רבע גמר ליגת אלופות: בארסה מודחת אחרי סנסציה של רומא

ברצלונה

(t-rix) #66

כבר בבוקר שאחרי ועדיין מתקשה לעקל את זה.
ההפסד כהפסד כמובן מתקבל על הדעת, אבל המשמעות של ההפסד היא הבעייתית.
זה אומר שכל התקוות שוורד בנה מתחילת השנה כולל רצף האי הפסדים בליגהה והחסינות ההגנתית -לכאורה כמובן- שנופפנו בה והשנה הנהדרת של מסי שכבר מטר מגיל 31 והרכש של קוטיניו ודמבלה ב 300 מליון ועוד ועוד… כל זה שוקמט כמו דף נייר במשך 90 דק’ ובדק’ 94 נזרק לפח.

Next (season) please.

(Xavi H) #67

סלח לי, אבל בלי שום קשר ליכולת של בארסה העונה, אני פשוט לא מסוגל להסכים עם אמירה כזאת.

אירופה היא בסה"כ 13 משחקים כאשר 6 הראשונים לא כ"כ דורשים שלמות (אתה יכול לדוגמה לנצח 3 פעמים לסיים בתיקו אחד ולהפסיד 2 ועדיין לעלות), ובשאר 7 המשחקים הבאים אתה צריך ריכוז, מיקסום של יכולת פר משחק והרבה הרבה מזל.

בליגה לעומת זאת כל משחק חשוב. אמנם אתה יכול להרשות לעצמך יותר לטעות, אבל היא המדד האמיתי ליכולת טובה לאורך זמן ולחוזק אמיתי של קבוצה.

אינני מתלהב באופן אישי מטורנירים כמו מונדיאל או יורו ואפילו ליגת אלופות (לא מבחינת סקרנות אלא מבחינת קביעת יכולת), שכן במשחק שניים הכול יכול לקרות. המדד האמיתי הוא דווקא בהמשכיות.

אל תגיד לי שיובנטוס היא כישלון לעומת רומא, כמו שיהיה מצחיק לומר שסיטי היא כישלון לעומת ליברפול (ייתכן שאם גם תכניס את נושא התקציב תגיד שכן, אבל אני מדבר על היכולת ולא כמה הושקע ביחס ליכולת).

עוד פעם, מבלי לשבח את היכולת של בארסה העונה…

(t-rix) #68

@Xavi_H
אבל אם אין לך תחרות אמתית בליגה, איזה ערך נותר להמשכיות?
מי שצריך לקבל קרדיט במקרה כזה אלה האראיים על בניית הסגל. ולא התעלות של מאמן או הירואיות של שחקן כזה או אחר.

תראה את באיירן, עוד לפני שהעונה החלה 99% שהיא אלופה, זה לחלוטין עניין בניית סגל ולא גדולה של מאמן או יכולת מרשימה במיוחד שגרמה לה לנצח את הליגה.
אותו דבר יובה וגם פאריז בזון דומה.
ושלושתן לא מצליחות לזכות בצ’מפיונז למרות עליונות מוחלטת בליגה. למה? כי באירופה הסיפור שונה, וחולשת הליגה חוזרת לפרצוף כמו בומירנג.

אנחנו השנה מדגם יותר קטן אבל דומה בתכליתו, עליונות מוחלטת בליגה (גם) כתוצאה מפתיחה זוועתית של שתי הטוענות לכתר ובעיקר בגלל היותנו מחזיקים בגדול בהיסטוריה שלאורך זמן זה מטה את כף המאזניים.
אבל ברגע האמת בצ’מפיונז, כשיש לך רק שני משחקים להראות מה אתה באמת שווה, שם אתה באמת נמדד. במני טיים כשכל אירופה נושאת עיניה אליך.
ושם אנחנו כבר 3 שנים מודחים בבושת פנים עוד ברבע.
אתלטיקו הכתה אותנו שוק על ירך, יובה שחטה אותנו ורומא הפיחה בנו תקווה (4-1) רק כדי לתת לנו ko…

דרוש חישוב מסלול מחדש, ולא רק ברמת הסגל, אלא לתכנון המסלול השנתי שלנו.

(Shirlivneh) #69

לאור ההדחה, כמובן שחוזר וצף לו ציוץ של פיקה מ- 2016 בו הוא מלין על כך שריאל, לכאורה, זוכה לקבל הגרלות קלות:

BlockquoteGrupo fácil. Octavos el 3º de Italia, Cuartos el 8º de Alemania, Semis el 4º de Inglaterra. Vuelta siempre en casa

בציוץ מוזכרת גם רומא, אותה פגשה ריאל בשלב שמינית הגמר בעונת 2016/2017. הזחיחות הייתה בעוכריו.

(Xavi H) #70

רביע, אינני טוען שאנחנו לא צריכים חישוב מחדש ושינויים, אדרבה, אני מסכים שהם נצרכים ואף הכרחיים ולו כדי שנחזור להנות מהקבוצה שאנחנו אוהבים והתאהבנו בה בגלל הכדורגל היפה שלה, אבל בין זה לקביעה שלך ש"ההזדמנות להראות מה אתה באמת שווה" היא בשני משחקי גומלין באירופה המרחק הוא גדול מאוד.

ודאי שחולשת ליגה יכולה לגרום לרפיון באירופה, ובאמת באיירן ופריז הן ראיות טובות לכך, אך האם אנחנו ויובנטוס על אותו גל?
יש לנו את ריאל ואתלטיקו תמיד על הראש, וגם אם יש פער גדול יחסית בינינו לבינם, אם אני כאוהד אף פעם לא רגוע כשמדובר בריאל, אני בטוח שגם השחקנים לא נכנסו לרפיון בכל הנוגע לליגה. גם יובנטוס, שהשנה חווה תחרות יוצאת דופן מנאפולי, האם זה בגלל רפיון?
ובכלל, גם לנו וגם ליובנטוס יש בחצי “נציגות” מהליגה שלהן (ריאל ורומא בהתאמה), אז פתאום הליגה שלהן לא חלשה?

שוב, שלא תטעה, פר כישרון, כנראה שריאל עולה עלינו ברמה או שתיים (יש להם באמת סגל נפלא), אבל ההתמדה שלנו בליגה עשתה את שלה והיא ראויה לכל שבח. לא ייתכן שבנשימה אחת נאשים את הליגה שלנו בחולשה בלתי נסבלת ובד בבד נאמר כמה ריאל חזקה ואיך היא בדרך לגביע שלישי ברציפות.

(YUVAL) #71

ריאל מדריד פתחה נוראי את הליגה ובשבועות האחרונים חזרה לעצמה. ההפרש שלנו נובע מאותה פתיחה רעה.

Shirlivneh

את הוצאת יפה מאוד את הציוץ מההקשר שלו. בראבו. אולי תתרגמי לנו את כל הציוץ בבקשה?

שנה אחת ברצלונה מקבלת הגרלה נוחה (וגם בזה בעטה בדלי) וזה מוציא את כל העכברים מהחורים.

(Shirlivneh) #72

הוצאתי את הציוץ מהקשרו? כיצד? הוא מדבר בעד עצמו. התרגום המלא? “שלב בתים קל. בשמינית מקום 3 באיטליה, ברבע מקום 4 בגרמניה, בחצי הגמר מקום 4 באנגליה. הגומלין תמיד בבית” - למי הוא התכוון ומה אמר? אני חושבת שזה ברור כשמש. אל תקרא לתוך הפוסט שלי את שאין בו (ואין בו שום כוונה להצביע על הגרלה נוחה אותה ברצלונה קיבלה השנה).

אגב, הטענה שברצלונה מקבלת הגרלה נוחה “שנה אחת” היא טענה מיתממת. ברצלונה לא קיבלה את מילאן בעונה חלשה, ואת פסז’ שלא עשתה דבר באירופה (2012-2013) סיטי שלא עשתה דבר באירופה, ואז שוב את פסז’ (2014-2015), את ארסנל בתקופה חלשה להחריד? (2015-2016) וזה רק על קצה המזלג.

ככלל, הציטוט הובא כאנקדוטה, לא במטרה להתסיס. ברצלונה של השנים האחרונות היא יריבה קשה ועיקשת של ריאל, ועל אף שאינני מגלה אהדה כלפיה או כלפי שחקניה, אני בהחלט מכבדת אותם ואינני מתעסקת בטענות של “הגרלות קלות” או שאינן כאלה.

(YUVAL) #73

הוא צייץ את זה לא בתור זילזול ברומא. אלא בתור זלזול בסדר של היריבות שקיבלתם באותה שנה… אני חותם על הציוץ שלו גם בשנה הבאה. זה לא קשור למשחק הספציפי הזה… (הגרלת ליגה ארופאית)

הלואי ששנה הבאה נקבל את הסדר ההגרלה הזה. אני חותם על זה כבר עכשיו.

שלב בתים קל, מקום 3 באיטליה מקום 4 בגרמניה חצי גמר מקום באנגליה ושנקבל את היריבה תמיד בבית. זה מה שאני רוצה שנה הבאה. אני מזלזל?

(Shirlivneh) #74

כן, מאחר שאתה למעשה טוען שאלה קבוצות שיהיה לקבוצה שאתה אוהד “קל” לעבור, וזה זלזול. זו גם לא חוכמה מאוד גדולה לומר זאת לאחר שריאל עברה את כל היריבות הללו, ואני חושבת שהזלזול של ברצלונה בתחילת המשחק אתמול (יש שיכנו אותו שאננות, אך זה “potato-potato” מאחר שהאחד גורר את השני) ניכר.

(YUVAL) #75

לא, זה ראיה מציאותית, במקרה שנקבל את הקבוצה הראשונה באנגליה הקבוצה השניה באיטליה והקבוצה הראשונה בגרמניה. זה הגרלה קשה יותר בהרבה. גם היום אני לא מתחרט שקיבלנו את רומא. במקרה שהיינו מקבלים את באיירן למשל, זה היה נגמר כמו 2012…

כל מי שבאמת רואה את ברצלונה של השנה, יודע שזה לא זילזול. זה צורת המשחק שלנו, אנחנו מנסים לעלות ליתרון ואז משחקים על תוצאה. יעילות יעילות יעילות. ואלורדה משחק אותו דבר נגד לגאנס (שתי קשרים הגנתיים כל המשחק) ואותו דבר נגד רומא. אחת הסיבות שהוא חייב ללכת. (ואני מחבב אותו)

דרך אגב, אני לא מזלזל בזכיות של ריאל. אני רק מקנא.

(אוריין יפה) #76

מה-29/09/2016, השחקן היחידי שהבקיע שער חוץ בליגת האלופות עבור בארסה הוא מסי.
20/02/18 - מסי מול צ’לסי.
27/09/17- שער עצמי מול ספורטינג ליסבון.
23/11/16- צמד של מסי מול סלטיק.
01/11/16 - מסי מול סיטי.
29/09/16 - פיקה מול מנשנגלדבך.

(dmitrys) #79

כמה שההפסד הזה מעצבן ומנוגד לכל מה שאני מצפה מברצלונה, העונה הזאת והמאמן הזה לא כאלה גרועים.
אני לא הייתי מתחלף עם ריאל גם אם תזכה באלופות. מעדיף דאבל מקומי על פני מקום שלישי וליגת האלופות.

כל קבוצה , מלבד ריאל, נכשלת שנה אחרי שנה בליגת האלופות. באירן, סיטי, יונייטד, PSG, יובנטוס, צ’לסי, אתלטיקו. אם זה מעיד על חולשה, אז כל הקבוצות האלה חלשות.
אני מקווה שרומא תיקח השנה.

(YUVAL) #80

שנה שעברה הם זכו בדאבל…

אתה צודק, הוא לא כזה גרוע, אבל זה הבעיה שלקבוצה כמו ברצלונה מגיע מאמן שהוא יותר “מלא כזה גרוע”

בעיני, זה לא ההדחה לבדה. זו הצורה שהודחנו. זו האובדן המוחלט של הdna שלנו, באמת שאם הייתי מרגיש שתהיה עקומת למידה ובשנה הבאה הוא ילמד מהטעויות ויתקן את עצמו. לא הייתי רוצה שיעזוב. אבל הבעיה, שואלורדה לא מאמן צעיר ובשלב הזה של הקרירה שלו לא משתנים וזה מה שהוא יודע. מוטב לברצלונה להתחיל להתכונן ולחשוב איזה מאמן היא רוצה שנה הבאה. הגיע הזמן לחזור למקורות.

שימו לב לזידאן. הקבוצה שלו בפיגור 2-0 והוא עושה חילופים בחצי. לא מחכה ל81 ומכניס איזה חמור במקום אחד הקשרים.

נ.ב אני מנחס את זידאן :slight_smile:

(GoD iS a Dj) #81

בגלל ה"נ.ב" שלך ביטלת את הנאחס.
ראינו איך ריאל מעתלה ברגעים ה"מכריעים" של העונה…כבר הספיקו לשכוח שאת באיירן הם עברו בזכות בזיון שיפוטי אחד גדול.

אבל את צ’לסי יזכירו כאן גם בעוד 50 שנה.

(Xavi H) #82

המשחק של ריאל נגד יובנטוס המחיש טוב מאוד כמה דק ואפסי בין תואר לכלום.

נו, אירופה זה המדד?

(GoD iS a Dj) #83

זה המדד הכי חשוב ידיד כי ריאל זוכה בו זא הוא אוטומטית הופך ליותר חשוב מכל תואר.

על אף שהביזיון שבארסה הציגה אתמול יזכר כאן לדורות ובצדק. לדעתי כל מאמן שיגיע לבארסה חייב להראות לשחקנים את המשחק הזה לפני כל משחק חוץ או בית בשלבי הנוקאאוט של התחרות.

(Noam_I) #84

אתה כנראה ממש מתוסכל שהגורל הביא לברצלונה ולריאל סוף שונה להתמודדות דומה, אבל תעשה לעצמך טובה ותצפה בשידור החוזר מחר. איך אפשר לטעוו שזה נקי אני לא יודע.

(ivgiland) #85

DJ תפסיק להתמרמר כאן בכל רחבי הפורום כאילו ריאל זו הסיבה שברצלונה לא בחצי הגמר.
ליגת האלופות היא מפגש בין כל ענקיות היבשת בהתמודדויות פייס טו פייס, אם זה לא מדד אני לא יודע מה כן.

(YUVAL) #86

שקרויף התמנה למאמן לברצלונה הוא אמר לנשיא אז, התנאי הראשון שלי לקבלה לתפקיד זה הפסקת ריגשי הנחיתות של המועדון.

כנראה שכמה פה, לא מאמינים במה שקרויף ניסה להקנות למועדון.

דקה 8:16

(Xavi H) #87

מדד זה ליגה, זה התמדה, זה רצף.
גם לכל חובבי ה"מאני טיים", הפנדל הזה (מוצדק או לא לא מעניין אותי) נקרא התעלות ב"מאני טיים"?
שקבוצה אחת יכולה לפגוש בבתים את תון, אנדרלכט ודינמו קייב ואחת את יובנטוס, ליברפול ולייפציג זה מדד?
רבאק, שני משחקים שמוכרעים בצורה רנדומלית של פנדלים זה מדד?

או שמדד זה לשחק בדיוק מול אותן קבוצות ולצאת עם יותר?

כל זה בלי קשר בכלל להגרלות של ריאל השנה או כל משחק כזה או אחר. זה פשוט עניין של עיקרון