טובה ציפור אחת ביד מאשר שניים על העץ - תואר מקומי לעומת אירופאי

(momi) #1

מה יותר קשה ומרשים להשיג, ליגה או טורניר קצר מול אריות?
זידאן במסיבת העיתונאים אתמול אמר, שהוא יותר מעדיף לזכות בליגה מאשר באלופות.

• ליגה קשיים: התמדה, לשמור על יכולת טובה לאורך זמן, מנטליות חזקה, וכמובן מספר משחקים מול הגדולות של הליגה. מנגד, בליגה אפשר לנצח קבוצות נחותות, ולהשיג נקודות בדיוק כמו במשחק מול הגדולות. כך שבמקרה שלנו פתיחת עונה קצת חלשה של המדרידאיות, ובארסה יכולה להפסיד ליריבות על התואר ועדיין לקחת אליפות.

• אלופות לדעתי קשה יותר לנצח יריב גדול וחזק, מאשר אחד קטן כל שבוע. לא מקבל את הטענות על מזל ושיפוט, כי אם אתה לא טוב מספיק לא יעזור כלום, פשוט לא יהיה!

רבע גמר ליגת אלופות: בארסה מודחת אחרי סנסציה של רומא
(YUVAL) #2

אני חושב שריאל מוכיחה שבגישה מתאימה קל יותר לזכות באלופות. תחשוב בליגה אתה חייב לשמור על ריכוז במשך תקופה ארוכה, באלופות כל עוד אתה משאיר את הראש מעל המים בשלב הבתים, אתה יכול לתת את ה"פוש" ולעלות את הרמה בנוקאוט ולזכות בגביע.

שלושה מתוך ארבעת הזכיות האחרונות שלכם(אני מנסה לנחס :slight_smile: ) באו באותה שנה שהיה לכם קמפיין ליגה נוראי, ואז התעוררות לקראת הסוף.

(momi) #3

לא בדיוק, רק ליפני שנתיים היתה עונה לא טובה בליגה. שנה שעברה ובעונה של הדסימה, היה סבבה בליגה.

זה בדיוק הנקודה. אם אתה מתאמן שמרים 50 קילו. אז בפוש חזק תוכל לעשות 100. 100 אבל לא 200. ולכן לטעמי זה מדד חזק יותר של איכות נטו, של להראות מה המקסימום שקבוצה יכולה להגיע ברמת המשחק.

(YUVAL) #4

בעונה של הדסימה זכיתם מקום 3… זה לא עונה סבבה (אני מתכוון בליגה)

(Xavi H) #5

אני חושב שהכול תלוי במה המדד שלכם לקבוצה טובה וחזקה:

אם מדובר ביכולת יציבות והתמדה אז בוודאי שהליגה היא מדד ראוי יותר מאשר ליגת האלופות, כאשר בליגה כל משחק שווה אותם נקודות וזה שבוע אחרי שבוע ללא יכולת הכנה ראויה(אפשר להתכונן לקבוצה מסוימת אבל לא לכל הקבוצות יותר משבוע מראש)

אם מדובר ביכולת מיקסום של הפוטניצאל למשחק אז ליגת האלופות היא המדד למי באמת יכולה “להתפוצץ” בתנאים הטובים ביותר מול החזקות ביותר של היבשת.
זה לא תיאור מושלם, מכיוון שלעיתים יש גם מזל בהגרלה, שחקנים פצועים והתעלות רגעית במשחק מסוים, אבל בעיקרון זה אופיו של טורניר נוקאאוט.

אני באופן אישי חושב שהתמדה ויציבות הם מה שהופך קבוצה לטובה באמת.
באחד הספרים שקראתי על תורת המשחקים הוא הסביר שבמשחק 1 על 1 עם מייקל ג’ורדן (או קובי או לברון - מי שתרצו) הסיכוי הגבוה ביותר לנצח יהיה אם המשחק יהיה על… סל אחד, מכיוון שיד המקרה יותר נוגעת במה שאינו דורש התמדה.

עם כל הכבוד לניצחון של ליברפול על סיטי, סיטי הרבה יותר מרשימה בעונה המדהימה שהיא עשתה עד כה בליגה קשוחה מאין כמוה נגד אותן יריבות שליברפול עצמה שיחקה נגדן ותראו את הפער בטבלה… (אפילו במפגשים ביניהן בליגה ידה של הסיטי על העליונה).

אבל מי שמעדיף את הריגוש שמתנקז למפגש אחד - שיבושם לו