אקסים בארסאים ומושאלים

ברצלונה

(Santiago_Munez) #1720

צ’אבי כבש שער ענק הערב בניצחונה של קבוצת אל-סד שניצחה 5-0 ועלתה למקום השני בStars League:
עם השער הזה צ’אבי מעלה את מאזנו העונה בליגה לארבע שערים ושני בישולים בשמונה משחקים.
אני חושב שהוא עזב אותנו מוקדם מדי, אני בטוח שהוא יכול לתרום לנו עוד המון, במיוחד העונה.
<br>
//youtu.be/azVTCz3r2-U

(dmitrys) #1721

הוא יכל, אבל לא רצה . הוא הסביר את זה יפה כשעזב.

(barca@man) #1722

[QUOTE=Santiago_Munez;1703570]צ’אבי כבש שער ענק הערב בניצחונה של קבוצת אל-סד שניצחה 5-0 ועלתה למקום השני בStars League:
עם השער הזה צ’אבי מעלה את מאזנו העונה בליגה לארבע שערים ושני בישולים בשמונה משחקים.
אני חושב שהוא עזב אותנו מוקדם מדי, אני בטוח שהוא יכול לתרום לנו עוד המון, במיוחד העונה.
<br>
//youtu.be/azVTCz3r2-U
[/QUOTE]
צ’אבי הוא מסוג השחקנים שגם אם אין לו רגליים אתה מעלה בהרכב ראשון.
ואנחנו נשארנו עם גומז החוטב עצים

(chaplan) #1723

אני אישית לא מבין את הרצון הזה לעבור לקבוצה אחרת כדי להמשיך לשחק באופן סדיר כדורגל ברמה נמוכה, במקום להיות על הספסל ולנסות להיות האקס פאקטור בתור מחליף, ויותר מזה להיות גם האקס פאקטור בחדר ההלבשה בתור שחקן היסטורי ומוערך. לראייה העונה האחרונה שברצלונה נראתה כמו קבוצה שמשחקת כדורגל ברמה גבוהה מבחינה קבוצתית זו העונה האחרונה של צ’אבי, לפני שהקבוצה הפכה כל כך תלותית בMSN. כמו שפפ אמר : כשיש לך שחקנים כמו צ’אבי אינייסטה ומסי על המגרש אתה לא צריך להדריך אותם יותר מדי, הם מבינים את הכדורגל והם אוהבים את הכדורגל והם יודעים מה לעשות ואיך לשחק כדי לקדם את הקבוצה לעבר הניצחון. כרגע צ’אבי גם בגיל שלו ככל הנראה היה תחליף הולם ל: גומש,טוראן,ראפיניה,ראקיטיץ’ וסוארז. רק לחשוב ש-5 שחקנים חלשים כל כך הם תמיד 2/3 מהקישור של ברצלונה גורמת לקישור להיראות מת.

(khen10) #1724

קודם כל אי אפשר לדעת מה עובר בראש של בן אדם. יש תחושת מיצוי, תחושה שעשיתי את שלי, פשוט שמספיק ודי. כל אחד ולאן שהמחשבות שלו הולכות.
ודבר שני צריך לדעת גם איך לעזוב. צ’אבי עזב כמו מלך, עם טריפל, כשהוא גורם לא מבוטל בקבוצה. אם הוא היה נשאר פה עוד זמן, לך תדע איך הוא יכול היה לעזוב.
תראה לדוגמה את פויול. אגדה ברסאית ללא עוררין. סיפור העזיבה שלו פשוט עצוב. שרשרת פציעות, ירידה בהשפעה ובסוף עזיבה בלי תואר.

(Mendieta) #1726

תראה לדוגמה את פויול. אגדה ברסאית ללא עוררין. סיפור העזיבה שלו פשוט עצוב. שרשרת פציעות, ירידה בהשפעה ובסוף עזיבה בלי תואר.

אין שום דבר עצוב בקריירה של פויול. כלום. אתה יודע כמה קריירות יש בעולם, 95% עצובות. הקריירה שלו הייתה מושלמת ומהטובות בהיסטוריה של שחקן כדורגל.

(Oz IV) #1727

chaplan,

עובדתית - מלבד כמה סופרמנים כמו גיגס, טוטי, טוני, בופון וכו’, הגוף של שחקן שכבר כמעט נושק ל40 לא יכול לעמוד בשגרת אימונים ומשחקים כל כך אינטנסיבית. בליגה הקטארית הוא מקבל הרבה יותר מנוחה במשחקים ובין אימונים. הוא לא עושה טיסות מרובות באירופה, ובאופן כללי משחק בליגת ערבושים שבערך באותה רמה כמו בליגה הלאומית אצלנו, מאוד קרובה לספרד והוא מקבל מכמה נסיכים סעודים צ’ק שמן מאוד בסוף החודש. בל נשכח שגם המנטור שלו הלך באותה הדרך.

אלו הסיבות בערך.

(Mendieta) #1728

בכלל, יש המון חוסר הבנה לאנשים פה בחיי הכדורגלנים. אתם מתקשים להבין מהי תחושת מיצוי ומצפים משחקנים שתמיד יהיו 100% ומסרבים לקבל “נפילה” למקום שני או שלישי בהבנה, מגדירים את זה ככישלון, שזה דבר מגוחך. קשה פה לאנשים להבין מהו חייו של ספורטאי, במיוחד ברמות האלה. אתם חושבים שזה נטו 90 דקות לבוא לשחק במדי ברצלונה וזהו? וצ’אבי נופש בפנאן?

תסתכלו על המסביב של חיי הכדורגלנים. אתם יודעים כמה טיסות שחקני ברסה מבצעים? כמה שעות הם באוויר? אתם חוזרים מחופשה ואתם מתקשים עם הג’ט לג, תחשבו שאצלם זה מצב נורמלי במשך שנים. לשחקן כמו צ’אבי שעושה את הטיסות האלה גם עם הנבחרות וגם עם ברצלונה, זה קשה. תחשבו על כמות האימונים שהשחקנים האלה עוברים, הם לא משחקים בבית"ר ירושלים שיש אימון אחד ביום. תחשבו על כמות הלחץ שיש להם את הראש כשהם משחקים בפאקינג ברצלונה ונבחרת ספרד\ארגנטינה, כמה לחץ מהתקשורת, כמה יורדים לחייהם לא רק במה שקשור למגרש, אלא בחייהם הפרטיים! תחשבו על החיי היומיום שלהם כשהם צריכים להספיק להקדיש זמן לילדים, לתחזק קשר עם האישה, לדאוג להורים ולאחים. תחשבו על החיים הספורטיבים שהם צריכים לשמר במשך כ"כ הרבה שנים. לאכול נכון, להתאמן נכון, לישון נכון. רוטינה של עשורים! אנשים בקושי מצליחים לשמור על דיאטה לכמה חודשים. תמיד קל לבקר ולהגיד “אני הייתי נשאר בברצלונה לעד!” אבל זה כי אין לכם באמת מושג מה זה אומר להיות שחקן ברצלונה, או לחילופין שחקן כדורגל מקצועני. אין לכם מושג קלוש.

אתם חושבים שצ’אבי וויתר על לשחק בברצלונה, אבל אתם לא מבינים שצ’אבי לא ויתר על ברצלונה, הוא ויתר על כל זה. כי בגיל 35 הבנאדם מיצה אולי לא את ברסה, אבל את כל מה שכתבתי מסביב. הוא מיצה את הרוטינות, הוא מיצה את הטיסות, הוא מיצה את כמות האימונים, הוא מיצה את הלחץ התקשורתי. הוא מיצה. וזה נורמלי וזה לגיטימי. קטאר היא התאילנד של כוכבי הכדורגל-אין הרבה טיסות, הרבה פחות לחץ לתארים, יותר כסף בפחות מאמץ. אז למה לא? ובטח למה לא כאשר זכית בכל תואר אפשרי שקיים? המהלך של צ’אבי היה נכון.

(khen10) #1729

[QUOTE=Mendieta;1704371]אין שום דבר עצוב בקריירה של פויול. כלום. אתה יודע כמה קריירות יש בעולם, 95% עצובות. הקריירה שלו הייתה מושלמת ומהטובות בהיסטוריה של שחקן כדורגל.[/QUOTE]

כתבתי “סיפור העזיבה”. אתה כותב “הקריירה”.

(Tronas) #1732

סנדרו רמירז הגיע ל7 שערים עם מלאגה הצנועה, 3 בבעיטות חופשיות, והילד בן 21. קטלו אותו כאן לא מעט (דבר שהפך לשגרה כאן בפורום, הרי כל שחקן חייב להיטמע כמו כפפה לברצלונה כבר באוגוסט) והוא מוכיח בפעם המיליון כמה קריטי זה ביטחון עצמי והמשכיות.

(Colombian Cowboy) #1733

פשוט לא ייאמן כמה הנוער של בארסה - על אף שנותיו הקשות - עדיין מייצר שחקנים מצוינים, ולהיפך - איך הקבוצה הראשונה נהייתה בית קברות לשחקנים…

(San Sunny) #1737

שמרו על תרבות דיון בבקשה.

(barca@man) #1738

[QUOTE=Oz IV;1704486]זה די מוזר שאתה חושב שצריך “לכרות את הרגל” לטר שטגן על השטויות שהוא עושה, ובאותה נשימה מהלל את ואלדס עם כל הוילדוסים שלו.

לא מבין איך תגובות כאלו נשארות כאן, באמת לא.[/QUOTE]
פשוט מאוד, וואלדס הוא וואלדס והוא היה מפצה עליהם בעבודה קשה ונשמה גדולה ומבחינתי זה שווה יותר!,
וטר שטגן הוא פוץ שחצן שמתעסק בשיער שלו במקום בשער, עוד שכיר חרב להשכרה…
חוץ מזה אני בכלל לא אובייקטיבי, לא אהבתי את טר שטגן מההתחלה, ואני עדיין חושב שזה טעות שהעדפנו אותו על בראבו.

(Shusaku) #1739

[QUOTE=barca@man;1704634]חוץ מזה אני בכלל לא אובייקטיבי, לא אהבתי את טר שטגן מההתחלה, ואני עדיין חושב שזה טעות שהעדפנו אותו על בראבו.[/QUOTE]חשוב שתדגיש את המשפט הזה, כי פרט אליו אתה פשוט יורה קלישאות לא נכונות. טר שטגן בנקודת הזמן הנוכחית של הקריירה שלו מרשים יותר ממקבילו הספרדי (שאחרי שהאכיל אותנו מרורים, התייצב לקראת גיל מבוגר יותר). כשאתה מבקש לכרות לגרמני את הרגליים, תבקש באותה נשימה להיפרד מגביע האלופות האחרון של המועדון שלך, שהוא אחד מהאחראים הישירים אליו.

מאז המשחק מול סלטה ויגו, והגול שקיבלנו בגללו, טר שטגן לא לוקח סיכונים. כשיש לחץ מאסיבי מדי הוא מעיף כדורים בדיוק כמו שכל המקטרגים (כמוך) ביקשו ופיללו. אתה פשוט מראה שלא משנה מה הגרמני יעשה, אתה תשנא אותו ללא סיבה רציונלית.

(Dovi) #1740

אם כי חייבים לציין שמתחילת העונה ובייחוד במשחקים האחרונים משחק הרגל שלו התדרדר משמעותית.
אתמול נגד אספניול היו לו הרבה מסירות מביכות.

(Shusaku) #1741

לואלדס היה מאמנים שאמרו שהם מוכנים לספוג גולים מפגרים כדי שהוא ימשיך עם משחק הרגל.

לטר שטגן יש מאמן שמזמין לחץ על חצי המגרש שלנו, במיוחד על השוער, ומקבלי הכדורים ממנו. דבר שגורר לחץ נפשי עצום. טר שטגן שגה מול סלטה ויגו, וזה שבר אותו מנטלית. המשחק שלו השתנה לחלוטין. הוא משחק הרבה יותר על מסירות ארוכות, והוא נוטה לשחרר את הכדור מהר יותר.

במצב הזה צריך לבוא מאמן, ולחזק לשוער את הביטחון. להגיד לי אני מוכן לספוג עוד כמה כאלה, כי היתרונות של משחק הרגל שלך תורמים לקבוצה. בנוסף, כל משחק ההגנה ההתקפה של הקבוצה צריך להשתנות, כי שוער שמסיים משחקים עם יותר מסירות מהקשרים זה לא בריא לקבוצה.

(barca@man) #1742

[QUOTE=Shusaku;1704635]חשוב שתדגיש את המשפט הזה, כי פרט אליו אתה פשוט יורה קלישאות לא נכונות. טר שטגן בנקודת הזמן הנוכחית של הקריירה שלו מרשים יותר ממקבילו הספרדי (שאחרי שהאכיל אותנו מרורים, התייצב לקראת גיל מבוגר יותר). כשאתה מבקש לכרות לגרמני את הרגליים, תבקש באותה נשימה להיפרד מגביע האלופות האחרון של המועדון שלך, שהוא אחד מהאחראים הישירים אליו.

מאז המשחק מול סלטה ויגו, והגול שקיבלנו בגללו, טר שטגן לא לוקח סיכונים. כשיש לחץ מאסיבי מדי הוא מעיף כדורים בדיוק כמו שכל המקטרגים (כמוך) ביקשו ופיללו. אתה פשוט מראה שלא משנה מה הגרמני יעשה, אתה תשנא אותו ללא סיבה רציונלית.[/QUOTE]
כן,אני מודה לא אוהב אותו, אני לא צריך להתנצל על זה, ואני גם ממש לא מתכוון להודות לו על גביע האלופות האחרון שלנו אמנם יש לו חלק אבל אל תגזים להיפרד ממנו אילולא טר שטגן הענק לא שיחק(תעשה לי טובה…).

בקשר לוואלדס, נכון שהוא עשה שטויות בלי סוף, זה לא אומר שהוא לא נלחם לתקן את הטעויות שלו,
זה משהו שאני לא רואה מטר שטגן הוא נראה מוותר בקלות רבה מידי וזה דבר שאני לא אוהב בו.

ומבחינתי אחרי כל מה שנאמר עליו, הוא לא מספק את הסחורה לדעתי(כמובן שלא אשמתו המלאה) וכן אני מעדיף את בראבו עליו.

(boris163) #1743

כמו שבראבו נראה באנגליה “ברוך שפטרנו מעונשו של זה…”

(Mendieta) #1744

אני לא מבין למה אתם בכלל מגיבים לו. לטר שטגן לא אכפת, אכפת לו מהשיער שלו, ועוד הוא מוסיף שהוא לא לוקח אחריות! איפה זה ואיפה האמת? [B]טר שטגן אחרי המשחק נגד סלטה התנצל ואמר שהוא אשם בהפסד[/B] ועובדה שהוא גם יותר לחוץ במשחק שלו, אז לפי מה הוא קובע שלא אכפת לו? סתם קשקושים, אין ביסוס. הוא לא אוהב אותו מסיבותיו האישיות, אבל שלא ינסה להדביק לטר שטגן תדמית של ילד חרא-זה פשוט שיקרי.

והאמת יקירי, אם איך שבראבו נראה הייתי ממליץ לך לרדת מהעץ. בראבו נגד ברסה עשה גם טעות, והוסיף חטא על פשע שעשה טעות על הטעות קיבל אדום וקבוצתו קיבלה 4 חתיכות. ואלדס? הוא בישל לוייה יותר ממסי, ותפס ציפורים שדניאל אלבס לא הצליח להרוג כמעט בכל כדור גובה. חלאס עם השטויות, תגיד תודה שזה לא בונאנו או רושטו ושהצלחנו לשים את היד על שוער שמתאים בידיוק לצורת המשחק שלנו ושיש לו משחק רגל כזה טוב.

(khen10) #1745

האמת באמצע. ברור שטר שטגן לא ילד חרא (מי בכלל כיוון לשם?) והוא לא כזה גרוע, והוא כן לקח אחריות על אחת הטעויות שלו וכן יש לו פוטנציאל להשתפר ולצמוח עם הקבוצה. מצד שני אי אפשר להתעלם מכמות לא מבוטלת של בירטוזים, חוסר אחריות משווע, והחרבה ישירה של משחק (סלטה) ואולי גם של תואר (בילבאו) באשמתו. אי אפשר להתעלם מזה שהלב דופק כשהכדור אצלו, ומזה שלא בטוח שהוא משרה ביטחון על משחק ההגנה. לדעתי בניגוד לבראבו - היינו רגועים כשהכדור היה אצלו והוא השרה ביטחון ורוגע על משחק ההגנה.
לתפיסתי, הביטחון ששוער צריך להשרות על ההגנה חשוב הרבה יותר מאשר טיב משחק הרגל שלו. במיוחד שאנחנו רואים שהיא בכלל לא כזאת טובה כמו שעפים עליו. תעצור את הכדורים שנבעטים אליך ותשרה ביטחון על ההגנה שלך. זהו.