374

דור - לא מתווכח עם זה והרצונות שלנו זהים, אבל העובדה שבייל ירד ביכולת, נפצע הרבה ורבים מהאוהדים רוצים למכור אותו - לא הופכת אותו לזבל של שחקן שאף אחד בעולם לא ירצה (והיו כאן טענות מרומזות כאלה). תשאל את מוריניו.

(sh4rky) #6375

תיאוריה מרחיקת לכת:

כולם אומרים שריאל ללא בייל היא קבוצה טובה יותר. הוולשי מציג יכולת לא משהו במשחקים המעטים שהוא משחק, ואפילו בקדם העונה לא הצליח להרשים במיוחד. יחד עם זאת, ריאל מסרבת בעקשנות להיפרד ממנו, לאיש לא ברור למה. שחקנים כמו אסנסיו ואיסקו נותנים תפוקה טובה יותר על המגרש, ובכל זאת בייל מועדף על פניהם.

מה עושה הפורטוגלי? מספר שהמשחק הזה יקבע האם ריאל מדריד רוצה את בייל או לא, קביעה מצחיקה עבור משחק בודד וכלל לא קריטי. הוא טוען שאם בייל לא יפתח, זידאן בעצם מסמן שהוא לא רוצה את הכוכב הוולשי, ושמנצ’סטר יונייטד תקפוץ על המציאה.

התיאוריה מרחיקת הלכת שלי אומרת כי מוריניו מודע לכך שאסנסיו או איסקו יעשו לו כאב ראש גדול יותר מבייל - לבייל הוא יכול לסגור שטח ולישון בשקט, בעוד שהספרדים דורשים קצת יותר עבודה, גם הכנה טקטית, וגם מצד השחקנים על המגרש.
מוריניו מנסה לדחוק את ריאל לפינה, וטוען שאם בייל לא יפתח, זה יצביע על חוסר העניין של ריאל בשחקן, ושיונייטד בתגובה תזדרז לרכוש אותו, אחד הכוכבים הגדולים של ריאל (לא משנה אם כוכב גדול מבחנית האוהדים או לא, מבחינת פרז הוא בהחלט כזה). התקשורת לוקחת את הדברים של מוריניו והופכת אותם לשיחת היום. ספקולציות על מעבר של בייל ליונייטד עפות לכל כיוון. בייל שומע, זידאן שומע, הדברים אמנם לא בהכרח ישפיעו על קביעת ההרכב של הצרפתי, אך את ההשפעה הפסיכולוגית ייתכן ומוריניו השיג.

אני לא אומר שזה מה שקרה, אלא שזו סתם מחשבה חביבה שעברה לי בראש :slight_smile:

(orelh94) #6376

זה בערך מה שאני כתבתי כמה הודעות למעלה.

(Raulito-7) #6377

בייל לא זבל. הוא לא מספיק טוב לריאל מדריד, מסיבות אלה ואחרות. אני לא רואה אותו איזה שחקן שמייצר יותר מדי מצבים או עוזר לנו נגד בונקרים, חוץ ממשחק הראש המשובח שלו. ביכולת הבעיטה שלו הוא לא משתמש לצערי. השאלה שלי היא איך הוא הצלע הפחות כושלת מה-B-B-C כביכול? כריסטיאנו מבקיע בלי הכרה, ובנזמה ב-2015/16 היה טוב, יש היגידו שזו העונה הטובה ביותר שלו בריאל מדריד גם אם באליפות של מוריניו הוא כבש יותר. בקיץ שניהם לא מספיק טובים, ובנזמה נראה לפחות כמו שחקן כדורגל, בניגוד לבייל. את בנזמה כנראה אי-אפשר למכור בהרבה כסף, זה נכון. שיהיה לנו בהצלחה

(Yoninori) #6378

כשאמבפה יגיע (אם וכאשר) הראשון לעזוב צריך להיות בנזמה. החיים של קארים יפים בעיקר כי כתוב לו בתעודת הזהות “חלוץ”, ויש תחושה שהנחיצות של אחד כזה “מקורי” בהרכב היא כמו של שוער. כשאמבפה יתפוס את המשבצת הזו, אין שום הצדקה בעולם שהצרפתי יתפוס זמן אוויר על המשבצת משופעת הכישרון של איסקו\אסנסיו\בייל. מקווה שהוא לא יקבל את הירידה במעמד ויעזוב. בכל מקרה על הספסל הוא עוד יותר אינו נחוץ, בהחלט לא האס האנרגטי שיציל את המולדת.

בייל לדעתי חשוב לסגל. הוא הקיצוני היחיד בסגל ששווה משהו (אם לא מתייחסים אל אסנסיו בתור קיצוני, ואם שולחים את לוקאס כבר לרומא\לעמדת המגן). נכון שהמגמה כרגע היא רביעיית קשרים עם איסקו, אבל זה מותיר לנו גמישות. מבחינתי גם רונאלדו אמבפה ובייל יכולים לחבוש את כובע ה"חלוץ" כל אחד בתורו. מאיורל יככב בהרכב B. אם הוא לא יספיק למלאכת הגיבוי אפשר לתקן בינואר. נראה שלמריאנו הולך טוב בליון…

(Guy) #6379

השאלה שלי היא איך הוא הצלע הפחות כושלת מה-B-B-C כביכול?

לא יודע מה זה “כושלת”. בייל שחקן טוב יותר מבנזמה וכריסטיאנו הנוכחי כמעט בכל אספקט ובכל תפקיד. ברור שהוא לא תורם יותר מהם בפועל כי הוא פשוט לא נמצא חצי מהזמן.

ההילה סביב כריסטיאנו מוצדקת כי ארבעה משחקים גדולים במאני טיים שווים יותר מ30-40 משחקים שאף אחד לא יזכור, ולזכותו עומדת גם ההיסטוריה המפוארת, אבל מקצועית נטו הוא לא שחקן יותר טוב מבייל כיום. בכריסטיאנו יש greatness שיש רק לספורטאים הגדולים ביותר ולבודדים בדור, אבל זה לא שהוא נוגח, בועט, רץ, מדרבל, משקיע בהגנה או בעל טכניקה טובה משל בייל. תן לבייל להיות כשיר יותר משבועיים ברצף, שים אותו למעלה עם פטור מהגנה ותזרוק עליו את כל הכדורים ותקבל גם כן מספרים מטורפים, אין סיבה שלא. אגב בעונה האחרונה כריסטיאנו כבר לא הבקיע ללא הכרה.

בנזמה לא ראוי להיות בהשוואה הזאת בכלל.

אם בייל לא ייפתח היום זה יהיה עניין גדול גם בלי קשר לדברים של מוריניו. אם הוא כן יפתח, זה עדיין לא מבטיח שהוא יישאר לדעתי. התוצאות בחמשת המשחקים הרשמיים שיש לנו החודש יהיו מכריעות לגבי חלון ההעברות שלנו, זה קצת הזוי אבל זאת ריאל מדריד.

(ivgiland) #6380

טריק זול של מוריניו. מקווה מאוד שזידאן לא יפול למלכודת הזאת ובסופו של דבר לא יפתח עם הפרימדונה הזה שנראה לא קשור לענף (בייל), אסנסיו כבר הוכיח שהוא הרבה יותר ראוי ממנו.
לקבוצה שתסכים לשלם עליו יותר מ50 מיליון אני מוכן לתת אותו ארוז במתנה עם סרט, שמוריניו יפסיק לספר סיפורים.
מה שעצוב שבמצב הזה אני לא רואה מי מבקיע לריאל (כשכריס על הספסל), נאלץ לחכות לקרן של הדקה ה90 בנוכחות סופר סרחיו.

(רמי.א) #6381

ועל פי אילו קטגוריות זה מבוסס בדעתך בדיוק? בייל יותר טוב ממנו בדיוק בדבר אחד, להיפצע, שלא נדבר על שחקן כחבילה, שם בייל הולך לאיבוד מול השני עוד יותר. להגיד את זה בכזו קלות הודעה אחרי הודעה, דורשת הסבר.