אקסים בארסאים ומושאלים

ברצלונה

(moshe34) #1854

ברגע שהבנתי שאלבס עזב ואין לנו מגן ימיני, ופאקו מיועד להיות השחקן שמתיבש על הספסל אז בכנות לא.
השחקן שאני מודה שטעיתי לגביו זה מוניר.
שחקן כמו אלקאסר שהיה כוכב בולנסיה לא יכול לשחק על פירורי דקות בברצלונה. אני גם היום חושב שאלקאסר שחקן טוב.
אבל ברגע שאנריקה מכניס אותו לכמה דקות ובשביל להרים כדורים לסוארז ברחבה זה בלתי אפשרי.
הוא שחקן רחבה. לא קיצוני…
דרך אגב אתה שואל אותי? אני רק אוהד. אני לא זה שמקבל את המשכורת ויש לו את כל המידע.
בשביל זה יש מאמן ומנהל מקצועי זה התפקיד שלהם.
גם אם חשבתי בזמנו שפאקו במקום סנדרו או מוניר זה עיסקה טובה. זה לא נותן לגטימציה לעיסקה.

דרך אגב, פאקו לא הגיע בחינם. וזה חלק מהבעיה פה. ביזבזנו 30 מיליון אירו. על עמדה שהיתה פחות חשובה מלמצוא מגן ימיני מתאים.
אם הינו קונים מגן ימיני מתאים והיה נשאר עוד כסף והיו מביאים את פאקו. זה היה יכול להיות מתקבל על הדעת.

(dmitrys) #1855

אני לא רואה קשר בין הבאת פאקו ועזיבתם של מוניר וסנדרו, לבין אי הבאת מגן ימני.
אתה אומר שבגלל 30 מיליון האלה לא הבאנו מגן ימני להרכב? אני אומר שחיפשו ולא מצאו, ומי שרוקן לנו את הקופה היה גומש. חלוץ מחליף היינו צריכים, ואם החליטו שסאנדרו ומוניר לא מספיק טובים, הגיוני שיביאו שחקן צעיר אחר שכבר הוכיח את עצמו.

ברגע שהבנתי שאלבס עזב ואין לנו מגן ימיני

מה? אתה כנראה שכחת שמגן ימני פותח היה אמור להיות וידאל. הוא לדעתי מספיק טוב בשביל זה, וסרג’י היה אמור להיות מחליף סביר. אפשר להתווכח אם וידאל טוב או לא, אם היינו צריכים עוד מגן או לא, אבל אין קשר בין זה לבין החלפה של סנדרו+מוניר בפאקו.

הסגל על הנייר היה נראה מספיק עמוק. ראפיניה, ארדה ופאקו מחליפים ל MSN, וידאל וסרג’י מגנים ימניים, אלבה ודיניה בשמאל, ומספיק קשרים גם בלי גומש.

(moshe34) #1856

שהמנהל המקצועי שלנו אמר שבעקבות העיסקה אם פאקו נגמר לנו התקציב לרכש בקיץ. אז אני מניח שיש קשר.
דרך אגב אני מסכים איתך לגבי גומש. גם נגד העיסקה שלו התנגדתי.
אבל פאקו היה השחקן הרכש האחרון שלנו.
לגבי וידאל, אתה שוכח הרבה דברים. מארוע משחק הכדורסל שלו בשנה שעברה. המניות שלו ירדו בעיני אנריקה.
עד שהעונה התחילה ולוצו מחק אותו לחלוטין מהסגל חצי עונה.
בכל מקרה, אני גם חושב שווידאל הוא לא מגן ימיני בסד"ג שקבוצה כמו ברצלונה צריכה להחזיק. בטח לא מבחינה הגנתית.
תסתכל על המגנים הימינים של ריאל, אתלטיקו, באיירן מינכן, ותגיד לי אם אתה חושב שווידאל הוא ברמה שלהם.
הוא זורח ונראה לנו טוב כי בעמדה שלו אין לו תחליף כרגע.
סרגי רוברטו לא מגן ימיני ראשי ולא מגן ימיני של רוטציה. סרגי רוברטו הוא קשר.
בקלאסיקו האחרון מרסלו “אנס” אותו.

ברצלונה התחילה את העונה נכה מבחינת מגינים. וזה החמיר אם הפציעה של וידאל.

(dmitrys) #1857

משה, אתה מביך את עצמך.

זה היה באמת קיץ טוב, כל מה שאתה כותב עכשיו זאת חוכמה בדיעבד.

דיברו על החלוץ כל הקיץ, היה ברור שיביאו מישהו במקום סנדרו\מוניר יזה יעלה כסף. וייטו, רוסי ואני לא זוכר מי עוד. הכסף הוקצה מראש ולא זאת הסיבה שלא קנו מגן ימני.

(moshe34) #1858

אני מביך את עצמי?
אתה מודע לזה שכתבתי את זה על העזיבה של דוגלאס נכון?
מודה שהשמחה על העזיבה של דוגלאס גרמה לי לצאת טיפה מפורפרציות.
דרך אגב טעיתי בזה, הוא אמור לחזור אלינו השנה. וגם תשלום המשכורת שלו.
"הכסף הוקצה מראש"
שדני אלבס עוזב. זה ארוע שאמור לשנות סדרי עדיפות במועדון. כי לעומת שחקני התקפה שיש לך. חסר לך מגן ימיני איכותי.
פאקו וגומש שתו לנו את כל התקציב.
דרך אגב, אני יכתוב את זה בפעם השניה ולא יפסיק עד שתבין:
זה לא משנה אם אני חכם בדיעבד או לא. מה שמשנה זה קבלת ההחלטות במועדון שלי.
אני מצפה מהם לקבל החלטות טובות. זה התפקיד שלהם. הם לא פרשנים ולא אוהדים.

(dmitrys) #1859

המועדון קיבל החלטות טובות. אתה עכשיו, בדיעבד, כשאתה יודע מה גומש ופאקו תרמו, טוען שידעת ושלא הביאו מגן ימני כשזה זעק לשמיים.
לא משנה כמה פעמים תכתוב את זה , אני לעולם לא אבין שחכם בדיעבד וחכם לא בדיעבד זה אותו דבר.
עזיבת אלבס לא אמורה לשנות את סדר העדיפויות. מגן לא עולה 80 מיליון. אם היה מישהו שיכול להחליף את אלבס, היו מביאים אותו. לא על חשבון פאקו אלא על חשבון גומש\דיניה או על חשבון חוב נוסף של 20-30 מיליון. ובמקרה הזה סרג’י רוברטו היה עוזב, כי אין לו מה לחפש בקבוצה, כשהוא שלישי בתור מגן, ושביעי בתור קשר.
אני אישית חושב שוידאל הוא מחליף ראוי לאלבס, וצריך להאשים את טיפשוטו שלו ושל לוצ’ו על כך שלא היה לנו מגן חצי שנה. זה לא היה ברור בקיץ.

(moshe34) #1860

מצחיק, כי נגד גומש כתבתי מהתחלה פה. התנגדתי לעיסקה הזו ישר שברצלונה רצה עליו.
אבל בסדר הדיון ביננו מסתיים בנקודה הזו.
גומש לא היה צריך להגיע. סרגי היה צריך להכנס לקישור ומגן ימיני היה צריך להרכש בעדיפות עליונה.
ששחקן מרכזי כמו אלבס עוזב מועדון ויש חור בעמדה הזו (כן אפילו אם וידאל הוא מגן מעולה עדיין חייב גיבוי לעמדה שלו)
אז זה אמור לשנות את סדרי העדיפות של המועדון.
דרך אגב, אם היו לא קונים את גומש ואת פאקו יכול להיות שהיה תקציב ליותר משחקן אחד.
אתה כותב מה שאתה רוצה ולא מקשיב. אז נסיים את הדיון ביננו. נעבור למשהו אחר.

(Shusaku) #1861

מצטער, אבל אני לחלוטין עם משה בדיון הזה.

לא הייתה סיבה להביא שחקן התקפה לפני גיל 30, לא הייתה סיבה להביא את גומש, ואם המאמן לא האמין באלייש, לא הייתי סיבה לצאת לעונה עם קשר שמתקשה במשחק עומד, בעמדת המגן הימני.

(Mendieta) #1862

כולכם פה חכמים בדיעבד. אם יש משהו בפורום הזה שאתם טובים בו זה בלשחוט שחקנים צעירים-אמרו על תיאגו שאין לו תאכלס, אמרתם על מוניר וסאנדרו שהם לא ברמה, עד עכשיו יש פה משתמשים שטוענים שסרג’י רוברטו לא לרמה של ברסה, טענתם שאם מונטויה לא פתח אצל אף מאמן כנראה יש סיבה, דאולופאו עלה למשחק וחצי וכבר הספקתם לטעון שהוא שחצן וראש בקיר. אתם לא מאמינים בשחקני נוער ותפסיקו למכור פה עכשיו שכן אחרי שהם מצליחים בחוץ.

אין שום הסמכתה ששחקן יצליח או לא בברצלונה. זה לא משנה אם הוא מגיע מביירן מינכן או מפאקינג אוססונה. סמואל אטו הגיע ממיורקה והיה מדהים, זלטאן הגיע מאינטר והיה ככה ככה. פטי הגיע מארסנל והיה פח, טורה הגיע ממונאקו והיה מדהים. יכול להיות שסנדרו היה מצליח אצלנו יותר מתיאגו, ויכול להיות הפוך. מה שאנחנו צריכים לעשות זה לתת להם היזדמנות ראויה, ואת זה אנחנו לא עושים. ההגדרה שלכם להזדמנות ראויה תלושה מהמציאות. לראיה-אתם חושבים שגומז קיבל הזדמנות ראויה? אתם טועים. שחקן בקבוצה חדשה, בטח בגיל שלו ובטח בקבוצה כמו ברסה רוב הסיכויים שלא יצליח בעונתו הראשונה בברצלונה. הנרי לא הצליח בעונה הראשונה, זלטאן לא הצליח בעונה הראשונה, אפילו מסי גמגם בשנים הראשונות וצ’אבי חווה פריחה מאוחרת וגם איניסטה היה תקופה ארוכה חילוף קבועה בדקה ה-60 והתלוננו שאין לו ת’אכלס. שחקנים צריכים זמן, חוליות קישור צריכות זמן משחק ביחד, להגיע לאיניסטה או צ’אבי לוקח זמן, מהסיבה הפשוטה שגם להם לקח משהו כמו 5-6 שנים להיות מה שאנחנו מכירים. תרעננו את הזיכרון שלכם.

אני מוכן להתערב שבדיון שיפתח בסוף העונה על מה כל אחד חושב שצריך לעשות, 90% מהמשתמשים יכניסו שם שמות כמו גומז, דין ודניס סוארז. זה לדעתי בדיחה, כי לא ניתן לשפוט אף אחד מהם עד כה בצורה רצינית. את שלושתם הייתי רוצה לראות בעונה הבאה ברוטציה של הקבוצה. שחקנים כמו מאת’ייה, מסצ’רנו (ואני כותב את זה עד דמעות בעיניים) וטוראן צריכים ללכת, ולהביא בלם מחליף רציני, מגן רציני שיתחרה עם וידאל על ההרכב ולשלוח את רוברטו לקישור.

קישור שמורכב מראקיטיץ’ וסרג’י רוברטו ובוסקטס כשאיניסטה נשמר למשחקים חשובים, להכניס לרוטציה הזאת את סוארז וגומז שהראה יכולת טובה בולנסיה ויהיה רגוע בעונה השניה נשמע לי מעולה. להחזיר את הילדים האבודים האמיתיים כמו סאמפר למשבצת של בוסקטס ודאולופאו לכנף ימין של מסי נשמע לי גם כמו תוכנית טובה. להחזיר את הפאקינג זהות שלנו, והילדים האלה הם הזהות שלנו.

(t-rix) #1863

בהמשך לקו שהנחה מנדייטה, אני חייב לציין שפאקו אחרי לא מעט דקות מתחיל להרגיש לי טוב מאוד. אסור למהר ולזרוק אותו בקיץ ובכך לחזור על השטות של לשחרר שחקן בדיוק מתי שצריך להשאיר.
הייתי נותן לו לפתוח בעוד משחקים במקום סוארז המותש. האנרגיה והרעננות שלו הוסיפו לנו המון במשחק האחרון ויכולים להיות מכרעים בשלבים אלה.
אם לא לפתוח אז לפחות חילוף בדק’ 60.

(Shusaku) #1864

אם מישהו חלם על תיאגו:

http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=609&docID=241531&lang=HE

(dolevkikos) #1865

גם הנרי חתם על חוזה חדש לפני שעבר לברצלונה, אז מה?

(Shusaku) #1866

הנרי זה הנרי, תיאגו זה תיאגו, ארסנל זו ארסנל ובאיירן זו באירין.

סעיף השחרור של תיאגו יעלה ל90 מליון אחרי שיחתום על הארכת חוזה. אם אתה חושב שיש סיכוי שננחית אותו אפילו ב89 מליון, אין לי אלא לא להסכים איתך.

(moshe34) #1867

למה שהוא יחזור לברצלונה? מה רע לו במועדון שמאמין בו? אם הנהלה תומכת ?
זה אפילו לא פנטזיה.אסור אפילו לדבר על הברווז הלא קיים הזה…

(dolevkikos) #1868

שוסאקו, בסופו של דבר השחקן יבחר איפה הוא ישחק, אם תיאגו יקום בבוקר ויבחר ברצלונה אז ברצלונה תצטרך לתת הצעה טובה,סעיפי שחרור הם רוב הפעמים קוסמטיים ולא יותר.
למה שתיאגו יחזור? באמת לא יודע אם כדאי לו, הוא מחזיק קישור של באיירן מינכן שזה לא פשוט, אבל בארסה זה הבית שלו, פשוט אל תופתעו אם זה יקרה.

(Shusaku) #1869

אני לא יודע אם אתם מעודכנים, אבל המועדון כבר התחיל לחזר אחריו, ותכנן להגביר מאמצים בקיץ.

בינתיים זה התבטא באיחול יום הולדת בטוויטר הרשמי של המועדון (לא עושים את זה לאף אקס) ובדיבורים עם האבא. האב כאמור, היה פתוח לדיבורים, ותמיד אמר שתיאגו עוד יחזור יום אחד הביתה.

למה שתיאגו ירצה לחזור? כי הוא גדל פה ואולי יש לו סנטימנטים למועדון. כי יבטיחו לו הרכב, וכי אח שלו משחק פה. כי מסי.

@dolevkikos אולי אתה לא מכיר את באיירן מיינכן, ומחלקת הרכש שלהם. הם לא יתנו לנו את תיאגו באגורה פחות מסעיף השחרור שלו.

(dolevkikos) #1870

ברמת העיקרון אתה צודק עד הרגע שתיאגו מבקש לעזוב, אין למועדון אינטרס להשאיר שחקן שלא רוצה להיות שמה.
אני מניח שאנשים אומרים עכשיו שהוא תחת חוזה וזה לא מעניין מה הוא רוצה, שחקן שבוז זה שחקן לא טוב, שחקן לא טוב זה שחקן שלא יביא כסף או תפוקה, באיירן מינכן לא טיפשים.
הכל תלוי בתיאגו.

(agalma) #1871

שביט, מסכים עם כל מילה שלך. אבל שאלה, מה השתנה בבארסה שפעם יכולנו להכיל 5-6 שנים של חממה לשחקני בית (כפי שאמרת) , והיום גם אם הם פוגעים בכל הזדמנות (טיו למשל), עדיין ברור שלא ימשיכו.
האם זו הנהלה, האם זה הגרידיות של הזמנים שלנו, האם זה כי באנדרס ובצ’אבי היה משהו מהאגדות גם כשהסתובבו במקום?

(boris163) #1872

מה דעתכם על כושר הפיזי והמשחקי של ג’ולי, אבידאל, רוני, (וגם דווידס)

(khen10) #1873

פויול בדרך לארץ במסגרת הגעות של כוכבי כדורגל עולמיים שיושבים מובכים בסלון של ישראלים שצופים בכדורגל בטלויזיה.
להזכיר, כשבארסה הגיעה לארץ לפני עונת 2013-14, פויול היה פצוע ולא הגיע. עכשיו סגירת המעגל.