תמונת היום: עולם של כדורסל

(Yariv Avdar) #1

היום לפני שנה (15/05/17), גוברת גולדן סטייט על הספרס במשחק מספר 1 בגמר המערב .
התמונה ממחישה את סיפור הסדרה כולה: לאחר שסן אנטוניו פתחה את המשחק בטירוף וכבר הובילה ב25 נקודות הפרש, הגיע זאזא פאצ’וליה ונכנס באופן בוטה בקוואי לאונרד שבדיוק שיחרר זריקה.
מאותו הרגע ואילך, גורל ההתמודדות והסדרה כולה הוכרעה. קוואי נפצע ולא חזר לקחת חלק בסדרה. הסוף כבר ידוע , סוויפ קליל על החבורה של פופוביץ’ בדרך לאליפות של הלוחמים.

תמונת היום- חילופי מקומות בביצה המקומית

קליבלנד בגמר רביעי ברצף, עם תצוגת ענק של איש אחד – מלך המזרח.
ג’יימס עם 35 נק’, 9 אס’ ו-15 ריבאונדים, הוביל את הקאבס ל-3:4 בסדרה.
לברון, עם הופעה שמינית רצופה בסדרת הגמר ועל כן, אין תמונה יותר ראויה היום מזו.

(momi) #3

אין מילים לתאר את מה שלברון עשה בפליאוף הזה, אבל הזלזול בשאר הקבוצה הוא ממש לא פר, זאת קבוצה עם שחקנים טובים שרצה קצת זמן, יש להם הרבה חדשים ועם כל זה הם עשו סוויפ גדול על טורונטו שסיימה ראשונה במזרח ואנשים שוכחים גם שבוסטון היא קבוצה מצוינת עם כמה סופרסטארים בהתהוות, כך שהניצחון על סלטיקס הגיע מהרבה הגנה, (77 נקודות בtd גארדן) הרבה תנועה ועזרה במשחק הקבוצתי בהתקפה וכמובן קינג גיימס אחד גדול.

איך לברון אמר בסוף המשחק - יש אנשים שלא שיחקו אף פעם ספורט קבוצתי והם מזלזלים בבחורים שלי.
(לא מדבר עליך עידן רק מעיר על זלזול שראיתי אצל אנשים)

אני לא חושב שזה מגיע ממקום מזלזל. קליבלנד עברה לא מעט בשנים האחרונות.
אני מזכיר לך שקליבלנד איבדה כוכב ענק עבורה, (קיירי) שהיה פותח לצד לברון כל משחק. בנוסף לכמה שחקנים שעזבו או הועזבו, הקאבס איבדו את זהות המאמן ולברון בעצמו כבר היה על סף עזיבה.

אז נכון, הם גם התגבשו כקבוצה והתגייסו למען המטרה. אבל ואבל גדול, אין שחקן בקבוצה הזו שאי אפשר להחליף. ההיסטוריה מעידה על החבורה הותיקה יותר, שמדובר בשחקנים ללא יציבות וכל פעם, מישהו אחר מצליח להבריק לצד לברון. לברון לעומת זאת, מבריק כל משחק ואבוי לו אם לא. הוא עלול למצוא את עצמו עם קבוצה שמוצמדת לקיר ב-2:0 והמון לחץ :wink:

שורה תחתונה? לברון ענק ואין לו תחליף, לכל השאר בקליבלנד יש (כולל למאמן שכנראה לא רלונטי בסביבת לברון) וזה מוכח שוב ושוב לאורך הקריירה שלו.

הופעה שמינית רצופה בגמר :joy:

(momi) #5

אגב כמות הנקודות שהוא מביא כל ערב פחות מרשים אותי (התרגלנו?!) מה שמרשים, וראו את זה במיוחד אתמול, זאת ראיית המשחק היכולת לפתוח את המשחק ולשחרר חברים לקבוצה. לאורך הפליאוף התחדדה הנקודה שסטיבנס הוא אחד הטובים בנבא, והוא גורם לסלטיקס לעשות הגנת ברזל, ובכל זאת לברון מצליח לערב את החברים, בעניי זה מנהיג.

למרות כל השבחים אני לא רואה את קליבלנד מנצחת יותר ממשחק אחד בגמר.

(Yariv Avdar) #6

image

היום לפני שנה ג’ון דיברתולומיאו עוד שיחק במדים הירוקים של מכבי.
בתמונה, הרכז מדיח את קבוצתו הנוכחית בחצי גמר הפיינל פור אשתקד בדרך למפגש עם ירושלים, שכידוע זכתה באליפות.
שנה קדימה, ו-“ג’ונדי” מוליך את הצהובים לאותו המעמד רק הפעם עם מכבי הצהובה.
בתמונה גם יוגב אוחיון, בעונה שעברה מודח בחצי הגמר עם מכבי, והעונה נעצר באותו שלב, הפעם עם ירושלים.