מחזור 31: לגאנס מגיעה לקאמפ נואו

ברצלונה

אחרי ה4-1 בקאמפ נוא מול רומא שנותן מקדמה חשובה לקראת הגומלין, משחק מעט מוזר בו ראינו שוב את הכוכב הבלתי מעורער שער עצמי מבקיע צמד (ומבשל), השחקנים שלנו חוזרים לליגה - ללחם ולחמאה.
ברצלונה מגיעה למשחק הליגה ה38 שלה במספר כשהיא עדיין בלתי מנוצחת, ניצחון או תיקו היום והיא תשווה את השיא של הליגה ששייך לסוסיאדד אי שם מאז עונת 79/80.

ברצלונה תגיע למשחק ללא בוסקטס שאף לא התאמן השבוע עם הקבוצה ויקבל מנוחה כדי להגיע לשלבים המאוחרים של העונה חד, מינה ווידאל נשארים ביחד איתו מחוץ לסגל אך חוץ מזה לוואלוורדה יש סגל מלא.
מסי לפי התחזיות כן יפתח (וכנראה יוחלף בהמשך), אך גם אם לא בארסה אמורה להעלות הרכב מספיק חזק (שיכלול כנראה את דמבלה שלא קיבל דקות בכלל נגד רומא וקוטיניו גם כן בגלל אי שיתופו העונה בליגת האלופות), פיקה אולי יקבל מנוחה (הברך, מה יהיה איתה?) כאשר ורמאלן יכול לקבל דקות ראשונות מזה זמן רב, סמדו אולי יקבל המשכיות אחרי הופעה טובה מול רומא ואולי אף נראה את דניס מקבל שוב כמה פירורים בתקווה ליכולת טובה.

ברצלונה תגיע מעודדת מהדרבי המדרידאי שמתרחש מחר (בו כמעט כל תוצאה טובה לאוהדי ברצלונה, הבטחה כמעט מוחלטת של האליפות או עוד התדרדרות של מדריד בטבלה) אך קודם כל היא צריכה לעשות את העבודה ולהשאיר את 3 הנקודות בבית מול הקבוצה במקום ה14 שנמצאת 13 נקודות מעל הקו האדום וגם במרחק רב מידי מהמקומות המובילים לאירופה ובסך הכל הקבוצה הצנועה כבר השיגה את מטרתה העיקרית - הבטחת ההישארות בליגה.

(t-rix) #2

יש מה שנקרא ניהול סיכונים, ולסכן את הכוכבים שלך בשלב כזה כאשר אנחנו בפור מצויין בליגה ונכנסים למני טיים בצ’מפיונז (ושלא נדבר על מונדיאל מעבר לפינה) זה פשוט מיותר.

פיקה ומסי סוחבים רגל, סוארז לא נח בכלל, ראקי נטחן בדק’ משחק עד זוב דם… כל האמור למעלה זועק מנוחה.

הרכב שלי ;
מאטס
אלבה אומטיטי וורמאלן סמדו
קוטיניו רוברטו פאוחיניו/גומש דמבלה
פאקו דניס.

וואמוס…:metal:

ברמת העיקרון אני מסכים איתך לגמרי, אבל לא נראה לי שוואלוורדה יבצע רוטציות כאלה רחבות (סוארס ומסי שניהם בחוץ, או בוסי ראקיטיץ ואינייסטה כולם בחוץ) גם אם על הנייר זה המשחק הנוח ביותר בחודש הקרוב בו נשחק משחק כל 3 ימים.

(אוריין יפה) #4

מסי פותח אחרי שתפס את השריר ושיחק באי כשירות מלאה. כמו כן גם לא התאמן בצורה מלאה.

בליגה, עם הפרש 9 נקודות מול קבוצה במקום ה-14, זה המקום המתאים לסכן את מסי?

(t-rix) #5

יכול להיות שנראה סוג של 352?
פשוט רוברטו בשמאל לא מתחבר לי.

סמדו פיקה וורמאלן
רוברטו ראקי
קוטיניו גומש דמבלה
מסי סוארז

מעבר לזה, מסי לא כשיר ובכל זאת פותח, אומטיטי מקבל מנוחה ולא פיקה, ראקי וסוארז ממשיכים לטחון כאילו מחרתיים סוף עונה… וזה בלי לדבר על הייבוש האכזר לדניס ופאקו.

(t-rix) #6

2-0 במחצית של הגדול מכולם.
אז למען השם, תוציא במחצית את פיקה ומסי, בהמשך גם את ראקי, ותכניס את פאקו אומטיטי ודניס בהתאמה.

(naughty by nature) #7

אני היחיד שסובל?

הדאבל פיבוט הזה וה4-4-2 פשוט הורסים את כל שטף המשחק.

(אוריין יפה) #8

בארסה שוב נראית רע, שוב ליאו מסי מציל את הקבוצה.

שחקנים לא נחים, סוארס כבר תקופה עם המון החמצות. בגומלין עם כזאת שאננות נחטוף בראש.

(t-rix) #9

אני לא חושב שלהגדיר את זה משחק רע זה נכון.
מהסיבה הפשוטה שברצלונה תחת וורד היא יותר על הצד היעיל מאשר על הצד השוטף הסקסי והשובה עין.

הערב לא ראינו משחק שובה עין, בטח לא משו לספר עליו לנכדים, אבל הגענו להמון מצבים שיכלה בקלות להכפיל את התוצאה.

נקודתית, לסמדו יש טונות של כדורגל ברגליים, וכמגן ימני הוא יכול להיות מהטובים שראינו. לא פחות.
אבל עדיין יש לו לפעמים את הקטע הדפוק שעולה ללחוץ בלי להיות מתואם עם הקבוצה, זה מוליד חור מאחוריו שאם לא זיכה בכדור אנחנו עלולים לספוג.
אתמול זה בדיוק מה שקרה, עלה ללחוץ בלי להיות מתואם עם הקו הגנה או עם הקשר שיסגור במקומו, איבד את השחקן שלו, פיקה ניסה לחפות עליו ולא הצליח לו מה שיצר כאוס בהגנה ובסופו של דבר חטפנו שער שהעלה לנו את הדופק עד שהגיע המשיח.

באופן מוזר, גומש חמק מהרדר שלי. כאילו העין שלי סיננה אותו ופשוט לא זכור לי שום דבר טוב או רע שהוא עשה.

לרוברטו יש קטע כזה, שאיפה שלא תשים אותו הוא יהיה 8/10. מגן ימני, קשר, מגן שמאלי, חלוץ חוד, או אוהד ביציע. הוא תמיד יקבל 8.
בעיניי זה נכס. לא פחות.

הלאה לרומא, אינייסטה in קוטיניו out ולדמבלה המשכיות.

(Oriabrbnel) #10

אז ככה, לדעתי אתם שופטים מאוד בחומרה את וואלוורדה, אין ספק שיש לו לא מעט החלטות לא ברורות (מסי ופיקה במצבם משלימים 90 דק’ מול לגנאס?!?! גומש פותח במקום סוארס ?! על אף שהאחרון לדעתי גם לא מתאים לבארסה, הוא פשוט הרע במיעוטו) אבל בסה״כ הוא מאמן לא רע בכלל שיכול להשיג את שלושת התארים הגדולים למרות השחקנים שהונחתו עליו (פאוליניו) ולמרות השחקנים שלא הגיעו (מרטינז).

בניגוד לטקטיקה הרגילה של בארסה בה יש משולשים בעיקר במרכז המגרש ואלוורדה יוצר את המשולשים בצידי המגרש כאשר האמצע פנוי לבוסקסט ומסי שמשתמשים בשאר השחקנים להניע את הכדור. זה נראה לי ההבדל העיקרי שגורם למשחק להיראות פחות ״יפה״.

באופן אינדיבידואלי, סמדו בקלות יכל להיכנס לטופ 5 של המגנים הימניים השנה אם הוא פותח כל משחק והייתה לו המשכיות, ההתעקשות כל רוברטו שיותר סולידי קצת פחדנית, עיקר הבעיות של סמדו נובעות מחוסר תיאום שיפתר ע״י דקות משחק.

אני לא מבין מה אתם ראיתם אבל גומש פשוט פח, הוא לא תורם בשיט להנעת הכדור, היו לפחות שתי התקפות מתפרצות שסוארס השתגע מחוסר היכולת שלו להעביר פס פשוט, בנוסף הוא ניסה לעשות סלאלום חסר תכלית (בדומה לסוארס במשחק מול רומא) איבד וכמעט חטפנו גול ועוד מספר לא מבוטל של התקפות שהוא באופן אישי חירב, באסה שלא מכרנו אותו בקיץ אני רק מקווה שלא נפסיד עלו יותר מידי כסף.

לגבי ההתקפה שלנו, התלות המוחלטת הזו במסי היא ממש לא מובנת, יש לנו את אחד הפינשירים הטובים בעולם (סוארס), יש לנו שני שחקנים יוצרים בטופ העולמי (קוטיניו ואיינסטה), יש את דמבלה שהוא כשרון מטורף שיודע ליצור ולבשל ויש את אלקאסר שהוא גולר לא רע ועוד לא דיברתי על אלבה ורוברטו שיצרו וכבשו יחד 17 שערים ועדיין בהרבה מאוד משחקים כל פעולה התקפית מתחילה ונגמרת במסי. לדעתי הם כל כך התרגלו לנוכחות שלו שהם מעדיפים להעביר אליו את הכדור כדי לקבל 99% אחוז גול מאשר שהם ילכו לבד ויהיה סיכוי של 70%-80% גול. היתרון הגדול של ניימאר זה שהוא לא היה תלוי באופן מוחלט במסי ולכן ההתקפה אז הייתה פורה יותר מאשר עכשיו.

(aldrrian) #11

מה ראית מרוברטו שגורם לך להעניק לו 8 ? :thinking:

התלות במסי באמת מבאסת. כשהוא הולך לנוח, כל הקבוצה לא פרודוקטיבית בעליל. מצד שני, אני מניח שאפשר לשייך הרבה מזה לעובדה שדמבלה עוד צעיר ולא שיחק והשתלב הרבה וגם קוטיניו בסה"כ הגיע לא מזמן.

(josepe) #12

לרוברטו לא הייתי נותן 8, אבל כן 7. שחקן שעושה את העבודה, משתתף בהנעת כדור ולא נעלם. כמעט שלא עושה טעויות.

בצד היצירתי הוא אפור. מדי פעם נותן הברקות, אבל לא בתדירות כזו שהייתי שולח אותו להציל את המולדת. כן הייתי מעלה אותו כשאני רוצה לשמור על תוצאה.

בברצלונה של חצי העונה הראשון הוא שחקן לגיטימי לכל משחק. ברצלונה שהולכת ונבנית* משאירה אותו קצת מאחור. ועדיין שחקן עם יציבות כזו הוא נכס.

• ברצלונה המתהווה - במשחקים בהם קאוטיניו, דמבלה וסמדו משתתפים אפשר לראות את הפוטנציאל האדיר שיש בהם. אפשר גם לראות את חוסר התיאום ותסמונות העונה הראשונה. בגדול אני יכול רק להיות מרוצה מההכנה לחילופי הדורות. לבנות לשם את השחקנים האלו זה לא מאוחר מדי ולא מוקדם מדי.

• עדיין חסר לנו יורש לפיקה (ויש עוד זמן עד שנצטרך אחד כזה), ומינה הולך ונראה כמו הנחתה שהמאמן לא רצה בה. חסר יורש גם לבוסי (אולי רוברטו בכל זאת בסופו של דבר?). ולא, כנראה שסאמפר לא יהיה היורש הזה שכ"כ רצינו…

• האם אלקאסר יוכל להיות היורש של סוארז? לדעתי הוא הגיע מוקדם מדי בשביל זה ואין לו משבצת להתפתח עליה בדומה לדמבלה. אני מקווה שעם הבטחת האליפות וסיום רצף המשחקים ללא הפסד המאמן יעשה רוטציות רציניות יותר ויתחיל להתכונן לעונה הבאה…

(aldrrian) #13

אני לא הייתי נותן לאף שחקן אתמול חוץ ממסי מעל 6. אבל תכלס זה מאוד שרירותי וסובייקטיבי המספרים האלה. יכול להיות שעל מה שאחד נותן 6, השני נותן 8. על כל פנים, עם כל זה שרוברטו לא נעלם, הוא גם לא ממש הצליח לתרום וניכר שאינו שחקן אגף שמאל עם רגל שמאל שיכול לפתוח את האגף. הגנתית גם לא הייתה לו עבודה.

באופן כללי אני מקבל את התחושה שאלקאסר הפך מצורע מסיבה זו או אחרת והשאלה פחות צריכה להיות אם יהיה יורש של סוארז אלא בכלל אם ימצא מקום בקבוצה. כנ"ל לגבי סוארז, שדווקא לאחרונה נראה שישנה אפשרות שואלוורדה כן יתן לו כמה דקות.

אם נחזור לרוברטו, אני חושב שדיבור עליו כאופציה ליורש של בוסי יהיה הפרזה חדה בהערכת יכולותיו.

למשל אם רוצים לשמור על תוצאה מול פריז? :wink:

(agalma) #15

מסי הוא אבן שואבת לטוב ולרע. לגבי הטוב אין מה להרחיב, לגבי הרע- כל השחקנים מאבדים את הזהות ההתקפית שלהם והופכים לכלי שרת לראיית המשחק הבלתי נתפסת שלו.
ניימאר ידע לעשות גם וגם, סוארס ברגעים נדירים (מבחינת יופיים) יודע גם לייצר למסי מצב יש מאין וגם להבקיע בסגנון הפרטי שלו, של מספר 9 קלאסי. דמבלה עוד לא שם, קוטיניו בהבלחות של בעיטות סוליסטיות מראה שיש לו תפיסת עולם משלו, אבל זו עונה ראשונה.
צ’אבי ואנדרס היו לפני מסי, ולכן זכינו להינות מחשיבה יצירתית משלהם והקבוצה רק הרוויחה.
איך המאמן מסוגל לנהל את כל זה? המאמן הנוכחי מראה שזה גדול עליו. לדעתי מסי הוא כמו מטאוריט שמגיח אל תוך ההתקפה בכל רגע נתון, if you can’t beat him, join him.
תודו בזה, כל גול שמסי לא מעורב בו, הוא בבחינת מקרה ללמידה בנפרד. כן יירבו.

(Aimarito) #16

אגלמה כהרגלו קולע. יש גישה מסוימת עם ההתנהלות עם מסי שהתחילה בעונה השנייה של גווארדיולה, ומתעצמת בהדרגה עד היום. התלות במסי הופכת את הכל לקל יותר, ואם בתקופת הנעת הכדור הקלאסית היה מקום כמעט שווה להכיל את הגישה הקבוצתית על פני האישית, זה התעצם לחלוקת מובהקת בין שחקני ההגנה עד בוסקטס, כשמהצד השני ישנה ההתקפה, שהיא מחולקת ברוב הזמן ל"מסי" ו-“תומכי מסי”. דוגמא קלאסית לכך הייתה עם השחקן דויד וייה. חלוץ ספרדי מוכשר מאוד שבברצלונה גדל להיות בעיקר “תומך מסי” או לחילופין כשווה ערך לפדרו, כשלפחות לפי דעתי הצנועה, וייה טוב מפדרו, או לפחות אמור לבלוט יותר ממנו, אך האימפקט בתפקוד שלהם היה זהה.

הסיטואציה כמובן מוזרה, כי ההשתלטות יכולה להשלים את החללים מיצירת המצבים, עד לכיבוש השער, ויש גבול דק בין המקום בו התלות במסי טובה לפרעוש (מבקיע יותר, משפיע יותר, מקלים עליו ביצירת המצבים), לבין המקום שהתלות במסי רעה לו ( רחוק מהשער, מתקשה לבוא כה-X FACTOR של הקבוצה).

כמובן שזה מסביר את הגישה של וואלוורדה וסמפאולי. וואלוורדה ייצב את הגנה, ייצר דאבל פיבוט במרכז המגרש, ורצה לשמור את מסי בעיקר בשליש הקדמי, כשבאותה נשימה המגנים וקשרי אמצע באים לתמוך בהתקפה בגל שני. זו בהחלט שיטה אפורה, אבל באותה נשימה מסי ניזון ממנה כפי שהקבוצה ניזונה מהיכולת הבלתי רגילה של הפרעוש. סגנון המשחק העונה כמובן יכול לנבוע מהשפל הקיים בשחקנים יוצרי מצבים איכותיים, אבל הקבוצה נשאבה לאחוזי ההצלחה, כך שנראה שאפילו קוטיניו נאלץ להישאב לסגנון הזה, ואפשר לראות כמה הקבוצה על שלל כישרונותיה נראית אבודה בלעדיו. במשחקים בהם מסי לא עלה (כמו סביליה) הקבוצה נראה ללא שחקן שייקח את מרכז הכובד של השיטה, כאילו לא נמצא הגורם בחלק הקדמי שייקשר בין כולם.

השאלה היא האם נזכה לראות פריחה מחודשת ביצירתיות הקבוצתית? ללא סטאר סוליסט בסדר גדול של ניימאר, לא ברור אם יש מישהו שיצליח לחלק את מרכז הכובד של מסי בחלק ההתקפי. יכול להיות שהרענון האמיתי יגיע דווקא כשהפרעוש יסיים את חלקו בקבוצה. מקווה שזה יקרה עוד קודם.

(aldrrian) #17

מסכים באופן כללי אבל הייתי מוסיף גם התייחסות לכך שבמקרה של שני הכשרונות הגדולים שהובאו לקבוצה, ישנה אפשרות שזמן הוא התרופה.