טלוויזיה: הת'רד הרשמי

טלוויזיה

(איל) #6680

מצטער, לא יכול לקרוא את השם “סאנסה” בלי המבטא של ליטלפינגר, מה שמקשה עליי לקרוא ברצינות הודעות שכוללות את השם שלה. :slight_smile:
סאנסהההה.[quote=“DoctorGonzo, post:6679, topic:895, full:true”]
. רק מה? מגיע לנו, אחרי ששרפו לי כל כך הרבה שעות “סאנסה” (שם קוד למשעמם, נרטיבי ולא זכיר בשיט) לקבל את כל הטוב הזה, פלוס הפאקים הלא-הגיוניים האלה, מרוכז בשעה וקצת של אקשן טהור
[/quote]
עם האמירה הזו אני לא מסכים. הסדרה הזו מעולם לא עבדה על “מגיע לי”, וזה חלק גדול ממה שאהבו בה. הטובים, ש"הגיע להם" לנצח, מתו. דמויות מסוימות ספגו אובדן אישי, פיזי ומנטלי קשים, הרבה יותר גדולים ממה שדמויות אחרות חוו, בלי שום הקשר להאם הגיע להם או לא. רעים שנהפכו להיות טובים, מהלכים אכזריים וברוטאליים וכו’ וכו’. הדבר היחיד שמגיע לנו הוא איכות, אותה איכות שהסדרה עצמה הרגילה אותנו אליה. וזה, לצערי, לא ממש קיים בעונה הזו.

(Sir Ryan) #6681

למי ששאל מדוע הסדרה הזו כול כך מוצלחת.
בעיניי לפחות היופי שבה מעבר למקצועיות והירידה לפרטים הקטנים, היופי במשחקי הכס הוא הניסיון לשקף בצורה מאוד בוטה את המציאות של בני האדם.
זו סדרה שדואגת לנפץ לאנשים את ההבחנה המאוד דיכוטמית בין “רע” ל"טוב" האפשרות להבין שלא כול מי שרע בעניינו הוא רע בעיניי אחר (ע"ע מערכת היחסים החולנית של ג’יימי וסרסי או ההתנהגות של חאליסי בעונה האחרונה) וכי הכסף והשלטון הם מהמחלות הגדולות של המאה הזו.
האפשרות לחשוב אשכרה מדוע בני אדם הולכים כמו צאן אחרי מושגי שסתום כמו תארים,כסף,מעמדות,וכו’.
מי שלא יודע כותב הסדרה הוא פציספיט ומתנגד גדול למלחמות, כמעט כול מלחמה גורלית בסדרה הזו אם תזקקו אותה למיקרו תבינו שהנפגעים העיקריים של המערכה הם בסה"כ לוחמים קטנים שלא מעניין אותם אם ישב סטאניס, סרסי, חלאיסי או ואט אבר על כסא המלך אלא מי ישלם להם הכי הרבה כדי שהוא יוכל לחיות החיים הקטנים שלו בשקט.

וזה היופי של משחקי הכס היא פשוט מספרת לנו בלי מחסומים כמה בני האדם הם בסה"כ יצורים שורדים בדיוק כמו החיות ולא כול כך חכמים כמו שאנו מנסים לצייר לעצמנו.

(Uriah) #6682

מעולה

(Lukaku) #6683

(DoctorGonzo) #6684

טוב, בשעה טובה התפננו לראות סופסוף את העונה השלישית של פארגו, ואני מסכם אותה במילה אחת: מושלמת. אולי זה זיכרוני המדשדש (בכל זאת, 35+), אבל נראה לי שזו העונה הכי טובה של פארגו עד כה. זה מתחיל מהליהוק הבאמת מושלם: איאן מקגרגור בתפקיד ראשי כפול ומצוין, קארי קון הכל כך מוצלחת (זו מה-leftovers) על תקן השוטרת, מרי אליזבת וינסטד - מושלמות, ועל תקן הבאד גאי האולטימטיבי - דיוויד תואליס - המוכר מסדרת הארי פוטר, אבל ההופעה שלו פה באופן קבוע לאורך כל העונה הזכירה לי את הבאדגאיות שנתן בזמנו הית’ לדגר בתור הג’וקר באביר האפל.

פסקול מדהים, הופעות אורח ומשנה גדולות של יקירנו מבוארדוולק אמפייר, פשוט עונה חזקה וטובה.

(HJKL) #6685

Club de Cuervos או Club of Crows, יש בנטפליקס, בינתיים אני רק בפרק החמישי, אבל מדובר באחלה סדרה. משלבת כמה מהדברים שאני הכי אוהב - כדורגל, קללות מגניבות בספרדית כמו ב״נארקוס״ (רק עם פחות חפירות).

התוצאה היא בערך ״אנחנו במפה״ רק עם עלילה שמחברת בין פרק לפרק וקצת דרמה פה ושם. הסדרה עם אווירה של טלנובלה, לא מדובר בדיוק בסופראנוס הבאה, זו כן סדרה שפשוט כיף לראות. הפרק הראשון קצת איטי, כבר בפרק השני הסדרה ממריאה לדעתי.