בטח שמתם לב ש - מהדורת "בארסה"

ברצלונה

(Aimarito) #9512

בטח שמתם לב שבבארסה מאניה כבר מעלים כמה פוסטים על וואלוארדה. אפשר כבר להגיד שזה סגור?

(Paul Heyman) #9513

צפוי אני חשוב בשלב הזה.

אין שום הכרזה רשמית, ותהיה אני חושב רק אחרי ראשון הבא. אולי אפילו יחכו עד אחרי גמר הגביע.

(San Sunny) #9514

זה לא סופי ורשמי אבל יש דיבורים חזקים מאוד ברשת. הרבה סימנים מצביעים על זה.
אני עדיין מתפלל שמדובר רק באשליות.
בארסה ראויה למאמן טוב יותר.

(Aimarito) #9515

סאני, לא שהוא המועמד האידאלי, אבל מי כן? אני לא חושב שיש מישהו שהוא כן מועמד אידאלי. סאמפאולי (המועמד שרציתי) אחרי עונה לא פשוטה וכנראה סוגר עם ארגנטינה, טוכל החביב לא עשה משהו יוצא דופן עם דורטמונד העונה, ומי עוד? קומאן? אין מאמנים זמינים שהם יוצאי דופן או מנוסים עם קבוצות בסדר גודל של בארסה.

נחכה בכל מקרה להודעה הרשמית.

(San Sunny) #9516

זאת הקטנת ראש.

בקלות אפשר ללכת על מאמן כמו קיקה סטיין, אוסקר גארסיה, אפילו מאוריציו סארי. חבל להקטין את מה שטוכל עשה ועושה - הוא הדיח את באיירן בגביע, סיים מעל ריאל מדריד בשלב הבתים, משחק עם סגל צעיר וחסר ניסיון. שנה שעברה מקום שני והשנה מקום שלישי. מה רע?

אידאלי אין - טובים יותר יש, ובשפע.

רק בהנהלה שלנו מקובעים על “DNA של בארסה” כשבכלל מדברים על מישהו שהיה פה שנתיים שחקן מחליף או על פאקינג שוער/מאמן שוערים/עוזר מאמן. עם קצת יותר תעוזה בהחלט היו הולכים על מישהו כמו טוכל.

(ganjo) #9517

לא מבין מה עם צ’אבי…

(Aimarito) #9518

קצת על וואלוורדה:

שלוש אליפויות עם אולימפיאקוס.

פעמיים גביע יווני עם אולימפיאקוס.

גמר הליגה האירופאית עם אספניול, והפסד לסביליה.

קריירה לא רעה בבילבאו כשהקבוצה שלו בקביעות באירופה, כשהוא עם ידיים קשורות בכל הנוגע לרכש.

ניצחון בסופר קאפ הספרדי על הראש של בארסה.

סאני, אני לא מקטין ראש, אני מנסה להימנע מקיבעון בגישה שלי לגביי שמות. אני לא באמת חושב שהמועמדים האחרים הוכיחו את עצמם מספיק בשביל שאכריז על פייבוריט באופן חד משמעי. מבחינת ניסיון, תארים וכ’ו אני לא חושב שוואלורדה נופל מאף אחד, יש לו רק את הכתם המטופש של הקרבה לפרננדס. כל העדפה של כל אחד פה היא הרבה סובייקטיבית מאשר איזושהי העדפה על בסיס לוגי ברור.

(San Sunny) #9519

לטעון שההעדפה היא סובייקטיבית ולא על בסיס משהו לוגי זה לא יפה, מאוד לא יפה. באותה מידה אני יכול לומר את זה עליך… ואז לאן התקדמנו?

להיות מאמן סבבה עם אספניול (טאמודו הבן אלף!!!) ועם בילבאו זה נחמד, אבל לא יותר מזה. אבל מה עם הכישלון בוויאריאל?

האם ראית את בילבאו משחקת? היא קבוצה שמתבססת על הרמות והעפות כדורים לראול גארסיה ואדוריס. זה פרופיל המאמן שהיינו רוצים לראות אצלנו? תן לו להמשיך להצליח ביוון ובבילבאו, אנחנו, אומר שוב, ראויים להרבה יותר טוב מזה.

את כל זה אני אומר כשאני יודע שקרויף בזמנו אמר עליו כמה מילים טובות, אבל הרבה מים עברו בנהר מאז.

(Merengue) #9520

אתה באמת מאמין שזה הכדורגל שתראה מברצלונה תחתיו ?

(San Sunny) #9521

לא. לא כתבתי את זה. קרא שוב את מה שכתבתי.

(Aimarito) #9522

למה לא יפה? העדפה היא עם מרכיב סובייקטיבי כחלק מהותה העדפה. מה גם שההעדפה שלי היא ספאולי, אבל אני לא אומר באופן חד משמעי שיש כזה פער עצום בין המועמדים בכל הנוגע לתארים בהכרח או ניסיון.

בנוגע לשיטה של וואלוורדה, מודה שלא עקבתי אחריו ביוון, אבל עם קבוצה כמו בילבאו קשה לגוון כשהרכש שלך כ"כ מוגבל. רוב הקבוצות של בילבאו שיצא לי לראות בשנים האחרונות (לפני וואלוורדה) לא שיחקו שונה כ"כ (חוץ מהקבוצה של ביילסה שפירקה את יונייטד), כך שקשה לשפוט אותו על זה.

הנקודה היא שאין באמת מועמדים יוצאי דופן בשביל שאקרא לוואלורדה “בינוני” או ה"אופציה הרעה". אם זה היה הוא או פפ, הוא או קלופ, או הוא או קונטה (מסתייג מעט לגביי הסגנון של האחרון, למרות הקבוצה המצויינת) הייתי מדבר אחרת.

אחרי איך שפפ נכנס אלינו, אני נזהר מלרדת על מאמנים על אוטומט.

(San Sunny) #9523

ואלוורדה יכול להצליח בקבוצה, הוא יכול גם לאמן את הקבוצה כשהיא זוכה בטרבל ומציגה כדורגל מרהיב לעין.

אני לא יורד עליו על אוטומט - אני יורד על ההנהלה שעושה בחירה לא מרשימה. סיכוי ההצלחה של הבחירה הזו נמוך יותר מאשר בחירה במאמן עם קבלות או מאמן עם פילוסופיה ברורה.

אתה חושב שהוא כמו האחרים, אני רואה הבדל ברור… או שלא הצלחתי להבהיר את ההבדל מספיק טוב או שאתה לא רוצה לראות אותו.

(Aimarito) #9524

שוב, אני העדפתי את סאמפאולי, ואתה מעדיף את טוכל, זה לא לגמרי שונה מבחינת הסגנון והשאיפה ההתקפית בנוסף לשילוב נוער ובתקווה רבה שדרוג טקטי.

אני רק אומר שוואלוורדה הוא לא אופציה נוראית בהכרח כמו שמצטייר, מה גם שמייחסים למינוי שלו את עיניין פרננדס בלבד כאילו הבן אדם מכר טלוויזיות עד עכשיו ולא עשה כלום בקריירה שלו. יש לו ניסיון, הוא כן יודע לשדרג קבוצות ולייצר אותן, ועכשיו צריך לראות אם זה יעבוד לו גם עם קבוצה בסדר גודל של ברצלונה, בטח שמהצד השני נראה שריאל של זידאן רק צוברת יותר ויותר תאוצה.

(San Sunny) #9525

אני גם הייתי רוצה את סמפאולי - אני חושב שאתה לא כל כך מבין אותי… אמרת איזה מועמדים יש שהם אידאלים (יותר) וזמינים ונתתי לך 4 שמות. סמפאולי, באמצע העונה, היה פנטזיה רטובה וגדולה אבל ברגע שבחר ללכת על ארגנטינה, ברור שהשם שלו יורד מהרשימה.

אף אחד לא אמר שהוא מכר טלוויזיות עד עכשיו.

תחשוב על המינוי של בניטס אצל ריאל מדריד רק לפני שנתיים. היה לו ניסיון, הוא יודע לשדרג קבוצות ולייצר אותן, הוא זכה באליפויות בספרד, זכה באליפות אירופה, ורק צריך לראות אם זה יעבוד לו עם ריאל. העניין הוא שהכתובת הייתה שם על הקיר וזה היה שאלה של זמן מתי זה יתפוצץ. עם ואלוורדה אני לא פסימי במידה הזאת, אבל אני פשוט חושב שהמועמדים האחרים שציינתי, ושאתה ביטלת בהינף יד, כן מתאימים יותר וסיכויי ההצלחה עמם גבוהים יותר.

(Aimarito) #9526

לא ביטלתי שום מועמד. טוכל או קומאן בתיאוריה יכולים להצליח, והיפותטית וואלוורדה יכול גם להיות היורש של בניטס, פשוט נכון לסיטואציה הנוכחית אין לטעמי מישהו שהוא פייבוריט באופן חד משמעי.

אגב בניטז אחרי ליברפול רק אכזב, כך שאני יכול להבין למה הכתובת הייתה על הקיר במקרה שלו. אני עוד לא מרגיש את הvibe הזה בהכרח מוואלורדה, והוא סך הכל עשה רושם לטעמי של מישהו עם ראש על הכתפיים, אבל שוב אלו הן הנחות שלי שהן באופן חד משמעי סובייקטיבית. בפועל אף אחד מהמועמדים לא חווה קדנציה בקבוצה בסדר גודל של בארסה.

(האחיין של קרלס) #9527

תוציא את קומאן מהרשימה שלך. הוא בכלל לא באסכולה שסאני מדבר עליה. מאמן בינוני ואפור (ובטח לא מקדם צעירים או משחק בסגנון שלפחות בעבר שאפנו אליו), ואני מעדיף על פניו כבר את ואלוורדה.

סתם אוף טופיק, אבל:

בניטז לא הפסיק להיכשל גם בליברפול תוך כדי שהוא שופך לאסלה תקציבי רכש גדולים מאד על שחקנים מזעזעים. הזכייה בצ’מפיונס היתה מקרית למדי, על כך יעידו השנים שאחרי שאמנם הביאו איתם הגעה די עקבית לשלבים המכריעים באירופה, אבל במאבק על האליפות ליברפול כמעט ולא היתה פקטור תחת רפא. קל לשכוח אבל גם ב-2005 עם הזכייה המהוללת בצ’מפיונס הם סיימו במקום חמישי אחרי אברטון.

לגבי דיון המאמן, אני עם איימריטו. בארסה כבר הרבה שנים לא מועדון שמביא מאמנים מנוסים ומוכחים, כתפיסה וכדרך עבודה. כל מועמד שתביאו כעת יביא עמו סיכון, בין אם זה טוכל שהולך לסיים עונה מתחת לייפציג (מקום שלישי זו דרך מאד יפה להציג את הכישלון הזה) ובין אם יתר האלטרנטיבות.

אני חושב שיש כאן איזו קונספציה לגבי מאמנים שהיא הרבה יותר תלוית נסיבות ממאמן: גם טאטה וגם טיטו שילבו צעירים לאחר פפ, הם פשוט לא היו טובים מספיק. לוצ’ו בעצמו “משלב צעירים”, שחקני בית או לא (סרג’י, גומס), הם פשוט לא טובים מספיק. באופן כללי אני חושב שהדור-וחצי שניים הפשוט מטורפים שיצאו ממחלקת הנוער שלכם יצר ציפיות לא הגיוניות - אי אפשר לשמור על סטנדרט כזה לאורך זמן ומי שלא טוב מספיק - ישחקו כוכבים תוצרת חוץ במקומו. אפילו בהיסטוריה שלכם הצלחה מקצועית משמעותית עם מספר גדול מאד של שחקני בית היא די בלעדית לעידן מסי.

אף מאמן בבארסה לא ייתן לשחקן התקפה מהנוער דקות משמעותיות כי יש MSN מקדימה, ושלוש מארבע עמדות ההגנה שלכם די משוריינות, כך שהדיון הזה מאד ספציפי לעמדה אחת בקישור ולפירורים שיקבלו מחליפים. הפורום הזה באווירת משבר אבל בגדול הסגל של בארסה צריך חיזוקים מאד נקודתיים כדי לחזור ולאיים על כל אירופה.

(Mendieta) #9529

לא הם לא. בטח לא טאטה. אחרי עידן פפ הלה מאסיה קיבל כאפה קשה-גם הנהלה שעושה עליהם כסף קודם כל, וגם מאמן שמפחד לשחק איתם. אין לדעת לאן היה מתגלגל איניסטה\צ’אבי\מסי\פדרו\בוסקטס אם לא רייקארד\ואן חאל\פפ שהאמינו בהם וזרקו אותם למים על ההתחלה. היום אוהדי ברסה אחרי 3 עונות של תיאגו בבוגרים שמחו וצהלו שססק בא וטענו ש"תיאגו עוד לא בשל" או בולשיט אחר שהם מאמינים בו וזרקו אותו עם בארטרה ועוד ועוד. היום הם כולם בוכים על מאת’ייה וגומז ונזכרים שיש לנו עד היום ילדים שמככבים בליגות הבכירות.

אם יש לי טענה אחת ללוצ’ו זה העניין הזה, צעירים. גם הוא חטא בחטא העצלנות והפחד איתם, העדיף לא להתמודד ולנסות לגשת אליהם, ועם הנהלה רקובה איבדנו שחקנים כמו דאולופאו, סנדרו וגרימלאדו שהיו יכולים לתרום לנו המון העונה.

דווקא בגלל עניין הילדים הייתי מעדיף אחד מהבית, שחקן שהיה “ילד” בעצמו בלה מאסיה וכרגע עולה לי רק שם אחד-אוסקר גרסיה. לא יהיה בעיה להביא אותו, ולדעתי יש לו את הקסם הזה שיגרום לשחקנים לכבד אותו. כשזה אחד ששיחק ברמות האלה, הם יכבדו אותו, בין אם הוא עקשן ופחות כריזמטי אעלק (לוצ’ו) ובין אם בא לך לבלות איתו לילה מתחת לסדינים (פפ).

מעניין שאתה מעלה את פדרו כי הוא דווקא מייצג מצויין את מה שאני אומר: הוא קיבל המון הזדמנויות ותראה מה יצא ממנו. כמה ממכם היו רוצים לראות אותו בסגל היום, שלא נדבר על ההרכב? הוא עוד מוצלח יחסית לדורו.

תיאגו מוצלח ולכן הוא מצליח גם במקום אחר. בארטרה - נחיה ונראה אבל זה לא נראה מזהיר. גם אצל לוצ’ו בעונה הראשונה מוניר שיחק לא מעט, היה לא מספיק טוב (והוא עדיין לא מספיק טוב בשביל בארסה), ולכן הובא לו מחליף. לא חושב שמישהו היה מתגעגע למוניר אפילו קצת אם הרכש שהחליף אותו לא היה נכשל, ויכול מאד להיות שעונה אחת טובה של פאקו תגרום בדיוק לזה.

לגבי טיטו וטאטה - לפי התשובה שלך אתה מדבר על שחקני בית בלבד. במקרה הזה אתה צודק, אבל זה מוציא מהדיון גם את רייקארד: השלד של הקבוצה שלו היה זר ברובו - דקו, רונאלדיניו, מרקז, אטו, ג’יולי, דאווידס… אני מניח שאני לא מחדש כלום, אבל רייקארד קידם פחות או יותר את מסי, דוס סנטוס (שנכשל) וזהו.

טאטה וטיטו נתנו דקות לטייו וקואנקה פה ושם - פשוט לא יצא מזה כלום. בכל דור יש רוב מוחלט של שחקנים לא מוצלחים, כשבמקרה הטוב יש אחד-שניים שראויים להישאר בסגל ואולי אפילו בהרכב. זה ככה בכל מועדון, וגם בבארסה לאורך ההיסטוריה פרט למקרים חריגים. אפילו מהחבר’ה שפפ קידם יצאו כמה פלופים שלא יצא מהם כלום למרות ההזדמנויות (בויאן, ג’פרן…).

לגבי ואן חאל קטונתי, לא עקבתי מספיק בתקופתו כדי להעיד, אבל הקבוצה הייתה חלשה, הרבה יותר מהיום. עד כמה שאני זוכר הוא הנחית לכם רכבת של הולנדים בהרכב, והשחקנים שקודמו בזמנו היו צ’אבי ופויול. מוזמן להרחיב ולתקן אותי אם יש לך כוח:slight_smile:

אתה באמת חושב שלסנדרו יש מקום בסגל של ברצלונה במצב אידיאלי? העובדה שהרכש כשל לא הופכת את מי שהחליף לטוב - זה פשוט אומר שצריך להמשיך לחפש.

(Aimarito) #9531

אני מבין לאיפה את ה חותר בגישה שלך, וזה נכון שלא כל יום מגיע דור שחקנים ספציפי כמו זה של מסי, ססק, בוסקטס, פיקה אינייסטה וכ’ו, אבל נגיד ויש לך שחקן אחד שהוא על גדר “עילוי” בדורו, אפילו הוא במצב הנוכחי לא זוכה לדקות לפני שהוא עובר ייבוש, השאלה ולא פעם זה נגמר במכירה.

תיאגו כמו שהזכרת היה עילוי ונמכר, גרימאלדו רב עם אנריקה ונמכר לפנפיקה והיה שם לא רע בכלל וכבר קושר לסיטי של פפ, סאמפר נחשב לשחקן מאוד מבטיח והוא אחרי עונת השאלה לא פשוט אצל גראנדה הכושלת. שוב, אני לא חושב שלכל שחקן נוער מגיע לקחת חלק בקבוצה הבוגרת, אבל ההעדפה הזאת של שחקנים צעירים מבחוץ לא ברורה לי. לא מבין את ההעדפה על גומש ולוקה דין אם יכולנו לעלות עם שחקנים מבטיחים מהנוער.

לגביי סגל פותח אני מסכים. אפילו שחקן שלא נחשב “יוצא דופן” ביכולות שלו כמו ראיקטיץ’ נותן לנו ערך מוסף הגנתית ששום קשר מהנוער במצב הנוכחי לא יכול לתת לנו, כמו גם לואיס סוארז, כמו גם אומטיטי ועוד. היה אפשר לבנות את הסגל לעונה החולפת בצורה חכמה יותר שתיתן לסגל כולו אצלינו ערך מוסף, אבל בפעול מה שנמצא מחוץ ל11 הפותחים לא באמת חלק מהתוכניות.