בטח שמתם לב ש - מהדורת "בארסה"

ברצלונה

(ganjo) #9552

ניימאר מרגיז אותי ברמות שאי אפשר לתאר. אין משחק שאני לא מקלל את הברזילאי המטומטם הזה לפחות עשר פעמים על דריבלים חסרי סיכוי וקבלת החלטות של ילד קקה. אלמלא פסז הייתי שולח אותו לכל הרוחות כבר הקיץ. דבר אחד בטוח: הענווה שהייתה לו בתחילת הדרך כלא הייתה.

(dolevkikos) #9553

מסכים לגמרי, חייב להתבגר עם המשחק שלו, נמאס מהריבים שלו כל 5 דקות.
לפעמים אני מקבל רושם שאם על החולצה מאחורה אין 8 9 או 10 אז הוא לא מוכן למסור.

מסכים לגמרי, ניימאר חייב לשחק כמו בעונת הטראבל: תכליתי, מבשל וכובש יותר. העונה הוא על מספר חד ספרתי של כיבושים, שברוב המשחקים הוא נגרר לעימותים מיותרים עם שחקני היריבה וצהובים מיותרים שהוא מקבל.
יש לו גם נטייה להתמזמז עם הכדור שהוא בחצי שלו במקום למסור מסירה פשוטה לאחד השחקנים, בכדי להוציא את השחקן היריב מדעתו ולגרום לספיגת צהוב.

ניימאר שחקן מצויין, שהוא משחק כמו שהוא יודע מעטים השחקנים שיכולים לעשות משהו מולו, כדורגל יש לו, יש לו הכל. אבל הבעיה שלו היא יותר מנטאלית והוא מסתמן בעל אגו נפוח. אם יתחיל יותר להזרים את המשחק ופחות להתעסק בשטויות, בארסה תרוץ חזק בעונה הבאה, יותר מרבע גמר ומקום שני.

שניימאר משחק כמו בעונת הטראבל השמיים הם הגבול עבור ברצלונה.

(סארי) #9555

לצפות בניימאר בברצלונה עושה רע ללב, אני פשוט נגעל ממנו וכל הזמן מקלל אותו על הצלילות שלו והמהלכים הדבילים שרובם ללא תכלית שהוא עושה, מצד שני כשאני רואה את ניימאר בנבחרת האהובה עליי אני רואה שחקן אחר, בוגר, תכליתי, שחקן שמוביל את הקבוצה שלו, הוא צריך לקחת את התכונות האלה לספרד.

(youri) #9556

לגבי גומש, אי אפשר להתעלם מהרכישה כי הוא עלה המון כסף, כסף שיכול היה להיות מושקע בעמדה שבה באמת צריך חיזוק. יכול להיות שיש לו פוטנציאל ויכול להיות שבשנה הבאה הוא יהיה מדהים, אבל רוב הסיכויים שלא כי זה שחקן שלא מתאים לברצלונה, אלא אם כן השיטה תשתנה.

לגבי אלקאסר, ההבדל בינו לבין שני ילדי הלה מאסיה הוא 35 מיליון. מסכים שניימאר היה גרוע בחצי הראשון של העונה וגם בחצי השני הוא לא היה מדהים להוציא הברקות וכמה משחקים טובים, אבל אלקאסר לא מתאים לשחק באגף. שוב יש פה עניין של התאמה של שחקן לתפקיד. הבאנו שחקן שאינו נחוץ בהמון כסף כשתכלס, היה לנו משהו דומה בחינם.

(youri) #9557

חייב להעיר משהו על פספוס התואר - היחיד שאני מאשים אותו בפספוס התואר הזה הוא לואיס אנריקה. חד משמעית הכישלון הזה עליו. הרוטציות המפגרות, ההתעקשות הבאמת לא מובנת על מתייה, הזריקה של גומש למים העמוקים בלי מצופים פעם אחר פעם, למרות שהוא הוכיח שהוא לא למד לשחות בבריכה הזאת ועוד. הכישלון של העונה הזאת הוא כל כולו לואיס אנריקה.

(bixente) #9558

ביקשתי חד משמעית להתייחס לכך שאלקאסר לצורך העניין היה משחק בחוד. ההשוואה לניימאר כמו שרשמתי הייתה בקטע של "אם אלקאסר יקבל קרדיט על משחקים רעים כמו זה שניימאר קיבל"
אני לא טוען שהיה צריך להביא מחליף שישחק 4 דקות ועוד יאשימו אותו על היכולת, אבל זה לא באמת משנה בפועל אם נתעלם מהעניין הכספי.
מי מבטיח שסנדרו או מוניר היו עושים משהו טוב יותר ב4 דקות האלו ?
אלקאסר אם היה משחק קבוע או חצי קבוע אולי יכול היה להציג יכולת טובה , אבל אין סיבה שהוא יחליף את סוארז למעט פציעה של האחרון.

לגבי ניימאר - שלא תטעו בדבריי. דיברתי על חצי עונה (או יותר) גרועה שלו אבל אני כן חושב שהוא יכול להיות השחקן הטוב בעולם תוך שנה-שנתיים. ומה שבטוח שבכל משחק של בארסה כמעט גם אם המשחק טוב או לא , גם כשבארסה נכנסת לאדישות ניימאר הוא בד"כ האיש שתמיד מנסה , לפעמים לגמרי לבדו כי החבר’ה שלו כבר התייאשו.
אני שונא אותו כי הוא בקטאלוניה אבל בתכלס אוהב אותו ואת המשחק שלו.

(youri) #9559

אבל מלכתחילה הוא לא היה צריך להגיע כי לא היה בו צורך. אני מאמין שאת התפוקה של אלקאסר היה יכול לתת סנדרו ולא משנה מהן הנסיבות - אם זה חוסר אמון מצד המאמן, היכולת של סוארס או כל דבר אחר.

(dolevkikos) #9560

את האמת, אני נוטה להתחבר לפאקו הרבה יותר מלמוניר ומסנדרו, אם זה או הוא או הם אז הוא בלי לחשוב פעמיים, כישרוני בהרבה.
לדעתי היינו צריכים להביא חלוץ שהוא כבר מעבר לשיא כמו ואן פרסי כזה, שחקן עם נסיון שאם תשים אותו מול השער הוא לא יחשוב פעמיים.

(bixente) #9561

זה כבר משהו אחר ואת זה אני יכול להבין ואף לקבל.
מה שכן לסנדרו זה לא היה נכון כנראה ואני גם די בטוח שהוא לא היה מקבל קרדיט על הכלום שהוא היה עושה בבארסה והיום היינו שמועים מכם כמה שחייב להחליף אותו כי אין בו תועלת.
אבל זה כבר עניין אחר

(youri) #9562

יכול להיות שאתה צודק, אבל השורה התחתונה של הדיון שלנו היא שמדיניות הרכש של ברצלונה היא ביזיון. אני חושב שבכל קבוצה גדולה חייבים להיות שחקני בית שיתנו את הנשמה גם ברגעים הקשים, למלא את הקבוצה בשחקנים שלא מתאימים, בשביל להגיד שיש רכש זו מדיניות שגורמת לקבוצה להיראות כמו שברצלונה נראתה העונה - אשפה.

(Santiago_Munez) #9563

קצת באיחור :slight_smile: אבל איך אתה רושם “רק בהנהלה שלנו מקובעים על הDNA של בארסה” כאשר בתחילת התגובה רצית להביא את אוסקר גארסיה?
על סמך מה בדיוק רציתי למנות אותו לתפקיד המאמן?

(Santiago_Munez) #9564

גם אתה? :neutral_face:

(Rafael Augusto Sobis 25) #9565

לא יודע מה נדפק לי ביוזר הקודם שאני לא מצליח להתחבר אליו… אטפל בזה אחר כך.

בכל מקרה קל לראות שנתתי עוד דוגמאות למאמנים שהם לא רק עם ה-DNA של בארסה (טוכל, סארי, הייתי רוצה גם את סמפאולי אם היה רלוונטי באיזושהי צורה).

בנוסף, הקיבעון של ההנהלה הוא ברמה כזו שמספיק שהבן אדם עשה “פו” בבארסה וכבר הדביקו לו DNA של הקבוצה. ואלוורדה שיחק שנתיים כשחקן מחליף. אונסואה היה שוער מחליף. אי אפשר לומר שיש להם DNA של הקבוצה. אני בעד מאמנים שטופחו בקבוצה, שגדלו במחלקת הנוער, אבל לא חושב שזה MUST, ואני גם לא אהיה כמו ההנהלה/התקשורת שתכריז על מישהו כפייבוריט רק כי דרך בקבוצה.

(t-rix) #9566

למען האמת אני מבין את ההנהלה ו"הקיבעון" שלה על מאמן שהיה בברצלונה בעצמו גם אם כשחקן משני בזמנו.
הריי אם אין את המחסום הזה אז אין מניעה לקפוץ על אופצויות שונות בתכלית מההגדרה של המועדון (קונטה דוגמה למאמן מעולה שפשוט לא מתאים לסגנון).
מאמן שיביא סגנון אחר ישנה הרבה בהרכב הנתון של כל מה שנבנה לפניו, וזה יביא לאובדן דרך וחיפוש מתמיד אחרי ה"מוריניו" התורן. מיותר לציין שהדרך הזו היא שהביאה את פפ במקום מוריניו חרף כל הטענות.

מה שאני מנסה להגיד שהעקשנות על פרופיל מסויים עם עדיפות לאחד מבפנים זה אבן יסוד בהצלחת המועדון. ולסטות מהדרך זה פשוט לא נכון, גם אם לפעמים נראה מפתה לעשות “קיצור דרך”.

למועדון שלנו אין לו שייח’ סעודי כבעלים או בנק ספרדי בשירות הקבוצה, הדרך היא כל מה שיש לנו… חייבים להמשיך להיאחז בה ולא להטיל בה ספק.

נוסף לכך, אחרי ראיון או שניים של וולורדה יש לי תחושה מעולה לגביו. אני משוכנע שזו הבחירה הנכונה והאמירה של “מה שרואים משם לא רואים מפה” מקבלת משמעות מלאה בעניין הזה.

(agalma) #9567

לעזאזל קולס יקרים, הדבר הכי מנחם שאני יכול לומר לעצמנו הערב: אנחנו יכולים לסמוך רק על עצמנו אם אנחנו רוצים לעשות את העבודה.
‘לעשות את העבודה’ במילון הברסאי פירושו להוריד את הכתר מעל הסמל של המנדרילי. לא הגנה איטלקית, לא עוצמה גרמנית, רק הכחול רימון שלנו יכול להפיל את הג’ל על הברכיים, ואת הראמוס על האף.

ויסקה אל בארסה
ויסקה אל קטאלוניה

רק שם את זה פה ובורח

(Shusaku) #9568

נמאס לי.

נמאס לי שקבוצות פתטיות כמו אתלטיקו ויובנטוס מעיפות אותנו רק כדי לתת את הגביע למנדרילים.

נמאס לי שאנחנו לא זוכים להעיף אותם מליגת האלופות.

נמאס לי שיש להם יותר מזל משכל.

נמאס לי לשמוע את השם רונאלדו. נמאס לי ששחקן שכל הקבוצה משחקת בשבילו מושווה למסי.

נמאס לי שאנחנו מבזבזים את העידן של מסי על החרא הזה.

נמאס לי מכדורגל. אין צדק במשחק הזה.

מה הבעיה שלכם להחתים איזה קשר אמצע תותח ועוד איזה מגן ימני רציני ולהתחרות בריאל? הרי ברצלונה זה מועדון פופולארי שכל שחקן היה רוצה לשחק בו.

הקישור החלש שלכם הפסיד ליובה, לא ההתקפה. יש גבול כמה אפשר להפיל על מסי משימות “הצל אותנו מלכנו”. כל עוד לא תרכשו מגן ימני רציני ברמה שיש בצד הלבן, וקשר אמצע ברמה עולמית, חוששני שתמשיכו להסתכל עליהם חוגגים תארים גם בעונות הבאות.

(bixente) #9570

נמאס לי שאתה מתבכיין ולא אובייקטיבי.
סתם סתם , זה לא נמאס, זה די מבדר האמת.

וברצינות - אתה באמת לא מעריך (לא מכריח אותך לאהוב זה כבר עניין אחר) את רונאלדו על ההגעה שלו למאני טיים ?
אתה לא מעריך את האיש הזה שנגד באיירן כבש 5 ברבע , נגד אתלטיקו 3 בחצי ובגמר עוד צמד ? ושלא תטעה אני בעצמי העונה ביקרתי אותו בחלקים גדולים של העונה
אפשר לדעת למה אתה מדבר על מזל? שנה שעברה היו לנו הגרלות די קלות עד הגמר, אבל שם התגברנו (או לפחות לא הפסדנו) על זו שהדיחה אתכם ואת באיירן.
העונה? קיבלנו את אימת ההגרלות באיירן מינכן והעפנו אותה, העפנו את אתלטיקו בחצי ואת יובה שהדיחה אתכם הבסנו בגמר.

(Shusaku) #9572

מעריך, אבל עצם העובדה שהוא יזכה בכדור זהב חמישי היא גניבת דעת (דווקא השנה מוצדק, אבל שנה שעברה ו2013 זוועה). אחד הסקוררים הגדולים בתולדות המשחק, אבל עצם זה שהוא יזכה בכדור זהב חמישי, כמו מסי היא עיוות של ההיסטוריה לדעתי.

הוא הגיע למאני טיים העונה, אבל עדיין היה לכם כל כך הרבה מזל. שני שערים סופר קריטיים מנבדל מול באיירן, שני שערים שפגעו בשחקן ושינו כיוון היום. מלא מזל. נמאס לי. אצלנו הכל נאחס, ושום דבר לא הולך כמו שצריך. יש לכם מזל בכמויות, הכל הולך לכם. שונא את זה.

בניגוד לשנה שעברה, הזכייה הזאת סופר מוצדקת, והקבוצה הטובה יותר לקחה את התואר, אבל אני עדיין חושב שיכולנו להדיח אתכם. כל כך מתסכל שקבוצות מדיחות אותנו רק כדי להתבטל מולכם.

משה, דווקא לא רואה משהו מתסיס בהודעה שלו. שמחתי לאיד באותה מידה באינספור הזדמנויות בעשור האחרון.