אקסים בארסאים ומושאלים

ברצלונה

(moshe34) #1894

תודה לואיס אנריקה!

(אוריין יפה) #1895

"בארסה? בכדורגל הכל יכול לקרות."
טיאגו אלקנטרה לא סוגר את הדלת בפני חזרה אפשרית לבארסה. יוצא הקאנטרה בבלאוגרנה שעבר לבאיירן מינכן ב-2013, הצהיר שבמועדון הגרמני הוא “מאוד מרוצה”. אך בו זמנית אמר “הכדורגל משתנה הרבה והכל יכול לקרות.”

הקשר הבינלאומי הדגיש את המעגליים הרגשיים שמאחדים אותו לעברו. “בארסה תמיד תהיה הבית שלי, ולא רק כי אני אוהב את המועדון, אלא גם את העיר, תמיד אביט אליהם בחיבה. לעולם לא נדע אם אחזור, כי אני מאוד מרוצה בבאיירן, אבל הכדורגל משתנה המון, הכל יכול לקרות.”

לטיאגו יש חוזה בבאיירן מינכן עד ה-30/6/2021. בגיל 26, הוא נחשב מאחד הכישרונות הגדולים שיצאו מהקאנטרה ושחקן חשוב מאוד בקבוצתו הגרמנית.

(khen10) #1897

איזה כיף שסאמפר בינתיים מתפתח להיות שחקן הקישור הטוב בעולם!

בעונה שעברה הוא שיחק בקבוצה הגרועה בליגה וירד ליגה מהמקום האחרון במרחק 15 נקודות מהקו האדום יחד עם חבורת אפסים.
והעונה הוא זכה שוב כנראה “להתפתח” בקבוצה הגרועה בליגה ולא רואה דשא.
בהחלט צריך כישרון גדול כדי לא רק לבעוט אותו החוצה, אלא גם לדאוג שזה יהיה במקום הכי גרוע שאפשר, מוקף אפסים ועוד בקושי משחק.
האם אין לו סוכן? האם ייתכן שהיהלום אולי הכי גדול למרכז הקישור שהיה פה מאז צ’אבי יזרוק את הקריירה לזבל בגלל כמה חלמאים?
ואיפה הוא בכל הסיפור? הוא לא רואה שהוא כבר בן 22 ולא מתקדם לשום מקום?

(Itamaras22) #1898

או שיכול להיות שהוא פשוט לא שחקן טוב מספיק?

(Shusaku) #1899

אני גם חושב. שחקן הקישור הכי טוב שלנו מול יובנטוס בפרה טמפורדה הוא שחקן לא טוב.

ובנימה זאת - גומש משחק בגלל שהוא שחקן טוב, דניס שחקן פח אשפה, ותיאגו נזרק מהמועדון כי הוא חרא שחקן.

אולי נתקדם?

(Michaelpiano) #1900

מפתיע, לגבי סאמפר, שאף קבוצה רצינית יותר בליגה לא פנתה אליו, מה סביליה ווולנסיה לא היו רוצות שחקן כמוהו? או שהן לא רוצות להשאיל? ומה עם אנגליה, או גרמניה, או איטליה? יש הרבה קבוצות שהן בינוניות כרגע שהיו בהחלט יכולות להשתמש בשחקן מוכשר כזה. לא מובן. אלא אם כן יש משהו שאנחנו לא רואים? אולי יש לו חולשה מאד קריטית שרק מישהו שמבין באמת בטקטיקה יכול לראות? קשה לי להאמין.

(Aimarito) #1901

סאמפר, בדומה לבוסקטס, הוא שחקן עם יכולות מאוד ספציפיות, וזה הורגש על בוסקטס בתחילת דרכו. שניהם לא שחקנים פיזיים, מהירים, או עם משחק ראש טוב .(החולשה הכי גדולה של בוסקטס עד היום), והם מציגים את המיטב שלהם בקבוצות שמבוססות על הנעת כדור, שם האינטיליגנציה שלהם יחד עם מהירות המחשבה שלהם הצליחו לבוא לידי ביטוי. לא לחינם לא מעט אוהדים תהו על קנקנו של בוסקטס (וגם אנשי מועדון), ורק גווארדיולה ידע שהוא יצליח לשרת המטרות שלו, אפילו יותר מיאיא טורה, הקשר האחורי הטוב בעולם דאז. אני גם זוכר שבוסקטס ואינייסטה התמודדו עם קשיי הסתגלות בתחילת דרכו של לוצ’ו.

סאמפר שחקן מצויין, והוא תופס באופן יוצא דופן את קונספט הבילד אפ, אבל בשביל ששחקן כמוהו יצליח לבלוט, הוא חייב לקחת חלק בקבוצה שמשחקת בסגנון הזה. חבל שלא ראינו אותו משחק בקבוצה כמו בטיס או נאפולי (על סיטי אני לא מדבר בכלל) שם אולי הוא היה מצליח להביא את הערך המוסף שלו, אבל בשלב הנוכחי של הקריירה שלו אני לא סבור שמאמנים באמת שואפים להכווין את תכנית המשחק שלהם סביבו.

(Michaelpiano) #1902

אין ברירה, הסוכן שלו חייב להבין מה שאתה הבנת, ולהתקשר לפפ ולבקש ממנו אישית לבחון את אפשרות סאמפר בסיטי, יכול להיות שהוא עסוק מדי בשביל לחשוב על זה בעצמו. אם לא אז סרי. זה יהיה נורא עצוב אם שחקן שהוא כמו בוסקטס לא יצליח רק בגלל שלא היה לו מזל בקריירה. במיוחד לא אחד שגדל בבית הספר הטוב ביותר בעולם.

(YUVAL) #1903

אני שואל עד כמה מנותק מהמציאות אתה צריך להיות כדי לחשוב שיהלום כמו סאמפר לא מצליח זה בגלל מזל רע?

הסיבה שאחד הקשרים הכי מבטחים שיוצרו בלה מאסיה בשנים האחרונות לא מצליח זה לא בגלל חוסר מזל , אלא בגלל כמה סיבות.

א. בראש וראשונה הנהלה צינית וניבזית (השם שלי מוקדש בכל השינאה האפשרית לגנב שעומד בראש)
ב.מאמן פחדן ובעל אגו יותר גדול מכישרון בשם לואיס אנריקה.

בניגוד לחלק ממכם, אני אישית צפיתי בו בברצלונה ב כמעט בכל משחק. אני יודע איזה יהלום הוא. אם את צאבי או איניסטה בהתחלת הקרירה היו שולחים לגרנאדה או ללאס פלמס הנוכחית התוצאה איתם היתה זהה.

לבוא לקבוצה עם חומר שחקנים של ליגה שניה, שמאמנים שכל הזמן מתחלפים וקבוצה שכל מה שמעניין אותה זה להשאר בליגה לשחקן כמו סאמפר אין יכולת להצליח שם. גם אם היתם שולחים את צאבי או איניסטה לשם בהתחלת הקרירה שלהם התוצאה היתה זהה. וזה להיכשל. (אני מתקשה להאמין שצאבי אפילו בשיאו היה יכול לעזור לגרנאדה)

דרך אגב, אם סאמפר היה מגיע ללאס פלמס של שנה שעברה אז המצב שלו היה יותר טוב כי היא היתה קבוצה כדורגל נהדרת עם מאמן טוב.

הטעות של סאמפר שהוא היה נאמן לברצלונה. קיבל פעמיים הצעה מוונגר ודחה אותה. איזה טיפש. היה צריך ללמוד מססק.

עצוב, אני קורא כמה תגובות ואני יכול להבין למה ברתומאו ניצח.

זה אולי פעם היה נכון. היום זה סתם הזיה שלך. לך לבתי ספר באנגליה, באקדמיה של איאקס ועוד כולם כבר עקפו אותנו.
אני שואל , האם אתה יודע שבברצלונה ב למשל משחקים כבר יותר שחקני רכש מאשר שחקני לה מאסיה?

(Michaelpiano) #1904

יובל, צר לי אבל אני לא קונה את הצגה של הדברים בצורה כזו מנותקת מהמציאות.
ההנהלה של בארסה היא עלובה, ומתחת לכל ביקורת, ודי ברור שאם הם היו טובים יותר הכל היה טוב יותר בהרבה מובנים. אני חושב שהמינוי של וואלוורדה, ואנריקה הם מההחלטות הפחות גרועות שהם החליטו. שוב, אני לא רוצה (בניגוד אליך) להשתמש בטעם האישי שלי כאינדיקציה למציאות, אבל נצא מנקודת הנחה שסרג׳י סאמפר הוא מוכשר כמו שאני ואתה חושבים, אבל, כמו בוסקטס הוא מיועד למשחק מאד מסוים, משחק שבארסה לא שיחקה בתקופת אנריקה.

אם כך, ברור שאמריקה לא מצא לו מקום בסגל ואני חושב שזה מעיד אכן על חולשה של אנריקה, שעליה לא צריך להרחיב. וואלוורדה החליט גם הוא לוותר על סאמפר, כנראה מאותן סיבות שאנריקה וויתר עליו. שוב, אפשר להגיד שוואלוורדה ואנריקה הם טיפשים ומטומטמים, וחסרי מושג, אבל האמת היא ששניהם השיגו מספיק בחייהם (במיוחד וואלוורדה) כדי לקבל קצת יותר כבוד.

אז מה ניתן להסיק מהסיפור? שסאמפר היה חסר מזל. הוא נפל על מועדון שההנהלה שלו גם מפגרת, וגם ממנה מאמנים שלא ראו את הכישרון שלו. מעבר לזה, יש לו גם סוכן שלא מסוגל לסדר לו קבוצה מתאימה, או שאף אחד לא הגיע למסקנה שכדאי להשקיע בו, זה מוסיף לביש מזל שלו.

בנוגע ללה מאסיה, אני חושב שזה מגוחך לשפוט אותה רק על פי בארסה ב׳. למעשה בארסה ב׳ שייכת לקבוצה הראשונה, הלה מאסיה זה חוג שונה לחלוטין במועדון. הלה מאסיה היא עדיין מהאקדמיות המפוארות ביותר בעולם הכדורגל, יש בה מערכת סקאוטינג משוכללת שמביאה שחקנים מוכשרים וצעירים מכל העולם ונותנים להם תנאים מדהימים, השכלה, מלמדת אותם ערכים ספורטיביים ואנושיים, מאוישת על ידי צוותי אימון יוצאים מן הכלל, שמעבירים אימונים כל יום. אין הרבה אקדמיות עם פרסטיג׳ה כמו זו של ברצלונה, וזה דבר שקשה מאד לפרק כך כך מהר. אפ עד לפני 5-6 שנים היה מדובר בבית הספר הטוב בעולם, גם היום הוא אם לא הטוב ביותר, לגמרי מהטובים. למעשה הרבה מבתי הספר באמגליה ושאר העולם רק לומדים מהמודל של הלה מאסיה.

(YUVAL) #1905

א. לא מבין מה ואלורדה קשור לעניין? אני לא מאשים אותו בכלום בנושא של סאמפר. הנחיתו עליו את פאוליניו וקבעו לו עובדה שגומש נשאר. גם סאמפר בראיון שנערך סיפר שואלורדה אמר לו שהוא מעריך אותו . תוציא אותו מהסיפור.

זה שאני חושב שסאמפר מוכשר זה לא חשוב. את הכישרון שלו זיהו טובי הסקאוטינג ומגלי הכישרונות והראיה ההצעות שהיו לו מאנגליה בזמנו.
גם צאבי כתב עליו טור מרגש בזמנו.

שאתה כותב שהעובדה שהוא לא מצליח זה בגלל מזל רע זה להתחמק ומאוד פשטני. מזל רע זה פציעה או משחק רע.
מה שעשו לו לסאמפר זה תוצאה של מדיניות מכוונת וצינית. אין בזה צירוף מקרים או תום לב.

קרויף היה מתבייש במועדון שמעדיף שחקנים פיזים על שחקנים טכנים. מבישים את המורשת שלו.

בארסה ב זה התוצאה הסופית. אתה לא עוקב יותר מידי. אבל אני כן. בשנים האחרונות טובי המאמנים ואנשי צוות מקצועי עזבו את הלה מאסיה. כן נכון יש שם אחלה מתקנים ומכונות קולה משוכללות אבל מה שקובע את האיכות בסופו של דבר זה החומר האנושי. וכל מי שעוקב אחרי הלה מאסיה יודע שזה מדלדל משנה לשנה.

פפ סגורה למשל, הכישלון שאחראי על הרכש שלנו היה אחראי על הלה מאסיה. את הנזק שהוא עשה שם עדיין מרגישים. (להגיד לא לקרויף זה להגיד כן לבארסה)

אני רק יספר , שגרדי אמבולה שחקן הנוער של ברצלונה שעזב למונאקו בקיץ אז הוא סיפר שמאמנים בלה מאסיה בעצמם יעצו לו לעזוב למונאקו. כן המצב רע עד כדי כך.
האמת כואבת…

מתוך טור של עיתונאי קטאלני בשם ז’וזפ קאפדווילה:

"האם אמבולה יעזוב? הזמן כבר יגיד. זה ברור מאוד כיום שבארסה היא לא המקום הטוב ביותר עבור הצעירים. אולי זה הזמן של מישהו במועדון להתחיל לחשוש, כשאפילו המאמנים בלה מאסיה (כבר שלושה כאלה) רוצים לעזוב את המועדון."
מתוך בארסה מניה:

(Michaelpiano) #1906

בסדר גמור, אני מקבל את זה. ותודה על האינפורמטיביות!

למרות שנדמה לי שרק לפני לא מעט זמן ראיתי ציטוט של צ׳אבי שאומר שהכל בסדר בבארסה - ממה זה נובע? רצון של צ׳אבי לחזור לבארסה? ואני לא לגמרי בטוח שוואלוורדה לא רצה את פאוליניו - בסופו של דבר הוא משחק הרבה ונותן ערך מוסף, בין אם אהבת את ההחתמה או לא. אבל בהחלט יכול להיות שאנן לוואלוורדה סיי, והוא בובה מוחלטת, כנראה שאני פשוט לא רוצה להאמין.

דרך אגב (וזה קטנוני מצידי כי אני מבין למה אתה התכוונת) כל זה עדיין לא סותר אך העובדה שלא היה לו מזל - עצם העובדה שברתומיאו נשיא זה חוסר מזל מבחינתו.

השאלה שלי אליך היא, מה הסיבה שמכל ההצעות שהיו לו באנגליה, הסוכן שלו לא יכל למצוא לו קבוצה יוצר מתאימה לו?

(אוריין יפה) #1907

ניימאר מול סלטיק:
2 שערים.
בישול.
3 בעיטות למסגרת.
79% דיוק במסירה.
6 דריבלים מוצלחים.

(Shusaku) #1908

דאולופאו היום:
סחט את הפנדל שהעלה את קבוצתו ל1-0 (צלילה שלו)
כבש את ה3-1 (עם סללום מהחצי)
מסר 4 מסירות מפתח (הכי הרבה במגרש)
השלים 4 דריבלים (ב100% הצלחה)
נבחר לשחקן המצטיין של המשחק

וכל זה מול הקבוצה שאנחנו הולכים לפגוש בשמינית גמר ליגת האלופות.

חחחחח איזה אפס, מזל שהעפנו אותו…

(Dovi) #1909

אם היה מראה את היכולת הזאת כשחקן ברצלונה - ואתה יודע מה?! לא למשחק שלם מספיק למחצית - הוא היה נשאר, ואתה יודע את זה.
הוא קיבל העונה אינספור הזדמנויות, כאלה שדניס סוארס וסמדו ואפילו אלקאסר, רק חולמים לקבל והוא הסריח את הדשא שוב ושוב ושוב. למעשה הוא שני בהזדמנויות רק לאנדראה גומש.

ואל תספר לי סיפורים על צבירת ביטחון כי הוא בברצלונה מאז שהוא ילד ובווטפורד זה משחק ראשון שלו (או אחד הראשונים) ועדיין כל פעם ששיחק אצלנו ולא משנה מי היתה היריבה (גם נגד נגרים בגביע) הוא היה זוועה.

(Shusaku) #1910

להגיד שדאולופאו קיבל הזדמנויות זה פייק ניוז.

10 משחקי ליגה, ב5 מהם נכנס מהספסל, וב5 האחרים פתח ועף לספסל.
3 משחקי ליגת האלופות, ב2 עלה מהספסל ובשלישי פתח ועף לספסל.
2 משחקים בסופרקופה, באחד עלה מהספסל ובשני פתח והוחלף.
2 משחקים בגביע, באחד עלה מהספסל ובאחד סיים 90 דקות.

מתוך 17 משחקים של דאולו השנה, הוא סיים 90 דקות רק באחד מהם. מול קבוצה ליגה שלישית. באותו משחק אגב, שיחק 90 דקות ילד בשם אלנייה. שחקן בארסה ב’. איזה בוסט עצום לביטחון.

אז כן, אלה ההזדמנויות שקיבל דאולו. 893 דקות. מתוך 3500 אפשריות.

בווטפורד המאמן קיבל אותו בחיבוק. במחזור שעבר דאולו סיים 90 דקות, והקבוצה סיימה ב0-0 מול סטוק. בברצלונה הוא היה עף ליציע לחודש, אבל הוא פתח גם היום, והיום הוא הוחלף בדקה ה88 רק כדי לקבל סטנדינג אוביישן.

בשני משחקים בווטפורד דאולו שיחק חמישית ממה שהוא שיחק בחצי עונה שלו בברצלונה. ככה בונים לילד ביטחון.

(Dovi) #1911

הנתונים שלך זה פייק ניוז.
דאולופאו קיבל מתנה משמיים בדמות הפציעה של דמבלה ולא ניצל אותה. הוא ׳עף לספסל׳ כי הוא תקע את ההתקפות וגרם לנו נזק אדיר.
הוא פשוט לא מספיק טוב לרמה הזאת, עם כל הכבוד, משחק אחד נגד צ׳לסי (ועוד במצבה הנוכחי) הוא ממש לא מדד לכלום.
קל להתבלט בקבוצה קטנה שמשחקת מול קבוצה גדולה.

(Aimarito) #1912

סתם שאלה, אתה ראית את המשחק? אתה ראית את הגול סולו בו אף שחקן של צ׳לסי לא ניסה לקחת לו את הכדור? אתה ראית את לקיחת ההחלטות שלו במשחק?

שיהיה לו בהצלחה בכל קבוצה בה הוא יעבור, אבל הוא לא מתאים לבארסה. הוא אולי גדל בלה מאסיה, אבל הוא לא מביא שום דבר מהערך המוסף שלה.

(josepe) #1913

אני מבין שעכשיו כשלווטפורד יש את דאולופאו הם הולכים להתחרות על כל התארים.
איזה כיף להם :slight_smile:
אגב, בניון גם עם שער ובישול…
אתה חושב שהוא יתאים לנו? אחרי הכל אנחנו נראים לא משהו… :thinking:

(t-rix) #1914

אני חושב שאם קונטה יפוטר אנחנו הולכים להיות בבעיה רצינית. צ’לסי נראית כבויה ולא מאורגנת, מאמן חדש יביא איתו שיטה חדשה וארגון חדש, דבר שיעיר את השחקנים מהשאננות שלהם ויביא צ’לסי חדשה שאין מספיק מידע כדי ללמוד את השיטה שלה ולהתכונן לפרטי פרטים.

כבר ראינו תסמינים דומים עם צ’לסי של גראנט, צ’לסי של הידיק וצ’לסי של דימטאו …