בטח שמתם לב ש - מהדורת "בארסה"

ברצלונה

(josepe) #9735

דיי…
הוא לא היה כזה נורא אתמול לטעמי.
ברור, לא ברמה של קישור מהנדסים וגם לא ברמה של קאוטיניו.
אבל כקשר מחליף סותם חורים הוא היה סביר.

אני חושב שוורדה העלה אתמול אותו ולא את פאוליניו כיוון שגומש מנסה להראות קצת טכניות. סה"כ חטף כדורים, הצליח לעשות כמה דריבלים בלי ליפול מזה שמסתבכות לו הרגליים בדריבל (כן, לעתים נראה שהדריבל שלו מבלבל אותו יותר מאשר את היריב) והצליח להגיע קרוב לרחבה ולעזור למשחק ההתקפה.

הרבה לא יצא מזה. הוא לא מספיק טוב לבארסה ועל זה אין חולק. עם זאת הוא כבר לא נראה אבוד כמו שהיה נראה בשנה שעברה, ובטח שזה לא לשחק 10 מול 12 שחקנים כמו שמישהו כבר ניסה להציג את זה.

לא, זו לא הצהרה הגנתית על השחקן הזה, הוא עדיין לא ברמה. מצד שני, ההגזמות שרצות פה עליו… מוגזמות.

(YUVAL) #9736

לא יודע, מה יותר הזוי, דקות המשחק של גומש, או שכל פעם יגיע “משתמש” אחר וינסה לגונן על השחקן הזה.

90 אלף אנשים רואים את המשחק במגרש שורקים לו בוז על כל נגיעה בכדור “אבל ההגזמות שרצות פה עליו”…
אתם יודעים מה מעצבן אותי, שזה בדרך מגיע מהאנשים שאין להם שום טיפת סבלנות לילדי הלה מאסיה, עם גומש היה שחקן בית או איזה עמוד תליה הם היו כבר מכינים לו…

גומש, אתמול לא הצליח לעשות שום דבר חיובי, חוץ ממידי פעם למסור לשחקן שנמצא לידו או מסירות אחורה.
אפילו ברמה ההגנתית, היה איזה הגבהה לרחבה שהוא ניסה להרחיק עם הראש וכמעט “בישל” גול לפיליפה לואיס שהיה מאחוריו.

לקרוא לו “לא קשר ברמה של המהנדסים או קוטיניו” זה עלבון למהנדסים ולקוטיניו…
הוא יותר קרוב לרמה של הקישור של חטאפה מאשר ברצלונה. הסיבה שברצלונה לא יכלה להמשיך את החצי שעה הטובה שלה זה בעיקר בגלל שהוא נכנס.

זה מגיע לרמה שעם גומש מצליח למסור כדור אחורה, אני מרגיש צורך להדליק זיקוקים ולהכריז על ביאת המשיח…
גומש שחקן בינוני הוא לא סותם חורים ולא כלום, הינו יכולים למכור אותו ב30 40 מיליון אירו ובקיץ הבא עם נשיג קונה בחצי מחיר זה היה נס. יובה למשל הורידה עניין לחלוטין.

אחרי "פאוליניו במשחק סולידי טוב וסביר " מגיע “כקשר סותם חורים הוא היה סביר” לאן זה ימשיך? “מסי לא הסיבה שניצחנו אתמול?”

בונוס:

ומכיון שאתה טוען “שהשנה הוא לא נראה אבוד כמו שנה שעברה” אז בונוס שלישי, עם זה לא יספיק אני יביא “ראיות נוספות”

נ.ב לא אהבתי את השריקות בוז לגומש, הוא לא אשם.

נב2 פאוליניו לא טוב בהרבה ממנו, אבל להגנת הברזילאי אצלו הסטטיסטיקה יותר טובה.

(josepe) #9737

אני חושב שברור לכולם שהסיבה שניצחנו אתמול היא פאוליניו.
וזה שנושא כליו גומש חימם עבורו את המגרש במשך שעה זה אות כבוד למלך הכי לא מעורער של בארסה.
גם ידוע שמסי בכל ריאיון אומר שהוא שמח לשחק עם שחקנים כאלו אלוהיים.

למעט דניס שלא ברור כל כך מה קרה איתו, אין על הספסל מחליפים אחרים לקישור. לא יודע אם שמת לב… סמדו פצוע מה שלא מאפשר לנו אפילו לפנטז על רוברטו :expressionless:

אפשר לבכות על ההנהלה כמה שרוצים (ובצדק) ולהלין שאלו המחליפים שלנו, אבל שים לב למילה מחליפים. אתה חושב ששחקנים ווארלד קלאס יבואו לשבת על הספסל? יותר מזה, ראית כמה דם היינו צריכים לירוק בשביל להביא לפה את קאוטיניו?

אתה (ואחרים) כותבים כאילו יושבים אצלנו על הספסל צ’אבי או וראטי, ובמקום להתלבט את מי מהם להכניס המאמן זורק את הוד גומשיותו למגרש. זה לא רציני.

הייתי שמח לספסל שונה, אבל בגדול זה מה שיש. השחקנים של אתלטי לא נראו טוב יותר (לטעמי). הקבוצה שלהם לא בעטה פעם אחת לשער.
בארסה עם הגומש עדיין הייתה טובה יותר. גם במבחן התוצאה.

אני מקבל את הטענות לוורדה על ניהול לא נכון לדקות של אינייסטה וקאוטיניו, במיוחד מאחר שזה האחרון אינו יכול לשחק בליגת האלופות. אני לא בטוח שהיה אפשר לעשות את זה טוב יותר. אני לא יודע מה המצב הפיזי של קאוטיניו לאשורו. אולי הצוות הרפואי לא רוצה לסכן אותו מאחר שחזר מפציעה חוזרת לא מזמן? להזכירך, הוא נפצע גם בטרום עונה וגם לפני חלון ההעברות ולא שיחק מיד כשנקנה.

לגבי שיתוף של גומש \ פאוליניו אני לא בא אליו בטענות. זה מה שיש ועם זה הוא צריך להסתדר.

אני מסכים עם משה שהבאה של גריזמן בקיץ הקרוב היא מיותרת, ואם היו שואלים אותי (פחחחחח) הייתי אומר לתת מאמץ על עוד קשר ולא על חלוץ נוסף בשלב הזה.

עכשיו אתה יכול לתלות אותי לאחר שהבהרתי למה אני חושב כי שיתוף של גומש אמש היה בלתי נמנע וגם לא כזה נורא. ואתה יכול לתלות אותי על זה שאני חושב שהוא לא היה כזה גרוע כמו שעושים ממנו. ואתה מוזמן להזכיר לי שוב מי כבש ממצב חופשי כמו 5 מתוך 9 הכיבושים האחרונים שלו. זה בסדר, לא פיספסתי את זה.

בגדול אין לי טענות לקבוצה על המשחק אמש, היינו טובים יותר ועלינו עם רעל בעיניים. זו עדיין לא בארסה הגדולה שהייתה פה לפני כמה עונות, והסיבה העיקרית היא שאין לנו קישור מהנדסים לטעמי. תודה לאינייסטה הגדול מכולם, ועצוב שלא דאגו לו למחליפים ראויים ושוחקים לו את החיים גם עכשיו כשהוא צריך להיות האס שעולה מהספסל.

(YUVAL) #9738

אתה יכול לכתוב ולהשיב לי בציניות כמה שאתה רוצה זה זכותך. זה לא יהפוך אותך לצודק. אני רק כתבתי על גומש פה.

אתה רוצה לנהל דיון על המשחק? זה אפשרי, אבל זה לא קשור למה שכתבתי.

ברצלונה שלפני הפציעה של איניסטה היתה טובה, אחרי כניסת של גומש היא נחלשה. אתה רוצה לתת קרדיט לברצלונה , זה אפשרי, זה הישג ראוי לא לאפשר לאתלטי לא להגיע למצב של בעיטה לשער, ללורד גומש אין קשר לזה.

אתה מוחק שחקן של 150 מליון אירו? הוא לא קיים אצלך? הוא היה צריך להכנס במקום אינייסטה. ובטח שחילוף השני במקום פאוליניו.

ואתה כותב על סמדו? כמה היתממות, כולנו יודעים שגם עם סמדו היה כשיר אתמול הוא לא היה פותח.

הייתי ממשיך, אבל גומש ופאוליניו עולים לי בבריאות במשחקים, אין לי חשק עכשיו לבזבז את הבריאות הנפשית שלי בשבילם.

(josepe) #9739

הסר דאגה מליבך, גם אני מקלל כשאני רואה את גומש ופאוליניו מתכוננים לעלות למגרש.
זה קצת אוף טופיק, כי זה לא דיון המשחק, אבל אמש אני לא חושב שהיה נכון להעלות את דמבלה. מול האגרסיביות של אתלטי אני לא בטוח שזה היה מהלך חכם. לא מבחינה מקצועית ולא מבחינה פיזית. אם הוא היה מחובר היטב לקבוצה ובכושר גופני טוב כשהפציעה האחרונה הרחק מאחוריו זה היה סיפור אחר לגמרי.

עוד עניין מקצועי - כרגע אנחנו רצים על 4-4-2 כבר זמן רב. למעשה הפעם האחת לאחרונה ששיחקנו ב 4-3-3 הייתה מול ג’ירונה. היה משחק מעולה (הייתי במגרש :grin:) אבל ג’ירונה זה לא אתלטי ולא משחק העונה. לא בטוח שהייתה פה טעות ושהיה פה מקום לשחק בנאיביות מול קבוצה שיכולה הייתה לטחון אותנו ולהוריד את הפער ל 2 נקודות. במקרה הזה קל לי יותר לקבל את המשחק הציני והלא ברסאי תמורת הגדלת הפער.

העונה הזו יכולה לקבל את השם “עונת הציניות”, לטוב ולרע.
בארסה הזו צינית ומשחקת יפה כשהיא יכולה. כשהיא לא יכולה היא עולה צינית ומשיגה את הנקודות. אני יכול להיות חכם גדול מהכורסא בסלון ולהגיד שהייתי מעדיף משחק יפה ולאבד נקודות, אבל האמת שאף אחד לא שואל אותי.

אני לא מת על הציניות הזו, אבל אני מוצא שוורדה משתמש בה הצורה סבירה ולא גורם לי להקיא כשאני צופה בקבוצה האהובה עליי.
משחק ציני או לא, העונה הזו אנחנו הרבה יותר מלהיבים במשחק שלנו מאשר בשנה שעברה כששיחקנו “התקפי” ולמעשה בלי קישור. נעים לי לראות אותנו אשכרה מתמסרים ומניעים כדור. זה היה חסר לי בתקופת לוצ’ו.

לגבי דמבלה, אני תומך נלהב שלו. הייתי רוצה לראות אותנו חוזרים ל 4-3-3 (אני רוצה להאמין שבשביל זה הביאו אותו) כמה שיותר מהר. אני מוצא אותו שחקן יעיל ומוכשר מאוד ואני חושב שהוא הולך להיות אחד הברגים המרכזיים שלנו בשנים הקרובות. אני מקווה שנצליח לפתח אותו ליום של אחרי מסי ולבנות את הקבוצה סביבו וסביב קאוטיניו - שחקן מדהים נוסף לטעמי.

לגבי סמדו, אני מצטער ואני מסכים איתך. זה מעציב אותי וזה גם מה שאמרתי - שאם הוא לא היה פצוע היינו יכולים לפנטז…

(t-rix) #9740

אני גם מאוד רוצה לחזור ל 433, אבל אחרי שני שליש עונה זה דיי בעייתי.
זה המון התאמות שיכולים -וכמעט בטוח- שיעלו לנו בנקודות.

מלבד הטענות על הכדורגל הפחות אטרקטיבי שמציג ה 442, צריך להסתכל גם על הצד הטוב של המערך. ויש המון.
ההגנה השתפרה פלאים, המגינים פורחים, ראקי בעונת שיא ואפילו -תחזיקו חזק- מעורב במשחק יותר מבוסקי, אינייסטה גם פורח חרף הגיל והעומס והגיס החמישי שלרוב מתופקד באגף ימין מוסיף לא מעט אגרסיביות ועזרה הגנתית.
והכי חשוב שמסי ממש אבל ממש במנימום מאמץ וריצות במהלך העונה וזה אמור לשומר אותו רענן ליישורת האחרונה שאוטוטו מתחילה.

להחליף מערך משמעו לוותר על כל היתרונות הנ"ל, וזה ממש לא נראה לי הגיוני בשלב כזה בעונה.

למען האמת גם שנה הבאה קשה לי לראות את ה433 חוזר, והסיבה שפשוט קשה לי לראות מסי חוזר לאגף בגיל 31.

אם להגיד את האמת המערך שהכי מתאים לנו כרגע הוא 4-2-3-1 עם דמבלה וקוטיניו בצדדים כאשר ראקי ובוסי סוגרים את האמצע, מין מערך ביניים בין ה4-4-2 שהיה עד כה וה4-3-3 שכולנו אוהבים ורוצים.
זה המערך שיוציא הכי הרבה את היתרונות של קוטיניו ודמבלה ויתן למסי את החופש באמצע לנהל הכל ולזוז למקום שהכי מתאים לו באותו רגע.

(t-rix) #9742

שהעיתונות מבלבלת ת’מח על ניימאר חזרה לריאל/ברצלונה…
אז מלבד שזה לעג לניימאר על הכישלון שלו ושאין סיכוי שאלחליפי ישחרר אותו בטח לא אחרי עונה אחת, אני באמת ובתמים מאמין שהוא כל מה שריאל מדריד צריכה ופרז ישבור את כל הבנקים + הכוכב הראשי שלו בשביל להנחית את הברזילאי שיהיה הפנים של מדריד ל 7-8 שנים הבאות.

(אוריין יפה) #9744

בטח שמתם לב שפינטו, תרם 50 ס"מ של שיער וגזר את הצמה המפורסמת שלו למען חולי סרטן!

שאפו!