בטח שמתם לב ש - מהדורת "בארסה"

ברצלונה

(dmitrys) #9688

גם אני לא מסוגל להכניס את זה לראשי. כי זאת שטות מוחלטת.
קודם כל, סעיפי שיחרור זה משהו ייחודי לספרד. בשאר הליגות הגדולות אין את זה.
ואפילו בספרד, סעיף שחרור נועד להגן על המועדון כדי ששחקן שלו לא ייגנב ללא משא ומתן מול המועדון. המועדון תמיד מעוניין לשים סעיף שחרור גבוה, לא משנה כמה השחקן חשוב ומה שווי שוק שלו. והשחקן תמיד מעוניין בסעיף שחרור נמוך כדי להשתחרר בקלות בעתיד אם ירצה.
אין לזה שום קשר לשווי שוק או להערכה של המועדון לשחקן.

ניימאר חידש חוזה בגיל 24 ודאג להכניס בו סעיף שחרור גבוה-אך-סביר כדי לשמר אופציית יציאה, ולאחר מכן השתחרר עם תשלום סעיף השחרור שלו, ככה שהרצון של המועדון (שבאופן מפורש רצה שיישאר) כלל לא היה רלוונטי. בנזמה חתם על חוזה בו סעיף השחרור גבוה פי כמעט 5 מזה של ניימאר (שיא כל הזמנים), כאשר הוא בן 30 ורחוק מאד מלהיות אחד משחקני ההתקפה המבוקשים בעולם (מה שניימאר בהחלט כן). אין קשר בין שני המקרים פרט לכך ששניהם מוכיחים את הנקודה שלי.

לגבי קשקושי ה"פרמטרים" ענו לך לפניי. אתה כותב שטויות בטון מתלהם, רד מהעץ וקרא מחדש את מה שכתבו לך פה. אתה פשוט טועה בכל דבר שאתה כותב, שזה לא דבר נורא (בניגוד לגישה שלך שהיא מזעזעת).

(Oriabrbnel) #9690

קצת תיקונים. אכן סעיף השחרור קיים בצורה גורפת רק בליגה הספרדית וזה בעקבות חוקים של המדינה אך ישנם שחקנים בעולם בעלי סעיף שחרור שהתקבל בעקבות משא ומתן בין הסוכן/שחקן לקבוצה,כפי שאמרת הצד של השחקן תמיד יעדיף לקבוע סעיף שחרור נמוך ואילו הקבוצה הפוך. סעיף השחרור לא נועד למנוע ״גניבה״ בשביל זה יש חוזה וחוקים (אסור לקבוצה לנהל משא ומתן עם שחקן ללא הסכמת הקבוצה או כול עוד הוא לא בחצי שנה האחרונה של החוזה שלו) מטרת סעיף השחרור היא מניעת החזקה של השחקן בקבוצה בניגוד לרצונו.

לגבי שווי השוק זה משהו שמאוד משתנה ותלוי בהרבה פרמטרים, כפי שנאמר לעיל אם קבוצה רוצה למכור שחקן סעיף השחרור לא פקטור אבל אם לדוגמה קבוצה x מחזיקה בשחקן ממש טוב עם סעיף שחרור מוגזם ובאה קבוצה y שרוצה לקנות אותו הקבוצה x יכולה לבחור לנהל משא ומתן או להציב דרישה של סעיף השחרור, נק׳ ההתחלה של הקבוצה x במשא ומתן תהיה טובה יותר ככול שסעיף השחרור גבוה יותר.
לראיה רוב העסקאות בהם קבוצות גדולות קונות שחקנים לא נסגרות על סעיף שחרור אלא על סכום שמקובל על שני הצדדים.

(Shusaku) #9692

בטח שמתם לב שהמועדון יקיים ישיבה חריגה בעוד כשעה.תהיה גם מסיבת עיתונאים בשעה 17:00 שעון ישראל.

ציפיות:
ברתומיאו מתפטר.

בפועל:
כולם מתפטרים חוץ מברתומיאו.

(איל) #9693

התבלבלת בין “ציפיות” ל"תקוות שווא" :wink:

(Ender) #9695

ואלוורדה אחרי בילבאו: “גומש יכול לשחק בכל עמדה. בגביע באמצע השבוע הוא שיחק כקשר, והיום כשחקן התקפה”.
לואיס אנריקה מתישהו בעונה שעברה: “אם יש שחקן שיכול לשחק בכל עמדה, זהו אנדרה גומש. הוא מיועד להצלחה פה.”

מה אומרים? לא אומרים.

(t-rix) #9696

אם מוחקים את השם “אנדראה גומש” בתחילת הציטוט אפשר לחשוב שמדובר על מסי. לא פחות.

או שמנסים להרים את הערך שלו, או מנסים לחפות על פדיחות שלהם.

(Aimarito) #9697

האמת שאלו סוג הציטוטים שעושים לי חשק לפתוח תרד ספקולציות של בארסה. נראה שכל קונספירציה וכל הזייה הופכת לממשית.

אולי זה לא רעיון כזה רע…

(josepe) #9698

כמה לייקים אתה מרגיש שאתה צריך בשביל לפתוח את הת’רד? :rofl:

(moshe34) #9699

Payback IS a bitch!

(agalma) #9700

בטח שמתם לב והרגשתם ש-ג’ירונההעולההחדשה- זה כבר נהיה השם המלא שלה, לא?
אז היא, ג’ירונה, בניגוד לאספניול, הפכה מבחינתי לאחות שלנו בלב ובנפש משתי סיבות עיקריות:

1. היה חשוב להם לנצח את מדריד, לא פחות מאתנו (ואיזה וואוו מדהים זה, לא??)
  2. סגנון לוחמני, אמיץ, מאמין בעצמו. פאק אני מתחיל לקנא.

ועוד סיבה קטנה נוספת: למה שרק למדריד יהיה את האחיות המרושעות שמנסות לחבל לנו במאמצי האליפות, הנה גם לנו יש, ומי יודע, יש מצב שנהפוך ביחד לדרבי הגדול הבא!!! רק עם קרב על טהרת הספורטיביות במקום שנאה יוקדת.

(צוד) #9701

טכנית, הוא צודק. התרומה של גומש זהה בכל העמדות.

(agalma) #9702

בטח שמתם לב שדמבלה קם מהפציעה שלו רק בשביל להחזיר לרעמוס מנה אחת אפיים.

רק שיהיה ברור, הלבן (כהרגלו) היה זה שהתחיל. רק שהפעם, אופס, החזירו לו.

(Michaelpiano) #9703

ראמוס הוא חמוד כי הוא כמו ילד שלא יודע להפסיד, וזה כל כך ילדותי שקשה אפילו לכעוס עליו. איזה טיפוס.

(Dovi) #9704

בטח שמתם לב שהספרדים הרשעים לא מתחשבים בשומרי השבת ועושים את הקלאסיקו הראשון העונה בשבת ב14:00

לא ברור מה הקטע בשעה המוקדמת הזאת
טוב נו, זה כבר לא משחק העונה…

[הבהרה: כותב השורות מודע לשוק הסיני וכו׳]

(DoctorGonzo) #9705

היה כבר כזה לפני איזה שנתיים שלוש לא?

אין משהו שאני יותר שונא בלה ליגה, כולל שיפוט דפוק במיוחד, מאשר משחקי צהריים.

(Sasha) #9706

היה בעונה עם טיטו אאל"ט קלאסיקו בשבת ב16:00. אבל זה הכי מוקדם עד עכשיו…

(sh4rky) #9707

למה בעצם זה כל כך לא נהוג בספרד, כשבאנגליה משחק הפתיחה של השבת הוא ב12:30? הרי כולם בחופש וזה בילוי צהריים נחמד למשפחה.

(Sasha) #9708

דווקא בספרד ביום ראשון כולם בחופש (לכן המשחק הראשון באותו יום מתקיים ב12:00), בשבת עוד הרוב עובדים…

(אוריין יפה) #9710

מסצ’ראנו התראיין לאחרונה ל-TyC ודיבר על הנבחרת, ואלוורדה, העזיבה של ניימאר והמצב בקטאלוניה.

“כששחקן כמו ניימאר עוזב, נוצר חלל גדול מאוד, בין היתר בשל החשיבות שהייתה לו במשחק. היינו צריכים לשנות את דרך המשחק, להחליף שיטה. דמבלה הגיע, אבל הוא לא יכל להראות כלום, מכיוון שהפציעה הגיעה מהר מאוד. זו הייתה מכה קשה, לא ציפינו לכך. אבל יש לנו את החובה להרים את עצמנו ולא להתבסס על תירוצים.”

כשנשאל על הקושי שיש למסי במשחק עבור ארגנטינה לעומת החופש בבארסה, טען כי “סגנון המשחק של בארסה הוא דבר שמתרגלים מלפני המון שנים. אינייסטה, למשל, משחק עם מסי כבר 12, 13, או 14 שנים. פיקה ובוסקטס, 10 או 11. אתה לא יכול לצפות שנבחרת תשחק כך. אפילו לא ספרד, שיש להם 4 שחקנים מברצלונה או 4 ממדריד.”

העתיד בנבחרת
"אני מרגיש שאני במצב טוב לקראת רוסיה. בפן הקבוצתי כולנו צריכים להגיע עם ביטחון ועם כל מה שצריך לעשות. מעבר לשמות ולמערכים השונים שאפשר להשתמש בהם, מה שחשוב זה שנגיע עם ביטחון ושנגדל עם קצב המשחקים בדרך לאליפות. התמונה הטובה ביותר של נבחרת לא נראית במשחק הראשון. אני מסיים את דרכי ברוסיה, או כאן, עכשיו, אם לא אסע למונדיאל. אעשה מה שיגיד המאמן, אבל הזמן שלי בנבחרת מגיע לסופו, זה ברור לי. תקופות מסתיימות ואת התקופה הזו אני כבר מתחיל לסכם."

מסצ’ראנו הביע דעה גם על המצב הפוליטי בקטאלוניה: “אני מנסה כל הזמן להבין מה קורה. אנחנו חיים לצד הרבה אנשים מקטאלוניה ולא רק בתוך המועדון, אלא גם מחוץ לחדר ההלבשה, חברים שהם קטאלנים. הייתי רוצה שיהיה דיאלוג בין קטאלוניה והממשל כדי שיוכלו ליישב את ההדורים עבור שני הצדדים. נוצר מצב שבתוך קטאלוניה ישנם סדקים בין האנשים שרוצים עצמאות לבין אלו שלא. אני משווה את זה עם מה שיש בארגנטינה וכפר שיש בו סדקים בין התושבים לא מתקדם, כל אחד מושך לצד שלו ונוצר מצב לא נעים.”