רבע גמר ליגת אלופות: בארסה מודחת אחרי סנסציה של רומא

ברצלונה

(bengi6666) #44

רומא עשתה לנו מה שעשינו לפאריס אשתקד.

גם בתבוסות אשתקד לפאריס ויובה אני לא זוכר כזאת פאניקה כמו היום. מהרגע הראשון השחקנים היו מבוהלים ובאמת שאני לא מצליח להבין/להסביר את זה.
המשחק הזה בעיקר חשף כמה הקישור שלנו רע! הלחץ הגבוה של רומא פשוט הרג אותנו.
העונה נגמרה, נזכה באליפות וכנראה גם בגביע המלך, והרעים יזכו בגביע אלופות רביעי בחמש שנים(זוועת עולם).
בקיץ אנחנו חייבים לחשוב על לפחות שני שחקני קישור+מגן ימני, הרבה לפני שמביאים את גריזמן.

נ.ב
נשבר לי הזין מההצגות של סוארס

(amos12) #45

ברור לך שקבוצה שלא מפסידה משחק ליגה, כנראה ב38 משחקים וקרוב ל50 משחקים בליגה הספרדית, שחצי עונה היא משחקת בניוטרל מעיד על ליגה חלשה?

כן גם ריאל בדרך להדיח את יובה, אלופת איטליה. אבל היא, הפסידה ולא פעם העונה.

(agalma) #46

מדהים, דמבלה שם את השער בשניות האחרונות ואנחנו עולים, זועקים משמחה מהולה בפחד: לאן נעלמה בארסה ומה לעזאזל יקרה אם נפגוש את ריאל/ליברפול/באיירן.
תודה לאל שזה נגמר, הפלופ היה כתוב על הקיר, רק היה חסר להיפגש מול קיר. שחקנים שחוקים, פצועים ועייפים. זה מספיק ללה ליגה, מכובד, אבל זהו.

אגב
כל השחקנים מלבד השוער ורקיטיץ’ היו חלשים. החלש מכולם: המאמן. אפס מומנטום, אפס רעיונות חדשים.

אגב 2
בלי ה: DNA שלנו, אנחנו קבוצה ללא סיפור. בוא הביתה צ’ אבי.

אגב 3
מה אני אומר מחר בבוקר לבן שלי. רעיונות, מישהו.

(Xavi H) #47

לפחות תהיה מנוחה קצת לשחקנים המסכנים לפני המונדיאל…

מה שקשה לי זה שזה נגד רומא, שעם כל הכבוד היא לא מאריות אירופה. מה זה אומר על הקבוצה הזאת?

מדהים שיכול להיות(בתיאוריה כמובן) שנפסיד משחק אחד כל העונה הזאת ונרגיש שאנחנו כמו פח אשפה

(aldrrian) #48

לא הבנתי כל כך איך זה קשור למה שכתבתי לפני…

מה?

(chen10) #49

זה לא בד.נ.א של בארסה לשחק בונקר ציני ולחכות שהזמן יעבור. מאמן שלא מבין את זה מגיע לו להיות מודח בצורה מבישה כמו היום. שחקנים שלא מבינים את זה מגיע להם להיות מודחים בצורה מבישה כמו היום.

אני אוהד בארסה אבל אני גם אוהד כדורגל, וכשאני רואה שחקנים מתים-מהלכים שמחכים שתגיע הדקה ה-90 וסובלים מהמשחק, מול אריות שנלחמים מול אחוז אחד של סיכוי ונותנים את הנשמה (בצורה נקייה וספורטיבית), אני לא יכול להתבאס שהמהלכים הובסו והאריות חוגגים.

אני בדעה שריאל זוכים בצ’מפיונס השנה וואטאבר וזה אצלם ב-default לזכות בצ’מפיונס, אז טוב שזה קרה עכשיו ולא בגמר/חצי גמר כואב שייזכר וייצרב.

כדי לזכות בצ’מפיונס צריך ניצוץ מסוים שאין אותו לבארסה העונה. בדרך כלל אתה יודע שלקבוצה שזכתה היה את הניצוץ רק אחרי שהיא זכתה, אבל לא צריך להיות נביא כדי לדעת למי יש את הניצוץ העונה הזאת.

רצף המשחקים ללא הפסד הוא חביב, אבל כשמגיע הפסד אחד שבועט אותך לעזאזל אז אתה מבין שעדיף רצף “מאוזן” שאולי הפסדת בו כמה משחקים אבל הגעת לשלב הזה כשהשחקנים יותר טריים ולא שחוקים למוות, ושהם יאולי לא יצרו לעצמם פער גדול אבל הם יכולים לשמור את הפער המסוים או הקטן שיש להם.

(אוריין יפה) #50

מסכימה עם כל מילה. בארסה פשוט לא מתאימה לחצי גמר העונה, אין מה לעשות.

(X4V1N1ESTA) #51

טוב, בינינו? הכתובת הייתה כתובה על הקיר. כאשר קוטיניו בעצם לא מסוגל לשחק בליגת האלופות, הקישור שלנו לא באמת ברמה. ליגת האלופות זה משחק של קשרים. חוץ מאינייסטה (שגם הציג משחק חלש היום) אין לנו באמת מה לדבר. זה מתחיל מבנייה גרועה, עוד מישהו רוצה להגיד עכשיו שהוא אוכל את הכובע וכמה הוא שמח שפאוליניו הגיע במקום סרי? גומש על ראפיניה? יש סיבה מוצדקת לכך שראקיטיץ כבר שלוש עונות באנקר בלתי ניתן להזזה בהרכב?

אז הבנייה גרועה - וזה עדיין לא מצדיק את מה שהיום. מה כן קרה היום?
קודם כל, ואני לא לוקח את הקרדיט מוואלורדה ואני עוד אדבר על זה בהמשך. אנחנו לא באמת הקבוצה שחשבנו שאנחנו העונה. את הכאפה שלנו קיבלנו עוד בסופרקאפ, אבל אז התחלנו רצף מטורף בליגה שכלל באמצע ניצחון דומיננטי על ריאל ובעצם נמשך עד היום. האמת היא? אנחנו לא באמת כאלה טובים כמו שחשבנו שאנחנו, והסיבה היחידה למקור הגאווה שלנו שהוא בעצם הפער מריאל ואתלטיקו, הוא לא יותר מפתיחת עונה גרועה שלהם. זה לא אנחנו היינו טובים כמו שהם די הגישו לנו את האליפות בקלות. כמובן שגם לנו יש יד בנושא ולשייט ככה בליגה זה לא מובן מאליו וכאן בדיוק הבעיה.

ואלוורדה, הוציא את המיטב בליגה ממה שהוא קיבל, ובנה ריצה מדהימה (למרות שלא פגש אתגר אמיתי - ואני לא יודע מה יהיה בקלאסיקו הקרוב), אבל הוא מאמן של קבוצות קטנות וככה גם המנטליות שלו. לא אכפת לי מה4-4-2 שהוא מציג כל העונה, ומאיך שהוא נטש את הDNA ומכל המשחקים הכביכול יעילים שלו שבאו על חשבון הצגות. אתה לא יכול לקבל הגרלה כל כך במתנה, קבוצה שעל הנייר - נחותה ממך בכמה רמות, ובכל המסיבות עיתונאים לדבר על כמה שאתה פוחד מאיתה וכמה שהם מסוגלים - אני מאמין שזה מחלחל לשחקנים - גם לפוליטקלי קורקט יש גבול. ואז הם מגיעים לקאמפ ואתה גם מנצח 4-1. איך אתה מעז לבוא לגומלין בגישה כזאת פחדנית? איך ייתכן שבעיטה ראשונה/שנייה למסגרת מגיעה בדקה 70, קרן בדקה 60, ואתה מכניס את החילופים ההתקפיים רק בדקה 80 שאתה כבר מודח? למען הסר ספק, אני גם לא הייתי פותח עם דמבלה במשחק כזה כי הוא מאבד הרבה כדורים וזה יכל להיות קטלני בבליץ הפתיחה שלהם ועדיין…
זה הרגיש לי כאילו החלפנו תפקידים. ברצלונה שיחקה כמו קבוצה קטנה - כי זה המנטליות של המאמן שלה. ואין מקום למנטליות כזאת ברבע גמר ליגת האלופות. הרגיש לי כמו המשחקים האלה מול הקבוצות הקטנות בליגה והן עוקצות שער ומתבנקרות כל המשחק בתקווה לשמור על התוצאה. איך ברצלונה מגיעה לגומלין לשמור על התוצאה, משחקת הגנה משחק שלם? ולא מפסיקה גם אחרי שהיא מקבלת?

נכון שאנחנו לא הקבוצה הכי טובה באירופה היום, נכון שהקישור הנוכחי שלנו באלופות לא מתאים לקבוצות טופ ואכן ליגת האלופות כמו שטענתי מקודם, מפעל נוק-אאוט, מאני - טיים מסתמך על קשרים. נכון שאנחנו בנויים לא נכון. וכל 101 הבעיות והתקלות שלנו. תכלס, קיבלנו הגרלה מאוד נוחה והיינו אמורים להגיע לחצי גמר. לא היינו אמורים להיות מודחים מול רומא וזה נטו המאמן. והוא פשוט מנטלית עוד לא מתאים לרמות האלה ומעמדים האלה. ולכן, גם אם נקח דאבל, בדומיננטיות שבה אנחנו לוקחים אותה אני עדיין חושב שהוא צריך ללכת הביתה. זה לא הזמן לעשות ניסויים, ובטח לא הזמן לראות אם הוא יסתגל. אי אפשר לבזבז את מסי עוד עונות, אי אפשר לתת למדריד להגדיל את הפער ההיסטורי עוד יותר כי כמו שזה נראה אף אחד לא יעצור אותם בדרך לאלופות שלישי. ולמען האמת, מאוד רציתי להרגיש חצי גמר השנה וזה היה כל כך קרוב שזה מתסכל. אם מישהו ראה את הפרצוף של אינייסטה בסוף אז אני גם מאוד מקווה שהוא ישאר עוד עונה. אולי ביחד עם ארתור וקוטיניו ירגיש טוב יותר.

עוד משהו - חייב להאשים גם את ואלוורדה בניהול הרוטציות. כנראה שיותר חשוב לו לסיים את הליגה לא מובס מאשר לשחק בשני מפעלים בו זמנית. דוגרי מתחילת העונה ניהול הזמן של השחקנים ביזיוני. ובעוד קבוצות אחרות מתעוררות במאני - טיים אנחנו עם שחקנים שחוקים,מתים,עייפים,לא מתפקדים כאשר שני שחקני המפתח של הקבוצה - מסי את בוסקטס משחקים כבר חודש עם פציעה כן, פציעה לא. שאט אאוט ללואיס אנריקה שאולי הדבר שהוא הכי הצטיין בו זה לגרום לקבוצה לנצוץ בזמן שבאמת חשוב.
בנוגע למסי, אומרים שהוא לא מגיע למאני - טיים, אומרים שהוא לא שם כשצריך אותו. אני כמובן לא מסכים עם זה. ושנה שעברה מול יובה או לפני שנתיים מול אתלטיקו, אולי מגיע הכבוד לקבוצות היריבות, אולי הוא לא מגיע בשיאו. השנה המאמן שלו נטרל אותו. נטרל אותו עם האגפים, נטרל אותו עם הקישור. השאיר אותו לבד.

הערה 1: רוצים מנטליות של קבוצה גדולה? באיירן מינכן ב-2013 רצחה אותנו במשחק הראשון ואז בגומלין גם דאגה לשרוף את הגופה.
הערה 2:לא ברור גם מה הקטע שהוא כל העונה מייבש את סמדו, מוריד לו את הביטחון. ואז זורק אותו במשחק אחד רואה שהוא משחק טוב וישר לגומלין רבע גמר. לא חושב שצריך עוד לחרוץ לשחקן הזה את הגורל.

(agalma) #53

25 שנה אוהד בארסה, זה הלקח הכי טוב

(YUVAL) #54

כתבו פה את כל מה שאני חושב, אבל המשחק הזה צריך לעשות לנו האוהדים להנהלה לשחקנים הרבה חשבון נפש.

האופריה השיקרית שיש לברצלונה הגנה משובחת התנפצה היום. הקונספציה השיקרית שברצלונה זה מועדון שצריך לשחק על תוצאה, ושאפשר לשחק חלש לנצח בלי לשחק טוב לנצח התנפצה היום. יעילות על חשבון האיכות זה לא ברצלונה של העידן הנוכחי.

אנחנו לא ראויים להיות בין ארבע הקבוצות הגדולות. ואם הייתי אוהד אוביקטיבי היתי אומר שהצדק ניצח

ערב איום ונורא.

(t-rix) #55

אגב, בעונת טיטו ז"ל זכינו באליפות עם 100 נק’ ועפנו נגד באיירן עם 7-0 שובר עצמות בסיכום שני המשחקים.

וזה לא רק אנחנו חווים את זה על בשרנו, באיירן לוקחת אליפות במרץ וכבר שנים מתקשה באלופות, יובה אותו סיפור, גם פאריז…

בקיצור, אירופה זה המדד.

(GoD iS a Dj) #56

מילה קטנה על מר “אני רוצה מלא כסף” אומטיטי
מאז כל עניין החוזה השמן והכסף הבנאדם פשוט לא מציג יכולת טובה…הגול מהקרן? באשמתו הישירה כשאר הרחיק כדור ללא שום לחץ עליו לקרן.

אני יודע שהוא העתיד שלנו בהגנה אבל הוא זה שצריך להודות לבארסה שבחרה אותו ולא להפך. שקודם יציג יציבות ואז ידרוש שדרוגים, לא מסכים לתנאים שלנו? סע ליונייטד לליגת האירופית.

אף אחד לא יפטר את ארנסטו וואלוארדה. מאמן אפס מאופס שבגללו עפנו מהאלופות, ממתי בארסה משחקת על תוצאה? מתי בארסה ידעה לשחק על תוצאה בחצי גמר?

תביאו כל מאמן בינוני שיזרוק הכל על מסי ואז תפתעו שאנחנו לא מצליחים.

אירוני שרומא עיפה אותנו עם אותה הכדורגל שאותו בארסה הציגה לפני כמה שנים…

(momi) #57

מה משחק חלש? הוא היחיד שהצליח להחזיק קצת כדור, רומא פשוט לא הסתדרו איתו. זה לא אשמתו שרומא בודדו אותו ממסי, ואף אחד לא בא לעזור.

לחלוטין צודק!!!
ואני אוסיף עוד ספסולים של כל העונה, דניס וכו. אני לא מסכים עם אלו שיאמרו שאין סגל טוב. כי מאמן איכותי באמת, משדרג את השחקנים שלו. עיין ערך זידאן וסימאונה, שבנו ספסל אדיר משחקנים דרג ב.

(GoD iS a Dj) #58

יש צדק בדברים שלך…הספסל שלנו לא כזה גרוע.

כולל את דמבלה,דני סוארז ואלקסר. שחקנים טובים עם פוטנציאל.
את השניים האחרונים הוא בחר לייבש ולהרוס.

ראיתם את הגליץ’ של אלקסאר במסירה ההיא של אלבה שנהדפה? משהו שסוארס לא עשה כל המשחק…

(gadi800) #59

אתה לא אוהד אמיתי של ברצלונה אם אתה לא מתכונן לתבוסה בליגת האלופות.
הייתה לי הרגשה, אבל הייתי בטוח שזה יקרה במשחק אחר, שנשיג את ליברפול והם יתנו לנו רביעייה ויחגגו עלינו. ההסטוריה מלמדת אותנו כשאנחנו נראים רע לאורך זמן, שום נצחונות שקר לא ישנו את האמת, וכשבארסה רעה, היא רעה עד הסוף.

ניהול משחק רע פשוט, איבדנו את הערכים ונראינו כמו קבוצת תחתי שמנסה להוציא נקודות, מה אבל, אנחנו אף פעם לא ידענו איך עושים את זה, וכמו תמיד, חטפנו.

נקודת עצבים נוספת ופריקה: איך בשם אלוהים סמדו מסופסל שנה שלמה, סרג’י רוברטו מתורגל כמגן שנה שלמה, ואז פתאום בליגת האלופות בשלבי רבע הגמר הוא נזכר, רב רב רב רבאק!! להקפיץ את סמדו כמגן ואת סרגי קשר??!!! עכשיו נזכרת להקשיב לאוהדים???

(GoD iS a Dj) #60

אף אחד לא התכונן להדחה היום של בארסה ושלא **יינו לי את המוח.

מזל שיש מאמן שיודע לארגן זאת.

(gadi800) #61

תבוסה באופן כללי, לא היום, אבל הייתה הרגשה שתבוא תבוסה.

(אוריין יפה) #62

אני אישית ציפיתי לתבוסה בחצי הגמר, לא שנודח על ידי רומא… אבל הלך הרוח במשחקים האחרונים והאמונה של רומא גרמו לי לפחד ולהילחץ. כן הייתה אווירה שהם מסוגלים לעשות את זה.

(YUVAL) #63

דרך אגב, יש פה הרבה סטיקים בפורום. מי שהעלים עין מהיכולת הרעה של הקבוצה שניצחנו אבל שיחקנו רע אבל התעלם וקבר את הראש בחול, צריך לעשות חשבון נפש. כמו גם המאמן והשחקנים בקבוצה.

(naughty by nature) #64

מצחיק אותי שעכשיו פתאום כולם יוצאים על וולורדה, ובצדק.

אין לי רקע בכדורגל בכלל,עד כיתה ב עוד שיחקתי בשכונה, מאז אני בעיקר צופה.
אבל לא צריך להיות גאון בשביל להבין ש4-4-2 זה מערך של קבוצת תחתית שכל מה שיש לה זה פיזיות
ולשחק בונקר מתפרצות.

מוריניו הבונקריסא הבין זאת בעצמו, הוא שיחק 4-3-3 עם צלסי בפרמייר ליג הפרמיטיבית שנות אור מבינה טקטית.
3 קשרים מול שניים של שאר הליגה - לקח אותה עם 95 נקודות.

אבל וולורדה הגאון, משחק 4-4-2 עם שני פיבוטים אחד לליד השני, ואף שחקן שיקבל כדור לפניהם.
ומה נוצר לנו? שני קשרים במרכז המגרש, אחד מהם נגר במקרה הטוב (פאוליניו, גומש) ושחקן עם אחלה טכניקה ו0 חוש מיקום (ראקיטיץ).

ומה המאמן הגאון מבקש מהם? לשחק כדורגל אטרקטיבי עם שליטה במגרש.
לא צריך להיות גאון בקטע הזה, הבנת כדורגל בסיסית.