הגרלת חצי גמר ליגת אלופות: ריאל מדריד מול באיירן מינכן, הגומלין בברנבאו

ריאל-מדריד

(humusman) #48

אני באמת לא יודע איך אפשר לומר על המשחק בטורינו שריאל היתה לא יעילה, ב64 הדקות הראשונות בטורינו, עד להרחקה של דיבאלה, יובה היתה טובה יותר מריאל, למעט 10 הדקות הראשונות שיובה היתה בהלם מהשער המהיר, ההזדמנות היחידה של ריאל היתה מבעיטה מרחוק של טוני קרוס. המחצית השניה נפתחה ב20 דקות טובות של יובה ובכדור אחד ארוך של מרסלו ובטעות הראשונה של קייליני, הענשתם אותנו.

זה נכון שאחרי שדיבאלה יצא והתפרקנו מנטלית היו לכם עוד כמה הזדמנויות טובות אבל באותה מידה קוודראדו החטיא בדקה ה-93 מ-5 מטר שער שיכל להיות משמעותי אתמול, בסופו של דבר הכל מתקזז ואם אני מתייחס למשחק בטורינו עד להרחקה של דיבאלה, ריאל ממש לא היתה טובה יותר מיובה וה2-0 בדקה הזאת היה ממש לא משקף, אז אם מסתכלים על התמונה הכוללת ולא רק על מה שנוח לנו כאוהדים להסתכל, המשחק בטורינו רחוק מלהיות הבעיה של ריאל בהתמודדות הזאת.

(Mr.Maestro) #49

בנוגע ליעילות, דיברתי על המשחק של אתמול, והמשחק מול יובה בטורינו הוא באמת יוצא מהכלל בעונה הנוכחית של ריאל. מה שכן, גם בטורינו יובה לא הייתה טובה יותר מריאל גם כאשר המשחק היה 11 על 11 במיוחד שבמחצית הראשונה שהיה משחק מאוד שוויוני. להגיד שיובה הייתה טובה יותר עד ההרחקה של דיבאלה, זה סתם לזרוק דברים לא מבוססים באוויר.

(humusman) #50

אוקיי, רשמת שבמשחק הראשון הייתם צריכים לנצח 5-0 אז התייחסתי לזה.
לגבי המשחק הראשון, נניח שאני מסכים איתך שהמחצית הראשונה היתה שיוויונית, למרות שיובנטוס בעטה 8 פעמים לשער,
לעומת 3 פעמים של ריאל. המחצית השניה לעומת זאת נפתחה בשליטה מוחלטת של יובה, וריאל למעשה לא עשתה כלום עד לטעות של קייליני והשער של רונאלדו. אז עד כאן יש לנו מחצית ראשונה שיוויונית, 20 דקות ראשונות במחצית השניה בשליטה של יובה,
והתוצאה 2-0 לריאל, תוצאה שממש לא משקפת את מה שהיה על המגרש. אתה יכול לחלוק עליי, אתה גם מוזמן לראות שוב את המשחק, אבל זאת המציאות. לאחר מכן דיבאלה יצא ויובה התפרקה.
אגב, סתם לפרוטוקול, גם ה3-0 של יובה אתמול לא היה משקף.

(momi) #51

לאורך 180 דק, לכל קבוצה היו רגעים טובים יותר או פחות. גם היו מצבים טובים לכל קבוצה. כך ש 4 3 זוהי תוצאה די משקפת.
לגבי התפקוד של זידאן והשאלה מי שלטה במשחק. אני חושב שצריך לחלק את זה לשניים. האחד כמות המצבים. שתי הקבוצות הגיעו לשורה של מצבים, ו3 0 לא שיקף באף משחק.
והדבר השני זה השליטה בכדור. כי אין ספק שהכדור היה יותר אצל ריאל, וזה היה בעיקר בזכות התפקוד של זידאן. ואני קורה לחילוף של קאסמירו אומץ ואולי אפילו הברקה, מכיון שזידאן רצה לעבור למערך 4 4 1 1 עם אגפים מהירים. כך שהוא הוציא את קאסמירו לא בגלל שהוא היה לא טוב, אלא כדי לעבור למערך אחר, בו אין לקאסמירו מקום כשיש את קרוס ומודריץ. ואם חשבת שלהוציא את קאסמירו זה לאבד את מרכז המגרש, אז בדיוק ההפך. כאשר אתה משחק עם שלושה קשרים ואחד מהם הוא קשר אחורי, הכדור נמצא יותר במרכז. אלגרי הבין את זה והפעיל לחץ על העברת הכדור לאגפים, כך שהיה קושי מסוים בהתקדמות קדימה ולגרום ליובנטוס ללכת אחורה. ואת זה פטר זידאן במערך שמאפשר העברת כדור מהירה בין אגפים וכן התקדמות קדימה דרך הגפים באמצעות המגנים שעולים גבוהה.
במערך כזה יש גם יתרון הגנתי מול המתפרצות בסגנון אלגרי שמתבסס על ריווח המתפרצת לאגפים.

איך אפשר לומר דבר כזה??? ריאל של זידאן מניעת את הכדור בין הטובות בהיסטוריה, שולטת במרכז המגרש בצורה מדהימה, השחקנים בכושר טוב ומתפתחים יפה(חלקם חווים עונות שיא)
ומזל זה לא משהו של 3 עונות.

(Mr.Maestro) #52

אגב, בהמשך למה שרשמת לגבי שתי החילופים במחצית, בעייני זה היה חילוף מבריק של זידאן. חוץ מעניין ההתקפי של חיזוק האגפים, החילופים האלה השפיעו משמעותית גם על משחק ההגנה של ריאל, ובמחצית השניה יובנטוס לא הגיעו למצבים, וגם הגול אינו מחוייב במציאות. במחצית הראשונה היה ליובה יתרון משמעותי באגפים, וכל התקפה של יובה היא הייתה ביתרון מספרי באגפים, כאשר מצד אחד זה היה אלכס סנדרו עם דוגלאס קוסטה ובצד השני ליכשטיינר עם מנדזוקיץ’ כאשר היגוואין ירד לכיוון האמצע וחיזק את האגף שממנו בדרך כלל התחילה ההתקפה של יובה, מה שיצר יתרון מספרי משמעותי ליובה על פני ריאל באגפים. כאשר נכנסו לוקאס ואסנסיו אפשר היה לראות שמשחק האגפים של יובה נוטרל כמעט לחלוטין והם ניסו לשחק יותר דרך האמצע, אך לא כל כל הצליחו.
כפי שכבר כתבתי, אך אכתוב שוב פעם, הקבוצה היותר ראויה עלתה לחצי הגמר. בסיכום שתי המשחקים ריאל יצרה יותר מצבים מיובה, כולל איכות המצבים ושלטה יותר במתרחש במגרש. לא שאני פוסל את הגולים של יובה, אבל כל הגולים של יובה הגיעו מהרמות לרחבה ולא דרך מהלכי משחק מבריקים, משהו שאני אישית פחות מתחבר אליו, למרות שאין שום דבר פסול במשחק כזה במיוחד כאשר לריאל יש שוער שאף פעם לא יוצא לכדורי גובה.

(momi) #53

רשמתי גם את זה. אני דוקה מתפלא איך זידאן נפל בשטות כזאת בתחילת המשחק. זה סגנון קלאסי של אלגרי עוד ליפני יובנטוס הוא היה משחק ככה.

(titi camara) #54

ההגרלה אולי הכי טובה שיכולנו לקבל, הסיכויים הם 65-35 לריאל, שלא תבינו אותי לא נכון… באיירן היא הקבוצה הכי איכותית שיכולנו להגריל בחצי(ואת ליברפול לא רציתי) ולמרות זאת לדעתי הסיכויים שלנו יותר טובים מולה מאשר מול כל קבוצה אחרת.
אני מעריך עוד מפגשים מרובי שערים, ורק לנו יש רונאלדו.

(momi) #55

למה אתה חושב ככה?
אני גם חושב ככה, מכיון שהשחקנים היו מזלזלים ברומא וגם בליברפול. מול באיירן הם יגיעו עם רעל בענים. וכשריאל מגיעה עם מוטיבציה, היא הכי טובה.

(titi camara) #56

בדיוק מאותה סיבה שאתה ציינת, ראמוס יגיע למשחקים כמו ראמוס הטוב ולא ראמוס מול החטאפות, כך גם שאר השחקנים, לא יורידו את רמת הריכוז לשנייה אחת כי הם יודעים שמיד ישלמו מחיר יקר.

(Mr.Maestro) #57

50/50, לא רואה פה פייבורטית. למרות שבמפגשים האחרונים עברנו אותם, עדיין לא רואה פה עדיפות לקבוצה כלשהי.

אגב, האם חאמס יכול לשחק מולנו, האם יש סעיף בחוזה שמונע ממנו לשחק מולנו כיוון שהוא מושאל לבאיירן מריאל?

(ivgiland) #58

הבהרה:
לחאמס רודריגז אין שום סעיף בחוזה שמונע ממנו לשחק נגד ריאל מדריד במסגרת חצי גמר ליגת האלופות.
הסעיף הזה שריאל מוסיפה לשחקנים קיים רק בליגה הספרדית ולא תקף לגבי מפעלים אירופאים.
כל עוד השחקן כשיר, הוא ישחק נגד ריאל מדריד.”

מתוך קבוצת הוואצאפ של אוהדי באיירן מינכן ישראל

(Xavi H) #59

אני דווקא חולק עליכם.
דווקא באיירן היא הקבוצה היחידה שיש לה מה למכור מול ריאל מדריד, ואפילו הרבה.
אמנם עליתם שנה שעברה בהארכה בסטייל (בכל זאת שלושה שערים בהארכה זה לא דבר של מה בכך), אבל אל תשכחו שמבחינת 180 דקות הייתם אפילו נחותים לטעמי.

(Mr.Maestro) #60

למרות שאני חושב שהמפגש הנתון הוא 50/50 ואין פייבוריטית, השנה באיירן השנה לא כך כך הרשימה אותי מהצפיה במשחקים שלהם. מה גם שעד עכשיו לא הייתה להם משוכה כה גבוה כמו ריאל, ודווקא מול פסז’ היו להם המון בעיות. עניין מאוד קריטי מבחינת באיירן במפגש הזה, שהם בלי נוייר, שזאת מכה מאוד רצינית בשבילהם. רובן וריברי כבר לא מספקים את אותם המספרים, כמו בשנים הקודמות. בכל מקרה יהיה מעניין…

(Renen) #61

רק כדי לחתום את הנושא הטקטי של החילופים של זידאן, אציין שאני מסכים מאוד.
אני חושב שקל לבקר מאמנים בזמן האמת, והדבר מתבקש, ולפעמים גם קל יותר לדבר בדיעבד. אבל דווקא כאן, כמו מול פסז’, אני חושב שזידאן למד להיות דינמי. אלגרי פשוט מוכיח כל פעם מחדש שכשהוא רוצה, הוא יכול להכין את הקבוצה שלו (שהיא גם ככה מפלצת מנטלית מהגדולות בהיסטוריה, כבר יותר מעשור) לכל משחק. אומר שוב - כך היה מול טוטנהאם החל מהמחצית בגומלין, וכך היה מול ריאל בגומלין מיד עם שריקת הפתיחה. שוב, חבל בשבילו שהוא נזכר “רק” כשהוא עם הגב אל הקיר. מול קבוצה עם שליטה וניסיון אירופאי כמו ריאל, זה לא הספיק.
ובחזרה לזידאן - להוציא את קאסמירו זה לא הזוי ולא טעות. זה באמת אמיץ ומהלך של all in, ככה שאין לו כל כך לאן לחזור ממנו, אבל ככה בדיוק מנצחים התמודדויות. כמו שהחבר’ה מעליי כתבו - ההכנסה של ואסקז ואסנסיו היא לגמרי עניין של חסימת האגף וחזרה לשליטה, וזה עבד. מומי הסביר בצורה נהדרת בעיניי מה גרם להתקפה של יובה להפסיק לעבוד.

ובנוגע להגרלה, כמובן שריאל ובאיירן נפגשות, וטוב שככה. אריות היבשת ייפגשו שוב כדי להילחם על המקום בגמר הנכסף. אני גם מאמין שלריאל יתרון מנטלי בגלל המומנטום של השנים האחרונות (שהתהפך, דרך אגב - אם אתם זוכרים את הפנדל של ראמוס לפני כמה שנים…). באיירן היא כיום פחות “מכונה” מכשייתה עם פפ. עם זאת, אין לזלזל בה.

בהסתכלות על ההגרלה, בתור אוהד כדורגל, אותי יותר מרגשת הידיעה שרומא או ליברפול, אחת מהן - תהיה השנה בגמר ותהיה רחוקה צעד אחד מתואר היסטורי.

דבר אחד בטוח :אי אפשר להגיד יותר שריאל מקבלת הגרלות קלות בליגת האלופות . זה היה נכון לזכייה הלא מרשימה לפני שנתיים, אבל לא לעונה שעברה והעונה הזאת…ריאל מקבלת את אלופת צרפת, אלופת איטליה ועכשיו את אלופת גרמניה .

ריאל פייבוריטית ולטעמי גם תנצח.
הסגל של באיירן כבר מבוגר מאוד:רובן וריברי כבר מושכים את אדי הדלק האחרונים, ושניהם כבר מעבר לשיא זה ברור .
תומאס מולר ולבנדובסקי לא מספיק זריזים ומהירים,על מנת להתמודד עם ההגנה והבלמים המצויינים של ריאל .
הקישור של באיירן לא מספיק טוב . תיאגו שחקן מאוד רך, חאבי מרטינס לא יציב בכלל וגם ככה לא כשיר .

לטעמי הסיכוי היחיד של באיירן לעבור את מדריד,זו הצגה מדהימה של רובן. אני חושב שכבר אין לו את היכולת הזאת, והאפשרות להעלות את הרמה שלו בצורה כל כך גדולה .

מקווה שאני טועה, אבל לטעמי ריאל תנצח בקלילות .

אני לא חושב כמוך כי צפוי לנו ניצחון קליל המאבק יהיה קשה במיוחד שאנו בנחיתות בעמדת המאמן שלדעתי חלש בניהול משחק ותגובות למצבי מצוקה, אז נכון שהוא יודע לשמור על חדר הלבשה שקט וזה דבר מבורך אך ברמות הגבוהות זה לא מספיק גם בעמדת השוער יש לנו בעיה האיש לא שולט ברחבה חלש בכדורי גובה וחלוצים או נוגחים טובים תמיד גורמים לנו בעיות התקפה מצויינת במיוחד בתוספת שני המגינים מרסלו וקרבחל הם תוקפים אבל בהגנה מתחת לכל ביקורת במשחקים בליגה ובגביע אירופה כל התקפה של היריב מההאגפים או במתפרצות גורמות לדפיקות לב ממש חוסר אחריות ומשמעת וזה באחריות המאמן.

אבל כמוך אני מקווה שנגיע לגמר ומשם השמיים הגבול.

(titi camara) #64

אני רוצה להוסיף לדיון הטקטי שהתקיים כאן, אני מסכים עם הניתוח של החילופים של זידאן ואיך זה השפיע על המשחק, אבל לדעתי מה שאחראי יותר מכל לשינוי בשליש האחרון של המשחק הוא השער השלישי של יובנטוס, עד השער הזה יובנטוס הייתה במצב של “אין לנו מה להפסיד” לכן היא יכלה לשחק משוחרר, הרי הם כבר הודחו במפגש הקודם, המקסימום זה עוד הפסד גם במשחק הזה, ואז פתאום הכל מתהפך ! פתאום הם ב 3-0 ,הם מרחק נגיעה מהיסטוריה בליגת האלופות, משחק שיקבל פרק שלם מאותיות זהב בספר ההיסטוריה של ליגת האלופות, ועוד במקדש של ליגת האלופות ומול מלכת הליגה הזאת.
פתאום יש להם הרבה מה להפסיד(הרבה יותר ממה שהיה להם להפסיד במשחק הראשון), הפעולות כאן מפסיקות להיות קלילות ועל אוטומט והפן הפסיכולוגי מתחיל להשפיע בענק, הרגליים הרבה יותר כבדות וכל פעולה לא נכונה כבר יכולה להרוס היסטוריה.

ריאל מדריד מהצד השני כבר כ"כ רגילה למעמדים ולמצבים כאלה(בעיקר לכאלה שהיא אוהבת להפתיע את כולם ולהכניס את עצמה אליהם במו רגליה), ריאל מדריד מתעוררת לחיים במצבים כאלה ונותנת את המקסימום מעצמה, בעיקר בבית.

רונאלדו (אין צורך להסביר למה הוא מקבל פיסקה שלמה רק עם השם שלו).

והשאר היסטוריה.

אם ליברפול תזכה זאת תהיה הזכייה השישית שלה בגביע הזה, יותר מברצלונה…

(Renen) #65

ניתוח נפלא, לא כלכך חשבתי על זה מהמקום הזה ואני חושב שאתה צודק במאת האחוזים. באמת, מדויק בעיניי.

ברור, התכוונתי שמרגש אותי שליברפול חוזרת לבמה הראויה לה. זה נכון, רק לריאל ולמילאן יש יותר גביעי אלופות מלה. ובכל זאת, מאז 2005 עבר הרבה זמן…
על רומא כמובן אין צורך להכביר במילים. כבר עשו היסטוריה. לוחמים.

(Shai Hershko) #66

נוק-אאוט.

רק כך אפשר להגדיר את מה שעשה אלגרי לזידאן ביום רביעי.

רגע לפני מחזור הליגה (הכל כך סגורה), סיכום על משחק האלופות בין ריאל ויובנטוס.

נשים בצד את המוטיבציה הפסיכית איתה הגיעה יובנטוס (לא מעט בזכות רומא ומה שעשתה 24 שעות קודם) ואת הלהט של השחקנים לתקן את הרושם שעשו במשחק הקודם – המאמן האיטלקי שיחק ברביעי שחמט מול מאמן שלרגע נראה כאילו שכח את החוקים של המשחק.

זידאן, שהפתיע את אלגרי במערך איתו עלה במשחק הקודם, בחר לעלות באותו המערך בדיוק – שיטת היהלום כאשר קאסמירו מגבה את קרוס ומודריץ’ ואיסקו משחק מאחורי רונאלדו ובייל.
אלגרי לעומתו, עלה במערך המתבקש – התקפי, אגרסיבי שמסוגל להניע כדור ולצרף את שחקני הקו.

אתייחס ברשותכם בצורה כמעט פרטנית למשחק של ריאל:

1. המאטצ’-אפ בין קרבאחל למנדז’וקיץ (שהביא לנו שער נהדר בעונה שעברה) היה חסר סיכוי. הצבה שחקן בגובה 1.73 לשמירה על שחקן בגובה 1.90 נשמע הזוי, ונראה הזוי במיוחד אחרי הצמד של הקרואטי הקשוח על הראש של דני המסכן. הציפיה היתה שואראן יגיע לסייע לו בשמירה, אך הלחץ של שחקני יובנטוס העסיק אותו במרכז ואילץ אותו לגבות את ואייחו, הנקודה הבאה.

2. ואייחו- לילד בן ה-21 יש זמן להתפתח ולהשתפר, ייתכן שאף יהיה בלם מצוין. בעונה שעברה היה נהדר בהשאלה בפרנקפורט עם 22 הופעות ואפילו שער אחד, שלא נדבר על דיוק ב- 85% מהמסירות.
    ובכל זאת, הבחור הצעיר לוקה בקור הרוח ודווקא במשחק כזה לחוץ מוטב היה לו לשבת כגיבוי על הספסל, גם אם זה אומר להמשיך עם קאסמירו כבלם (וקובאצ’יץ בקישור). בימים כאלה לומדים להעריך את העוצמות של ראמוס ואת הבגרות והאחריות של נאצ’ו.

3. אמרתם ראמוס? אמרתם מרסלו. לא נבטל את תרומתו ההתקפית, אך הברזילאי, בהיעדרו של הקפטן – ממש נאלץ לעשות הגנה. לא תמיד הקונספט הזה עובד, ברביעי ראינו שחקנים מרימים את הכדורים מעליו מבלי שמופעל עליהם לחץ – פלא שהכדורים האלה הגיעו לראש של הענק הקרואטי?

4. במחצית הבין זידאן את מה שרובנו מבינים כשאנחנו משחקים פיפא עם חברים. המערך הזה לא עובד. הרכות בקישור לא תורמת ומשחק האגפים האיטלקי חוגג – מעבר למערך שיגביר את הסיוע להגנה ויעסיק את שחקני הקו מבלי לאבד את היכולת לשחק קדימה נחוץ ובמקרה הזה מערך 4-2-3-1 הוא פתרון מצוין.

כשיש לך קשר אחורי.

4 וחצי. ההוצאה של בייל שהיה חלש נראית הגיונית, וההכנסה של לוקאס ואסנסיו מתבקשת. אבל… על המגרש היה קשר אחד שיש לו את הכח להתמודד עם הקישור של יובנטוס, קוראים לו קאסמירו והוא לא עלה למחצית השניה. האם לא היה נכון יותר להסיט את בייל לכנף ימין, את איסקו לשמאל ולהשאיר את רונאלדו כחלוץ? אולי להוציא את איסקו ולהכניס את אחד מהחבר’ה התוססים על הקו? לריאל, מלבד קאסמירו אין קשר אחורי אמיתי בסגל, קובא הוא 50-50 עם פריצה נהדרת, אבל לא בהכרח מתאים לתפקיד, אז להוציא את קאסמירו נראה לי הזוי.

1. קרוס. הטכניקה – וואו, המסירות המדוייקות – תענוג, אבל שחקן בעמדה הזו לא יכול לתת לכל המעוניין לחלוף על פניו משל היה רוח רפאים. מזמין אתכם לצפות בתקציר המשחק, ואולי בכל המשחקים, ולראות שקרוס לא חוזר אחורה בריצה, אם בכלל, ולכדורים שלא עוברים ברדיוס שני מטרים ממנו הוא אפילו לא יושיט את הרגל – קרוס פשוט לא שותף למשחק ההגנה, כמה שאני מתגעגע לצ’אבי אלונסו.

2. איסקו מזכיר לנו קצת ממה שאנחנו כל כך אוהבים לראות. כמה הוא צמא לדשא וכמה שאנחנו רוצים שימשיך ככה.

3. אסנסיו וואסקס עושים אותי מאושר – כמה אהבה למשחק, כמה אהבה למועדון, כמה רוח לחימה. הראשון כל כך טכני ונעים לעין, והשני, שנראה כמו הילד הקטן שלא רצית איתך במגרש בשכונה, עושים צרות לכל יריבה.

4. ואיך אפשר בלי הפנדל על ואסקס. כן, פנדל. לא נכנס להיה או לא היה בשביל זה יש בערך מיליון סרטונים באינסטגרם ואת הדעות של המחנות אי אפשר לשנות גם בניסויים קליניים, אבל ואסקס היה שם. בדקה ה93, במרכז הרחבה, בלי שמירה – פשוט כי אי אפשר לשמור אותו.

5. אל תדאגו. רונאלדו - שגם במשחק כזה מצליח לשחרר לא מעט בעיטות אל המסגרת ורק בופון במשחק גדול מצליח למנוע ממנו לכבוש (אבל לא מונע בישול לאיסקו בספק נבדל), יודע לעשות את שלו; איך אומרים? פנאלדו? גם פנדלים צריך לדעת לבעוט, ואין שוער שהיה מוציא את הכדור הזה מהשער.

6. אחרי הכל, אם תסתכלו על הסטטיסטיקה, אפשר לחשוב על המשחק הזה כחוסר מזל:

החזקת כדור – 63% לריאל (בתגובה ראשונה, קישור לכתבה שלי מתחילת העונה על הבעיה של ריאל עם החזקת כדור משמעותית)

בעיטות למסגרת – 6-3 לטובת ריאל!

7-3 בקרנות, 20 – 11 בבעיטות חופשיות לטובת ריאל, אז מה הבעיה?

1. ריאל מדריד, בניגוד לגברת הזקנה, נראתה כמו קבוצה לא מאומנת. כמו אסופה של שחקנים שלא מכירים אחד את השני, ולזידאן, שאם היה לו שיער באותו ערב- היה מאבד אותו, יש הרבה שיעורי בית. הוא אולי ניצח במערכה הזו, אבל המלחמה על התואר האחרון העונה רחוקה מלהסתיים.

(momi) #67

קאסמירו כבלם זה דבר שנוסה ונכשל.

האם לא היה נכון יותר להסיט את בייל לכנף ימין, את איסקו לשמאל ולהשאיר את רונאלדו כחלוץ? אולי להוציא את איסקו ולהכניס את אחד מהחבר’ה התוססים על הקו?

אתה לא מוציא את איסקו מכיוון שהוא מחזיק כדור מעולה, ועם הכנה טובה לפני המשחק, הוא גם משחרר לחץ מושלם. ואתה גם לא שם אותו על הקו, במיוחד לא על הקו של מרסלו, זאת עקב העובדה שהאיש צב. יציאה מהירה קדימה לא תהיה, וגם חיפוי על הברזילאי לא יהיה.
ולגבי בייל, אני באמת לא יודע. אולי זידאן החליט שהוא לא היה טוב, או שהוא לא יהיה ממושמע הגנתית, או לא ישרוף שטחים כמו ואסקס. לא יודע.

אז להוציא את קאסמירו נראה לי הזוי.

לפעמים נוכחות של שחקן במקום מסוים מזיקה. טוב ככל שיהיה. וקשר אחורי בין קרוס מודריץ ושני בלמים היה מאט בעוד מסירה את ניקוז הכדורים לאגפים.

ריאל מדריד, בניגוד לגברת הזקנה, נראתה כמו קבוצה לא מאומנת. כמו אסופה של שחקנים שלא מכירים אחד את השני,

הנעת כדור ברמה כזאת, היא תוצר של הרבה אימונים ותיאום בין שחקנים. אין הרבה מאמנים שיודעים ליצור דבר כזה.
והם הראו ים אופי וניסיון. הם נקלעו לפיגור מוקדם עם רומא חזק על הצוואר. וזה מול אלופת איטליה ב7 השנים האחרונות. הם עבדו רגועים, ובמחצית השניה היו מעולים בהכל. אז נח לומר שהם נראו גרוע, אבל בא נזכר את הסיטואציה, את היריבה, ואת המט שזידאן עשה במחצית.