טלוויזיה: הת'רד הרשמי

טלוויזיה

(Shusaku) #6639

בבקשה שעוד מישהו פה סיים את עונה 2 של מר רובוט.

כאילו, העונה הראשונה הייתה טובה. באמת. אבל העונה הזאת לא רואה אותה ממטר.

זה היה כל כך מדהים, שאני לא יכול לחכות לעונה השלישית.

(Merengue) #6640

עדיין מחכה לזמן הנכון להיות סבלני ולראות את כולה, ראיתי רק פרק או שניים מהעונה השניה.

(סארי) #6641

בשבילי אחת הסדרות הכי טובות שראיתי, מחכה בכיליון עיניים.

(ganjo) #6642

לא יודע איך סדרת המופת הזו עדיין לא הוזכרה כאן (טוב אולי כן יודע בכל זאת פורום של אוהדי כדורגל) אבל אני חושב שgirls נכנסת לטופ טן שלי. אני לבד?

(Colombian Cowboy) #6643

אני אדם החובב סדרות אך לוקח את הזמן אתם.

כרגע בטיים אאוט מאוז (סיימתי 4 עונות) מאימפריית הפשע (סיימתי עונה שלישית) ומהסופרנוס (עונה שניה).
את שובר שורות ראיתי. את הסמויה עוד לא.

כרגע רוצה להתחיל משהו יותר קליל. וכשאני אומר קליל אני מתכוון ביחס להנ"ל ולא ביחס לז’אנר.

חבר זרק לי את…

דקסטר
בלש אמיתי
כתום זה השחור החדש
ריי דנובון

יש לכם המלצות על טובים יותר? סדרת אקשן-דרמה איכותית.

אה… משחקי הכס מעייף אותי. מאוד. (תקוע בעונה 4 אם אני טועה ואין לי מושג איך אצא מזה…)

ריי דונובן סדרה מעולה.
הפמליה יכולה להתאים לך, או אפילו באנשי(אנדרייטד, וואו).

(bixente) #6645

גילוי נאות - לא עברתי על הפוסטים האחרונים אז לא יודע אם המליצו אבל עצה קטנה - לכו ותראו את שטח מת (BLINDSPOT). אני מאוד נהניתי , ועדיין נהנה בעונה 2.
תהנו

(MichaelB) #6646

אני לא מבין מה זה קליל בעינייך.

בכל מקרה, את דקסטר הייתי רואה רק אם אתה מוכן לנטוש את הסדרה באמצע (העונות המאוחרות זוועתיות בעיניי).
ניסיתי לראות 2 עונות של באנשי אבל היה מאכזב מאוד בעיניי. כנראה שאני בעמדת מיעוט.

אני ממליץ על הומלנד. סדרה לא עקבית אבל סך הכל מהנה.
קצת מחוץ לסקופ (או הרבה), ריק אנד מורטי מעולה בעיניי.
ובאופן כללי אני הכי ממליץ שפשוט תראה כבר את הסמויה.

ובלי קשר, למה אתה רואה סדרות ככה? לא חושב ששמעתי על מישהו שפועל ככה

(bixente) #6647

אני מניח שאני בדעת מיעוט אבל באנשי ממש לא זרם לי (ראיתי כמעט 2 עונות) והחלטתי לוותר, ודקסטר שמהללים אותו גם שיעמם אותי (ראיתי כ7 פרקים שלא הרגשתי בהם עומק או משהו מעניין מדי)

באנשי היא לא סדרת מאסטרפיס.
היא דווקא עונה בול על הקריטריון של הקולומביאני. כמו כל סדרה, צריך לתת לה זמן, ואז או שנכנסים אליה או שלא.

לצורך העניין, למשחקי הכס נכנסתי רק בעונה 6, כשעד אז, לא ממש היה אכפת לי מאף דמות.

אגב משחקי הכס, אני לעולם לא אבין אנשים שאומרים שהיא הסדרה הכי טובה שהייתה (שובר שורות והסופרנוס לא רואות אותה לטעמי).

(Colombian Cowboy) #6649

האמת היא, שקשה לי לראות ביום יום. אין לי זמן לצערי…

מה שאני עושה בדר"כ זה תופס איזה שבוע המסתדר עם הזמנים ורואה עונה מסדרה X. הבעיה, שלראות שבוע אחר שבוע את אימפריית הפשע (שהיא סדרה נהדרת בעיניי) קצת מדכא אותי. אני חייב גיוון…

ועוד משהו, זה בעיקר מוזה. יש סדרות שאני שבע מהם באמצע, עושה הפסקה כדי לא להריץ בלי תועלת את ההמשך וחוזר רענן.

(Lukaku) #6650

נרקוס? לא יודע אם זה נחשב קליל מבחינתך, אבל זה רק שתי עונות, לא יותר מידי פרקים.
ואם סדרות כאלו מדכאות/מעייפות אותך למה שלא תלך על קומדיה? זה באמת קליל. אני פשוט מחפש לדחוף בכל הזדמנות את Brooklyn Nine-Nine. סדרה כל כך טובה.

(Colombian Cowboy) #6651

אולי לא הסברתי את עצמי מספיק טוב.

קליל בעיניי, הכוונה לסדרה דינאמית. אימפריית הפשע סדרה מעולה ולא מדכאת אותי. רק היא כבדה קצת שלא לדבר על אוז, כשהסצנות שם בחמשה מקומות וזהו.

אני מת על הכבדות, כל סיפור המתבשל לאיטו ומסובך (לא להבנה, אלא מלא בלבטים) ככל האפשר מתקבל בברכה. רק זה סוחט אותי ואני צריך טיים אאוט.

רואה קומדיה, אבל זה לא הדיפולט.

ממליץ לבדוק את black list, סדרה שגם נותנת אקשן, גם מעט קומדיה לפעמים וכמו שאמרת הרעיון שמאחורי הסדרה נמשך על פני 5 עונות וכל פעם עוד חלק וחלק הפאזל מתגלה…

(Firfur) #6653

מבין אותך.

ניסית את ויקינגים, פארגו, סמוך על סול, Generation kill ,band of brothers? יכולות להתאים לך לדעתי.

(Paul Heyman) #6654

נראה לי שהמלצתי על הסדרה הזאת בעבר,

אבל היא כל כך טובה שאני אמליץ לכולכם שוב פעם.

The Expanse.

מדע בדיוני, אך לא “יותר מדי”.
מתכוון שהסדרה סה"כ מתרחשת בערך 200 שנה בעתיד וכל המדע שמופיע בסדרה הוא לא בדיוני בכלל, אפילו על גבול המדויק לחלוטין (עניין שיוצרי הסדרה מתעקשים עליו).
מובסס על סדרת ספרים מאת צמד הסופרים טיי פראנד ודניאל אברהם ששם העט שלהם ביחד James S.A Corey.

(t-rix) #6655

נמלטים עונה 5. איזה נפילה יא רבאק.
אתמול ראיתי פרק סיום עונה, ולדעתי העונה הזו מקבלת 3.5/10.
וגם זה בזכות העבר לא מעט.
הכל צפוי, הכל מאולץ, המון חורים בעלילה, דמויות כמו טיבאג שמוסיף פלפל ואלמנט מיוחד כמעט ולא ראה זמן מסך.

פשוט נפל של עונה שמעיב במידה רבה על העונות הקודמות ועושה שם רע לסדרה.

הטעות שלך היא שלקחת את העונה הזאת ברצינות.

אני ציפיתי להרבה, אבל הרבה פחות, ובסופו של דבר יצאתי מבסוט.
סדרות שחוזרות לחיים ב-99% יהיו מזעזעות.

הפואנטה של העונה הזאת הייתה לסחוט עוד קצת רייטינג על גבה של הנוסטלגיה. לא יודע מתי ראית את הסדרה, אבל לראות את כל החבר’ה כן הצליח להוציא ממני קצת רגש.
בלתי אפשרי להתאכזב כשהציפיות ברצפה.
לעולם אל תיגש לסדרה שחוזרת לחיים ותצפה ממנה להיות טובה.

(Shusaku) #6657

סיימתי לפני שעתיים את העונה השנייה של המאה, וזו ללא ספק אחת הסדרות היותר מדהימות שיצא לי לראות.

במבט שטחי על הסדרה קשה להבין על מה המהומה. זו לא איזו הפקה מטורפת, אין שמות גדולים בצוות השחקנים הבימוי או ההפקה והעלילה לא פסיכית בצורה יוצאת דופן.

אבל יש משהו מיוחד בסדרה הזאת שחוזר על עצמו כמעט בכל פרק. וזה מטלטל.

אני לא אשקר לכם. העולם שהדמויות חיות בו הוא לא עולם פשוט. 100 שנים אחרי שהעולם הושמד במלחמה גרעינית. התנאים להישרדות אינם פשוטים.

הדמויות בסדרה נמצאות פעם אחר פעם במצבים לא אנושיים. במצבים שהבחירה היא בלתי אפשרית. הם לא פעם מאבדים צלם אנוש, ואני בספק אם יש בן אדם שיכול לעבור את הסיטואציות הללו, מבלי לאבד את האנושיות שבו.

אחת השאלות שעולות שם לא פעם היא: האם אפשר להצדיק רצח של מיעוט, על מנת להציל רוב. אני לא אגלה לכם, כי חלקכם עוד לא ראיתם את הסדרה, אבל ההתעסקות הזאת בנושאים כאלה, לא יכולה להשאיר את הצופה אדיש אל מול הטלוויזיה.

מעניין מה צופה לה עונה 3.

(Oz Cohen) #6658

אז כן, כפי שהבחור פה אמר לפני זמן רב, נטפליקס שחררו את הטריילר הסופי, והגרסה תצא בחודש הבא.

(תחושה שלי: אסון אטומי שלא מגיע לקרסולי המקור.)

עריכה: תשובה לבחור מתחתיי (אתה יכול למחוק את התגובה שלך) -

oz cohen למה אתה אומר ככה? צפיתי בסדרה רק לאחרונה בזכות נטפליקס, ואהבתי מאוד את הצילום וכל מיני רמזים מה הולך להיות. נראה ממש טוב, בניגוד למה שאתה חושב.

הו, טוב ששאלת.

נראה ממש טוב? לא, ולא רק אני חושב כך. אם תיכנס לעמוד היוטיוב של הטריילר תראה עשרות אנשים יוצאים בקולות יגון ושבר על הטריילר (עם גולת הכותרת המבריקה - מישהו רשם שם:
("Now we know what happens when someone writes the words “Death Note " in a Death Note.”). למה, אתה שואל? בעיקר בגלל הדמויות, אבל לא רק זה. הנה כל הסיבות שעולות בראש שלי כרגע: (מקווה לא לעשות ספויילרים יותר מדי).

1. כשעושים רימייק לסדרה/ סרט מסוים, זה בסדר גמור לא ללכת לגמרי לפי קו העלילה, כי בסך הכול אתה רוצה לחדש, ולא לעשות קופי-פייסט לאורגינל. אבל כשצופים בטריילר, מתעורר ספק בצופים שכבר צפו בסדרה המקורית, האם היוצרים של הרימייק באמת צפו בסדרה מהתחלה עד הסוף, ואם כן, האם הם באמת הצליחו להבין את הסדרה. נראה שלא, ואסביר למה.

2. הבעיה המרכזית של רוב המעריצים היא מה לעזאזל הם עשו ללייט יגאמי AKA הדמות הראשית? לייט המקורי מתואר כגאון על, נערץ על ידי החברה הקרובה שלו, כריזמטי בטירוף והכי חשוב, הוא סופר-דופר-בצורה שלא תיאמן פסיכופט.
    לייט הנטפליקסי נהפך להיות בלילה לא ברורה ילד כאפות פחדן. בקיצור, הקטע של הרימייק הוא בחור שחוטף מכות (מקבל מכות מבריונים בטריילר), ובעקבות כך מקבל הזדמנות להחזיר להם ולאנשים כמותם.
    מה שיותר הציק לי הוא שורה שנאמרת על ידי לייט באמצע הטריילר: "we are not the good guys anymore"
    כאן פשוט מובן שהיוצרים פספסו את הקטע של הדמות הראשית באופן נפשע. כאמור, לייט המקורי הוא בחור פסיכופטי, בצורה שגורמת לג’וקר להיראות כמו ילדה קטנה. בשביל לשמור על הסוד שלו מהעולם לא היו לו קווים אדומים (ברמה שכמעט גורמת לו להרוג את אחותו), רק בגלל שהוא באמת ובתמים האמין בדרך שלו לנקות את הפשיעה מהעולם. וזה למה הדמות הזו כל כך מעולה. לייט השני נראה כבחור הססן, שלמרות שזה לא נראה בטריילר, ברור לי שזה יילך לשיט של “אני לא רציתי שזה יקרה ככה!” / “אני מאבד שליטה!”.

3. עוד דמות שהתעקשו לעשות אותה הפוך לגמרי מהאנימה לטובת הקהל המערבי הוא L. מי שצפה בסדרה יודע ש L הוא בחור גאון גם הוא, אבל גם מפוזר, לא כריזמטי, מבולגן, שקט ובעיקר בעל התנהגות מוזרה כלפי אנשים מדי פעם. כשראיתי בטריילר את L כרימטי, נואם נאום לקהל (מי שצפה בסדרה יודע למה זה כל כך אבסורדי), ונועל נעליים (מי שצפה בסדרה יודע למה זה כל כך אבסורדי), הבנתי שגם כאן הם פספסו לגמרי את הדמות. אה, והוא שחור. לא מתאים, וממש ממש לא בקטע גזעני.

4. מופיעה בטריילר דמות נשית שלא ברור האם היא המקבילה של מיסה מהסדרה המקורית (כנראה שכן), ופה היא מתוארת כדמות שמופיעה מהשנייה הראשונה כסיידקיק ללייט, שפויה (כנראה) וגם מפתחת רומן עם הדמות הראשית. דבר שהוא טוב בשביל הפאנגירלס, אבל לא לטובת הסדרה. בסדרה המקורית אמנם גם מיסה המקורית היא סייד קיק ללייט בשלב מסוים, אבל כאן נגמר הדימיון. מיסה המקורית לא שפויה (או אפויה לגמרי), אבל האהבה שלה ללייט היא חד צדדית ותלותית להחריד. למרות האופי השטחי של הדמות היא הייתה דווקא אתנחתא קומית בסדרה קודרת, ולא ברור כמה מיסה החדשה תוסיף אם בכלל.

5. כל הקטע של הסדרה המקורית זה קרב המוחות בין L ללייט, וזה לא בא לידי ביטוי בטריילר, אז לא ברור מה יהיה ברימייק. אבל ברור שלולא זה, לסדרה החדשה אין סיכוי לחדש משהו.

6. וילם דפו מדבב את הקול של ריוק. הדבר היחיד שהיוצרים עשו בשכל.

בקיצור, לאחר חצי שעה שלקח לי לכתוב את המגילה, העצה שלי היא שתלכו לצפות באנימה. האם אני אצפה ברימייק? כנראה שכן, בתקווה שזה איך שהוא יפתיע אותי.