מונדיאל 2018 - המצטיינים שלכם

(iTvi) #1

דיון לגבי מצטייני המונדיאל שלכם

זה ההרכב והספסל שלי, מוזמנים להביא את דעתכם.

שוער: סובאשיץ’ (קרואטיה)
הפך לשוער השני בלבד בתולדות המונדיאל שעוצר שלושה פנדלים בבעיטות הכרעה, חלק בלתי נפרד מהמסע הקסום של קרואטיה לגמר.

מגן ימני: טריפייר (אנגליה)
שער בבעיטה חופשית בחצי הגמר, אינספור הרמות מצוינות, בישול ומה לא. מונדיאל ענק למגן הימני של טוטנהאם שייצר מצבים יותר מכל שחקן הגנה אחר בטורניר.

בלם: הארי מגוואייר (אנגליה)
ניצח כמעט כל קרב אווירי (הכי הרבה מבין שחקני ההגנה במונדיאל) והספיק גם להוסיף שער משלו. ראיתי אותו במהלך העונה בלסטר, הוא היה טוב, אבל לא ככה, קפיצת מדרגה פסיכית לבלם הזה שאת המונדיאל הקודם ראה בתור אוהד ביציע.

בלם: וראן (צרפת)
שער נקי מול בלגיה זה לא דבר של מה בכך, הבחירה בין אומטיטי לוראן קשה, שניהם גם כבשו במונדיאל, אבל לתחושתי חלקו של וראן היה גדול יותר בתצוגה ההגנתית של הצרפתים במונדיאל.

מגן שמאלי: הרננדז (צרפת)
פבאר כבש שער מרהיב, וראן ואומטיטי כבשו גם הם, דווקא על החוליה החסרה ברביעיית ההגנה של צרפת פחות מדברים. הרננדז בישל נגד ארגנטינה וסגר מצוין את האגף שלו לאורך כל הטורניר.

קשר אחורי: קאנטה (צרפת)
אוהבים להגיד על קאנטה שהוא בכל מקום על המגרש, בתור צופה קבוע בפרמיירליג, ידעתי את זה כבר אבל במונדיאל הזה היה אפשר לראות כמה זה נכון. תצוגות כדורגל משובחות ואינספור תיקולים מוצלחים והוצאת מהלכים קדימה של קאנטה, פשוט תענוג לעיניים.

קשר מרכזי: מודריץ’ (קרואטיה)
משהו ששמתי לב אליו במונדיאל הזה, מודריץ’ לא משחרר כדור סתם, הוא מוסר רק כשהוא בטוח שהמסירה תגיע ליעד, לפעמים זה פחות עובד במסירות ארוכות וקשות לביצוע אבל הוא פשוט קוסם שמנהל את המשחק הקרואטי במרכז השדה בצורה מדהימה. כמה קלאסה בשקט שלו. גמר ליגת האלופות וגמר המונדיאל בכלום זמן, מועמד רציני לכדור הזהב מבחינתי כמו שרשמתי באשכול אחר.

קשר מרכזי/התקפי: קוטיניו (ברזיל)
אומנם הודח ברבע הגמר וציפו מברזיל ליותר אבל קוטיניו עם צמד שערים וצמד בישולים למי שהיה האיש הכי מסוכן של הברזילאים במונדיאל הזה. הוא הראה שהוא יודע לשבור הגנות עם בעיטות מרחוק ומסר כמה כדורים מופלאים קדימה שחלקם גם הסתיימו בשערים.

קשר התקפי/ווינגר: הזאר (בלגיה)
הזאר אף פעם לא הרשים יותר יתר על המידה. הוא תמיד שיחק טוב אבל הרגיש לי שהוא לא תכליתי מספיק. במונדיאל הזה משהו בהסתכלות שלי עליו השתנה. הוא שלט בכדור בצורה מדהימה, חילק מסירות נהדרות וניהל את המשחק של הבלגים בצורה מעוררת השתאות. מונדיאל גדול להזאר שיכול לסיים את הקיץ הזה בתור מחליפו של רונאלדו בריאל והאמת? אחרי מונדיאל כזה, לגמרי מגיעה לו הבמה הגדולה ביותר של הכדורגל האירופי.

חלוצים: לוקאקו וקיין (בלגיה ואנגליה)
שני חלוצים גבוהים שהראו שהציגו יכולת אישית גבוהה והראו שירידה אחורה כדי לעזור למשחק הקבוצתי היא לא מילה גסה לחלוץ. קיין יסיים כמעט בוודאות כמלך השערים של הטורניר ולוקאקו שהביא מונדיאל גדול הם צמד החלוצים שלי במונדיאל הזה. אמבפה וגריזמן היו קרובים, אבל רק תצוגה ענקית בגמר תגרום לאחד מהם להיכנס לנבחרת שלי במקום אחד מהצמד הזה שהיו יותר עקביים.

ספסל: לוריס, מונייה, פבאר, גראנקוויסט, דה בריינה, צ’רישב, אמבפה.