בטח שמתם לב ש - מהדורת "בארסה"

ברצלונה

(dmitrys) #9662

אני לא מבין איך אפשר להשוות טרבל מול הפרש 4 אחרי 3 מחזורי ליגה. זה לא אותו דבר.
הסוסיוס אולי טיפשים ברובם, אני לא יודע. אבל לקרוא לכל מי שלא מסכים בדיעותך “טיפשים” , “מטומטמים” וכו’ בטח לא מוסיף לרמת האמון של כותב כזה.
אני אולי נאיבי ואופטימיסט, ולכן אני מאמין שמשחק ליגה אחד לא ישפיע על רוב הסוסיוס שם בברצלונה. אני שמח שניצחנו, ושמח שריאל לא. ואני לא מאמין שברתומיאו יודח, כמו שלא האמנתי שהוא יודח גם לפני המחזור. הם לא יצליחו להשיג שני שליש מהקולות כשהוא שולט בעיתונים.

(moshe34) #9663

בין הטראבל הראשון לשני זכינו בלא מעט תארים…

הקהל שר לברתומאו להתפטר ואלו התמונות של אחרי הניצחון:

תור די ארוך של חברי מועדון שלא שוכחים את מחדלי ההנהלה

זה עושה לי ממש שמח . אני הולך לישון עם חיוך…

(bblanko) #9664

מתנצל מראש אם אני יוצא פה סתום, אבל לא הבנתי בכלל את ההקשר בין הציטוט שלך לבין מה שהגבת אליו. אם תוכל להבהיר אני אודה לך.

(Shusaku) #9665

היגוואין עם אצבע משולשת לקהל בקאמפ נואו. לאחר שראה את זה, ברתומיאו ינסה להחתום אותו בקיץ כמחליפו של סוארז.

https://scontent.fsdv2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21728086_10156689164879899_2377944945859069254_n.jpg?oh=bd910a0e8676937d55cad03767f61633&oe=5A13791F

(khen10) #9666

זה היה המהלך היחיד של השמן הזה אתמול.
נראה שמשנה לשנה חוץ מלהקריח, להשמין, להבקיע נגד נמושות ולהיעלם נגד גדולות, הוא לא משתפר בכלום.

(איל) #9667

נכנס ל"בטח שמתם לב ש - מהדורת “בארסה”", רואה תגובות על היגוואין.
לך תבין…

(DoctorGonzo) #9668

יש קבוצה יותר נאחס מזאת?

(Shusaku) #9669

כל הפרס הזה הוא בדיחה, אבל אולי זה מעניין מישהו.

(agalma) #9671

פשוט קורע לקרוא את אוהדי הבועה שלנו מנסים לנחם ולקרוא לסדר את הבכיינים ממדריד שמלעיזים ושוחטים את השחקנים שלהם בפורום הלבן.

(דניאל) #9672

כן…עד שהולך לכם, מה רע לכם? :grin:

(Shusaku) #9673

פשוט בדיחה. רק ל3 שחקנים (מקצה הסגל) של מדריד יש מחיר נמוך משל סמדו ואומטיטי…

רק עדכון קטן , סעיף השחרור של בנזמה(אחרי הארכת החוזה השבוע) הוא מיליארד יורו. פשוט בדיחה, אני לא רואה קבוצה שתרצה לשלם עליו אפילו 30 מליון יורו, אז מליארד?! תירגעו זידאן ופרס, אף אחד לא רוצה לקחת לכם אותו.

אומטיטי עם סעיף שחרור של 60 מליון יורו? באמת בורתמאו? מזל שכרגע שאומטיטי לא חושב לעזוב, סעיף שחרור כזה הוא בדיחה לשחקן ברמה שלו.

(dmitrys) #9675

חוץ מאומטיטי, סרג’י רוברטו ואולי דאולופאו, אני לא רואה יותר מדי בעיות. שיקנו את סמדו ב 100 מיליון.
אם מסי היה רוצה לעזוב, אני בטוח שיהיו 5-6 קבוצות שיהיו מוכנות לשלם. אבל מסי לא יעזוב.
מה שכן, הייתי בהחלט גונב להם את קובצ’יצ’ לו היה רוצה לבוא.

למה זה “בדיחה”? מבחינת ריאל מדריד המצב האולטימטיבי הוא שלכל שחקן בסגל יהיה סעיף שחרור כזה, כולל נאצ’ו לצורך העניין. הצד היחידי שיש לו אינטרס להשאיר את סעיף השחרור נמוך (או קיים בכלל) הוא בנזמה עצמו (בהנחה שירצה לעזוב מתישהו).

(gadi800) #9677

אני בכלל לא מבין למה בארסה לא עושה את אותו הדבר בדיוק, או אם המגבלה הזאת של סעיף שחרור הייתה קיימת במקומות אחרים, למה לא כל הקבוצות עושות את זה. זה לא כאילו אתה מקריב משהו, זה רק WIN WIN למועדון.

(Oz Cohen) #9678

לא נכון.

אתם צריכים להבין שלא רק המועדון קובע את סעיף השחרור, אלא גם הסוכן של השחקן. סעיף שחרור גבוה משחק טוב מאוד עבור שחקן כמו בנזמה שיודע היטב שימיו בריאל מדריד ספורים (אני מהמר שזוהי עונתו האחרונה). סעיף שחרור גבוה מאוד = שווי שוק (של השחקן) יותר גבוה = שכר אסטרונומי גם במועדון הבא שבו יהיה כל עוד הסוכן שלו לא דביל מושלם. לראייה, סעיף השחרור הזה זאת הסיבה שבנזמה שווה כיום בין 50 ל-60 מיליון יורו, למרות שבפועל אף אחד לא ישלם עליו יותר מחצי.

ריאל מדריד יכולה לשים עליו סעיף שחרור של כל תקציב הביטחון של ישראל, להכפיל במספר ההחמצות של השחקן במהלך הקריירה. אבל, סוד גדול, אם ריאל מדריד תסכים לקבוצות להיכנס למו"מ עם בנזמה, הוא יימכר בפחות משווי השוק שלו (וזאת הסיבה למה סעיף שחרור הזה עובד גם לטובת ריאל מדריד (נסכים למכור את בנזמה אבל מכיוון שהוא שווה 50 מיליון בין היתר בגלל סעיף השחרור הזה, לא נמכור אותו בפחות)

קבוצות דרג ב’ וג’ בספרד לא יטילו סעיף שחרור כזה אסטרונומי על שחקן, כי רוב הסוכנים אינם טמבלים, והם לא ירצו ששחקן ישב ביציע במידה שמועדון לא ירצה שישחררו אותו (אף קבוצה לא תשלם על פיאטי או חוסה גאיה, למשל, 200 מיליון יורו).

רגע - מה?

כתבתי בפירוש שלבנזמה יש אינטרס לשמור את הסעיף נמוך. במקרה הזה בנזמה והסוכן שלו הם אותו צד במומ. עכשיו תסביר לי למה ההודעה שלך נפתחת ב"לא נכון".

כל יתר התגובה שלך סתם הזוי - מה זה אומר שבגלל סעיף השחרור ישלמו יותר? למה שזה יקרה? סעיף השחרור של יוסי בניון הוא אינסוף, לא מיליארד ולא שניים. האם זה מעלה את הערך שלו בשוק? איזו משמעות יש לערך של בנזמה פרט לסכום אותו קבוצות מוכנות לשלם עבורו? מה זה אומר ש"בפועל הוא שווה" פחות מהערך שלו? למה שבנזמה יעזוב עונה אחת אחרי שחידש חוזה לארבע שנים עם סעיף שחרור של מיליארד יורו? שני הצדדים הראו באופן המפורש ביותר שהם לא רוצים להיפרד.

האינטרס של הקבוצה הוא תמיד סעיף שחרור גבוה ככל הניתן. המצב האופטימלי מבחינת המועדון הוא היעדר סעיף שחרור (שקול לסעיף שחרור אינסופי) ובספרד זו לא אופציה. האינטרס של השחקן, במידה והוא רוצה לשמור על אופציית יציאה, הוא להשאיר אותו נמוך. עד כדי כך פשוט, זהו כלי לטובת השחקן בלבד. אין לזה שום קשר למשכורות. שחקנים יכולים להימכר גם בלי תשלום סעיף השחרור, ולכן כל החלק האחרון של ההודעה שלך גם לא רלוונטי.

(dkaro) #9680

נדמה לי שהוא חושב שסעיף שחרור גבוה מעלה במשהו את הערך הפסיכולוגי של השחקן ולכן את השכר שהוא יקבל בקבוצה הבאה.

כמובן שזה קשקוש. אם כבר ההפך הוא הנכון, בדרך כלל שחקנים שיסרבו לחתום חוזה ולכן יימכרו בזול בתאריך קרוב יחסית לסיום החוזה, יזכו כצ’ופר לשכר גבוה יחסית; הרגע הם חסכו כמה מליונים (או עשרות מליונים) טובים למועדון החדש שלהם. זה מעין הסכם לא כתוב כזה שברור לכולם - תסרב לחתום, נשלם לך יותר.

סעיף שחרור פועל לטובת השחקן, ולטובת השחקן בלבד. מה שריאל מדריד עושה זה בעצם להשתין על הסעיף הזה בקשת, ולהחתים את השחקנים שלה על סעיפי שחרור שבעצם מוציאים את כל העוקץ מהמשוואה. למה השחקנים שלה מוכנים לחתום עליהם? כי הם פאקינג משחקים בריאל מדריד. אתה לא יכול להשתדרג מכאן, רק ללכת אחורה. אם תהיה מועמד לעזיבה זה בגלל שאתה, כנראה, לא מספיק טוב. ואז למועדון עצמו יהיה אינטרס למכור אותך במחיר זול יחסית וסעיף השחרור הזה לא יהיה רלוונטי בכלל.

מתישהו כל הרגולטורים צריכים להפסיק עם השטויות ולהבין שהחוקים המיותרים האלה לא תורמים בשום דבר, ואם כבר רק פוגעים (תראו איזו אינפלציה יצרה ההעברה של ניימאר).

(Oz Cohen) #9681

מה לא הבנת ב’לא נכון’? אתה טועה, מטעה ומראה שאין לך מושג לגבי סעיפי שחרור.

מה זה אומר שבגלל סעיף השחרור ישלמו יותר? למה שזה יקרה? סעיף השחרור של יוסי בניון הוא אינסוף, לא מיליארד ולא שניים. האם זה מעלה את הערך שלו בשוק?

התשובה היא כן, באופן יחסי. משום, וזה מה שאינך מסוגל להכניס לראשך, שסעיף שחרור הוא אחד מהפרמטרים שקובעים את שווי השוק של השחקן. סעיף שחרור גבוה יותר = המועדון מתמחר לכאורה במחיר גבוה יותר, ולכן השחקן שווה יותר. כמה קשה להבין את זה?

איזה משמעות יש לערך של בנזמה פרט לסכום אותו קבוצות מוכנות לשלם עבורו?

וואלה. אז אם כך, מועדוני הפאר יצהירו שהם מוכים לשלם על ליאו מסי 450 אלף שקל + חצי מכרטיס השחקן של איציק עזוז, וזה יהיה הערך שלו. כמה פשוט.

כמה פשוט היה לרשום “איני יודע אילו פרמטרים קובעים את שווי השוק של שחקן כדורגל”, והיית חוסך את הדיו הוירטואלי המיותר שלך. אבל לא, התעקשת על דעות שגויות בלי להשתדל קצת לחקור בנושא. כמה פעמים אני אמור להיתקל בספאם שכזה?

למה שבנזמה יעזוב עונה אחת אחרי שחידש חוזה לארבע שנים עם סעיף שחרור של מיליארד יורו? שני הצדדים הראו באופן במפורש ביותר שהם לא רוצים להיפרד.

ניימאר האריך חוזה באוקטובר 16’, ועזב פחות משנה לאחר מכן. אבל למה שהוא ירצה לעזוב? הרי הוא הראה באופן המפורש ביותר שהוא לא רוצה להיפרד! התשובה היא שדברים משתנים.
כרגע מובטח לבנזמה מקום בהרכב, ושכר שמן. האם זה מובטח גם בעונה הבאה? סיכויים גדולים שלא. האם זה מובטח לו עד גיל 33? תהיה טיפש אם תטען שכן. מבחינת ריאל, אם היא לא תאריך לו חוזה, אז הוא ילך בחינם עוד שני קייצים, והוא שווה כמה עשרות מיליונים.

(dkaro) #9682

עוז, אתה מבין בכלל את המשמעות של צמד המילים “שווי שוק”?

הרבה זמן לא היה לנו כאן בנאדם עם קורלציה ברורה כל-כך בין כמות השטויות שהוא פולט לביטחון העצמי שלו. :relieved:

בגדול, כן. אם אף מועדון לא יסכים לשלם מעל למסטיק וחצי על מסי, אבל באמת לא יסכים לשלם את הסכום הזה, אזי ליאו מסי לא שווה מסטיק וחצי. זה נשמע לך מגוחך כיוון שעצם הדוגמא מגוחכת - מועדונים מוכנים לשלם הרבה יותר ממסטיק וחצי עליו מן הסתם.

אין אף משמעות לשווי של משהו (לא משנה מה) מעבר לכמה שאנשים מוכנים לרכוש אותו.