מחזור 1: ברצלונה מארחת את אלאבס בפתיחת הליגה!

ברצלונה

(agalma) #1

גם העונה שמתחילה נראה כי הפרעוש מניע את הקבוצה משל הייתה חלק מהגוף שלו, רק שבכל האמור לסיומת מול השער, זה באחריות של השחקנים, לא שלו. לפחות הם איכשהו מבינים את הגאוניות שלו.
בארסה לא נראית כמו קבוצה עם סיפור, עם מספר שיראה לה איך לשחק, זה נטו כישרון של בודדים (כישרון מדהים, אבל עדיין לא מחובר לשלם).
גם בעידן פפ זה היה העידן של מסי, אבל אז המח שלו היה מחובר לקבוצה עם סיפור, עם שיטה מאומנת, והכל היה כמו מחול של מלאכים.

התיקווה שלי לעונה הזו שמשהו ייחתבר במשולש שבאמצע, עם ארתור, בוסי וראקיטיץ’. אחרת שוב נסבול באלופות, מול קבוצה שתנעל את מסי.

אגב
הגרמני הזה… כמות כזו של סטייל, כמו של קומאן בזמנו.

אגב 2
סוארס חלוד, אבל הטאץ’ שלו בבישול למסי, אין את זה להרבה שחקנים.

(aldrrian) #2

ההחלטה של ואלוואדה לפתוח עם קישור של ראקי-בוסי-סרגי מול בונקר מטרידה ולא מובנת. לפחות הוא תיקן, ונקווה שלא יחזור, או לא יחזור פעמים רבות. באופן כללי, אני מקווה שנראה את ארתור משולב ככל שניתן עם קוטיניו ובוסי בקישור, למרות שלפי התנהלות עבר של ואלוורדה, אני בספק - וזה די מדכא. מצד שני, ראקי היה נפלא היום, ממש כאילו השתדרג במונדיאל ומצא את הנישה שלו בקבוצה.

לגבי סרג’י וסמדו - אפשר לדבר על אמון מאמן עד מחר, בסופו של דבר, שחקנים צריכים להוכיח שהם רואיים להזדמנויות. סמדו ממשיך להראות חוסר חכמת משחק וקבלת החלטות נוראית. אם אני לא טועה, אין לו עוד אף בישול אחד. זו תעודת עניות ביחס לכמות הדקות שקיבל. אני ממשיך לקוות שהוא ישתפר באספקטים האלו, אבל צריך לקחת בחשבון שבשלב זה או אחר, חלון ההזדמנויות שלו להוכיח שהוא ראוי להיות מגן פותח יסגר. כנ"ל סרג’י בתור קשר, אבל את זה אולי כבר ידעתנו. כלומר הוא קשר רוטציה לא רע עם כמה יתרונות לא מבוטלים ואולי לקבוצה שלא תלויה בקישור מאוד יצירתי (באופן עצוב אני תוהה אם זו לא ההגדרה של בארסה נכון להיום), הוא יכול להיות נכס.

נמאס מזה שסוארז פרה קדושה פשוט נמאס, כל פעם שהכדור ברגל שלו זה פשוט קשה לצפייה, אני מאוד אוהב אותו אבל לדעתי הוא כבר 2 עונות פשוט לא טוב. המספרים שלו לא מסנוורים אותי וגם לא גול וירטואוזי פעם בכמה חודשים הוא תוקע את המשחק הוא כבד, הוא אפילו לא משתלט על כדורים קריטים ברחבה, איפה סוארז של היום ואיפה הסוארז שהשתלט בנגיעה על כדור מ50 מטר בקלאסיקו ונתן גול.
זה משפט שקשה לשמוע אבל לדעתי הוא גמור אני לא מצליח לראות אותו חוזר לכושר המפלצתי מעונות 14/15 , 15/16 וחצי עונת 16/17.
חייב למצוא אלטרנטיבות מתוך הסגל כאשר מסי חלוץ מדומה עם 2 קיצוניים שנכנסים לחלל שמסי משאיר ברחבה.

אני מאוד מפחד לחשוב שהמקום הבלתי מעורער שלו בהרכב קשור לחברות שלו עם מסי.

תגובה מפורטת מטעמי זמן לא אגיב, אבל למרות נורות האזהרה הקטנות שנדלקו אתמול קודם כל אפתח ואומר - התגעגעתי!

בארסה פתחה במחצית הראשונה מעט חלש והתחזקה ככל שהדקות נקפו, דמבלה עם נטל ההוכחה עליו, סוארס נראה כבד וראקיטיץ חייב מנוחה, אבל באמת שנהניתי מהמשחק אתמול ובלב שלם התגעגעתי לרגעי השמחה שהשחקנים שלנו (ומסי) מספקים.

מילה קטנה על הספסל, כי מגיע, המון זמן אני לא זוכר דבר כזה ש3 שחקנים שונים עולים מהספסל ולא רק שנותנים מנוחה לשחקנים גם משפרים/משנים את המשחק. שהחיינו לזמן הזה.

(aldrrian) #5

האמת שרציתי גם לכתוב על סוארז ושכחתי. בתור השחקן האהוב עליי בקבוצה בשנים האחרונות, קשה לי להודות בזה, אבל זה נכון. מעבר לחוסר הדיוק, הוא מאוד לא חד גם בשאר הפעולות והורס התקפות לא פעם. יכול להיות שנצטרך להביא איזה מגה חלוץ בעונה הבאה (הפספוס של גריזמן מאוד כואב בהקשר הזה), אבל כרגע אני לא חושב שיש אופציות טובות. אולי לקוות שאלקאסר יתפתח לחלוץ רוטציה לגיטימי. חשוב לי לציין שלדעתי, גם בכושר הנוכחי, סוארז יותר טוב מרוב האופציות האפשריות. כלומר גם עם כל החסרונות, הוא חלוץ טוב. שאלו את אוהדי ריאל איך זה מרגיש באמת חלוץ ברמה נמוכה מיתר הקבוצה. וכן, יש משמעות למספרים - בכל זאת חלוץ :0

(chen10) #6

אני אומר את זה כבר יותר משנה. עצוב לראות איך הוא הפך מרוצח לגוש בעייתי בשפיץ.

(t-rix) #7

סוארז מחמיצן לא קטן, אבל מצד שני אני לא מכיר אף חלוץ בעולם שעושה כל כך הרבה תנועה ומגיע לכלכך הרבה הזדמנויות.

חלק ניכר מההחמצות שלו כי הוא גם מתעייף ואז החדות צונחת.
צריך לקחת בחשבון גם החיבור שלו עם מסי ושחקני הקישור וזה שהכל נע בהורמוניה. זה לא דבר מובן מאליו ולא מגעים לזה בקלות אם בכלל.

(chen10) #8

קשה מאוד למצוא קשר בין סווארס בשיאו (סוף תקופת ליברפול ותחילת תקופת ברצלונה) לבין סווארס של היום. נכון, הוא חכם, הוא מנוסה, הוא מחובר טוב למסי, הוא מפרגן, הוא לא אגואיסט, טובה הקבוצה לנגד עיניו, הוא דם טוב בחדר ההלבשה. אבל הוא לא השחקן שהיה לוקח כדור ודורס את כולם בדרך לגול. אפילו קשה לו לקבל כדור פשוט ולתת גול פשוט.

באמת קשה למצוא היום חלוץ שפיץ ברמה גבוהה. היום הכוכבים אוהבים להיות ווינגרים וסקנד-סטרייקרים כדי שצמדי הבלמים לא ירכבו עליהם כל המשחק. גריזמן, אמבאפה, סלאח, דיבאלה וכאלה נהנים מכך שיש לפניהם חלוץ שמושך תשומת לב והם מתגנבים מאחוריו ומככבים. תשאלו גם את כריסטיאנו.