טלוויזיה: הת'רד הרשמי

טלוויזיה

(HJKL) #6579

Oz, לגבי הסצנה הזאת:
[HIDE]
הסצנה אכן מסתובבת סביב התחושה של L שהוא קרוב למוות. קודם כל הוא אומר שהוא שומע את הפעמונים מצלצלים, חזק במיוחד. לייט לא שומע אותם בכלל. L אומר - I wonder if it’s a church, prehaps a wedding or … ולא משלים, האפשרות האחרונה נשארת פתוחה. כמובן שבצפייה חוזרת ברור שהוא רוצה להגיד הלוויה.

שטיפת הרגליים זה רפרנס לישו ששטף את רגליי המאמנים שלו לפני המוות, ובכללם גם את של יהודה איש קריות. הפרק שמספר את זה בברית החדשה נפתח ככה -
Now before the Feast of the Passover, [B]when Jesus knew that His hour had come that He should depart from this world[/B] to the Father, having loved His own who were in the world, He loved them to the end.

למה הוא לא עשה כלום בקשר לזה, שאלה טובה. ייתכן והכותבים סתם ניסו להיות פיוטיים :slight_smile: יש כאלה שיגידו שהטריק האחרון שהוא ניסה (אני כבר לא זוכר, משהו עם אסיר שיכתוב במחברת כדי לבדוק את הכלל המזוייף של 13 יום) היה הניסיון שלו להינצל. זה די נשאר פתוח לפירוש.
אני הבנתי את זה כך שלL משוכנע שלייט הוא קירה, אבל הוא גם מבין שהוא כבר לא יצליח להוכיח את זה ושלייט פשוט ניצח אותו. יש לו בראש עוד טריק אחד לנסות, אבל הוא כבר יודע שהוא לא יצליח.

ובעיקר, סאבטקסט ורפרנסים לתנך זה מגניב, אבל הסיבה שאני ממש אוהב את הסצינה הזאת זה הרגע שL שואל את לייט האם מהרגע שהוא נולד הוא אי פעם דיבר אמת, והגשם משתתק לגמרי וכל מה שאנחנו רואים זה את המבטים בינהם. מצוייר או לא, זה פשוט דרמה טובה. וכמו שאמרת, גם הסצנה אח״כ כשL מת היא מצויינת, ובעיקר מפתיעה בפתאומיות שלה. יש הרבה ביקורת על השליש האחרון של הסדרה שהוא פחות טוב, ואני מסכים. אבל יש איזשהו אפקט הפתעה כשאתה יודע שנשארו עוד הרבה פרקים, ופתאום הורגים את היריב העיקרי של הדמות הראשית. ובדיעבד, אפקט ההפתעה הזה שווה לגמרי את הירידה הקלה של סוף העונה.
[/HIDE]

חצי טעיתי לגבי נטפליקס, זו לא סדרה אלא סרט אחד. יש די הרבה מידע באינטרנט לגבי ההפקה…

(אמיר) #6580

[RIGHT]לא משנה כמה סדרות חדשות ובאמת מצוינות יש, שום דבר לא מלהיב אותי כמו ההמתנה לדבר הזה.

[YT]C8c0LIYWyaM[/YT]
[/RIGHT]

(Washar1) #6581

מראה שחורה חזרה לעונה 3.

(Oz IV) #6582

[QUOTE=Raul Gonzalez Blanco;1697666]אל באנדי שני רק לג׳ורג׳ קוסטנזה.[/QUOTE]

אם כבר העלית את זה: אם ג’ורג’ הוא המלך הבלתי מעורער, ואל באנדי מעט מתחתיו- קשה לחשוב על מישהו שיכול להשתוות אליהם. ואחרי הרבה מאוד מחשבות, לא מצאתי מישהו כזה. אבל מצאתי את הנסיך הבלתי מעורער:

ואני ממש לא אומר ש"המפץ הגדול" סדרה טובה. להיפך, יש בה פאנצ’ים מאוד חלשים, ופרקים משמימים. אבל שלדון קופר מצליח לבדו להפוך את הסדרה הזאת מסבירה, לכמעט טובה, ולבדו. הרובוטיות שלו, ההתנשאות שלו על אחרים- ג’ים פרסונס הוא שחקן מעולה, והדמות שלו מעולה בפני עצמה.

אגב, הדיון האחרון על אנימות גרם לי לחפש לחפש סדרה טובה לראות מהז’אנר הזה. אז מישהו המליץ לי לראות “Your lie in April”. יש לי רק דבר אחד להגיד לכם אחרי שסיימתי אותה היום- רונן, אני יודע שאתה לא קורא בספורטאנטר, אבל אתה חתיכת נבלה. הסדרה הזאת גרמה לי לבכות כמו ילדה קטנה.

(MichaelB) #6583

מישהו יכול להסביר לי על מה כל ההתלהבות מטווין פיקס? ראיתי את הסדרה לפני כמה שנים, וחוץ מאווירה מעניינת וייחודית (כמו הגמד מהחלום שמדבר מעוות - אם אני זוכר נכון) מצאתי סיפור מוזר שהבטיח הרבה וקיים מעט. מה פספסתי?

(Shusaku) #6584

אז בואו נזוז קצת מהמיינסטרים. בזמן האחרון השלמתי כל מיני סדרות שנטשתי באמצע, ואחת כזו היא Teen Wolf. בזמנו ראיתי את שתי העונות הראשונות ברציפות, והן לא השאירו עליי רושם חזק מדי. הרגיש לי כמו סדרה נחמדה להעביר איתה את הזמן ולא יותר מזה.

אז השבוע עשיתי מרתון של עונות 3, 4 ו5. לא מעט פרקים. עונות 3 ו5 הן עונות כפולות, כך שיוצא שעונה 3 מכילה 24 פרקים, ועונה 5 מכילה 20 פרקים. עונה 4 סטנדרטית עם 12 פרקים.

אחד הדברים הכי מדהימים בעונה 3 (שלא הצליחו לשחזר אותם בעונה 5), היא שזה שזו עונה כפולה לא מנע מהם להתייחס אליה כאל שתי עונות נפרדות עם סיפורים שונים. לעומת עונה 5 שנמתחת בלי סוף, ומרגישה שסתם מרחו אותה מ12 פרקים ל20 - עונה 3 מכילה שתי עונות, ושתיהן מצוינות.

שני החלקים של עונה 3 תופסים בפער את מקומות 1 ו2 בדירוג העונות של הסדרה, עונה 4 גם הייתה לא רעה. ממש חבל ההתדרדרות הזאת בעונה 5, כי דווקא ההתחלה שלה ממש מעניינת, ואז זה פשוט מתחיל להימרח.

עוד 3 שבועות (ב15.11) תתחיל העונה השישית, שתסיים את הסדרה. העונה תכיל 20 פרקים, וזה די מבאס אותי. לא ידוע אם היא תהיה עונה כפולה או לא, אבל לפי הקו של העונה האחרונה אני לא אופטימי יותר מדי.

(Merengue) #6585

נשמע ששרפת במודע יותר מדי זמן על הסדרה הזאת ממה שמגיע לה (לטענתך) ואתה סתם הולך להמשיך עם זה.

(Shusaku) #6586

הקטע הוא שעונה 3 דווקא ממש מדהימה לדעתי. ממש כעסתי על חברים שלי כשרצו לצאת והפסיקו אותי באמצע המרתון שלה. אני אחרי כמה סדרות ממש טובות [ביניהן עונה 2 של דרדוויל (פשוט וואו, אדבר על זה בהמשך)], ועדיין הרגשתי שזה עשוי ממש טוב.

גם עונה 4 ממש סבבה. היא פשוט מגיעה ישר אחרי עונה 3, והיא לא באותה רמה שלה, אז מרגישים ירידת מתח. יש גם נסיבות מקלות, כיוון שדמות מסויימת החליטה לעזוב את הקאסט אחרי החלק השני של עונה 3, והסדרה הייתה צריכה להתמודד עם זה. זה לא פשוט כשדמות מרכזית מחליטה לעזוב את הסדרה, ואתה רק הגעת לפיק שלה. זה משהו שהוא די מורגש בעונה 5 לדוגמה.

שמתי לב לאחרונה שסדרות של 10-13 פרקים נוטות להיות איכותיות יותר מסדרות של 20-24 פרקים לעונה. זה פשוט בלתי אפשרי להחזיק 20+ פרקים על עלילה אחת, ואז מתחילים להרגיש מריחות ופילרים. העונות הטובות ביותר שראיתי של סדרות שמוציאות 20+ פרקים בעונה, היו דווקא כאלה שהתמקדו בכמה סיפורים מרכזיים, ולא התעכבו על אותו סיפור מתחילתה ועד סופה.

זו בדיוק הבעיה שלי עם עונה 5 של טין וולף. אחרי שבעונה 3 המצויינת, חלקים א’ וב’ התמקדו בשני סיפורים שונים לגמריי, ולמעשה היו שתי עונות בפני עצמן, הם חזרו לעונה רגילה ואז חזרו לעונה כפולה, אבל לא באמת.

תראה איך זה הולך:
עונה 1 - 12 פרקים
עונה 2 - 12 פרקים
עונה 3 חלק א’ - 12 פרקים
עונה 3 חלק ב’ - 12 פרקים
עונה 4 - 12 פרקים
עונה 5 - 20 פרקים שלכאורה מחולקים לשני חלקים אבל לא באמת.

הדבר היחיד שמחולק בעונה 5 זה תאריכי יציאת הפרקים. הייתה פגרה של חצי שנה בין פרק 10 לפרק 11 של העונה הזו.

עונה 5 מתחילה ממש חזק, החצי הראשון שלה עשוי ממש טוב, אבל אז החלק א’ שלה מתחיל להיגמר ואתה מבין שהסיפור לא הולך להסתיים. ופתאום חלק א’ נגמר ואתה לא מבין כלום. ואז חלק ב’ מתחיל, ואתה מבין שיש לך עוד חצי עונה, וההתפתחות של העלילה לא מצליחה להחזיק אותה. למעשה אפשר לומר שהבעיה שלי עם העונה הנוכחית הוא דווקא עם חלק ב’ שלה.

אני לא רואה סיבה לא לראות את עונה 6 בקצב השידור של ארה"ב (זה כולה פרק בשבוע), בייחוד שזו עונה אחרונה שהולכת לסיים את הסדרה.

את עונות 1-2 ראיתי לפני כמה שנים, וממה שזכור לי הן לא בשמיים, אבל כמכלול זו דווקא כן סדרה שהייתי ממליץ עלייה למי שרוצה לראות סדרה על אנשי זאב, אפילו רק בגלל עונה 3.

(serginhо) #6587

גם אני לא מתתי על טווין פיקס (ראיתי עונה ורבע בערך)

ראיתי את הפרק הראשון של העונה החדשה של מראה שחורה. מעולה, כרגיל.

(Uriah) #6588

אלוהים ישמור, מראה שחורה!

פשוט סידרה מדהימה ומזעזעת. לא חושב שהיתה איזשהי סידרה כזאת אי פעם.

(HJKL) #6589
  • ראיתי בינתיים רק את שני הפרקים הראשונים של העונה השלישית של מראה שחורה -

תהיתי לפני תחילת העונה אם יש לי בכלל כוח לראות, הפרקים נוטים להיות איפשהו בסקאלה בין ״מדכא קלות״ ל"פאק יש לי משבר קיומי״, וזה סוג של חסרון של הסדרה ש-(לרוב) ברור לך מה הולך להיות המסר של כל פרק איפשהו בעשר הדקות הראשונות. ועדיין אני נהנה בטירוף. כי חוץ ממסרים ומלהיות סדרה שמעוררת מחשבות, זו גם סתם סדרת טלוויזיה מצויינת ברמה הטכנית. השחקנים אדירים (במיוחד ברייס דאלאס הווארד בפרק הראשון), הצילום, הסאונד, הכל מעולה. אתה אף פעם לא מרגיש שפרק הוא ארוך מידי.

אני נותן לסדרה ולכולכם ★★★★★

===
אגב, מי שרוצה הצצה לאיך עובד הראש של צ׳רלי ברוקר…

//youtu.be/HDbnTdmmFlw

(DoctorGonzo) #6590

[QUOTE=HJKL;1699429]- ראיתי בינתיים רק את שני הפרקים הראשונים של העונה השלישית של מראה שחורה -

תהיתי לפני תחילת העונה אם יש לי בכלל כוח לראות, הפרקים נוטים להיות איפשהו בסקאלה בין ״מדכא קלות״ ל"פאק יש לי משבר קיומי״ [/QUOTE]

אצלי זה קצת יותר קיצוני. כל פרק גורם לי לחשוב להצטרף לדעא"ש, להקים מחדש את באדר מיינהוף, ללמוד קשה ולהפוך להיות דוקטור סטריינג’לאב או אולי, רק אולי, לעבור לגור בפתח תקווה. קשה, קשה להשתחרר מהשנאה והפחד שכל פרק מצליח לעורר בי לגבי עתיד הווסטרן ציביליזציון. ובינתיים ראיתי רק את הפרק הראשון בעונה השלישית…

(Washar1) #6591

אז מה לדעתכם היה הפרק הכי טוב של עונה 3? לדעתי הראשון עם הדירוגים והפרק עם הנער שמקבל הוראות בטלפון שניהם הטובים ביותר בעונה הזאת.

(מגן ימני) #6592

הרעיון של הפרק הראשון (nosedive) היה פשוט למדי אבל הביצוע והסיפור היו טובים. חוץ מזה העונה החדשה חלשה לדעתי מהשתיים הקודמות, לא היו בו רעיונות מרעישים או מעניינים במיוחד אולי חוץ מהפרק עם החייל. אף אחד מהם לא ברמה של הפרק עם הדוב הלבן, או הזיכרון, או השחזור של האישיות או הריאליטי והמכשיר ריצה או אפילו הפרק האחרון של העונה הקודמת עם התודעה בכדור הבדולח. כל אחד מהפרקים האלו היה טוב הרבה יותר מכל מה שיש לעונה הזאת להציע.

(dkaro) #6593

אמנם אני אחרי רק ארבעה פרקים, אבל מסכים לחלוטין. לא ממש ברורה לי ההערצה הנוכחית ברשת לסדרה דווקא בעת שחרור עונה חלשה מאוד. במובן מסוים אני גם חושב שכל הקסם של הסדרה נעלם בעונה הזו. לעזאזל, פרק 4 אפילו בכלל התבלבל והציג זווית אופטימית של הטכנולוגיה…

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

(serginhо) #6594

מאד אהבתי את שלושת הפרקים הראשונים. לטעמי הפרק השני הכי חזק ומפחיד. לרביעי גם לא התחברתי

(מגן ימני) #6595

חוץ מנפילות בודדות בעונות הקודמות בכל פרק של מראה שחורה היה רעיון שהציב מציאות שלא חשבת עליה. הצורה שבה הם יצרו עולם שמנצל טכנולוגיות ואת ההשלכות שלהם על החברה היה מבריק לחלוטין ובלתי צפוי. בעולם שמכור לטוויסטים העובדה שהם הצליחו להפתיע אותי כל פרק מחדש היה לא פחות מנס. אין בעונה החדשה שום פרק שעושה את זה. כמו שכתבתי, הרעיון של הפרק הראשון פשוט ואתה לא מגלה איזה משהו שלא היית מתאר לעצמך אילו היו מתארים לך את הרעיון. הסיפור נחמד והבצוע טוב, אבל חוץ מהסיפור אין על מה לכתוב הביתה. תחשוב על הפרק the entire history of you. לא רק שיש הצגה של צורת ניצול של טכנולוגיה שלא חשבת עליה מימיה, יש חקירה מרתקת של ההשלכות של דבר כזה על החיים בצורה שלא חשבת עליה. הרעיון של הפרק הראשון של העונה השלישית בעולם הפייסבוק כבר קיים במציאות, אם כי, לא בהיקף ובקיצוניות שבה זה מוצג בסדרה, אבל חוץ מהקצנה של דבר קיים אין שום חידוש.

אותו דבר בפרק השני. בעולם שאחרי הקומה ה13 והמטריקס, משחקים עם הדמיה נוירולוגית הם עתיקים למדי. אין חידוש ברעיון ואין שום גילוי מחודש לגבי ההשלכות של טכנולוגיה כזו בפועל. לגבי הפרק השלישי בכלל לא הבנתי מה הוא בא לומר או להביע. שוב, בכולם סיפורים מעניינים וזה נחמד בתור מיני סרט פופקורן, אבל 2 העונות הקודמות היו כל כך מיוחדות מבחינת היצירתיות של הרעיונות ושל ההשלכות שלהם על העולם, שהעונה הזו פשוט מחווירה מולם לחלוטין

(אמיר) #6596

גם אני שותף לדעה שהעונה הזו (בינתיים אני אחרי שלושה פרקים) איננה ברמה של הקודמות. כמובן שגם יכול להיות שאנחנו צובעים את שתי העונות הקודמות בוורוד מדי בגלל שעברן זמן מה מאז שראינו אותן. כמובן שבמקביל, סביר מאוד שהצורך ליצור עונה של 12 פרקים לא הותיר שום סיכוי להגיע לכל כך הרבה שיאים יצירתיים.

(DoctorGonzo) #6597

טוב, סיימתי מראה שחורה ואני די שותף לדעתכם בעניין העונות הקודמות (למרות שמסיבה כלשהי, אני לא זוכר שום פרק חוץ מהראשון ראשון והכוכב נולד). עדיין, זו סדרת מופת שמשתינה כמעט על סדרות המיינסטרים היום, ועדיין מצליחה לזעזע אותך במבט לעתיד. הראשון בעונה הזאת היה חזק ומעצבן מאוד, אבל האחרון היה האהוב עלי העונה, בערך מאותן סיבות שהפרק הראשון ראשון (עם החזיר) הוא בעיני הטוב ביותר שהיה עד כה.

(Lukaku) #6598

[QUOTE=DoctorGonzo;1701115](למרות שמסיבה כלשהי, אני לא זוכר שום פרק חוץ מהראשון ראשון והכוכב נולד)[/QUOTE]

קטע, בדיוק אתמול החלטתי שלפני שאתחיל את העונה השלישית, אשלים כמובן את העונה השנייה (את הראשונה ראיתי אי שם כשהיא יצאה). התיישבתי מול הפרק הראשון של העונה, ורק אחרי 25 דקות של צפייה נזכרתי שכבר ראיתי את זה. וככה עברתי על שלושת הפרקים של העונה השנייה, שאת כולם כמובן כבר ראיתי. אני צריך לתת לעצמי יותר קרדיט כנראה.

בינתיים ראיתי את הפרק הראשון בעונה השלישית, וואו זה היה נורא.