רבע גמר ליגת אלופות: בארסה מודחת אחרי סנסציה של רומא

ברצלונה

(bengi6666) #22

טר שטגן נותן עונה ענקית, לטעמי שוער טופ 3 בעולם ואני לרגע לא טוען שאני אובייקטיבי. נוייר כבר חצי שנה פצוע, בתנאים האלה אם טר שטגן לא פותח בשער גרמניה בקיץ שוב לטעמי זה ביזיון.

אני לא מסכים, אני לא חושב שדניס או סרגי רוברטו כקשר ישנו בצורה משמעותית את הקישור האפור שלנו. אשאל אותך ככה, מה אתה רוצה שוואלורדה יעשה שהוא לא עושה? מה יגרום לנו לשחק כדורגל יותר יפה איזה שינוי?

(YUVAL) #23

אתה כותב דברים מתוך אגנדה . בוא נסתכל על שתי המשחקים האחרונים שלנו:

נגד סביליה, דניס שיחק משהו כמו רבע שעה. עשה יותר ממשחק שלם של פאוליניו.

נגד רומא הוא שיחק 6 דקות, גומש ופאוליניו שיחקו יותר ממנו, אבל הוא עדיין עשה יותר מהם. (הסללום שלו בדקה ה90 )
גומש לדוגמה: מסר שתי מסירות אחת מוצלחת ועבירה אחת. על פאוליניו רק עצבים יביא לי הכתיבה עליו, אבל בסדר.

במצב עד שהוא נכנס, הובלנו 3-0 שלטנו בצורה יחסית במשחק, והפלא ופלא אחרי הכניסה שלו רומא התחילה ללחוץ וגם כבשה…
(ולחשוב שהתירוצים של קבוצת המעריצים של פאוליניו זה שהוא “הגנתי יותר”)

ואלורדה היה צריך להעביר את ראקי לקשר האחורי ולהכניס את דניס.

ועכשיו, למה דמבלה מיובש 90 דקות במשחק שזועק לשמיים שחקן כנף?

כמו שאתה מבין, אני לא מנהל מלחמה נגד ואלורדה ולא קורא לפיטורים שלו חס וחלילה. אבל אני כן חושב שאנחנו יכולים לשחק כדורגל יותר יפה ויותר טוב. הנסיבות המקילות שהיו לו בהתחלת העונה הצטמצמו באופן ניכר.

דרך אגב, אני לא מתיחס רק למשחק אתמול, גם בליגה אנחנו לרוב משחקים לא יפה. עם זה היה משחק בודד לא הייתי מתעצבן.

נ.ב אני לא שייך למועדון המעריצים של דניס סוארז, יכול להיות שהוא לא שחקן ברמה של ברצלונה. אבל ביחס למצב הקישור העלוב שלנו, הוא יותר טוב מפאוליניו וגומש.

(bengi6666) #24

תראה באחת התגובות שלי פה כתבתי שמשהו חורק אצלנו ככל שאנחנו נכנסים למאני טיים של העונה, אתה לא צריך לשכנע אותי בזה.
אתה גם לא צריך לשכנע אותי שגומש ופאוליניו הם לא קשרים ברמה של בארסה. אגב פאוליניו נתן תרומה בתחילת העונה, ולהגנתו צריך לומר שהוא משחק כבר שנה וחצי ללא פגרה. אני לרגע לא טוען שעשינו איתו עיסקה טובה ולא מושחתת אבל צריך לציין את זה.
סרגי רוברטו לעולם לא יהיה שחקן מפתח בבארסה, אבל הוא הוכיח שהוא שחקן רוטציה לגיטמי בקבוצת טופ אירופאי. ועדיין אני לא רואה איך המשחק שלנו משתנה בצורה משמעותית עם סרגי בקישור.
מדניס סוארס עד היום לא ראיתי שום דבר. אולי הוא יותר טוב מגומש ופאוליניו אבל זה להחליף “רע מאוד” ב"רע", זה לא מה שישנה את צורת הכדורגל שאנחנו משחקים.
הבעיה שלנו היא במרכז המגרש ולא בהתקפה, גם כשדמבלה שיחק מול צלסי די חרקנו והתוצאה משקרת מאוד. אני פשוט לא רואה איך ניתן להפיק מהקישור הזה יותר ממה שוואלורדה מפיק. בכלל אני לא רואה הבדל משמעותי בין פאלוניו/גומש/דניס.

(YUVAL) #25

אין לי שום דבר אישי נגד פאוליניו. אדם נחמד ומקצוען. אבל הוא אף פעם לא היה שחקן לרמה של ברצלונה הוא כמובן גם לא היה. כמעט כל השערים שהוא נתן זה היה דחיקות או מזל נטו (מלבד המשחק מול אייבר בבית שדוקא במשחק הזה הוא שיחק לא רע). והמזל לרוב מתאזן. והנה מתי אתה זוכר אותו מבקיע? נראה לי שבשנת 2018 אין לו אפילו לא שער אחד או בישול …

שוב אתה כותב מתוך אגנדה קבועה, לכתוב אחרי שתי המשחקים האחרונים של דניס “שלא ראינו ממנו שום דבר יוצא דופן” זה מנותק מהמציאות. גם מבחינה סטטיטית יבשה, לדניס יש נתונים יותר טובים משתיהם (כמובן ביחס הדקות המעטות שהוא מקבל)

ובכלל זה רק השנה:

להזכירך, שער שיויון מול חטאפה , עוד כמה בישולים די יפים (כמו במשחק מול לאס פאלמס). זה לא להחליף רע מאוד ברע. זה להחליף רע בשחקן סביר (במקרה הרע,).
בשתי המשחקים האחרונים, דניס הכניס משב רוח רענן לקבוצה וזה רק בדקות ספורות שהוא קיבל.

לגבי סרגי רוברטו, לא רק שאני האחרון שיכתוב אליו מילה רעה, אני גם חושב שהוא שחקן מאוד לגטימי בברצלונה. הלואי שיזכה ליותר דקות בקישור.

כן גם דניס וסרגי רוברטו, אנחנו לא נחזור לימי הטיקי טאקה, אבל לשחק כדורגל יותר טוב ויותר יפה זה בהחלט אפשרי. מה שאנחנו משחקים עכשיו זה לשחק על מסי לבדו או שחקן החיזוק החדש ישן שלנו ושמו שער עצמי.

(naughty by nature) #26

חשוב לי להדגיש, בגדול אני אחד החסידים שלו, ואין ויכוח לרגע על ההישגים שהוא עשה השנה.

אני יכול להבין יכולת חלשה, זה קורה. ואתמול ראו שלא רק הסגנון והמערך הזה פוגעים אל גם שהשחקנים עייפים מהמשחק בסביליה.

הביקורת שלי היא שאין אפילו נסיון קטן שבקטנים ליצור כדורגל מהנה, הדגש הוא רק על תוצאה ולהתאים
את השחקנים על המגרש ליריבה.
בדיוק הדברים שכולנו סולדים מהם.
יש תוצאות פתאום שכחנו מהדי אן אי הבסיסי של המועדון?

יש גבול.

(josepe) #27

אני לא יודע אם הבישול אתמול של סוארז הקטן לסוארז הגדול נרשם לזכותו של דניס או לא, הרי שחקן רומא נוסף נגע שם עם הרגל אחריו. מבחינתי זה נחשב לבישול.

לרעתו, אני אומר שאותו רגע יפה בו הוא חולף על שחקני רומא בדריבל אחר דריבל לא נוצל לכלום - לא מראה על איזו חוכמת משחק. ועם זאת, גם אף אחד לא פתח לו בצד שמאל.

מה שחסר לי בקישור שלנו זו מהירות, ודניס היה יכול לתת לנו אותה. אנחנו מקבלים במקום זה המון ניסיון, קור רוח וחוכמת משחק. הקישור שלנו עושה את העבודה בסוף היום, אבל רואים שזה קישור זקן ועייף. כבר אין להם רגלי איילה לראקי ואינייסטה (או פאוליניו), וגם לא יהיו - לא משנה כמה מנוחה ניתן להם.

לדניס יש רגלי איילה. יש לו את המהירות, יש לו את הפיזיות המשולחת רסן של בן 24 (אגב, איפה גומש בעניין הזה? גם הוא באותו גיל). אני מתחיל לתהות מה הייתה הבעיה של וורדה איתו עד עכשיו… עם אימון נכון הוא יכול (אני רוצה להאמין) לפתח חכמת משחק. ורואים שכדורגל בהחלט יש לילד ברגליים.

גם לי קשה לצפות במשחקים שלנו כשאני רואה קבוצות אחרות שוטפות את המגרש. אבל עבורי זה באמת לא איך אנחנו משחקים, אלא עם מי. רוב הסגל שלנו מפלרטט עם ה-30 מהצד של אחרי…

צריך דם חדש בקישור ובכלל. עובדים על להצעיר את הסגל, אבל בינתיים השלד שמחזיק את הקבוצה כבר לא ייתן ספרינטים ומשחקי מסירות מהירים. בכלל אני אומר תודה שאינייסטה מוציא מים מסלע וממשיך לשחק.

אז לא, אין לי בעיה עם חילופי הדורות האלו. בינתיים הם אנמיים קצת אבל עם זאת שומרים אותנו ברמה גבוהה מאוד. בליגה וגם באירופה.

אתה יודע, אתה מדבר על הרגע בו בוסי יצא מהמגרש ואז מייחס את מה שקרה אח"כ לכניסה של פאוליניו… מבלי לקחת חלק בויכוח פאוליניו כן או לא, זה קצת לזלזל בבוסקטס - האיש שאחראי יותר מכולם לזה שעדיין יש לנו מרכז מגרש.

(aldrrian) #28

מתי האופציה של לשחק 4-3-3 עם דמבלה נזנחה לגמרי? כתבתי כבר שאני מבין שהוא עדיין לא משולב באופן אופטימלי, ועדיין, לפתוח עם סרג’י וסמדו בבית מול רומא במקומו, מרגיש אפור למדי.

אני לא מסכים אגב שקישור של ראקיטיץ’-בוסקטס-אינייסטה נופל משל הרבה קבוצות - בטח לא משל פריז. אתה רוצה לראות קישור משחקנים אפורים יחסית, בדוק את ליברפול.

(agalma) #31

אסטריקס נגד הרומאים

(אוריין יפה) #32

בארסה תתייצב הערב באולימפיקו ברומא לאחר שניצחה במשחק הראשון 4-1! המבקיעים לזכות בארסה היו פיקה וסוארס, בתוספת לשני שערים עצמיים שעזרו לקבוצה להשיג יתרון חשוב לקראת הגומלין.

מאז, בארסה הגדילה את הפער בפסגת הליגה הספרדית ל-10 נקודות, לאחר שאתלטיקו מדריד איבדה 2 נקודות בדרבי מול ריאל. בארסה ניצחה את לגאנס 3-1 בקאמפ נואו, או יותר נכון מסי ניצח את לגאנס עם שלושער מס’ 40 במדי בארסה.

• ניתן לראות שסמדו ודניס מקבלים קצת יותר קרדיט ומוכיחים את עצמם, מעניין האם ישחקו גם היום.
  • אם סרג’י רוברטו מקבל צהוב במשחק היום ובארסה עולה לחצי הגמר, הוא יהיה מושעה מהמשחק הראשון.

רומא, לעומת זאת, הפסידה 2-0 לפיורנטינה ונמצאת כרגע במקום הרביעי בטבלה סריה א’ עם 60 נקודות.

בארסה צריכה לעלות מרוכזת ולזכור שלרומא עדיין יש שער חוץ אחד, כדאי שיהיה שער מוקדם של ברצלונה שיסגור סיפור לחצי גמר. שיהיה בהצלחה.

(אוריין יפה) #33

(t-rix) #34

הרכב רומא ;
אליסון
מנולס פציו חזוס
קולארוב סטרוטמן דהרוסי נינגולאן פלורנצי
שייק דז’קו

352 טיפוסי.
האמת זה הרכב שיכול ללחוץ אומנם, אבל חלש באגפים. ועם ה 442 שלנו אם נהגן מספיק טוב, ניתן יהיה לפרק אותם מהאגפים.

רק בקשה אחת, לשמור על בוסקי מסי ופיקה.
אחרת לא יהיה לנו מה למכור בחצי הגמר.

וואמוס.

(barakpxp) #35

זאת גרסה מבישה של בארסה. לא מגיע לה להיות בשלב חצי הגמר בכלל. נראים פשוט פתטי.

(t-rix) #36

רומא מובילה 1 כאשר אלת המזל לצידנו.
בלעדיה אנחנו בפיגור 4.

(amos12) #37

זאת הקבוצה שלא הפסידה משחק אחד העונה בליגה, ב31 מחזורים וכנראה לא תפסיד כל העונה.

רק מראה כמה הליגה השנה מזעזעת.

(aldrrian) #38

אני אוהד 20 שנה וזו השערוריה הגדולה ביותר שצפיתי בה מהקבוצה. ואלוורדה צריך לעוף חזרה לבילבאויות וריאל תעשה היסטוריה עם הנפה שלישית רצופה. בושה. פשוט בושה אדירה.

(אוריין יפה) #39

כשלא מגיע לא מגיע. ואלוורדה נכשל בגדול, הקבוצה כולה נכשלה.
עם כמה שאני אוהדת ברצלונה, משחק מזעזע, פשוט לא הגיע לנו לעלות.

עם איך שזה נראה, ריאל לוקחת ודי בקלות.

(dmitrys) #40

מגיע לרומא. הם שיחקו כדורגל והאמינו, ואנחנו באנו בגישה כאילו כבר עברנו. לא יאמן ומזכיר את מה שעשינו ל PSG.
מצידי שרומא תיקח את הגביע.
אנחנו במשחק מביך ביותר, כולל כולם, כולל מסי וכולל המאמן. היחיד שאין לי טענות אליו זה טר שטגן.

(t-rix) #41

וורד בהכנה למשחק : “תעלו באיזי, הרי שחקתי אותכם בלי חילופים ואנחנו ביתרון 4-1… בלי משחק לחץ בלי משולשים… הכל יהיה בסדר”.

לא ה 3-0 מה שחורה לי, אלא זה שנראנו פח אשפה 94 דק’. וזה לחלוטין עניין של מאמן.

(aldrrian) #42

לפי הלוגיקה שלך, ריאל, אלופת אירופה אולי פעם שלישית ברצף, מקום שלישי בליגה - זו הליגה הכי טובה בהיסטוריה.

(naughty by nature) #43

באמת רציתי שנפסיד אולי ככה יהיה שינוי. יביאו מאמן שינסה לשחק כדורגל, לא רק יחשוב על לא לספוג.

ואז נזכרתי בהנהלה שלנו והבנתי שיש לנו עוד כמה שנים טובות ככה.

אני באמת מצטער בשביל מסי שהוא חתם על הארכת חוזה. מגיע לו יותר טוב, מזל שהוא כל כך אוהב את המועדון הזה.