מחזור 36: האם יש דבר כזה קלאסיקו לא משמעותי?

ברצלונה

(Alon Fman) #1

למשחקי הקלאסיקו בספרד לרוב יש סביבם מן הילה שכזו. אלו משחקים שמושכים אליהם מיליוני צופים מכל רחבי העולם כדי לראות שתיים מהקבוצות הטובות בעולם מתגוששות על המגרש בחיפוש אחר גאווה, תהילה, מוניטין-וגם ניצחון. המשחקים הללו לרוב מאופיינים במתיחות גבוהה יותר בקרב השחקנים, ריבוי עבירות וגם ריבוי בעיטות לשער. מדהים לראות בכל פעם מחדש השחקנים, שרבים מהם חברים באותן נבחרות, מחליפים צחוקים וכיפים במנהרה, וברגע שנשמעת השריקה מדובר לכל הפחות באויבים מרים במלחמה.

עם זאת, התחושה היא שהפעם זה שונה. הקלאסיקו הזה מעורר הרבה פחות עניין בקרב הציבור, והתחושה היא שגם בקרב המועדונים עצמם. לרוב לתוצאת הקלאסיקו יש השפעה מכרעת על תוצאות אותה העונה-בין אם בליגה, בגביע או בליגת האלופות, יש לזוכה המון מה להרוויח ולמפסידה המון מה להפסיד. אבל התחושה היא שהפעם זה שונה. ברצלונה כבר לקחה את הליגה,ועשתה את זה בהליכה. יש רבים שיאמרו שעוד בקלאסיקו הקודם הסיפור היה פחות או יותר סגור וכבר אז המשחק היה לפרוטוקול בלבד, אז הפעם?

מלבד קלאסיקו ביתי אחרון לאנדרס אינייסטה כחלק מסיבוב הפרידה שלו מהקהל הביתי ומהליגה, לא נראה שלבארסה יש באמת מה להרוויח פה. תאורטית, בארסה יכולה לעלות גם בהרכב משני, לא לסכן את הכוכבים לקראת המונדיאל (מה שבוודאי יסב אושר רב לנבחרות וההתאחדויות השונות) ומה שיהיה יהיה, האליפות גם ככה כבר הושגה והשמפניות ברחבי העיר כבר נפתחו בשבוע שעבר. הדבר היחיד שאולי יש לה להשיג במשחק הזה הוא לשמר את הרקורד הבלתי-מנוצח בליגה בעונת 2017/18, הישג שלא קרה מעולם במתכונת המודרנית של הליגה הספרדית, ולשם כך לאו דווקא בארסה תצטרך להתאמץ כל-כך, שכן גם לריאל מהצד השני אין ממש מה להרוויח מהמשחק.

קלאסיקו ברצלונה ריאל

ריאל הפסידה את האליפות עוד בחצי הראשון של העונה, אותו היא פתחה בצורה מזעזעת ואיבדה כל סיכוי ממשי לזכייה. עם זאת, לליגת האלופות היא תעפיל אוטומטית בכל מקרה שכן היא לא תרד מהטריו הפותח של הליגה, ויהי מה. לריאל, אם כן, אין מה להרוויח מהמשחק הזה. היא יכולה לנסות לקלקל לבארסה את העונה המושלמת, אבל בהתחשב בעובדה שבארסה וריאל מחזיקות גם ככה בשיא הנוכחי להכי פחות הפסדים לעונה בליגה במשותף (הפסד בודד לכל אחת בעונות שונות) קשה לדעת אם זה נמצא בראש מעייניהם של ראשי הבלאנקוס. סביר יותר הסיכוי שריאל תרצה לתת מנוחה לכוכביה טרם גמר ליגת האלופות מול ליברפול בעוד שבועיים, בטח אחרי שני המשחקים הסופר-אינטנסיביים מול באיירן בחצי הגמר. ולמה לא, בעצם? הסיכוי היחיד של ריאל להציל את העונה הוא לזכות שוב בצ’מפיונס, וגם זידאן כמאמן היה רוצה להשיג זכייה שלישית ברצף, ולו רק כדי להציל את משרתו, שכן למרבה הצער משרת מאמן תלויה כיום אך ורק בתארים ולא בביצועים.

ברור יהיה שהסיכוי לזכייה מול ליברפול יגדל במידה ושחקני ההגנה הבכירים, ובראשם מרסלו וראמוס, יקבלו מנוחה בטרם יצטרכו להסתחרר מהטריו הקטלני של ליברפול בגמר ליגת האלופות. כל זאת, וכמובן שגם מנוחה לשחקני הקישור העייפים לא תזיק לפני הגמר, שלא לדבר על כריסטיאנו רונאלדו שמביא את עצמו לשיאים חדשים וצובר דקות משחק בקצב אסטרונומי, לאו דווקא כפי שהיה רוצה לעשות פחות מחודש וחצי לפני המונדיאל.

את העדות לחוסר העניין במשחק ניתן לראות גם בקופות-נותרו אלפי כרטיסים לקלאסיקו, אפילו במכירה הרשמית באתר בארסה עדיין ישנם כרטיסים במחירים לא רעים בכלל, רק תבואו ותקנו. האוהדים מצביעים ברגליים ומעדיפים להשקיע מהונם בצפייה בגמר ליגת האלופות בקייב, אח לחילופין בחבילות למשחקי המונדיאל ברוסיה, זאת על-פני קלאסיקו חסר משמעות בקאמפ נואו, כמותו וטובים ממנו ישנם בכל עונה נתונה.

אז למה? למה בכל זאת לראות את המשחק? למה להתעניין, להתרגש, להנות ולחוות? קודם כל-בגלל התשוקה. כאוהדים, זה לא אמור לשנות עבורנו אם המשחק משמעותי או לא, מהותי או לא, ישנה משהו או לא. קלאסיקו זו מלחמה. קלאסיקו זה דם בעיניים. המשחק הוא קודם כל על היוקרה, על הסטטיסטיקה ביריבות ארוכת השנים, ורק אחר כך כל השאר. על הזכות לעודד ולשמוח עם הקבוצה, לא משנה אם ריאל או בארסה, בכל שער ובכל ניצחון, בין אם מדובר במשחק אליפות או בקלאסיקו לפרוטוקול בלבד כמו השנה. הסיבה הנוספת היא בגלל הטוהר וחדוות המשחק. כבר שנים שלנגד עינינו הכדורגל הולך ונהיה ממוכן. ממשחק שנועד לבידור והנאה להמונים הוא הפך למכונה משומנת מונעת באשראי רחב ואינטרסים של בעלי הון, שעל הדרך מוצאת את דרכה גם לכיסו של הצרכן הקטן בעל חדוות המשחק. המחירים מרקיעים שחקים, החסויות וזכויות השידור עולים עשרות מיליונים והמשחק הגדול של העונה בספרד הופך לקרנבל שלם שמטרתו לסחוט כסף מהאוהדים המסכנים-מחירי המלונות והטיסות עולים, על מחירי הכרטיסים אין מה לדבר ובמקום שיציעי הקאמפ נואו או הברנבאו יוצפו באוהדי נשמה, הם מוצפים בעיקר בתיירים נלהבים וממומנים היטב, או כאלו שחסכו שנה שלמה לשם כך, ומבלים את המשחק בלצלם או להפעיל הקלטת וידאו בטלפון בכל התקפה, למקרה שיהיה גול, כדי שיהיה מה להעלות אחר כך לאינסטגרם או להראות לחברים בבית. מה זה משנה בכלל שבטלוויזיה בבית יש את אותו גול בדיוק באיכות טובה יותר, העיקר להראות שוב ושהמצלמה מסתובבת ורואים אותנו.

חזרתי לפני כשבועיים מטיול קצר של כדורגל באנגליה, ספרד וגרמניה. 5 משחקים ב-9 ימים. אם יש מסקנה מהותית אחת שחזרתי איתה, היא שכדורגל באצטדיון לא רואים, אלא מרגישים. כל מי שמגיע לקלאסיקו רק כדי להסריט ולומר שהוא היה חוטא לכרטיס אותו הוא רחש בהון תועפות. כדי לראות את המשחק עדיף להישאר בבית. מי שרוצה להרגיש שילך לאצטדיון. אז הקלאסיקו הזה בעיניי הוא ההזדמנות לכל אלו שמרגישים כדורגל, ולא רק רואים אותו. זו ההזדמנות להוכיח ולראות/להראות שעוד יש תקווה לענף כענף שמונע קודם כל מהכוח של האוהד הקטן, ושגם המשחקים הגדולים שייכים לנו ולא לאף תאגיד שמחליט להקשות את החיים.

קלאסיקו רונאלדו מסי

לקלאסיקו הזה אין משמעות על הנייר. ודווקא בגלל זה יש לו המון משמעות לטעמי, בשטח. עצה שלי-עזבו אתכם מספסרים ומכל הבלאגן. אם יש לכם את הכסף והזמן, ב-2500 שקלים לכל היותר לאדם אתם קונים כרטיסים, כרטיסי טיסה ולוקחים איזה מלון זול לשני לילות, וחווים חוויית קלאסיקו טהורה. פחות תיירים, פחות פלסטיקה, ויותר אהבה, תשוקה, עוצמה ורגש. אני מקווה ומאמין שגם הקבוצות מרגישות כמוני, ושלמרות חוסר המשמעות לגבי המצב בטבלה הן יעלו בהרכבים חזקים וילחמו במאבק הנצחי בין הלבן לאדום-כחול. ילחמו בשביל ההיסטוריה, ההווה, העתיד. בשביל הסמל, הצבעים, הכבוד, היוקרה. בשביל האוהדים.


#2

קלאסיקו מאוד משמעותי יש הרבה דברים על הפרק
1.לסיים עונה ללא הפסד
2.לנצח את ריאל אחרי שהגיעו לגמר האלופות ולהראות שאנחנו עדיין על המפה למרות הגמר שהגיעו אליו.
3.והדבר הכי חשוב לטעמי זה לפגוע בהם לקראת הגמר במידה וננצח. בואו נשים את הדברים על השולחן אם ריאל תזכה בגביע כל העונה שלנו תתגמד.


(Aimarito) #3

הליגה נגמרה, ריאל במרחק של משחק אחד מלעשות הסטוריה אירפאית ועוד יש מונדיאל בקיץ. יש מספיק סביות למה המשחק הזה לא באמת משנה לאף אחד. ככל הראה שבאופן רגיל המשחק הזה היה לפרוטוקול בלבד מצד שתי הקבוצות והיינו רואים את המחליפים עולים במטרה להוכיח את עצמם לקראת חלון ההעברות הקרוב. למרות כל הנאמר, זה לא צפוי לקרות. אומנם לא נשאר שום דבר בקופה עבור אף אחת מהשתיים, אך היוקרה, הכבוד והעובדה שלא מה הסיטואציה, או מה תכננת לעונה הזאת, דבר אחד בטוח- את המשחק הזה אסור להפסיד.

אם אשים את כל בילבולי המוח סביב הפאסיו, הטראש טוק וכ’ו בצד, אוכל להגיד שיש כאן מפגש בין שתי קבוצות על שכל אחת מהן ניגשת למשחקים מהסוג הזה באופן שונה. הואיל ורבנו דיי מכירים את מה שיש לברצלונה להציע, הפוסט הנוכחי ידבר יותר על היריבה בלבן. ריאל מדריד היא קבוצה שנוטה לשחק בגישה פשוטה. היא לא נוטה לשחק כדורגל מסובך מידי דרך משחק מסירות ובילד אפ, אלא היא משתמשת ביתרונות הבולטים של הסגל שלה בשביל להגיע למצבי הבקעה ולהכריע משחקים בכל סיטואציה. בעוד ברצלונה לדוגמא נוטה “להסתבך” דרך משחק בשטחים קטנים, ריאל מדריד עושה מה שהיא יכולה בשביל לייצר לעצמה שטחים רחבים אותם שחקני ההתקפה המהירים והפיזיים שלה (בייל, רונאלדו ואיסקו) נוטים לנצל ביתר קלות, או שימוש במרחב האווירי, בו לרוב הקבוצות קשה להתמודד נגד השחקנים הגבוהים של הבלאנקוס. כמובן שיש מצבים אחרים איתם ריאל מדריד מוצאת את הרשת, בין אם מדובר בבעיטות מרחוק (8 בליגה), בעיטות חופשיות ישירות ( 2 בליגה), פנדלים (7 בליגה) או קרנות (13 בליגה), אבל זה לא משתווה לרוב המהלכים הסטנדרטיים של הקבוצה בהם הקבוצה מייצרת יתרון מספרי בעמצאות המהירות באגפים וסיומת עם כדור רוחב לאיזור הרחבה, או הרמות לתוך הרחבה, שאותם מצבים מסתכמים ב 72 שערים בלה ליגה. למעשה, ריאל מדריד ברוב הזמן לא מחזיקה בצורך ממשי בשחקן מוביל כדור במרכז המגרש (תפקיד אותו לפעמים איסקו לוקח), אלא מסתפקת לרוב באגפים מהירים עם תמיכת המגינים, קישור יעיל ברמה הדפנסיבית, והכוונת המשחק ביציאה קדימה וכמובן רגל מסיימת. אחד השינויים המהותיים בקבוצה הוא כמובן שינוי התפקוד של רונאלדו בזמן המשחק, והמעבר המבריק בתפקוד שלו מווינגר שמבוסס בעיקר על מהירות וכח מתפרץ, לחלוץ מטרה בו הכוח הפיזי, הזינוק, כוח הבעיטה וכמובן הקילריות שלו באה לידי ביטוי בחלקים נרחבים יותר במשחק ובעונה כולה.

בכנות אומר שהגישה הטקטית להתקפות של הקבוצה היא לא החלק המרגש ברמה המערכתית, שכן זידאן (בדומה לוואלוורדה) מקבל המון משחקני ההתקפה המצויינים שלו שיודעים לנצל מצבים (איסקו, רונאלדו, בייל, אסנסיו, או בקיצור- כולם חוץ מבנזמה), עם נתונים פיזיים מצויינים. מה שזידאן כן יודע להביא לכדאי שלמות הוא המוטיבציה הגבוהה אותה הוא מצליח לשמר בקרב השחקנים במשך כמעט כל העונה, ומעל סרגל המאמצים שלו שמוכיח את עצמו עונה אחרי עונה בעיקר בזירה האירופאית. ריאל מדריד בשנה השלישית ברציפות מגיעה לשלב הרבע, החצי וככל הנראה הגמר בכושר הטוב ביותר, וזאת זכות חלוקת הדקות והרוטציות שהוכיחה את עצמה בעיקר בעונה שעברה, בעוד לריאל היה את אחד הספסלים הטובים ביותר בעולם, עם שחקנים שיכלו להכריע משחקים ברגעים בהם הכוכבים הגדולים לא היו זמינים. המצב בליגה של ריאל העונה הוא כמובן פועל יוצא של סרגל המאמצים של זיאדן, יחד עם ספסל נחות באופן יחסית לשנים קודמות.

קצת על התפקוד המערכתי של ריאל מדריד:

קצת על התפקוד של רונאלדו ושינוי הדינמיקה בהתקפה:

בעוד מדריד מגיעה בכושר טוב יחסית, ברצלונה אפשר לומר שבמצב ההפוך. השחקנים תשושים מהיעדר רוטציות, עם הראש בעיקר במונדיאל, כשכל מה שנשאר לקבוצה הוא עוד משחק אחד על הכבוד. בהמשך נראה מי בדיוק זומן למשחק, אבל אני באמת תוהה באופן אישי מה מחזיק את השחקנים של ברצלונה להמשיך את הריצה לעוד משחק אחד. ככל הנראה, היוקרה סביב הקלאסיקו, היא כנראה תהיה זו שתניע את הגלגלים לעוד מפגש בין ענקיות הכדורגל הספרדי.


(momi) #4

איך אתה קורא לאיסקו שחקן מהיר ופיזי?!

ריאל לא מחזיקה צורך בשחקן אחד שיוביל את הכדור דרך המרכז, מכיוון שהיא מתבססת על המון מסירות ומהירות בהנעת כדור מצד לצד ופנימה. ריאל משחקת בילד אפ חכם מהרמות הגבוהות אי פעם, והיא משתמשת בשורה של מניעיי כדור מושלמים- הצמד ההיסטורי קרוס מודריץ, קארבחל ומרסלו, ראמוס ווארן הפכו לבלמים מושלמים בכל הנוגע להחזקה בכדור, ואפילו קאסאמירו הפך לאחד המוסרים המדויקים באירופה(הוא לא עוזר יותר מידי בבילד אפ אלא יותר מוסר בנגיעה)

וגם לגבי רונאלדו כולם מדברים שהוא נהיה חלוץ, יותר מדויק לומר שזידאן ניסה את זה וגילה שכריסטיאנו לא אגרסיבי ובכללי לא מוצא את עצמו לבד בחוד. אז רונאלדו משחק בסוג של תפקיד חופשי שכולל בעיקר אגף ימין, כניסות לרחבה, כמעט בלי דריבל וסיומת קטלנית(ברוב הלילות) מה שכן נכון לומר, זה שמול באיירן רונאלדו עלה בחוד, וכמו שראינו זה לא היה במטרה להבקיע, רונאלדו עלה למשחק הזה בשביל להעסיק את הבלמים, לעשות ים לחץ בהגנה, ובזמן החזקת כדור למצוא שטח מת ברחבה ולדחוק.
אז בואו נהיה ברורים, רונאלדו לא חלוץ.


(Aimarito) #5

האמת שאתה צודק, איסקו לא צריך להיכלל כמהיר ופיזי, אבל הוא כן אחד שהיה לו אימפקט על ההתקפה של ריאל.

בנוגע לחלק השני, אנחנו לא בהכרח סותרים אחד את השני, ריאל ברוב המקרים ביציאה קדימה מנווטת את המשחק לאגפים. שחקני הקישור של ריאל מצויינים, והם עושים את מה שעושים בצורה מצויינת, אבל כמו ששנינו אמרנו הם לא מובילי כדור, ולמעשה ריאל לא משתמשת בשחקן שמוביל כדור במרכז המגרש.

לא יודע אם לקרוא לרונאלדו חלוץ או לא, אבל הנקודה היא ששטח הפעילות שלו הצטמצם משמעותית, וזה השינוי הגדול פה. הוא לא מוביל כדור מהאגף, ומתבסס על ריצות מטורפות באגף, או בהובלת הכדור שלו, אלא מתמקם באיזורים יותר ספציפיים במגרש.


(momi) #6

אז לא הבנתי אותך נכון, הבנתי שאמרת שריאל לא משחקת ככ חכם ואין לה בילד אפ ותרגילים ברמה, ועל זה רגזתי מעט, כי לטעמי הצורה והיכולת של ריאל בלהניע כדור, היא היסטורית. עכשיו אני מבין שהתכוונת בשיטת המשחק - האם מהאגף (שאגב סיטי ובאיירן של פפ משחקות רוב הזמן על האגפים) או בעיקר מהמרכז.


(agalma) #7

הימור שלי (ובאחריותי בלבד), האס היום יהיה קוטיניו, שלו זה קלאסיקו ראשון: לא יודעים בדיוק איך לאכול אותו, יש סיכוי שהוא יעלם כמו כפתור חבוי במקטורן, אבל יש סיכוי שיהפוך להיות השושן שעל הדש.

אגב
השחקן שהכי בא לי שיביקיע? מסי כמובן!! רוצה לראות את החגיגה החדשה שלו, מול הקאמפ, רגע לפני שהוא טס להפסיד את המונדיאל (נאחס).

אגב 2
אינייסטה


(t-rix) #8

אני חושב שהן לריאל והן לברצלונה יש על מה לשחק.
המשחק הזה ייתן משקל משמעותי למי השיגה תואר חשוב יותר.
ניצחון של ברצלונה אומר “האלופות שלכם בפוקס, הוכחנו שאנחנו טובים ממכם”.
ניתחון של מדריד אומר “הליגה שלכם רק כי אנחנו נתנו. אנחנו אלופי אירופה, והנה הוכחה למה”.

נוסף לכך, באותה מידה זה ישפיע גם על התחרות בין מסי ורונאלדו.

בקיצור, ההרכב שלי ;
מאטס
אלבה אומטיטי פיקה רוברטו
הקוסם ראקי בוסקי קוטי
לויס דיוס

אני מקווה שהניפוי של ווידאל וגומש מהסגל מסמלת את המהפך בעונה הבאה. אין מקום לבינוניים האלה.

וואמוס.


(t-rix) #9

הרכבים ;

טרשטגן
אלבה אומטיטי פיקה רוברטו
אינייסטה בוסקטס ראקיטיץ’ קוטיניו
מסי סוארז

בייל בנזמה רונאלדו
קרוס קסאמירו מודריץ’
נאצ’ו ראמוס ווראן מרסלו
נאבאס


(titi camara) #10

התשובה לשאלה בכותרת השחקנים נתנו על המגרש, אחד ממשחקי הקלאסיקו הכי אלימים שראיתי.


(bengi6666) #11

פשוט חוסר אחריות של סרגי רוברטו! וחבל כי היה לו משחק טוב למרות חלקו בגול.

בכל אופן הם יותר טובים מאיתנו גם ב11 נגד 11, הרבה יותר טובים. הקישור שלהם עולה על שלנו בכמה רמות, זה ממש מורגש.

כל כדור שעובר ליד פיקה זה פחד אלוהים.


#12

כמה דברים :
1 . השידור של ערוץ one ויורם ארבל ביזיוני לגמרי, גם בסטנדרטים הנמוכים מאוד של הסנילי . הבן אדם גורם לי להירדם מול הטלוויזיה עם השידור המנומנם וחסר התשוקה שלו .
בנוסף, בקושי שומעים את הקהל…ויותר מדיי שומעים את הסנילי .

אולי זה בגלל שאני עייף, אבל אני מרגיש כאילו אני צופה במשחק אימון .

2 . זו העונה הכי חלשה ומשעממת של הליגה הספרדית ב 10 השנים האחרונות, וכנ"ל לגבי הקלאסיקו הזה .
אין שום משמעות למשחק הזה…ריאל משחקת בהילוך שני, וגם ההוצאה של רונאלדו מראה שהמשחק לא חשוב כל כך לזידאן .

3 . ברצלונה רכשה העונה 2 שחקנים במחיר של כמעט 300 מיליון יורו…בינתיים שניהם לא הוסיפו כלום לקבוצה ולמועדון . 2 רכישות של פאניקה נטו .


(amos12) #13

גורדי אלבה, עם סגירה אלכסונית ברמה של ילד בכתה ד, ופנדל ברור על מרסלו.

מגן כל כך בינוני הגנתית.


(t-rix) #14

תצוגת שיפוט מחפירה.
מעבר לזה, לשרוד 45 דק’ ב 10 שחקנים נגד ריאל זה סיוט של כל קבוצה.

תגובה מורחבת יותר מחר.


(bengi6666) #15
  1. השידור של סקיי בכמה רמות מליץ בחום יש אחלה סטרימרים

  2. אני לא חושב שריאל שיחקה בהילוך שני, רונאלדו יצא כי הוא נפצע

  3. מסכים לחלוטין

סך הכל אני מאוד מרוצה מהתוצאה למרות שממש רציתי שננצח אותם בבית אחרי לא מעט זמן. להוריד את הכובע על המאמץ של השחקנים על המחצית השניה.
לא יודע, כדורגל זה משחק מוזר ולפעמים קשה להסביר דברים. אין לי מושג איך הם בדרך ל4 מ5, כשריאל של השנים 2012,2013 היתה קבוצה הרבה יותר מפחידה בהשוואה לריאל הזו. ואין לי מושג איך לקחנו אליפות בפער כזה עצום מהם ובנתיים(טפו טפו) ללא הפסדים.
יש לנו הזדמנות לעשות היסטוריה ולהשיג משהו שאף קבוצה בספרד לא עשתה. לוח המשחקים שנשאר הוא סביר ביותר, בחייאת שלא נחרבן את ההזדמנות הזאת.

ומשהו אחרון, כשהזוועה הספרוטיבית תתחרש בסף החודש והם יעשו 4מ5, תזכירו להם שיש להם אליפות מקומית אחת בחמש שנים+נחיתות מוחלטת במפגשים הישירים איתנו באותם חמש שנים


(chen10) #16

כל כך הרבה מה לומר על משחק שלא קובע כלום… רק בנקודות קצרות:

  1. השופט עם טעויות ביזיוניות, וכל אחת מהן יותר גורלית מהשנייה: בייל היה צריך לקבל אדום על הבעיטה לרגל של אומטיטי, סווארס עשה פאול על וראן בדרך לשער של מסי, ואלבה עשה פנדל על מרסלו, למרות שרואים שהוא ניסה להימנע מלהכשיל אותו ברגל אחת - אבל בסוף הכשיל אותו ברגל השנייה.
  2. חוסר אחריות ענק על גבול הפשע של סרג’י רוברטו בכאפה למרסלו הקרצייה.
  3. ואלוורדה מאמן פחדן וחסר מעוף שלא יזוז מילימטר מהתוכנית שלו ולא ממש יירשם כמאמן חדשני שהוציא את השחקנים מהקופסה בלשון עדינה.
  4. ההתקפה של מדריד בגול של רונאלדו הייתה תאווה לעיניים.
  5. רכש ב-150 מיליון יורו מחמם את הספסל והוא אפילו לא בחילופים הראשונים.
  6. מדריד בחדר ההלבשה שומעת את חגיגות האליפות של בארסה.
  7. מדריד פראיירים שלא השכילו לנצח את בארסה ולהעיב על חגיגות האליפות, הייתה להם הזדמנות מעולה לעשות את זה.

(momi) #17

והם היו מנצחים אם היה שופט נורמאלי שמנהל משחק נכון.
ואני לא מתכוון בטעות בגול השני או על הפנדל, אלא כללית על ניהול כושל.


(aldrrian) #18

איך אפשר לדעת?

במחצית הראשונה השופט דפק את בארסה עם אדום מגוחך לטעמי לרוברטו, שנתן קטנה (במלוא מובן המילה) למרסלו שנכנס בו עם המרפק. זה פחות מדקה אחרי שבייל (כובש השער השני של ריאל) בעט לאומטיטי בשוק בלי שום כוונה להגיע לכדור. לאחר מכן, לשמחתי, הועיל השופט לאזן במחצית השניה.
כל זה מבלי להזכיר שער חוקי לבארסה שנפסל במחצית השניה.

שיפוט נוראי בהחלט, אבל אין שום תכלית לניסיונות לחזות מי היה מנצח עם שיפוט טוב. שיביאו כבר את המצלמות למגרש.


(dmitrys) #22

איפה היית בתקופת מוריניו?
הפעם ראמוס לא בעט במסי, אף אחד לא דרך על אף אחד, וולוורדה לא קיבל אצבע בעין, ובסוף היו לחיצות ידיים.


(momi) #23

כן אבל מסי בעט בראמוס, וזה היה משחק מאד אלים וקשה לצפיה מהבחינה הזאת.
באופן כללי יש לי תחושה כזאת שהקלאסיקו העצבניים חוזרים, לשתי הקבוצות יש מאמנים שאוהבים לחץ ואגרסיביות, וזה הגיע לידי מצב שבארסה וריאל יכולות בכיף להיות בטופ של הפריימרליג מבחינת אגרסיביות.