ארגנטינה, מסי והפוטנציאל

ארגנטינה

(חגי דניאל אמסלם) #1

בואו נשים את הדברים על השולחן, ארגנטינה לא נספרת כבר תקופה כפייבורטית אמיתית לזכייה במונדיאל לעומת נבחרות כמו גרמניה ברזיל ספרד ואפילו צרפת.

זה לא בעיקר בגלל שאין נבחרת טובה אלא בגלל אולי התחושה שאם הם לא הצליחו עד עכשיו עם שמות כאלה גדולים אין שום סיבה שדווקא עכשיו הם כן יצליחו דווקא עכשיו עם היכולת הגרועה במוקדמות.
מי שמתעמק יותר טוען שאין להם קישור טוב בחלק ההתקפי ולכן שחקנים גדולים ככל שיהיו כמו מסי דיבאלה די מאריה אגוארו שכמות השערים והבישולים שלהם העונה ביחד היא בלתי נתפסת (159 שערים ו33 בישולים בכ190 משחקים) אלה קבוע נעלמים במשחקי הנבחרת.


לא מגשימים את עצמם בנבחרת

בשנה האחרונה אנחנו רואים את מסי יורד לקישור (ובהצלחה אדירה) הרבה יותר מאשר בעונות אצל לואיס אנריקה כחלק מהשלישיה ההתקפית הכי טובה בעולם, אז הסיבה הייתה ברורה למה מסי היה שחקן כנף, עם שחקן כמו ניימאר משמאל ושחקן כמו מסי בימין שחקנים כל כך ורסטילים ההגנות היו מתמוטטות מהר מאוד כי ביחד עם קישור טוב האפשרות לשמור על כל אחד מהם בנפרד מצריכה יכולת כל כך גבוהה שפשוט זה לא היה אפשרי.

בזמנו לא היה צריך את מסי בתור קשר בגלל שהמגרש היה כל כך מרווח שלקשרים ההתקפיים של בארסה העבודה הייתה הרבה יותר קלה להתקפות מעבר וליצריתיות התקפית, מה גם שלא היה חסר יצירתיות בקישור של בארסה דאז.

ניימאר הלך וברצלונה רודפת אחרי קוטיניו דמבלה וגריזמן ומחזירה את ג’רארד דאולופאו, כל אלה למעט דאולופאו (שנבעט) שחקנים יצירתיים שאמורים לא רק לכסות על היעדרו של ניימאר אלא גם על היעדרו של מסי בכנף שאצל ולאורדה עבר לקישור פר אקסלנס, ואין מה לומר, העונה יותר מכל עונה הקבוצה נשענת התקפית רק על האליל הגדול שלה אבל רק עליו, והתוצאות של מסי הקשר הם מטורפות בכל אספקט כדורגל כלשהוא.

למה מסי חזק כל כך בקישור, אני חושב שהגעתי למסקנה היום כשראיתי שדיבאלה הוכנס להרכב של ארגנטינה לרוסיה.

האיכויות ההגנתיות של ארגנטינה סבירות בהחלט הקישור האחורי עובד טוב עם אבר באנגה ומסצ’ארנו המזדקן אבל הקישור ההתקפי שלהם לוקה בחסר וזה באופן קבוע החוליה הכי חלשה שלהם
ופה מסי נכנס, עם שחקנים כמו דיבאלה אגוארו ודי מאריה מסי אמור להיות מאחוריהם ולהתניע את הנבחרת הכל כך התקפית על הנייר.

אני כמעט בטוח שמסי רוצה בזה ובשביל זה הוא מתכונן כל העונה, בשונה ממונדיאלים קודמים, עמדת החלוץ עם מספרים ובלי תוצאות לא יעזרו לו בהכרח לזכות ולכן לרדת לקישור ולגרום לקבוצה להגשים את הפוטנציאל שלה הוא מחויב המציאות מבחינתו וכולם יוצאים מורווחים גם ברצלונה שקיבלה מספרים חלומיים ממסי הקשר וגם הנבחרת שלא יכלה להכניס את דיבאלה בכנף על חשבון מסי.

נ.ב. מסי בקישור זה חוסר בהגנה ומעניין אם לפי התאוריה הזאת ארגנטינה לא תהיה מחוררת הגנתית, בארסה הצליחה עם זה ולקראת סוף העונה היא חוטפת המון…


#2

מסי יעבור לקישור כדי לנסות להניע את הנבחרת שלו, אבל להצביע על כמות הבישולים והגולים של השחקנים בקבוצות שלהם הוא תיאור סטטיסטי לא מדוייק, נאמר כל הזמן כמה הנבחרת הארגנטינאית טובה התקפית, ואיזה קאדר התקפי מעולה יש להם, אז הינה קצת נתונים כדי לסבר את האוזן :
מאז 2016 במשחקים רשמיים לדיאבלה יש 0 גולים, לאגווארו 0 גולים (2 במשחקי ידידות), להיגוואין 1 ולדי מאריה 2 (ב17 משחקים!).
למסי יש 6 גולים ב10 משחקים, כפול מכולם ביחד.

ועדיין, הסיכויים נגדו, אבל אם יש שחקן אחד שמסוגל לנצח קבוצה שלמה זה מסי, אין לי מושג איך הוא יתמודד עם העומס העצום אחרי עונה שלמה שבה גם כמעט ולא נח, כולי תקווה שמישהו שם בארנגטינה יתעורר ויעזור לו.


#3

מצחיקים אותי אוהדי ומעריצי מסי .
הכי מצחיק אותי זו האימרה ההזוייה הזאת ש " מסי לא מסוגל לסחוב נבחרת שלמה לזכייה במונדיאל " .
במקרה זה, יש 2 אפשרויות :
1 . גם מעריצי מסי הגדולים ביותר, יודעים שהוא לא מנהיג וברמת הנבחרת הוא כישלון מוחלט .

2 . הם חושבים שכל אוהדי הכדורגל מטומטמים ולא מבינים כלום מהחיים שלהם…

הרי מדובר בנבחרת ארגנטינה - אולי הנבחרת הכי כישרונית שיש , בטח התקפית .

כל התירוצים וההנחות המטורפות שעושים למסי בנבחרת ארגנטינה, רק מראה שאותם אוהדים לא מאמינים בכלל במסי וביכולת שלו לשתף פעולה כמו שצריך עם שחקנים מצויינים כמו דיבאלה, היגוואין, אגוארו, די מאריה ואיקארדי .

מסי לא הוליך את נבחרת ארגנטינה אפילו לזכייה אחת בטורניר גדול .
במונדיאל 2014 הוא היה בינוני ביותר, בטח ביחס למעמד שאליו הוא הגיע, ולעובדה שרבים רואים בו כשחקן הגדול בכל הזמנים .

מסי בנבחרת ארגנטינה הוא כישלון מוחלט . כדאי שהמעריצים שלו יתחילו לצפות ממנו להרבה יותר ברמת הנבחרת .


(חגי דניאל אמסלם) #4

מסי בארגנטינה זה נושא מורכב, אבל בכדורגל מודרני, בלי קישור טוב גם מארדונה ופלה ביחד בהתקפה לא יוציאו כלום.


#5

הבנתי…עכשיו בגלל הקישור, מסי נכשל בנבחרת .

ואני שואל : איפה האחריות של " השחקן הגדול בכל הזמנים" ?? או שהוא רק אחראי להצלחות…


(חגי דניאל אמסלם) #6

זכותו של כל אחד לחשוב מה שהוא רוצה והדברים שמסי עשה ועושה הם דברים ששום שחקן לא עשה וכנראה גם לא יעשה, ומי שחושב שהוא הטוב בכל הזמנים יש לו מספיק על מה להסתמך גם בלי גביע העולם, לעומת זאת אם הוא יקח השנה את הגביע אז כבר לא יהיה איך ללכלך עליו? לא… יאמרו שבגלל השחקנים ששיחקו איתו או שבגלל שבנו קבוצה מסביבו או וואט אבר, לסיכום אף אחד לא כופה עליך לחשוב ככה, ומי שחושב שהוא שחקן ליגה ג זכותו,


#7

תסתכל הודעה מעלייך, עניתי לך יפה מאוד איפה הכישרון ההתקפי העצום שאתה מדבר עליו.

אתה יודע למה ארגנטינה הגיעה למשחק האחרון במוקדמות המונדיאל כאשר רק ניצחון מעלה אותם? כי מסי היה מושהה מכמה משחקים, מה ארגנטינה עשתה בלעדיו? ניצחון אחד, הפסד אחד, 4 תוצאות תיקו.
ממש נבחרת על.
מסי במשך יותר מעשור מסתדר עם פרטנרים שונים להתקפה, עם כולם הוא הסתדר ואת רובם המוחלט הוא גם שיפר, כמות הבישולים שלו לסוארס, ניימאר, וייה, פדרו ורבים ואחרים מראה את זה.
לשחקנים האחרים קשה להסתדר עם מסי, לא להפך.

כל אוהדי נבחרת ארגנטינה לא יסכימו איתך, אבל תמשיך בדעה שלך.


(t-rix) #8

בנתיים מסי בראיון מתיחס לנבחרת וטוען שמבחינת חומר מונדיאל מעולה מבחינתם זה הגעה לחצי גמר.
נוקב בשמות של גרמניה צרפת ספרד וברזיל כפיבוריטיות, וטוען שגם אם לא יזכו במונדיאל הוא ימשיך בנבחרת.

רשמנו.