הגרלת חצי גמר ליגת האלופות: ליברפול תפגוש את רומא!

ליברפול
מנצ’סטר-סיטי

(iTvi) #21

חלילה לא מזלזל בפפ, עשיתי שם לייק על החלק שנכתב על ליברפול האמת, כבודו של פפ במקומו מונח, כמו שכתבת - מה ששלו, שלו. עדיין יש פה ניצחון של מלחמה וטקטיקה על הכסף הגדול שנשפך, יש בזה משהו מרגש וראוי לציון, הדרך לכתוב את הדברים נתונה לויכוח, אפשר גם להלל צד אחד בלי לרמוס הצלחה מרשימה לאורך השנים של הצד השני.

שיהיה לילה טוב :kissing_heart:

(titi camara) #22

איזה 2 שערים חוקיים נפסלו לסיטי ? השער הראשון אכן היה חוקי אבל השער השני שנפסל היה נבדל, אומנם נבדל קטן אבל עדיין נבדל.
סלאח לא היה בשום נבדל בכל מהלך השער הראשון שלנו.
וכפי שכבר הזכירו השער הראשון שהכניס את סיטי לטירוף וגרם לה להאמין הגיע אחרי עבירה ברורה של סטרלינג שלא נשרקה.

ליברפול שוב הוכיחה שהיא קבוצה גדולה, מאז הרכש הנכון בינואר ליברפול היא הקבוצה הכי טובה באנגליה, חבל שואן-דייק לא הגיע בקיץ, אני מאמין שסיטי לא הייתה חוגגת אליפות בסוף השבוע אם ההולנדי היה מגיע.
חייבים לציין מאז שקוטיניו עזב ליברפול הרבה יותר טובה, אבל הרבה הרבה הרבה יותר טובה ! אני תמיד טענתי שקוטיניו שחקן ענק אבל היחס שהוא מקבל בליבפול(כמו ברצלונה ומסי) רק מזיק לקבוצה.

ההבדל הגדול בין במחציות הוא בעיקר ווינאלדום, היה הכי חלש על המגרש בחצי הראשון והיה הכי טוב על המגרש חצי שני, בקיץ מגיע קשר אנרג’ייזר שהוא תמיד הכי טוב על המגרש בכל מחצית ובכל משחק.

לא רק עלינו לחצי הגמר, המשחק מסתיים ואני מעביר לערוץ 2 כדי להציץ מה קורה ופתאום רואה 3-0 לאיטלקים !!! כל הקטאלונים החוצה בערב אחד !!! :rofl:
oh happy days :grin:

רק לא ליברפול - ריאל בחצי הגמר :scream:

(momi) #23

גם כסף צריך לדעת איך לבזבז. ליברפול הוציאה נטו (הכוונה בלי הכנסות ממכירת שחקנים)כמו אחת הבזבזניות של אירופה, ואין מה לומר, היא עושה את זה נכון. הכי טוב מכולם.
אבל מבחינתי מציאות מרשימה לא פחות, היא בניית הסגל. הוא בנה מגנים צעירים, שיפץ את הותיקים ועושה בליברפול עבודה אדירה.
ושנה הבאה ליברפול תהיה טובה עוד יותר, עם ההצטרפות של קייטה, עוד חילוף להתקפה ובלם. יהיה אש.

(Shusaku) #24

המחצית הראשונה הייתה במעמד צד אחד. סיטי יצאו כמו מלוע של תותח, ועם כמות שחקנים לא נורמלית דחקו את ליברפול לשחק על ה16. אלה היו 2 תצוגות ברמה מאוד מאוד גבוהה של התקפה מצד הסיטיזנס ושל הגנה מצד המייטיז. לליברפול יש הגנה מצויינת אז הם הצליחו להחזיק מעמד בשטף הלא נורמלי של סיטי, אבל גם החומה העצומה שהם הצליחו להעמיד בין סיטי לבין השער התחילה להיסדק לקראת סוף המחצית הראשונה. הסדק הראשון בסכר היה בעיטה של סילבה שבמזל גדול הוסטה עם הראש של הבלם אל הקורה, ובסופו של דבר הסכר נפרץ וסיטי השיגה את ה2-0.

הרגע הזה, הרגע שבו סאנה הצליח לעשות את ה2-0 זה הגיים צ’יינגר של המשחק. מהרגעים ששמים חותמת עצומה על הטענה שלי שעד שלא יכניסו טכנולוגיה למשחק, כדורגל הוא לא ספורט ולא ספורטיבי. אין לי איך להוכיח את מה שאני אומר עכשיו, אבל אני יכול לחתום על זה שאם יורדים למחצית ב2-0, סיטי עולים לחצי הגמר.

מתאו להאוז ידוע כשופט בעייתי. הוא מאוד לא אהוב ע"י קבוצות רבות בספרד, וגם אני אישית די שונא אותו. פסילת השער של סאנה היא אחד המחדלים היותר חמורים שאני זוכר בשנים האחרונות. אפילו יותר מהשערים של ברצלונה שלי שעברו את קו השער ולא אושרו. לא מדובר פה על טעות של ראיה, אלא על קוון ושופט שהחליטו לשרוק נבדל לאחר מסירה ברורה של שחקן ההגנה. ראיתי את זה כבר בהילוך הראשון והייתי בהלם שלקח לעמיחי ושגיא לקלוט את הביזיון שהלך שם.

פסילת השער הייתה נקודת מפנה במשחק. ההרחקה של פפ, התלוותה להפנמה והשלמה אצל שחקני סיטי שזה נגמר. שער בדקה 45 מוריד את הקבוצות למחצית עם כל כך הרבה השפעות פסיכולוגיות, ופסילה של שער כזה במצב כזה אפילו חמורה יותר. למחצית השנייה סיטי עלו כשהם מרימים ידיים, וליברפול (שהם קבוצה נהדרת, ובכלל אני מאוד אוהב אותם ולא מנסה להקטין אותם) פשוט הריחו דם והגיבו. זה לא ה1-1 ששבר את סיטי, הם כבר עלו בגישה אחרת למחצית השנייה.

זהו, אין לי יותר מדי מה לתרום לדיון פה, רק רציתי להתייחס לשער שנפסל, כי חוסר ההתייחסות אליו בשום מקום מוציא אותי מדעתי. אחת המחציות הכי טובות שראיתי בשנים האחרונות (בכדורגל בכלל גם מבחינת ההגנה של ליברפול, לא רק מבחינת ההתקפה של סיטי), ואז בא שופט גרוע וחירב אותו.

ולמרות שאני סקפטי, הלוואי שליברפול תלך עד הסוף…

(titi camara) #25

ומה עם שער בדקה השנייה אחרי עבירה ברורה על הבלם שמכניסה את הסיטי לאטרף ונותן אמונה שזה אפשרי ומוריד את היריבה לקרשים ? גם השער הזה היה נפסל אם היו משתמשים בשופט טלוויזיה.
השופט מאוד בעייתי נכון, אבל אתמול הוא לפחות היה בעייתי לשני הצדדים, נתן שער ולקח שער, וליברפול ניצחה 5-1

(Shusaku) #26

אנחנו כנראה לא נסכים על זה, אבל לטעמי זו לא עבירה. או לפחות לא עבירה של 100% שריקה. וזה מצחיק כי דווקא בליגה האנגלית עם השיפוט היותר מתירני שם, זה ככל הנראה לא היה נשרק. ואן דייק שיחרר את הכדור ונדחף לאחר מכן. לא משהו שאני באמת אוהב לראות, ומקווה שיעלם עם כניסת הVAR, אבל אין פה איזו עבירה מטורפת שנעלמה מעיניי השופט לדעתי.

אם אנחנו מדברים על השפעות של שערים, אז סיטי עלו באטרף בלי קשר לשער. גם אם הוא היה נפסל, לרדת ל1-0 במחצית אחרי גול של סאנה בדקה ה45 - וסיטי הייתה יוצאת למחצית השנייה באותה צורה שבה הם כתשו את ליברפול בסוף הראשונה. גם במצב כזה לא הייתי ממהר להמר נגד סיטי.

יש הבדל בין לרדת ב1-0 אחרי שהשגת גול בשנייה של לפני המחצית ושיפרת את העמדות שלך פלאים מאשר לרדת למחצית ב1-0 אחרי שכבשת גול חוקי, הוא נפסל לך, המאמן שלך הורחק ופתאום אתה בעמדת נחיתות.

בכל אופן, ליברפול אכן ניצחה 2-1. תוצאה סופרים כל 90 דקות. קבוצה נהדרת, ובשנייה שסיטי הורידה את הרגל מהגז היא הענישה אותה פעמיים. אני פשוט לא חושב שהם היו עולים אם היה 2-0 במחצית.

(shum22) #27

אני סה"כ הייתי לטובת ליברפול, אבל גם במשחק הקודם שער של סיטי נפסל ושער לא חוקי של ליברפול לא-נפסל. אני באמת מאמין שבלי טעויות שיפוט סיטי הייתה עולה למרות ה5-1 המוחץ בסיכום.

(iTvi) #28

@shum22 טעויות שיפוט מלוות אותנו בליגת האלופות עונה אחר עונה, כל הדיבורים האלה בדיעבד מרגישים לי קצת מיותרים כבר, אוהד בארסה אומר לאוהד ריאל משהו על הפנדל שלא היה אתמול ואוהד ריאל מחזיר לו עם הצלילה של סוארז מול פריז, לא נמאס מזה? תפקיד השופט מתגלה כקשה ותפקיד הקוון ככמעט בלתי-אפשרי, תפקידה של אופ"א/פיפ"א הינו לקבל החלטה שתשנה את הסיפור. שופטי הרחבה מרגישים ממש לא רלוונטיים, עד שלא יקבלו החלטה רצינית, השופטים ימשיכו לטעות, העיניים האנושיות האלה לא נועדו לשפוט משחק כל כך מהיר ואינטנסיבי, זו תחושתי כרגע. עד שכל זה יקרה אני לפחות עם עצמי אשתדל להפסיק להאשים שופטים, אלא להאשים את הארגון שעומד בראש ולא עושה משהו עם כל התלונות על השיפוט במפעל הזה. האם מצלמות זה הפיתרון? לא יודע, אבל חייבים לנסות משהו אחר.

רק שאלה - איפה היה שער לא-חוקי של ליברפול במשחק הראשון? השער הראשון? נבדל של סלאח? על זה בדיוק אני מדבר, יש שם נבדל שהעין של הקוון לא ממש יכולה לראות, זה כ"כ קשה לשיפוט, סלאח בערך על קו החצי והכל קורה ממש מהר, הרבה פעמים קוונים שורקים לנבדל במקרים כאלה כי הם לא באמת רואים כמו שצריך ומעדיפים לבטל גול אפשרי לפני שהמהלך בכלל מתחיל כדי שלא יצאו עליהם בסופו. אני בטוח שאם זה היה לטובת הקבוצה שלך, מי שזו לא תהיה, לא היית מייחס לזה חשיבות בכלל, יש באמת כ"כ הרבה “נבדלים” כאלה בכדורגל העולמי שאי אפשר כבר לספור.

(bixente) #29

פרופורציות קצת בבקשה.
פפ מאמן מעולה שעושה משהו שהרבה מאמנים גדולים לא עשו וזה להנחי בכל קבוצה שלו טביעת אצבע של מאמן כמו שלא נראה המון זמן. עם זאת כן יש על ראשו כוכבית לא קטנה כי פרט לתקופתו בבארסה הוא נכשל טוטאלית באלופות.
וכן העונה הראשונה של פפ באנגליה הייתה אכן כשלון , אבל בעונה הנוכחית הוא עשה בית ספר לליגה האנגלית בצורה מפחידה. כבר בנובמבר הוא זכה באליפות מעשית. וזה באנגליה.
ובוא לא נשכח ששער חוקי נפסל לו במשחק הראשון שיכל להביא אותו לגומלין עם 3:1 ושער חוקי נפסל לו במצב של 1:0 בגומלין מה שהיה משנה הכל אם היה יורד עם 2:0 להפסקה. אני שמח שליברפול עלתה ומאמין שגם אם היו מאשרים את השער של ה2:0 הם היו עולים אבל לא נדע לעולם. אבל ה5:1 רחוק מלהיות משקף. במחצית הראשונה בבית של סיטי ליברפול לא הייתה קיימת ויכולה הייתה לחטוף עוד 3-4 שערים בקלות בזמן שדווקא קלופ הפתיע אותי ולא הגיב למתרחש
בינתיים
לגביי הפרחח הברזילאי מפריס ? הלוואי שבריאל שאותה אני אוהד היה את הפרחח הזה.

אני לא אומר שפפ אוברייטד , אני דווקא מעריך את העבודה שלו אבל בוא לשנייה אחת נוציא את תקופתו בבארסה מהמשוואה ואז נבין שמחוץ לבארסה עם מסי והחברים הקריירה שלו קצת עם כוכבית.
בבאיירן הוא נכשל טוטאלית וחד משמעית. לקחת עם באיירן 3 אליפויות יכול גם בני בן זקן , אפילו בלי טביב שיגיד לו מה לעשות. אנצ’לוטי שהוא מאמן ליגה גרוע עשה את זה, ובעצם כל אחד אחר שנמצא שם עושה את זה. זה סתם עוד סימון וי קל.
אבל בליגת האלופות בעונות שלו בבאיירן הוא הגיע 3 פעמים לחצי הגמר כשהוא הפייבוריט מספר 1 בעולם לזכות בה ונכשל פעם אחר פעם אחר פעם.
בפעם הראשונה הוא הפסיד בחוץ לריאל מדריד 1:0 , תוצאה לא טובה אבל לא בלתי הפיכה. ואז בבית שלו ריאל פירקה אותו עם 4:0.
שנה אחר כך הפעם זו בארסה בחצי. באיירן שיחקו מעולה ואתגרו את בארסה המון בקאמפ נואו. זה יכל ללכת לכל כיוון ואז בדקה ה70 אני חושב בארסה כבשה את ה1:0. במקום לשמור על שפיות ולהמשיך באותה דרך ולנסות להשיג את השער חוץ החשוב בקאמפ ולהעביר את ההכרעה הביתה פפ פשוט זרק הכל קדימה בלי לראות בעיניים וחיסל את סיכויי באיירן. בארסה כבשה את השני והשלישי. זה הזכיר לי משחק פיפא שעושים ALL OUT ATTACK סתם כדי להשוות. זה היה מופע מביך מבחינת פפ. בגומלין היה משחק הרפתקני שהוא ניצח אך עף בו כי התוצאה הוכרעה שבוע מראש.

עוד שנה עוברת עוד פעם קבוצה מספרד בחצי הגמר. הפעם אתלטיקו.
במשחק הראשון הוא הפסיד בחוץ 1:0. לגיטימי לגמרי , במיוחד לאתלטיקו ההיא. לא נורא יש משחק בית בעוד שבוע.
אבל כל העולם יודע שצריך להזהר מהתקפות המעבר של אתלטיקו , מהעוקצנות המיוחדת של גריזמן והחברים. כל העולם חוץ מפפ ?
באיירן עלתה ל1:0 בדקה ה31.
אני בתור אוהד שרצה את באיירן בגמר ולא את אתלטיקו (כי חשבתי שמול באיירן יהיה קל יותר לריאל) התחננתי מול מרקע הטלוויזיה לפפ שיניע כדור שישחק לאט, כל עוד הוא תוקף כמו שתקף הוא חשוף מאחור. מתישהו תגיע העקיצה. זה היה שקוף אבל הוא נעקץ. קצת הפתיע אותי לראות את זה. אח"כ באיירן ניצחה 2:1 והודחה. אבל פפ ב3 שנים האלו עשה המון טעויות שהוא האחראי הישיר לחוסר העפלה של קבוצה אימתנית שזכתה בטריפ שניה לפני שהוא הגיע. אז כן אני חושב שלהציג את שנותיו בגרמניה כהצלחה זה עיוות של המציאות כי זה היה כשלון ענק.

לגבי הקדנציה הנוכחית שלו כבר אמרתי - עונה שעברה הייתה גרועה, והעונה הוא מדהים , ושוב נפל באלופות שזו הבעיה שלו. אבל פה אני נותן לו הנחה גדולה כי זה לא באמת 5:1 ואילולא השערים שנפסלו לקבוצתו אני לא יודע איך זה היה נגמר.
ואיך סלאח הבקיע מנבדל ?

1. 2 השערים החוקיים שנפסלו לסיטי זה ה3:1 במשחק הראשון של ז’סוס. מביא את הקבוצות בצורה שונה לגומלין.
    איך השני היה נבדל קטן? השער לפני סיום המחצית הראשונה בביתה של סיטי במצב של 1:0 היה חוקי לחלוטין. לרדת עם 2:0 להפסקה משנה את כל התמונה.
  2. לגבי סלאח אני מסכים לחלוטין. שום נבדל

לא מסכים עם הקביעה החד משמעית שסיטי היו עולים אם השער היה מקבל אישור אבל אני כן מבין את הטענה שלך שאתה בטוח בזה. אני מכיר את זה בדיוק. הרבה פעמים יש גיים צ’נגר במשחק שאתה יודע שאם היה קורה אז הכל היה שונה. אני מאמין לך ולתחושותיך. מה שמעצבן שלעולם לא נדע. למה? כי היינו צריכים לסמוך על שופט, קוון, שופט רחבה שכולם יוכלים להסתכל על הכל ולא יראו שהכדור הגיע ממילנר בכלל. אבל למה לשים מצלמות ? בואו פשוט נוסיף עוד 10 אנשים לאורך הקווים ואחד על רחפן מעל השחקנים , אולי אז הם יצליחו לראות.
ביזיון שאין עזרים טכנולוגיים. סיטי הוציאה ים כסף בקיץ ואולי זה מה שהיה מחזיר לה את ההשקעה.
יובה הקיאה דם כדי לעלות ובדקה ה90 היה מקרה (לא יודע אם היה פנדל או לא) שאנחנו צריכים לנחש אם הוא פנדל או לא כי אין שיפוט וידאו. וגם לרגע הזה כנראה הגענו רק כי נפסל שער חוקי במצב של 1:0 של איסקו שכנראה היה קובר את המשחק.
“אם היה” על גבי “אם היה” על גבי עוד “אם היה”. פשוט מעצבן לנחש מה היה קורה, רוצים את משחק הכדורגל, לא את משחק הניחושים !

(momi) #30

התוצאות מדברות בעד עצמם, בגרמניה לא ביג דיל לקחת אליפות, ובאלופות הוא מפסיד שלוש פעמים רצוף בחצי וזה כשהוא הפיבוריט מספר 1.

פפ הוא אחד הטובים ביותר בגלל שהוא בונה קבוצות בצורה מדהימה. בבארסה הוא בנה שושלת היסטורית, בבאירן היה קצת חוסר התאמה בינו לבין ההנהלה כך שלא נבתה שושלת, אבל קבוצה מפחידה נבנתה גם נבנתה. והשנה כבר רואים בסיס לקבוצה שתרוץ בטופ העולמי בעשור הקרוב.
אז יש כאלו שיסתכלו נטו על תוצאות, אני מעדיף להסתכל יותר על יכולת, ולפפ שממש לא מושלם יש יכולת.

(titi camara) #31

אחרי הגרלת הבתים דיברתי שעם הגרלות נוחות בשמינית וברבע ליברפול יכולה להגיע לחצי הגמר, חשבו שאני הזוי :slight_smile:
אז ליברפול קיבלה את אחד ההגרלות הכי נוחות בשמינית ואת הכי קשות ברבע ועדיין הגיעה לחצי גמר, כעת כשהיא הקבוצה הקבוצה הכי טובה בפרמיירליג לשנת 2018 היא שוב מקבלת את ההגרלה היותר נוחה, מבחינתי אפשר להתחיל לבדוק דילים לקייב :slight_smile:

הסיכויים הם 70-30 לטובת ליברפול, דז’קו תמי עשה לנו בעיות כשהוא היה בסיטי אבל עכשיו יש לנו הולנדי שהוא לא פחות גבוה ולא פחות חזק ממנו.

(Noam_I) #32

מקווה בשבילך שהקבוצה עצמה לא מתייחסת למפגש הזה ככה.

(אוריין יפה) #33

בתור אוהדת בארסה אני מייעצת לכם, אל תזלזלו ברומא :wink:

(titi camara) #34

ליברפול לבטח לא תזלזל ברומא כפי שברצלונה עשתה, וזאת הסיבה שגורמת לי להאמין שאנחנו נהיה בגמר ! עם כל הכבוד לאיטלקים אנחנו קבוצה הרבה יותר טובה.

(Dovi) #35

כן?! גם בני בן זקן?
כי בנתיים קרלו אנצלוטי, שהיה אליל אצל חלק מאוהדי ריאל, לא כל-כך הצליח לקחת אליפות ופוטר באמצע העונה, נס שלא בא לביתר.

אין ספק שפפ נכשל בבאיירן כי הביאו אותו (ככל הנראה) לצ׳מפיונס אבל הקביעה שהוא הפייבוריט מס׳ 1 קצת מוגזמת.
בכל זאת אלו בארסה וריאל עם השחקנים הטובים בעולם.

(harozim) #36

לא נכון. הוא בא לקבוצה שלקחה טרבל וטחנה את בארסה ויובה בדרך.

(Dovi) #37

א. בארסה היתה שבורה ורצוצה ודיברו הרבה באותה שנה על סוף עידן.
מסי היה פצוע וכל השנה היו עם בעיות בריאות של המאמן.

ב. כמה קבוצות אתה מכיר שנשארות בטופ שנה אחר שנה? באיירן היתה בשיא שלה בשנה של יופ היינקגס, הירידה היתה טבעית.

(momi) #38

ועדיין במינכן יש שחקנים לא פחות טובים ממה שיש בספרד. הם ניצחו בסטייל שנתיים רצוף.

(harozim) #39

ריאל של זידאן, בארסה של פפ.

לגבי באיירן ההיא של היינקס, היא הייתה קבוצה מטורפת. לא רואה גם היום קבוצה שעומדת איתה. והיא טיטאה בקלות גם את יובה באותה שנה, שהייתה קבוצה נפלאה.