הגרלת חצי גמר ליגת האלופות: ליברפול תפגוש את רומא!

ליברפול
מנצ’סטר-סיטי

(iTvi) #1

לשמינית גמר ליגת האלופות הגיעו העונה 5 נציגות אנגליות, היו שחשבו שהשליטה האנגלית באירופה חוזרת או לפחות עושה קולות של חזרה, אבל שלב אחד אחרי ונותרנו עם 2 אנגליות בלבד, כאשר האחת פוגשת את השנייה, ליברפול נגד מנצ’סטר סיטי.

בפעם האחרונה שליברפול אירחה משחק רבע גמר אלופות הייתה זו צ’לסי שהגיעה לאנפילד, התאריך היה 08/04/2009 ובסיכום שני המפגשים, הלונדונים עלו לשלב הבא, כאשר ביחד איתה עלו 2 אנגליות נוספות לחצי הגמר. אבל היו אלה ימים אחרים, בשנים האחרונות האנגליות בליגת האלופות לא מצליחות לשחזר את ההצלחה הזו. מה שאנחנו יודעים בוודאות, אנגלית אחת תגיע לחצי הגמר העונה, השאלה הגדולה היא - מי זו תהיה?

שתי הקבוצות כבר נפגשו העונה פעמיים, בשני המקרים היו אלה משחקי ליגה. במשחק הראשון, פירקה סיטי את ליברפול ששיחקה משלב מוקדם בעשרה שחקנים ובמשחק השני ליברפול הנחילה לסיטי את הפסד הליגה היחיד שלה העונה.

אם כך, נראה שקלופ יודע מה צריכה הקבוצה שלו לעשות כדי לנצח את חניכיו של פפ. רק שהפעם הסיפור שונה במקצת - שני מפגשים, בהם הכל נראה פתוח, ליברפול תנסה להבקיע שערים רבים כמו שהיא אוהבת וסיטי תשתדל להוציא תוצאה טובה באנפילד כדי להעביר את ההכרעה לאיתיחאד, שם היא יודעת שתוכל לנצח כל קבוצה שרק תגיע. מוקדם יותר העונה, כשניצחו האדומים את התכולים, הם ספגו 3 שערים בבית, אך ליברפול כמו ליברפול, כבשה מספיק שערים כדי להבטיח לעצמה ניצחון גם במצב כזה. הפעם היא תצטרך לשחק מבוקר יותר, אחראי יותר ולהשתמש בנסיון ההיסטורי שלה במפעלים האירופים לעומת היריבה שצברה את כוחה הגדול בשנים האחרונות.

ליברפול תחסר בוודאות את גומז ואת לאלאנה שלא יוכלו לשחק בתקופה הקרובה, כאשר ממש היום הודיע המועדון כי מאטיפ זקוק לניתוח ולא צפוי לחזור לשחק העונה. קלאבן ייעדר אף הוא ואמרה ג’אן יעבור מבחן כשירות לפני המשחק. קליין שנכלל בסגל במשחק האחרון לראשונה העונה, מתקרב לחזרה למגרשים.

סיטי תחסר לצערה את אגוארו ותבצע מבחן כשירות טרם המשחק לשני שחקנים - סטונס ודלף. מנדי מתקרב לחזרה מפציעה ארוכת טווח.

מפגש כל-אנגלי מחכה לנו מעבר לפינה כאשר רק אחת תעלה לחצי הגמר - האם תהיה זו סיטי בדרך לעונה היסטורית או אולי ליברפול של קלופ תחזיר את הלילות האירופים הגדולים של העשור הקודם לאנפילד? נחכה ונראה!

Liverpool-vs-Manchester-City%E2%80%99s-UCL-tie-will-be-first-test-of-experience-vs-image-e1521236791523


(t-rix) #2

אחרי ה 5-0 בסיסוב הראשון וה 4-3 בסיבוב השני הציפיות מרמת המשחק הן בשמיים.
מצד שני, היות וזה משחק נוק אווט לא אופתע אם נראה את שתי האנגליות מנסות להרגיע את הרוחות, הכל רק לא לספוג תוצאה שתהפוך את הגומלין לבלתי אפשרית.


(iTvi) #3

מאמין שבתחילת המשחק הראשון שתי הקבוצות יתמסרו ברוגע ויחפשו טעויות אצל היריבה, ינסו להרגיע את הרוחות כמו שאתה אומר, הגומלין כבר תלוי בתוצאה של הראשון מן הסתם.

שתיהן אוהבות להחזיק בכדור, סיטי אוהבת להתמסר על כל המגרש, ליברפול אוהבת ללחוץ גבוה, אבל בטח נראה משחק קצת “מוזר” ולא אופייני לשתיהן. כל זה יתבטל ברגע שייכנס השער הראשון, אז שתי ההתקפות הטובות באנגליה העונה יתחילו להתפרע וזה אמור להיות יפהפה לצופה הנייטרלי, מקווה שלא אקבל התקף לב בתור אוהד ליברפול :wink:


(aldrrian) #4

לדעתי ליברפול תעלה באטרף ולחץ גבוה על מנת ליצור יתרון מוקדם ולא לתת לסיטי להכנס לעניינים.


(אוריין יפה) #5


(t-rix) #6

מחצית פסיכית עם תוצאה שאף אחד לא חשב לעצמו…
קלופ שוב עושה בית ספר לפפ ותופר לו שלשייה עוד במחצית.


(iTvi) #7

שח-מט.

מחצית ראשונה של בליץ אמיתי, רבע שעה של טירוף חושים. ליברפול כמו ליברפול, כשהיא חדה מקדימה זה פשוט מדהים. אלכסנדר-ארנולד היה מדהים על סאנה, הנדו ומילנר סגרו את דה בריינה מצוין, ככה הורגים את הקבוצה הכי טובה באנגליה.

מחצית שנייה של הסתגרות אמיתית, לא הכרתי כל כך את הצד הזה של קלופ אבל הוא הראה היום שהקבוצה שלו יודעת גם לשחק מבוקר, הגנתי ובמטרה לשמור על היתרון.

מילה על הקהל… ווואווו, ככה נראה וככה נשמע ערב אירופי באנפילד, לא הפסיקו לשיר לרגע, מרגש.

עכשיו רק שסלאח יחזור מהר וזה היה פשוט ערב חלומי.


(titi camara) #8

בת’רד אחר בפורום זילזלו בליברפול וביטלו את הסיכויים שלה להגיע לחצי הגמר, הסברתי שם שליברפול מועמדת רצינית לחצי הגמר ואף לזכייה, אני מאוד שמח שהבחורים באדום הוכיחו היום את מה שכתבתי אז.

מה שהפתיע זה לא השלישייה המהירה מול הקבוצה ההגנתית הכי טובה בליגה, ליברפול כבר הרגילה אותנו לזה, מה שהכי הפתיע זה ה-0 שערים וה-0 בעיטות לשער של הקבוצה ההתקפית הכי טובה בליגה.

הנדרסון שהיה ענק היום עם עבירה טפשית על המושתן הקטן סטרלינג והוא לא ישחק במשחק הבא, מקווה שצ’אן יספיק לחזור !

ליברפול היא הקבוצה הכי מלהיבה בעולם ! ועוד קייטה שלדעתי הוא אחד הקשרים המרכזיים הכי טובים בעולם חתום לעונה הבאה.


(harozim) #9

בחיים לא ראיתי לחץ כזה אינטנסיבי למשך כ"כ הרבה זמן כמו מה שהיה במחצית הראשונה. סיטי, קבוצה עם קישור טכני מאוד, תחת פפ, כמעט לא מצליחה לעבור את החצי במשך מחצית שלמה. ואו. אין מילים על מה שקלופ מצליח להוציא.

אגב, בתור אחד שלא צפה מספיק בליברפול, מי אמור להחליף את הנדרסון? צ’אן יותר שחקן שיוצא קדימה, לא?


(iTvi) #10

ג’אן אוהב לעלות כן, אבל הוא הקשר הכי אחורי שיש לנו בסגל חוץ מהנדרסון, אם יהיה כשיר, הוא המחליף הישיר של הנדו בגומלין.


(titi camara) #11

הנדרסון עם משחק ענק היום, אבל לדעתי צ’אן יותר טוב ממנו ומעדיף אותו לגומלין על פני הנדרסון זמין.


(t-rix) #12

העבודה של קלופ על צורת המשחק של פפ פשוט מושלמת.
ב 4-3 השנה היה ניתוח טקטי למשחק והראו שבשיטטיות ברורה החלק הקדמי לחץ את השחקנים מכיוונים מסויימים כדי להכריח אותם למסור לכיוונים אחרים ולא למיניעי המשחק.
פפ צפה את המהלך הזה ועלה עם קשר נוסף (גונדגאן) כדי לפתור את הבעיה.
קלופ הגיב בלחץ גבוה (לפעמים הנדרסון ולפעמים אוקס) על גונדגאן ובכך שבר את התבנית של פפ פעם אחר פעם. השחקנים של סיטי פשוט לא הצליחו לחבר שטף משחק נורמאלי שלהם.

נוסף לכך, וכמו תמיד, ההתקפה פשוט הגיעה לעבוד. האינטנסיביות בלחץ של פרמינו זה דבר שמעורר הערצה, מאנה נלחם וסלאח לא חסך בירידות להגנה.
יש בינהם הבנה עיוורת וכל פעם ששעטו עם הכדור קדימה הרגיש לי שמשהו עומד לקרות.

מלבד השלשייה של מסי סוארז ניימאר, לא זכור לי שלישייה התקפית כל כך מתואמת ובעת ובעונה אחת כל כך לא צפויה.
ופה קלופ צריך לקבל מחמאות כי הוא עדיין מצליח להחזיק את החוד עם מוסר הגנה גבוה ובכך לא מקבל מרכז מגרש חלש כמו שקרה עם לוצ’ו.

אברטון ויונייטד בשבת, האם קלופ ייתן מנוחה לשחקנים וישים את כל משקלו באלופות, או שמה ימשיך ללחם בליגה כדי להבטיח את המקום בצ’מפיונז בשנה הבאה…?
האם פפ ייתן לשחקנים שלו לנוח ויסתכן בהפסד דרבי הכל כדי לבוא רענן לגומלין ולנסות לנצח, או שירצה לשמור על מורל גבוה ולנצח גם בדרבי…?

המחשבות האלה גורמות לי להתענג לא פחות מהמשחק עצמו … :v:


(Aimarito) #13

האמת שמה שהפתיע מעבר לטקטיקה של קלופ, זו האינטנסיביות של ליברפול. כבר נאמר בעבר שבשביל להתמודד עם פפ (עוד בזמנו בברצלונה), הקבוצה היריבה צריכה להחנות את האוטובוס ולא לטעות, או לרוץ יותר פעמים ויותר מהר מהמסירות בהנעת הכדור של פפ. לי לא ברור עדיין איך ליברפול ממשיכה לרוץ בקצב הזה. בעוד מדברים שנה אחרי שנה על סרגל מאמצים, ורואים איך קבוצות שפתחו את העונה חזק דועכות להן בגלל ירידה ניכרת בכושר והאינטנסיביות (פריז, ולנסיה ועוד), ומהללים את סרגל המאמצים של זידאן, ליברפול נשארת עם הראש מעל המים וממשיכה לשחק בקצב מסחרר באפריל.

נכון, היא לא הייתה הכי יציבה, והיא כנראה א תקח מסיטי אליפות, אבל אי אפשר לקחת את מה שקלופ עשה לפפ ולא בפעם הראשונה בקריירה. קורה פה משהו מיוחד.


(iTvi) #14

מנצ’סטר סיטי תארח מחר באיתיחאד את ליברפול למשחק הגומלין ברבע גמר ליגת האלופות.

סיטי תגיע למשחק אחרי שפספסה הזדמנות לחגוג אליפות מול היריבה העירונית שלה ולאחר שאדרסון מוציא 6 כדורים מהרשת שלו בשני המשחקים האחרונים. ליברפול מצידה, העלתה הרכב חצי-שני מול אברטון בדרבי והשיגה נקודה במשחק שבו קיוותה בעיקר לשמור על הרגליים (לראשונה מאז 1992, הסתיים הדרבי של ליברפול ללא שערים וללא כרטיסים).

התוצאה (0-3 לאדומים) במשחק הראשון באנפילד טובה באופן משמעותי לליברפול מאשר לסיטי, שלא הצליחה לכבוש שער חוץ. במצב שנוצר, סיטי תצטרך לכבוש שערים רבים בביתה ולא תוכל להסתגר מול ליברפול, ששער חוץ אחד שלה, יגרום למשימה של סיטי להפוך לכמעט בלתי-אפשרית.

סיטי גם היא נתנה מנוחה במשחק האחרון לכמה מכוכביה - אגוארו, דה בריינה, ווקר וז’סוס פתחו על הספסל מול יונייטד. היא צפויה להעלות הרכב מעט שונה מזה שפתח באנפילד בשבוע שעבר. אגוארו עלול להחליף את ז’סוס, סטרלינג צפוי לחזור להרכב, סטונס שנעדר מהמפגש הראשון נמצא בתמונת ההרכב והצבתו של לאפורט שלא הסתדר עם סלאח בעמדת המגן השמאלי, גם היא תישקל מחדש.

ליברפול מצידה תעלה הרכב כמעט זהה, לאחר שהמגנים, אלכסנדר-ארנולד ורוברטסון נחו מול אברטון וגם פירמינו (עלה כמחליף בשבת) וסלאח (שסוחב פציעה קלה מהמפגש הראשון) קיבלו מנוחה בדרבי. השינוי היחידי צפוי להיות בעמדת הקשר האחורי, שכן הנדרסון שלא יוכל לשחק עקב צבירת צהובים יוחלף בג’ורג’יניו ווינאלדום שייכנס לנעליו במשחק הקריטי הזה. במסע"ת שנערכה היום במנצ’סטר הודיע קלופ כי הוא מקווה שסלאח, רוברטסון ומורנו יהיו כשירים למשחק מחר, אך ציין כי ההחלטה תיפול מחר לאחר שיצפה בהם באימון שייערך הערב.

מי שתנצח בסיכום שני המפגשים תתפוס את מקומה בחצי גמר ליגת האלופות. האנגלית האחרונה שהייתה במעמד הזה היא מנצ’סטר סיטי בעונת 2015/16, לפניה הייתה זו צ’לסי בעונת 2013/14. הפעם האחרונה שליברפול הגיעה לשלב הזה הייתה בעונת 2007/8!


#15

הישג אדיר ליורגן קלופ !! . מאמן ההתקפה הטוב בעולם מנצח את המאמן הכי אוברייטד בהיסטוריה של הכדורגל .
מה פפ יעשה ? מה שהוא תמיד עושה…ישפוך עוד מאות מיליוני דולרים על רכש נוצץ ומאסיבי :אני מהמר על הפרחח הברזילאי מ סאן ז’רמן .

למרות סגל השחקנים המטורף שקיבל, ותקציב היסטורי וחסר תקדים לרכש שחקנים, פפ יסיים 2 עונות בסיטי עם אליפות אנגליה אחת, וגביע ליגה אחד . רבותיי, זה כישלון מהדהד .

קלופ מאמן ענק . הכי ראוי לאמן את המועדון הגדול והמרגש של המרסיסייד .
שימו לב כמה שחקנים צעירים ויחסית אלמוניים קלופ מקדם, ומשלב בליגת האלופות . הוא לא מפחד לשים בהרכב הראשון 2 מגנים חסרי ניסיון, בבמה הכי גדולה של הכדורגל האירופאי .
סגל השחקנים של ליברפול ממש לא שווה חצי גמר ליגת האלופות, בטח אחרי העזיבה של קוטיניו, ולמרות זאת קלופ הצליח לעבור את המשוכה הכי קשה אולי בשלב הזה .

קלופ חייב להיות הפרגוסון של ליברפול .


(iTvi) #16

תצוגת כדורגל משובחת גם היום, אופי של מועדון גדול, לב, נשמה, סיומות גדולות, הכל היה שם.

מחצית ראשונה אבודה אבל עם נזק מזערי ומחצית שנייה ענקית, כמה דקות של שליטה והשער מגיע… וסלאח, אוי סלאח, חצי כשיר, באמצע במקום באגף, מה זה משנה, כדור אחד ברחבה ורגע של גאונות, מעורב ב-50 שערים העונה (39 שערים, 11 בישולים) - החתמה לא פחות מגאונית.

תודה לך ליברפול, אני הולך לישון עם חיוך ענק, איזו הקרבה של הקבוצה ואיזה גאון קלופ!


(momi) #17

ואוו הגזמת. מי הכי אוברייטד?
מאמן שלקח שלוש אליפיות בבארסה, שלוש בבאיירן, ועוד אחת שלא הייתה כמותה באנגליה.
או האחד שלקח שתי גביעי אלופות בשלוש שנים, תוך כדי שהוא מפרק את אירופה ובונה שושלת היסטורית. ואל תגיד לי כסף, כי הוא לא היחיד שמוציא כסף באירופה.
אתה שופט אותו בחומרה מידי, הוא מגיע עם קבוצה בלי הרבה אש, אחרי שהם לקחו אליפות בינואר. ואתה נותן לו להתמודד מול אחד המאמנים הטובים ביותר מאמן מוכח, שקטלני במיוחד לסגנון של פפ. אין מה להגיד שפפ נכשל באלופות בגדול, אבל מה ששלו שלו.


(momi) #18

אה ואל תשכח שנפסלו לסיטי 2 שערים חוקיים, וסלאח הבקיע מנבדל.


(iTvi) #19

@momi רציני או ציני? סלאח בנבדל? באיזה עולם? חייב לשמוע. לסיטי נפסלו שערים חוקיים, אוקיי… השער הראשון של סיטי (שהכניס אותם לטירוף) גם לא היה חוקי, סטרלינג דחף את ואן דייק עם יד פתוחה, השער היה צריך להיפסל על פאול מוקדם. אבל אנחנו לא באמת הולכים להתעסק בשופטים נכון? לכאן או לכאן, כשהתוצאה הכוללת היא 1-5 אני לא רואה סיבה לדבר על שופטים.


(momi) #20

ברור ברור ברור. לא בא להתווכח מי היה יותר טוב, ולמי הגיע לעלות. אין עוררין על העובדה שקלופ פירק את פפ שלוש פעמים תוך שלוש חודשים. ואני תמיד אומר שטעיות שיפוט הם חלק מהמשחק.(אולי התגובה שלי היתה לא ככ במקום)רק בוא לא נזלזל בפפ.