בטח שמתם לב ש - מהדורת "בארסה"

ברצלונה

הטענה שלי היא שהבעיה היא לא “אי קידום צעירים” אלא שילוב של שיפוט לקוי וחוסר מזל. לא העדפת שחקנים מבחוץ, אלא בחירת שחקנים לא מספיק טובים. או במילים אחרות: אני חושב שהטענות שלכם לא צריכות להיות מופנות לגישה של לוצ’ו, אלא לכישורים שלו.

(Aimarito) #9533

אני חושב בכנות שזה שילוב של השניים. בהתנהלות עם צעירים צריכה להיות גישה טיפה יותר סבלנית וזה משהו שלוצ’ו לא ידוע בה במיוחד. להיות בברצלונה זה גם ככה מגיע עם הרבה לחץ, כשכל משחק אסור לך למצמץ, ולפעמים כל מה שאתה צריך להעביר הלאה לשחקנים זה “הכל בסדר”, או לכל הפחות “גם אם טעית לא קרה כלום. העיקר שתלחם”, שגווארדיולה היה מעביר מסר דומה בזמנו.

דוגמא מעניינת לעיניין הנ"ל הוא בוסקטס. אותו שחקן שבלעדיו אנחנו נראים כמו צל של עצמינו במרכז השדה ( והמצב גם ככה לא מזהיר) יכל בקלות לא לקחת חלק בקבוצה מעולם. הוא כמעט הושאל לקבוצה אחרת, שמי נמצא מלפניו בהיררכיה הוא יאיא טורה- הקשר האחורי הטוב בעולם בזמנו, וההבדל הוא שפפ המשיך להאמין ולקדם אותו. גם כשטורה הפעיל לחץ, גם כשבסוקטס טעה לא פעם (יש לו חלק לא מבוטל בהפסד לאינטר של מוריניו בחצי גמר הצ’מפיונס). זה משהו שקשה לי לראות קורה אצל לואיס אנריקה וברצלונה הנוכחית.

(gadi800) #9534

וואו, בוסקטס לתקופות בעונה הראשונה שלו היה זוועה. הוא קרס לגמרי במשחק ההוא בברידג’ וזה השאיר את צ’אבי להחזיק את הקישור לבד בדם וזיעה. באותו הזמן יא יא טורה היה שורף את המגרש ופשוט נראה מבריק ודומיננטי, לעומתו בוסקטס היה אפור, לא מורגש, ועושה שטויות (לא תמיד, במשחקים ממוצעים היה סבבה) ואני זוכר כמה עצבים היה כלפי גווארדיאולה שאנחנו אולי מאבדים את יאיא בשביל בוסקטס.

צ’אבי גם לא הבריק ולאינייסטה לקח זמן, אני מבין את ההגיון מאחרי זה אבל זה קצת חוכמה בדיעבד אחרי שכולם הפכו להיות אגדות לומר שהם תמיד היו ככה, ולשכוח כמה זמן והשקעה לקח לחלק מהם בשביל לפרוח.

מחזק ומוסיף: פפ האמין מאד בבוסקטס, אבל גם ממש לא אהב את יאיא (שהציל לו את התחת בגמר 2009 כבלם) - מזכיר שגם קייטה שיחק על חשבונו הרבה מאד.

(gadi800) #9536

קייטה תפס משבצת אחרת, זה היה בוסקטס והחיבה של פפ אליו שהושיבה את יאיא על הספסל. לא זכורה לי כל כך טינה בין פפ ליאיא טורה.

קייטה היה המחליף הראשון לשלושת עמדות הקישור. הוא שיחק כמות עצומה של דקות, רבות על חשבון יאיא (שמבחינת יכולות היה מסוגל בעצמו למלא את שלושת העמדות).

(moshe34) #9538

בוסקטס ופדרו, היו בדרך להשאלה עד שפפ הציל אותנו והשאיר אותם בבוגרת.

לכתוב שלא יוצאים מלה מאסיה שחקנים שברמה מספקת לבוגרת זה פשוט בורות.
גרימאלדו הולך להיות אחד המגינים השמאלים בארופה (בלי הפציעה המצערת שלו השנה, סיטי ויוניטד היו רבות עליו כבר השנה)
סאמפר אם מאמן אחר היה לו סיכוי טוב להצליח פה. בארטרה בעיני ובעיני 90 אחוז מצופי הכדורגל בעולם ללא ספק יותר טוב ממתייה.
סרג’י פלנסיה מגן ימיני מוכשר. שלוצו מעביר אותו את אותה סדנת התעלמות שהוא העביר את גרימאלדו בזמנו.
נכון מסי צאבי ואיניסטה הם לא. אבל הם מספיק טובים.

(Aimarito) #9539

לא ידוע אם לקרוא זה “בורות”. המצב כרגע שונה מבעבר, והדור ההוא היה באמת ייחודי, אבל גם אם יש שחקן אחד יוצא דופן במחזור כלשהו בלה מאסיה הוא לא מקבל הזדמנות בבארסה הנוכחית.

(moshe34) #9540

זה שהדור הנוכחי הוא לא ברמה של צאבי ואיניסטה זה מובן מאליו.
נדב אם אתה תחכה לדור של שחקנים שיצמיח שחקנים ברמה של צאבי ואיניסטה.
אתה תמשיך לחכות ותמשיך לחכות ובסוף תמות מאושר אחרי חיים מאוד ארוכים וממצים. אבל שחקנים דמוי צאבי ואיניסטה לא יחזרו שוב.
שחקנים ברמה שלהם לא יצמחו לא בלה מאסיה ולא באף קבוצה אחרת בתקופה של החיים שלנו.
מה לעשות זה שחקנים של פעם בחיים.
אבל זה לא משחק של סכום אפס: או שאתה ברמה של צאבי או שאתה לא שווה כלום…
אפשר להיות שחקן טוב וברמה מספקת לסגל של הקבוצה הנוכחית גם בלי להיות ברמה של איניסטה או צאבי.
הבאתי פה כמה דוגמאות לשחקנים מספיק טובים שיכולים להשתלב בקבוצה הנוכחית . אז עדיין ממשיכים אם הקלשיאות הקבועות?

אם היו מביאים שחקנים ברמה של איסקו או וראטי לקישור של ברצלונה או שחקנים טובים במקום יוצאי הלה מאסיה.
היתי מבין (לא מסכים) אבל לא היתי מגנה את ההנהלה על המהלכים האלו. אבל שאני רואה שמביאים את גומש דין טוראן מתייה דוגאלס ועוד ועוד שחקנים שהם ברמה לא מספיק טובה לברצלונה.
אלו באמת השחקנים שמעדיפים אותם על לתת צאנס לצעירים שלנו?
אפשר תמיד לשלב במדיניות רכש נבונה וחכמה אם קידום צעירים. זה לא משהו שבהכרח סותר אחד את השני.
דוגמה:
במקום דין, היו צריכים לקדם את גרימאלדו. ובמקום אלבס לקנות שחקן רכש ולהשאיר את סרגי בקישור.
אותו דבר אם שחקן 9. יש לך את סוארז ובמקום פאקו לתת עוד הזדמנות לסנדרו.
הנה גם מקדמים שחקני נוער וגם רוכשים שחקני רכש באופן נקודתי במקומות שצריך.

אף אחד מאיתנו לא יודע. אני יכול למצוא לך הודעות זהות בפורום הזה על ג’יו דוס-סנטוס ועל בוז’אן, על טייו ועל פדרו עצמו. פשוט נוח לשכוח את זה כשעושים אידאליזציה למהפכת הצעירים ולצעוק “בורות” לעבר מישהו שראה כל שחקן שעלה מהנוער של בארסה ב-15 השנים האחרונות.

לגבי בארטרה - עוד פעם: אם הסטנדרט הוא “טוב יותר ממתייה” הדיון הוא אחר. הבעיה היא שמי שתופס את מקומו הוא מתייה. בארטרה לא בלם טוב, בטח שלא מספיק בשביל בארסה.

הרבה מהדיון הזה הוא חוכמה בדיאבד: אם גרימאלדו היה מאייש לכם את הסגל/הרכב ומאכזב הדיון הזה היה אחר, ולכן העמדה שלכם בעייתית: אי אפשר להתדיין איתה כי היא תיאורטית לחלוטין ואיש מאיתנו לא יודע. יכול להיות שהוא האבידל הבא, ויכול להיות שהוא היורש של אולגר (כן, אני יודע שלא נחשב מעולם לעילוי אבל הכוונה ברורה). אנחנו לא יודעים.

בפסקה האחרונה אתה בגדול אומר את מה שאני טוען - הבעיה היא בבחירת השחקנים בלי קשר לשאלה אם הם שחקני בית או לא.

(moshe34) #9542

לא כל שחקן שעולה מהנוער מצליח. ולא לכל אחד מגיע מקום בסגל.
אבל הבעיה שאלו שכן מגיע נמכרים בחינם לקבוצות אחרות.
כל הזמן חוזרים פה על החוכמה בדיעבד. על הכישרון של גרימלאדו נכתב פה שהוא עוד היה שחקן צעיר בבארסה ב.
עכשיו הוא לוקח אליפות בפורטוגל וזה רק עניין של זמן עד שהוא יגמור בקבוצה יותר טובה.
על הקניה של גומש נכתב פה עוד בהתחלת העונה ואני היתי שייך למחנה הגדול שהתנגד לעיסקה הזו.
אי אפשר לדעת אם שחקנים ברמה מספקת אם לא נותנים להם הזדמנות ראויה.

כן אבל זה לא סותר אחד את השני. הבעיה גם וגם.
אם לא רוצים לקדם שחקני בית זה מעצבן ומקומם, אז לפחות שיביאו שחקנים שראוים ללבוש את החולצה של ברצלונה.
ואנחנו נכשלים גם בזה.
אתה חושב שאי אפשר לקדם שחקני בית ולקנות שחקני רכש לעמדות נחוצות?? למה זה אחד נגד השני?

אני לא חושב שזה אחד נגד השני. אני חושב שאתם מנהלים סטנדרט כפול: על הכישרון של גרימאלדו דיברו, אבל על זה של בוז’אן פי 1000 - הבנאדם שבר שיאי כיבושים של מסי בקבוצות המשניות. אי אפשר לדעת אם שחקנים ברמה מספקת אם לא נותנים להם הזדמנות - אבל זה נכון גם לאנדרה גומש, כישרון צעיר ומבטיח שהגיע לקבוצה והתגלה כלא טוב.

אני חושב שיש כאן סינדרום הדשא של השכן - מוניר לא טוב מפאקו, סאנדרו לא טוב מפאקו. דאולופאו אכן נראה כמו פספוס, אבל נחייה ונראה.

(moshe34) #9544

לגבי גומש. שוב הוא כישרון בפוטנציה. אבל אני תמיד מעדיף במצב שיש לך שתי שחקנים אם כישרון בפוטנציאל:
אחד שחקן זר והשני שחקן בית. אני רוצה שהמועדון במקרה הזה ילך על השחקן הבית.
דרך אגב אם כל הביקורת שלי על גומש. שנה הבאה זה היה המבחן האמיתי שלו. כרגע אני חושב שהוא קורבן של אנריקה והניהול סגל השערוריתי שלו.
אתה יודע, אנחנו לא מושלמים חבר. גם אנחנו יכולים לטעות. אנחנו יכולים לחשוב ששחקן א ברמה טובה וליפול באופן ספיציפי.
זה לא ימנע ממני לחשוב שלשחקן ב מגיע הזדמנות.
זה לא סותר את התמונה בגדול.
לגבי סאנדרו או ופאקו. הבעיה שכל עוד החלוץ הטוב בעולם משחק אצלנו ושומר על הכושר שלו, כל שחקן 9 אחר שיגיע אלינו תמיד היה שחקן ספסל.
לכן השיקול פה לא צריך להיות מי שחקן יותר באופן כללי. אלא מי שחקן שיכול לפתוח מהספסל ויכול לתרום משם
אני לא חושב שלפאקו יש סיכוי להצליח כל עוד הוא לא משחק באופן קבוע ובעמדה שלו…
ודרך אגב, אם אלבס לא היה עוזב. והיה נשאר תקציב אז כן היתי מבין את השיקול שבלנסות בלרכוש חלוץ 9.
אבל ברגע שאלבס עזב. היה ברור שאנחנו צריכים מגן ימיני קודם כל.
פה הבעיה…
לוצו לא סבל את וידאל מאותו ארוע משחק כדורסל בזמנו. אז התחלנו את העונה בלי שום מגן ימיני…

דרך אגב ברוך בואך לפורום. מאוד נעים לנהל איתך דיון.

(Tarantino) #9545

רמז: קאסמירו

(youri) #9546

אתם סוטים מהנקודה העיקרית - העניין הוא שעדיף לא לרכוש כלום ולתת לצעירים לנסות מאשר לרכוש “שחקנים לעתיד” דוגמת גומש. או שקונים מוכח, או שקונים עילוי, או שנותנים לצעירים. במה אלקאסר היה יותר טוב מסנדרו או ממוניר על הנייר? במה מתייה היה יותר טוב מברטרא על הנייר? אותו דבר עם גומש וכו. מה הטעם בלשלם כל כך הרבה כסף על כלום? סאמפר לא היה יכול לעשות לפחות את אותה העבודה של גומש?

(bixente) #9547

אפשר לרגע אחד להתעלם מהשאלה של גומש (אולי זו שנת התאקלמות רעה? אולי כן יש לו פוטנציאל להצליח?), אבל בוא נתמקד במשהו אחר שאמרת - האם אלקאסר לא הרוויח ביושר את המעמד של להיות יותר “מניה בטוחה” ממוניר או סנדרו ?
מה מוניר או סנדרו עשו עד עונה שעברה , ומה עשה אלקאסר? אני חושב שההבדלים (שוב, לפחות על הנייר) היו לא קטנים בכלל. כשראיתי את הרכישה הזו שלכם דווקא חשבתי שעשיתם רכישה לא רעה.
ועוד שאלה בנושא הזה - ניימר שלטעמי הוא בין הטובים בעולם היה גרוע אצלכם בחצי הראשון של העונה , אבל קיבל הרכב בלי לחשוב בכלל ופעם אחר פעם. אם אלקאסר לדוגמא היה מקבל הרכב פעם אחר פעם , דבר שהיה תורם לו לבטחון , האם אתה בטוח שהוא לא היה נראה טוב יותר ? (כמובן בעמדה המקורית שלו כחלוץ)

(Uriah) #9548

לואיס אנריקה כשל בניהול הסגל ואחד הכישלונות הגדולים היה המחסור ברוטציות בקרב הMSN. אין לאף שחקן סיכוי להצליח בעמדה הזאת בברצלונה מכיוון שכל שחקן חייב דקות משחק וקרדיט מסוים, אפילו בתור מחליף יחסית קבוע. ספק רב אם סנדרו שהיה מעולה במלאגה היה מצליח בברצלונה כך, באיזשהו מקום זה קצת יותר צודק לראות אותו פורח במקום אחר מאשר סתם לשים כישרון כזה על הספסל.

ניימאר נתן תפוקה צנועה מאוד של שערים העונה וכל המעמסה נפלה על כתפיהם החסונות של סוארס (מלך הבישולים גם בליגה) ומסי. למרות ההתבטאויות שלו הברזילאי הוא בעיני אכזבת העונה.

אין איזשהו כלל שמבחין בין צעירים לבין רכש, השאלה היא אילו צעירים ואיזה רכש. גומש זו נפילה אדירה ואני לא רואה אותו מצליח בבארסה גם לאחר שנת התאקלמות נוספת, אבל אומטיטי מאידך הוא פשוט זהב טהור.

(Aimarito) #9549

אני רוצה לסייג את מה שאתה אומר לגביי ניימאר. בניגוד למסי וסוארז הוא שורף המון קילומטראז’ מידי משחק ולוקח חלק מרכזי במעברים שלנו מהגנה להתקפה,ולמעשה הוא “כבול” לאגף. התרומה שלו לקבוצה לא יכולה להיות בשערים בלבד, כי למעט מצבים בהם אנחנו “יושבים על השער” , ניימאר משחק רחוק יחסית מהרחבה, לעומת מסי וסוארז.

יש מספיק שחקנים שאוכל להגדיר אותם כבעלי השפעה על מאבק האליפות הלא מוצלח שלנו. את ניימאר אפשר ורצוי להכווין ולשדרג, אבל לא בגללו פיספסנו את התואר.

(Uriah) #9550

מקבל את הסייג, ובכל זאת - הסיומת של ניימאר לוקה בחסר. אני לא חושב שהיתה לו עונה מוצלחת ובהחלט לחולשת הקישור והמגינים יש חלק בכך - אך עם זאת כושר הכיבוש שלו רחוק מלהניח את הדעת.

גם מורנו מאספניול וקסטרו מבטיס כבשו שלושה עשר שערים העונה. לצורך העניין הוא כבש בשנתיים האחרונות עשרים וארבעה ועשרים ושניים שערים.

(barakpxp) #9551

חשוב לציין שחלק מוחלט מאוד מבין השערים מאז בערך נובמבר 2015(מאז פחות או יותר התחילה הידרדרות גדולה מאוד בסיומת) היו או פנדלים או שערים ריקים, ואף כמה בכדור חופשי. רק לאחרונה ניימאר חזר לכבוש שערי שדה באופן רציף(וגם זה עדיין כולל אינספור החמצות).