רבע גמר ליגת אלופות: בארסה מודחת אחרי סנסציה של רומא

ברצלונה

(ivgiland) #89

לדיון הזה יש רובד הרבה יותר פילוסופי ממדד או לא מדד. על הנייר אתה צודק, אותן קבוצות והתוצאות אמורות לשקף את המציאות כפי שהיא. אך לא כך הדבר בפועל. לא פגשנו את אותן קבוצות באותו המצב בדיוק. לצורך העניין, ב"תנאי מעבדה". הוולנסיה שתפגוש באפריל היא לא בהכרח הוולנסיה שפגשת באוקטובר, מהמון סיבות: שחיקת סגל, פציעות, שחקני רכש בינואר, נפילת מתח, האם אותו משחק ספציפי הוא בעל חשיבות מבחינתה (וכמה) וכו וכו כו. לכן אני חושב שאין תשובה שהיא באמת חד משמעית לסוגיה הזאת.

(titi camara) #90

כל אחד מסתכל כל זה מהזווית שלו(כלומר בתואר שהוא אמור לזכות בו העונה), הצ’מפיונס זה תחרות הספורט הכי יוקרתית בעולם, תחרות הספורט הכי נצפית בעולם, תחרות הספורט שכל קבוצות העילית באירופה רוצות לזכות בו, התחרות שמחלקת את הכסף הכי גדול.

(Xavi H) #91

אין 100%, אבל להפוך את זה לפילוסופי זה לא נכון בעיניי.
תראו את פורטוגל של היורו האחרון ותבינו על מה אני מדבר. דילגה על ספרד, גרמניה, איטליה… מעבר לרמת המשחק שהציגה…
ודאי שולנסיה אינה באוקטובר כפי שהיא במרץ(וכן כל קבוצה) אבל זה הרבה יותר נאמן (וגם בד"כ פלוס מינוס מתקזז) משיטת נוקאאוט שיכולה להיות מוכרעת בפנדלים או בשער חוץ(!)
טיטי, מבחינת הסקרנות הרבה יותר מרגש הנוקאאוט(ראו ערך הרבע גמר המדהים שחווינו) ולכן זו השיטה שנהוגה כיום ולכן היא גם יוקרתית יותר וכו’ וכו’, אבל כל זה לא הופך אותה למדד נאמן של קבוצה טובה יותר מאחרת או לא.

מדד יותר מדויק היה ליגה של כל הקבוצות הללו ביחד שבסוף מוכתרת אלופה. לא אמרתי שזה ריאלי ומרגש, אבל בוודאי שזה מדד הרבה יותר נאמן.

(titi camara) #92

יותר יוקרתית כי כל קבוצות העילית של אירופה משתתפות בו, גם זה היה במתקונת של ליגה זה עדיין היה נחשב לליגה הכי יוקרתית וחשובה.
20 משחקים מול חטאפות לא משתוות למשחק אחד מול קבוצת עילית של הכל או לא כלום כשכל העולם צופה, אבל זה דיון שלא יוביל לשום מקום, כל אחד בדעתו ואין כאן צודקים וטועים.

(Xavi H) #93

לכן סיימתי ואמרתי שלכאורה יש אלטרנטיבה בדמות ליגה של הגדולות…
אברטוניות, ארסנליות, טוטנהאמיות, סיטיות, יונייטדיות…
איך דווקא מהליגה האנגלית יצא לך משפט כזה?:grinning:

עכ"פ, נקודתי הובהרה.

(titi camara) #94

כבר מאוחר ולא שמתי לב לפיסקה האחרונה שלך :slight_smile:

אכן ליגה אירופאית עם 20 הקבוצות הטובות באירופה יהיה המדד הכי טוב, אני מצפה לליגה כזאת מאז שאני זוכר את עצמי.

(Oriabrbnel) #95

כבר 48 שעות אחרי ואני עדיין לא מעכל, זה פשוט לא יאמן. ואלוורדה כשל בכל קנה מידה והוא צריך לשים את המפתחות וללכת הביתה.

אחד המוטיבים המרכזיים שהוא הכניס לקבוצה זוהי עבודת ההגנה ובמשחק הזה (וגם במשחק הראשון) הוא כשל בצורה מוחלטת, זה פשוט לא ייתכן שנחטוף ארבעה שערים מהתקפה שמורכבת מחלוץ בן 32 ששיחק לרוב כשחקן רוטציה, חלוץ צעיר שהקריירה המקצוענית שלו מסתכמת ב-50 משחקים סה״כ, ודה רוסי שאומנם הוא לוחם ומנהיג אבל לא כובש או מבשל בכמויות. זה פשוט הזוי שחטפנו רביעייה מקבוצה ברמה של הליגה האירופאית.

למה לעזאזל הוא היה צריך להתגונן!!! הרי אם בארסה משחקת את המשחק הרגיל שלה היא כובשת לפחות שער או שתיים ומימלא רומא תצטרך לכבוש רביעייה או חמישייה כדי לקבל הארכה, למה הוא לא עלה עם דמבלה? (השאלה הזו תקפה גם למשחק הראשון…), למה כשאתה בפיגור 2-0 אתה מכניס את גומש!!! הוא לא שחקן שיודע להחזיק כדור או להניע אותו ובטוח לא תחת לחץ (כולי תקווה שהמשחק הזה יגרום לבארסה להעיף אותו) והכי גרוע זה שהוא הוציא את איינסטה בין הבודדים שעוד יודע להחזיק כדור (במאני טיים אני מעדיף את איינסטה גם כשהוא יהיה בן 50 עם כרס בירה אחרי מרתון ופקט סיגריות ולא את גומש בשיא הכושר).

כשמסתכלים על העונה בראייה כוללת עולת עוד המון שאלות, איפה סרגל המאמצים? למה ואלוורדה טוחן את איינסטה בוסקסט ופיקה במשחקים לא חשובים? (לגנאס למשל…), למה אתה מקפיא שחקן עונה שלמה כדי לעלות אותו לשני משחקי ברבע הגמר?

באופן אישי השחקנים כולם כולל כולם היו מתחת לרמה שלהם, זה מתחיל מטר-שטגן שאומנם נתן עצירה מדהימה אבל הוא לא נתן את הביטחון הזה שבד״כ הוא משרה על ההגנה. אלבה כבר תקופה מאכזב התקפית ובעיקר עסוק להתבכיין על כל נגיעה שנוגעים בו. אומטיטי שהשתן עלה לו לראש ומאז שהוא דרש חוזה של דמבלה משחק כמו מתייה. פיקה וסמדו היו סבירים, אבל שניהם עשו מספר חורים שהלחיצו את המערכת.

בוסקסט ואיינסטה היחידים שאיכשהו היו קרובים לרמתם. רוברטו על הקו זה פשוט לא עובד, לא בתור מגן ולא בתור קשר ימני/שמאלי שמשחק על הקו ולא בתור קוון, הפריצות שלו בעיקר מהאמצע צורת המשחק שלו היא באמצע והוא פשוט לא יודע לשחק על הקו.

מסי וסוארס היו פשוט חושך לדעתי שניהם צריכים לקבל מנוחה ע״מ להתאפס ולחזור בכוחות מחודשים לישורת האחרונה, היה עדיף שוואלוורדה היה עושה את זה קודם וכך היינו מקבלים גם הרכב ראשון רענן וגם ספסל מוכן.

(t-rix) #96

רגע החילוף של אינייסטה לדעתי היה נכון כי הוא היה שפוך לגמרי.
אבל החילוף המתבקש היה דמבלה וממש לא גומש כאשר רוברטו עובר לעמדת אינייסטה.

אישית, עוד במחצית רציתי להוציא את סמדו, להכניס את דמבלה ולהחזיר את רוברטו להגנה.
בחילוף המתבקש של אנדרס הייתי מכניס דווקא את פאוליניו שמשחק אגרסיבי וייתןמקצת מלחמה במגרש.

(Aimarito) #97

לקחתי את הזמן לפני שהחלטתי שאני נחשף לכל מה שהמדיות אומרות על המשחק מול רומא. גם את המשחק עצמו חשבתי קצת אם אראה, כי הבטחתי לעצמי שאני מתנתק מהכל לכמה חודשים לטובת הלימודים, אבל על מי אני עובד? אני עובר על חומר במחשב, וברקע המשחק נגד רומא (וזיפזופים לליברפול סיטי). מיותר לציין שהפוקוס על הלימודים הלך לפח אחרי השער הראשון, שלא לדבר על מצב הרוח.

על פניו, זה היה משחק קלאסי איתו וואלוורדה התמודד באותו אופן בו הוא תמיד מתמודד עם משחקים מהסוג הזה- צינון האווירה. האולימפיקו ושחקני רומא משדקים מזג ספרטני והטמפרטורות. באופן נורמאלי ההגנה מתמודד עם רוב הדברים שמגיעים, טר שטגן מצליח להתמודד עם מעט המצבים שמגיעים אליו, וכשהיריבה לא מוכנה לזה, אינייסטה, סוארז ובעיקר מסי מנצלים את החורים. הפעם ההגנה לא התמודדה עם הסחף, הרומאים הגיעו בקלות מידי לרחבה, ברצלונה לא הצליחה לשמור על הכדור, ונסחפנו תחת גלי ההתקפה של הרומאים.

אני לא מסכים שוואלוורדה לקח את המשחק בקלות ראש, שכן ברצלונה שיחקה באותה מתכונת בה היא כמעט תמיד משחקת בסיטואציה בה היא הייתה, וההרכב שהוא העלה היה הרכב מאוד חזק (בטח יותר ממה שהרבה אוהדים ציפו כשקראו למשחק “גמור”), מה שכן כל הקבוצה נראתה רע, למעט טר שטגן, וזה בהחלט שולח אצבע מאשימה ישירות למאמן. הבעיות שהיו:

1. תכנון רוטציה, רובינו כבר זעקנו למראה של הקבוצה בשלבים הקריטיים של העונה. אומטיטי לא מצליח לייצב את עצמו מאז הפציעה מול סלטה ויגו, פיקה מחזיק את הברך, ראקיטיץ’ טוחן דקות, בוסקטס רק חזר מפציעה, ואינייסטה כבר מכור למגה גלופלקס. השחקנים נופלים מהרגליים, ומתקשים לעמוד באינטנסיביות של רומא מבחינת קצב משחק, לחץ ופיזיות. אם זו לא הייתה רומא שמצליחה לעלות על חשבוננו, זו הייתה יכולה להיות ליברפול ההיפרית של קלופ שמפרקת את הסגל התשוש שלנו. בסוף העונה, אני עוד ארחיב על הנקודה הזו לגביי ההתייחסות של וואלוורדה לרוטציות וסרגל המאמצים שלו.

2. הקיפאון של וואלוורדה הכעיס אותי גם במשחק נגד אתלטיקו. אומנם במשחק של אתטליקו הקבוצה עמדה כמו שצריך, ואתלטיקו לא הגיעה למצבים, אבל מול רומא משהו בוודאות לא עבד, וואלוורדה הגיב מאוחר בשביל לשנות משהו, ונכנענו למומנטום של רומא, אותו אפילו מסי לא הצליח לקלקל.

בעוד המשחק לשל עצמו היה מביך ומכעיס, משהו אחר מוזר לי מבחינת האוהדים למפעל ולעונה. רק אירופה קובעת? כל העונה הלכה לפח? אני מבין שלא מתחברים לסגנון (גם לי יש ימים קשים לאחרונה), אני מבין ששונאים את ההנהלה), את התסכול מהעלייה הביזארית של ריאל ועוד. אני לא אוהד את הקבוצה הרבה זמן, כולה מעל לעשור, בתקופה לפני רצף הטרבלים ההזוי של בארסה, באיירן ואינטר, בתקופהה בה קבוצה שהסתמכה על יכולת אישית של שחקן ברזילאי חייכן לקחה אליפות וההמונים יצאו לרחובות כי סוף סוף לקחנו תואר על הראש של מדריד. מה קרה מאז? למה אם יש סיכוי שנצא עם תואר מקומי בלבד זה דבר כזה נורא? למה רק אירופה קובעת? לפני אותו רצף של טרבלים זה היה מאוד חריג לראות קבוצה לוקחת את כל התארים באופן טוטאלי. גם עכשיו כל הקבוצות שנמצאות בשלב חצי הגמר לא קרובות לקחת תואר מקומי למעט באיירן שהבטיחה את אליפות גרמניה החודש. עוד אולי מוקדם לסיכומים, ולוואלוורדה יש הרבה איפה להשתפר אבל אם אנחנו יוצאים עם תואר מקומי קשה לי לקרוא לעונה הזו כשלון.

(YUVAL) #98

כתבתי, את זה כמה כבר פעמים, זה לא רק ההדחה המשפילה (למרות שברור שגם לזה יש ערך שלילי) ששברה אותי.
ואפילו לא השיתוק המוחלט שקרה לו במהלך המשחק (למרות שגם לזה יש ערך שלילי)

אלא הצורה והאופן שהודחנו, הבגידה המוחלטת בערכים ובמה שברצלונה אמורה לייצג (מאז שקרויף עיצב לנו את הdna). זה לא ברצלונה . תקרא מה ששחקני רומא כתבו אמרו בסוף המשחק, הם היו בהלם לא רק מהרמונדטה שלהם. הם לא האמינו שברצלונה תעניק להם את העלייה על מגש של כסף. אחד מהם , אמר שהוא הופתע מהצורה שברצלונה שיחקה, כי זה לא הדרך שלה.

כולם אשמים בתצוגה פה, השחקנים (חוץ מ2-3 שאני לא יציין על מנת לא לפתוח ויכוח תפל) המאמן ומעל כולם ההנהלה. מה שזורעים בערב שבת קוצרים בשבת.

אני לא אהבתי את המינוי שלו ממהתחלה, אבל אני חושב ששמרתי על הגינות כלפיו, ואפילו החמאתי לו לא מעט.
אבל אני חייב להודות, שבשבועות האחרונים, האמון שלי נסדק בו. במשחק מול לגאנס, לראות אותו משחק עם שתי פיבוטים. בקאמפ נואו מול יריבה נוחה זה מגעיל אותי. וכבר במשחק הזה, הבנתי שהוא לא מאמן בסדר גודל של ברצלונה.

מאמן שלא מצליח לצאת מהמחשבה שלו שהוא מאמן את בילבאו, לא יכול לאמן קבוצות כמו ברצלונה וריאל מדריד.

אני ישאל שוב, האם ארנסטו ואלורדה מסוגל לקראת שנה הבאה, לשנות את עורו, ולהחזיר אותנו למה שהינו ? ברגע שהתשובה חיובית, אז כן מגיע לו להמשיך. ברגע שהתשובה שלילית. אז ארנסטו ולאורדה צריך להניח את המפתחות ולתת למאמן אחר לשפר אותנו.

אני חושב שהתשובה ברורה, מאמן ותיק ובשלב חיים הזה של ארנסטו לא מסוגל לשנות את עורו, ושנה הבאה זה יהיה אותו דבר.סביר להניח, שבתוך תוכו, הדבר היחיד שהוא מתחרט עליו שהוא לא פתח עם גומש או פאוליניו במשחק.

מגיע לנו מאמן שהוא יותר “מסתם מאמן טוב” מגיע לנו מאמן עם חזון ומאמן שמבין את גודל המעמד שהוא נמצא בו.

(דרך אגב, שלא היה ספק, שברגע שנזכה באליפות הוא יבטיח את מקומו פה בשנה הבאה, ההנהלה הזו אוהבת מאמנים יס מנים ומאמנים שהם בובות וזה מה שהוא)

יש צורה להפסיד ומותר להפסיד ולא לזכות בתארים, אבל מה שלא נסלח מבחינתי זה לבזות אותנו כמו שהתבזנו ביום שלישי. ומי שלא מבין שהתבזנו (וזה לא מכת גורל ההתבזות הזו) מוזמן לחזור שוב ולראות את המשחק.

(Aimarito) #99

שמע אני לא פוסל את זה שזה עשוי לקרות, אבל זה לא נראה לך מוגזם לצאת בהצהרה חותכת כבר על העונה הבאה לפני שהעונה הנוכחית הסתיימה?

(YUVAL) #100

אנחנו 8 משחקים לפני הסוף. מה כבר יכול להשתנות בגישה שלו? מוגזם? אתה ראית את מסיבת העיתונאים שלו היום?

הוא במפורש אמר שהוא לא מרגיש שהוא בגד בסגנון שלנו. את מימדי הלעג והבוז שזה הביא, והבדיחות שרצות עכשיו
עליו ברשת לא קשה לדמיין…

במידה מסוימת, טוב שקרויף לא בין החיים. הוא היה מתבייש בנו היום.

ואני ישאל אותך שוב, אתה חושב ששנה הבאה הוא ישתנה? פפ משתנה ? מוריניו משנה את דרכיו? צולו משנה את תורת האימון שלו? התשובה ברורה אני חושב.

(Aimarito) #101

לא יודע אם בהכרח משתנה, אבל מה עם להתפתח? אני לא מצפה שהוא ישנה את עורו לחלוטין ויהפוך פתאום ליורגן קלופ, אבליצא לי לקרוא שהוא כן רוצה להכניס שחקנים מהנוער לסגל עונה הבאה (אלנייה וארנאיס אם אני לא טועה), אולי סוף סוף יהיה לו יותר חופש לבנות סגל טוב יותר ולא יתעסק בפאניקה של בריחה של כוכב בקיץ (ניימאר אשתקד). בכל הנוגע לתכנון העונה מהקיץ היו לו חיים לא פשוטים ולא מעט בלת"מים להתמודד איתם. אני חושב שלפחות עונה שנייה בברצלונה הוא הרוויח. חוץ מזה, איזה מועמד יותר טוב אפשר להביא בקיץ? היחיד שעולה לי לראש זה טוכל, וגם הוא עוד לא הוכיח את עצמו, ולמרות הכדורגל ההתקפי התקשה לייצר יציבות בדורטמונד.

(YUVAL) #102

אתה מדבר על מאמן שרשום על שמו ההישג המפוקפק של המאמן היחיד שלא שיתף שחקן לה מאסיה בליגה האלופות?

לגבי הנסיבות המקילות, enough is enough. חלאס, הנסיבות המקילות שהיו לו, התאימו לו בהתחלת השנה. לא עכשיו. הוא לא מאמן של הפועל מרמורק למען השם. הסגל שלו מספיק איכותי לגבור על קבוצה כמו רומא. ובטח שלא לשחק משמים מול קבוצות בסדר גודל לגאנס. יש לו כלים גם בספסל. דמבלה קנו ב 150 בשביל חמש דקות מול רומא במצב 3-0.

מגיע השלב בחיים שצריך להפסיק לחפש 100000 ואחד תירוצים. ולהסתכל למציאות בעינים. מאמן שמחכה 81 דקות לעשות את חילוף ראשון שכל העולם מבין שכבר במחצית חייב לבוא שינוי, ואז הוא בוחר לעלות את גומש. זה לא טעות, אלא ראיית חיים. זו הגישה שלו. ואת זה אי אפשר להפיל על הנהלה ניימאר או דמבלה פצוע…

אני יגיד לך שאני רואה את נאפולי באיטליה כבר עונה שנייה רצוף. כן, הם לא חזקים מספיק לקחת אליפות שם מיובה. אבל סארי מאמן אותם (וכל מי שרואה את נאפולי מבין איזה כדורגל התקפי מרהיב הם משחקים) בצורה שמזכירה לי נשכחות. אני מוכן לצאת ולצעוק " ברתומאו הוא המלך" אם ברתומאו יחתים אותו. טוכל גם מאמן נהדר, אבל הוא בדרך לפסז.

(Aimarito) #103

נכון הסגל הרחב שלו מדהים וכל אחד אחר היה מתמודד עם הסיטואציה מדהים. כי לא התחלנו רע עם סופר קופה שהתפוצץ לנו מול הפרצוף עם שאריות סגל שהשאיר לוצ׳ו עם תשתית שהייתה מראש רעה בכל הנוגע לשיתוף שחקני נוער.

אין לי טעם להגן על וואלוורדה, ילך ישאר, לא אכפת לי באמת, אני רק רוצה שהקבוצה תשמור על יציבות יחסית עד שההנהלה תעוף מהמועדון, אבל אני לא מצליח לקחת ממנו את הקרדיט על ייצוב הסגל. ציפיתי אישית לשום דבר מהקבוצה אחרי התבוסה למדריד, והקבוצה לא הפסיקה להפתיע אותי. אפשר להגיד הרבה על הסגנון שלו, ניהול הרוטציות והאם הוא המאמן האידאלי לקבוצה, אבל אני לא בעל זכרון קצר מספיק בשביל לשכוח איפה היינו, ובאיזה מצב אנחנו עשויים לסיים את העונה.

(YUVAL) #104

הסברתי את זה בעבר למשתמש josepe, ציניות לא עושה עלי רושם במיוחד ולא הופכת אותך לצודק יותר, ההפך הוא הנכון, זה מראה לי ש"התחמושת" שלך נגמרת :wink:

כמו שכתבתי, הנסיבות המקילות היו נכונות בחצי הראשון של העונה לפני שקוטיניו ודמבלה נכנסו לרוטציה, (אני מתכון לכל המפעלים ) בחצי השני, זה נגמר. הסגל התרחב הקבוצה התרגלה למאמן, מעכשיו אין יותר תירוצים.

אוקי, אני מקבל את כל מה שכתב. עליו בהתחלה אבל. מה זה אפוד מגן? גומש במקום אינייסטה זה בגלל הסגל ? יבוש של דמבלה ? הקיפאון? הטירוף שלתת למסי ופיקה להשלים 90 דקות מול לגאנס ששתיהם לא כשירים? זה בגלל סגל קצר? (לשתיהם יש מחליפים שיכולו להתמודד מול לגנאס בבית) המחיקה של דניס סוארז? הבגידה המוחלטת שראינו ביום שלישי? להמשיך ?

כמו שכתבתי, השאלה, האם הוא יכול להשתנות? להחזיר אותנו למקורות שלנו? התשובה אני חושב ברורה.

התירוצים של הסגל קצר ומה שקרה בהתחלת העונה הסתימו ידידי, זה לא חופשי חודשי.

אבל אתה יכול להיות רגוע, ברגע שהוא מבטיח את האליפות, הוא ישאר פה גם שנה הבאה. ברתומאו אוהב את המאמנים שהם חלשים ויס מנים. אני רק מקווה שהאוהדים של ברצלונה יפסיקו להטיף לכל העולם על כדורגל יפה והתקפי. ויפסיקו להתנשא על אוהדי יונייטד בקשר למוריניו או להטיף מוסר לאתלטיקו. העיקר שאנחנו “יותר מועדון”.

רק לחשוב על קרויף … תודה לאל שאני אתאיסט, אחרי זה הייתי פוחד שהוא מלמעלה מסתכל ומתבייש.

(Aimarito) #105

זה לא שנגמרת לי התחמושת, כמו שבאמת קשה להמחיש טענות מול טיעונים כמו “דיי ברור מה יקרה שנה הבאה”, אני מנסה כמה אסטרטגיות בשאיפה להמחיש שהסגל שלנו לא במצב מדהים, ועדיין חוץ מהסגל הראשון לא היה לנו הרבה מה להציע, ובאופן ספציפי באלופות (בלי קוטיניו).

שמע, אתה בטוח שאין טעם לדבר על הקלות כי עברה תחילת העונה ומצב הסגל השתנה, אבל איפה בדיוק? אולי חוץ מהכניסה של קוטיניו בינואר שגם הוא הגיע פצוע, מה השתנה בדיוק? דמבלה היה פצוע חצי עונה ורק לאחרונה חזר לשחק וגם איתו נזהרים. לא הרבה השתנה. אני מסכים שוואלוורדה יכל לנהל רוטציות טובות ורחבות יותר, מצד שני המצב לא השתנה מספיק בשביל להגיד שהסגל במצב טוב יותר ברמה שבקלות היינו אמורים לרוץ עד הסוף בכל המסגרות. זה גם לא מנג׳ר במחשב, שהשחקן מחלים והוא יכנס להרכב כרגיל.

לא מתחברים לסגנון והקבוצה נמצאת בתקופה רעה זה דבר אחד, להגיד שהסגל הזה פתאום מדהים ומאוזן בזכות קוטיניו ודמבלה שהיה פצוע חצי עונה, ושלא היתה לו תרומה לקבוצה, ולהגיד שכל מי שחושב אחרת למה שאתה כותב זו סתם עצימת עיניים זה פשוט לא נכון, או סתם זכרון קצר.

האמת שהתחמושת האמיתית שנגמרה לי זו אנרגיה לנהל דיונים. קל לזכור את התקופה הרעה, קשה לזכור מה צריך בשביל לבנות קבוצה שמתבוסה בסופר קופה הצליחה להיות רלוונטית בכל המסגרות עד השבוע שזה שתי מסגרות יותר מרוב הקבוצות האחרות בליגת האלופות. אם חלק גדול מהפורום חושב שמאמן אחר יחזיר אותנו לתקופת הזוהר ויתנגד להנהלה ויביא לפיטורים של כולם ופתאום הלה מאסיה תצמח והכל יחזור להיות כמו בתקופת פפ so be it. זה לא סביר לדעתי, אבל אני אשמח להתבדות, אם אתם חושבים שטוכל יעשה את ההבדל- שיבוא, אני לא יכול להתווכח עם טיעון של “אם x יגיע אז יקרה א׳ ב׳ ג׳” קל לטעון ולמכור פנטזיות, יותר קשה לבחון את המציאות במלואה.

ניצחתם, I’m out. אם זה ישפר את הקבוצה שיביאו מאמן אחר.

(אוריין יפה) #106

אי אפשר לקחת מואלוורדה את מה שהשיג עד כה.

אבל, כל הדרך שלו מביאה איתה המון דאגה לקראת עונה הבאה. גם אם דמבלה וקוטיניו ישתלבו כראוי באלופות, אם השחקנים מגיעים שחוקים לשלב כזה של העונה ובנוסף לא נשמרת השיטה או אין ניהול משחק נכון (להכניס את גומש בדקה 80 כשאתה בפיגור 2-0) אז שום דבר לא ישתנה. ואלוורדה נעול על הגישה שלו ואם הוא לא ינסה דברים אחרים או אפילו להיעזר בשחקנים אחרים אני לא רואה דברים טובים בדרך.

(YUVAL) #107

אני לא מחפש ל"נצח אותך" אני מחפש לנהל איתך דיון. דיון לא יכול להתקיים , אם אני מבקר את המאמן בצורה לגטימית וכל מה שאתה מגיב זה " אבל אתה לא זוכר מה קרה בהתחלת העונה"

ה

אנחנו נראים רע גם עם קוטיניו וגם מול קבוצות חלשות או בינוניות. המשחק מול רומא זה לא יוצא דופן.

זה כבר לא רציני, דמבלה וקוטיניו כשירים. בטח שדמבלה כשיר לשחק יותר מ5 דקות בשתי מפגשים מול רומא.

רומא זה לא באירן מינכן וגם לא ציפתי מואלורדה לנצח אותם בהפרשים של שתי מניטות. אבל ב180 דקות מולם במפגש הראשון ניצחנו בעזרת שתי שערים עצמים ושופט רחמן. ואת הביזיון במשחק השני כולנו ראינו.

אתה מכניס לי מילים, לא אמרתי שהסגל מדהים, אמרתי שהסגל מספיק טוב בשביל :

א. לנצח קבוצה כמו רומא
ב. לשחק כדוגל יותר טוב.
ג.בטח לא להרוס יתרון של 3 שערים…

אני מבקר את ההנהלה יותר מכולם פה, ובעיני אם תינתן לי משאלה אחת, אני יעדיף שואלורדה ישאר עונה הבאה וברתומאו יזרק מהמועדון (ובמקרה שאני לא מגזים, גם יחמם את המנטור שלו רוסל בתא כלא)

אני זוכר את התקופה הרעה, לכן ששיחקנו רע , לא כתבתי מילה אחת נגדו, ויותר מזה, המשחק ברומא זה נקודת הגבול בשבילי, אם לא היינו מתבזים (גם במקרה שהיינו מודחים אבל בכבוד) לא היתי אומר מילה על פיטורים שלו בסוף העונה.

תחזור לדיון שניהלתי עם המשתמש naghty אחרי לגאנס, תיעבתי את צורת המשחק שלנו, אבל נתתי גב לואלורדה.

אני יחזור בפעם המי יודע כמה, המשחק ביום שלישי זה לא סתם תבוסה, בעיני זה חציה של קו אדום. ניהול משחק שאסור לנו בתור אוהדים לעבור עליו לסדר היום. הנהלה אשמה זה ברור, השחקנים ברובם אשמים גם זה ברור.
אבל יותר מכולם, בעיני האשם הוא המאמן. זה התחיל במערך, ההמשיך בקיפאון, בחילוף המאוד הזוי של גומש. ונגמר בתירוצים של אחרי המשחק שלו. ויותר מהכל, וזה בעיני מה שחשוב הכי: הבגידה בכל מה שמה שברצלונה אמורה לייצג.

מה שהיה ביום שלישי זה משהו שאי אפשר לקבל או להבין.

דרך אגב אני לא רוצה לריב איתך, עם זה מעצבן אותך או שאתה מרגיש שאני פוגע בך, אני יחדל מידית מלכתוב פה.

יום טוב
המעריץ האלמוני שלך :slight_smile:

(Aimarito) #108

זה בדיוק העיניין, אני לא שולל את הביקורת על המאמן בתקופה האחרונה, במשחק הספציפי הזה, ואפילו יש לי ביקורת אליו בטווח הארוך על פעולות שהאימפקט שלהם התנקז לשלב הזה של העונה. מצד שני, אחרי ההפסד הזה עלה פה גל מאוד קיצוני של תגובות נגד וואלוורדה, ואנשים מחקו בקלות מידי את הדרך שנעשתה פה (לאו דווקא אתה).

אם נקודת ההשוואה שלך לירידה הייתה אחרי תחילת העונה בה הקבוצה הצליחה להתייצב (לא מעט בזכותו) זה דבר אחד, וכן צריך לקחת את האפקט שלו בחשבון, אני מתייחס קודם כל לאיך שהוא קיבל אותה, ומה היא עברה עד התקופה הרעה הזאת. אולי פה טמון ההבדל בינינו.

אולי לגביי קוטיניו אתה צודק, והוא כן מכניס אותו ללא מעט משחקים בליגה, אבל לסמוך על דמבלה העונה זה כנראה בעייתי. הילד עם פציעות שריר בפרק זמן קצר מידי, וגם במשחק מול רומא, במעט דקות שהוא שיחק, הוא לא עלה באטרף כמו שהוא עשה נגד צ’לסי. מבחינת בריאות וחלוקת דקות אני לא יודע כמה אפשר לסמוך עליו למרות הציפיות ממנו. שוב אין לי זבוב על הקיר של המשרד של וואלוורדה שמדווח לי מה קורה, אבל משהו לגביי היציבות הפיזית שלו לא ברור לי במאה אחוז, ואחרי הפציעות שלו העונה אני לא מצפה ממנו שיתן שום אימפקט על העונה.

הוא אולי לא מתאים לקבוצה גדולה, ובסוף העונה אני אוציא את כל מה שיש לי עליו, אבל אני לא פוסל את האופציה שמדובר על הכרות שלו עם המעמד. אני כן חושב שמגיע לו עוד עונה, בעיקר שאני לא עד כדי כך בטוח שכל מאמן אחר יגרום לקבוצה להיראות משמעותית טוב יותר, ובטח עם ההנהלה הנוכחית.

הכל טוב תודה :), זה לא הדיון הספציפי הזה כמו שגם אני כמו כולם לא מבסוט על התקופה הנוכחית, אצל הרוב זה בא לידי ביטוי בתגובות אמוציונליות קיצוניות, אצלי זה בעיקר מרוקן מאנרגיה.