רבע גמר ליגת אלופות: בארסה מודחת אחרי סנסציה של רומא

ברצלונה

(Aimarito) #1

כל הדרכים מובילות לרומא

אחרי שברצלונה חילצה את עצמה בעור שיניה מהפיחואן בסביליה, רומא ממתינה לה ביום רביעי כדי להמשיך את מסעה באירופה בדרך לקייב. רוב האנשים שמחו לקבל את ההגרלה. נכון רומא זו לא באיירן, סיטי או ריאל, אבל האם רומא היא קבוצה לזלזל בה? האם הקבוצה שסיימה במקום הראשון בבית המוות עם צ’לסי ואתלטיקו היא מישהי שיש לקחת בקלות ראש?

אוזביו די בפרנצ’סקו קיבל את הקבוצה מידיו של ספאלטי, בעידן שמוגדר כ"פוסט טוטי". היום שאחרי האגדה הרומאית תולה את הנעליים ויוצאת בדרך חדשה. האמת? היא לא התחילה רע. בתחילת העונה היא הסתכלה בעיניים של נאפולי ויובנטוס, וכרגע ניצבת במקום השלישי מעל אינטר והפרוייקט השאפתני של מילאן. רומא הצליחה עם סגל ייחודי להוציא את המקסימום מהמעמד הנוכחי שלה, וכרגע מצליחה מעבר למצופה בעודה מגיעה עד רבע גמר ליגת האלופות, ובעמדה בה היא ממשיכה לליגת האלופות גם לעונה הבאה.

איך כל זה קרה? ניהול נכון בעיקר, מונצ’י המוכר מסביליה הצליח לאתר שחקנים מצויינים ובעלי פוטנציאל, כך שתמונת ההרכב נראית יוצאת דופן- צערים בעלי פוטנציאל, יחד עם שחקנים עם רקורד מרשים באירופה המגיעים לפרק ב’ מבחינתם בכדורגל האירופי חווים פריחה יוצאת דופן. מאליסון שהפך להיות השוער הפותח של נבחרת ברזיל, עד לאדין דז’קו שחווה עונה מצויינת מבחינתו עם 14 שערי ליגה העונה.

הסגנון של רומא:

רומא משחקת כדורגל עם קונספט דיי פשוט, שדיי מזכיר את ברצלונה. היא מחזיקה בקישור דיי אפור כשבחלק גדול מהפעמים משחקים בעיקר שחקנים אגרסיביים כמו נייגולאן (שנפצע ועשוי להיעדר מהמשחק הראשון לפחות) ודה רוסי הנצחי, כשרוב הדינאמיות מגיעה משחקני האגף המצויינים של רומא כמו פרוטי הארגנטינאי, פלורנצי, אל שעראווי, אינדר התורכי הצעיר המצויין וקולארוב. שווה לראות את אחד המשחקים הבולטים של רומא העונה נגד צ’לסי והניתוח הטקטי מאחוריו בשביל להבין קצת יותר למה רומא מסוגלת:

פינת הנוסטלגיה

ברצלונה ורומא סה"כ נפגשו 4 פעמים לאורך ההסטוריה, כולן בשלב הבתים בליגת האלופות. בעונת 2001/2 ברצלונה חילצה תיקו בלבד בבייתה כשקלייברט הציל את ברצלונה בדקה ה-82 מהפסד. בהמשך אותה עונה ברצלנוה חטפה שלישייה ללא מענה באולימפיקו. בהמשך השתיים נפגשו ב2015/16 בה היוצרות התהפכו- 1-1 ברומא ,שער יתרון של סווארז נמחק אחרי גול אדיר של פלורנזי מחצי מגרש, ובקאמפ הרומאים חטפו תבוסה מהדהדת של 6-1, התקציר לנוחיותכם:

שוב, זו לא סיטי, באיירן או ריאל, אבל אני לא מאמין שמעמד הזה יש קבוצות חלשות. לרומא מגיע את כל הכבוד על המקום אליו היא הגיעה, ואסור לברצלונה להגיע שאננים. יחד עם זאת, ברצלונה חייבת להגיע לרבע הגמר, ואם רומא תעשה את זה על חשבון ברצלונה זה לא יהיה פחות מסנסציה.

נפגש ברביעי.

העברות וחוזים 2017/18 :: דמבלה, דאולופאו, פאוליניו, סמדו וקוטיניו
(Zichelior) #2

לרומא יש כלים נהדרים, והיא לא קבוצה פראיירית בכלל. היא עושה עונה לא רעה בליגה, ואירופית, היא עברה את שחטאר המצויינת אחרי תוצאות נפלאות בבתים.

אחרי שאמרנו את זה, בארסה טובה פי כמה, ואין שום תרחיש הגיוני לפיו רומא ממשיכה הלאה, כמו שכתבת.

(אוריין יפה) #3

הרכב די מפתיע, כאשר רוברטו קשר וסמדו מגן

(aldrrian) #5

בארסה היא הקבוצה הכי חלשה בחצי הגמר. מקווה שנפתיע !

(אוריין יפה) #6

זה היה קשה, אבל בסופו של דבר בארסה מנצחת 4-1 את רומא בקאמפ נואו.
במחצית הראשונה השחקנים נראו עייפים מאוד, ורומא שיחקה מצוין.
אחרי ששער עצמי עזר לנו פעמיים, גם פיקה הבקיע ולקינוח הוסיף סוארס שער מאוד מאוד חשוב אחרי בצורת בליגת האלופות.

נקודות אור: סמדו ודניס. דניס חייב לקבל עוד הזדמנויות, הוא פשוט מצוין.
נקודות חושך: ניהול משחק לא טוב של ואלוורדה, בארסה אפורה ומפוחדת.
מסי היה במשחק פחות טוב מהרמה הרגילה(והעל טבעית) שלו, מניחה שהוא עדיין לא כשיר ב-100%.

כל זה לא יספיק לחצי גמר, ועם איך ששאר הקבוצות נראות, יהיה מאוד מאוד קשה.

(naughty by nature) #7

אנחנו לא הכי חלשים אנחנו פשוט נראים כמו יונייטד עם מסי.

מצטער אבל וולורדה צריך לעוף, עד היום הגנתי עליו תמכתי בו ובאמת לא הוצאתי מילה רעה אחת אבל

הבנאדם אפילו לא מנסה ליצור שביב של כדורגל מהנה. מילא בתחילת העונה,
אבל בפאקינג 3-0 בקאמפ נואו דקה 70 להכניס את הנגר הראשי פאוליניו והשוליה שלו גומש? כי הם פיזיים?

אני לא לוקח ממנו לרגע את ההישגים שלו העונה, אבל בסופו של דבר הבסיס זה כדורגל מהנה
ואני לא מצליח לזכור משחק אחד שנהנתי בוא מהתחלה ועד הסוף

(bengi6666) #8

הוא הכניס את פאוליניו בדקה 70 כי בוסי חוזר מפציעה ואין טעם לקרוע אותו במצב של 3-0.

אתה באמת רוצה להעיף מאמן שהגיע לפאקינג אפריל מבלי להפסיד בליגת האלופות ובליגה. מאמן שניצח את יובה, צלסי, ריאל, ואתלטיקו. ושעשה את זה למרות שלקחו לו את השחקן טופ 3 בעולם שהיה אמור להוביל את הקבוצה הזאת בעידן שאחרי מסי, כשהרכש בעיקר פצוע, עם חצי עונה שסוארס לא מסוגל לפגוע בפיל.

אחי התגובה שלך פשוט לא לעניין…

אני שמח שסמאדו קיבל צאנס והשתלב לא רע, שסוארס הוריד את הקוף מהגב, וש"שער עצמי" חזר לכושר, אבל זה היה לא פשוט לצפיה.
מרגיש לי שמשהו חורק בנו דווקא במאני טיים של העונה כשאצל הרעים ממדריד מתרחש דווקא תהליך הפוך.
לא מזלזל באף קבוצה אחרת במפעל, אבל מרגיש לי שאנחנו היחידים שמסוגלים לעצור אותם מהאסון הספורטיבי הזה של זכיה שלישית ברציפות שלהם. פשוט מרגיש לי שהמנחוס שלהם מולנו בשנים האחרונות מספיק חזק, כדי להתמודד עם החיבור שיש להם עם המפעל הזה.

המנחוס המדובר מתנשא לגובה של 169 ס"מ, וגם אני אמרתי לעצמי דבר דומה אתמול, אם יש קבוצה שתוכל לעצור את ריאל מגביע שלישי זאת אך ורק ברצלונה.

ולמרות זאת המשחק בהחלט היה קשה לצפייה בדקות רבות, אבל התוצאה מצוינת ואני מקווה שהשחקנים שלנו יצליחו להוריד את הליגה והגביע החודש כדי להגיע לשלבים המכריעים עם קצת יותר כוחות ברגליים.

(Aimarito) #10

אני באמת לא יודע איך לאכול את הקבוצה הזאת לפעמים. יש יותר מידי משחקים העונה שנראה שאנחנו מנצחים מבלי להיראות טוב, לצד מעט מאוד רגעים של התעלות ועליונות. בארסה של ואלוורדה היא כרגע לא מוערכת, כי קשה מאוד לאמוד אותה הואיל והיא מלאה בהמון סימני שאלה.

מה נעשה בלי מסי?

מה נעשה בלי בוסקטס?

האם נצחונות כמו היום הם רק מזל או תכנון נכון?

האם ככה אנחנו שואפים שברצלונה תראה?

והאם השחקנים על סף קריסה פיזית ביישורת האחרונה?

בחיי שאני לא בטוח שאני יודע לענות על השאלות הללו, ולא מתוך איזו שנאה לוואלוורדה, כעס על ההנהלה ועוד, אלא מתוך חוסר ודאות והרגשה (או תקווה) שיש בבארסה יותר מה להציע לעומת מה שאנחנו רואים במשחקים האחרונים.

כנראה שנוכל לאמוד את הקבוצה החריגה הזאת רק בסוף העונה.

(momi) #11

ברור. ואלוורדה הצליח בצורה פנומנלית. אבל עדיין אי אפשר להתעלם מזה שבארסה אפורה, זאת לא בארסה של רונאלדיניו או פפ. הדבר המהנה היחיד לצפיה בבארסה זה מסי(בכל קבוצה הוא יהיה הכי מהנה, אבל פה הוא די היחיד)
עיקר ההצלחה השנה מגיעה מלחץ מצוין, פחות רצים באטרף על הכדור אלא יותר עושים מלכודות וחוסמים מסירות. ממילא היריבה מאבדת כדורים במקומות מסוכנים ובאופן כללי פחות במשחק. רוב היופי ההתקפי מגיע מיכולות אישיות של שחקנים ולא מאימונים וחיבור כקבוצה.
בארסה תמיד היתה סמל הכדורגל האטרקטיבי והיפה, מהסוג שגורם להתמכר למשחק. והשנה זה חסר. חסר מאד.

(aldrrian) #12

כמה דברים. קודם כל, בחייכם, don’t buy in לבלבולי מוח של גוטמן על ה"בצורת" של סוארז. האיש לא רואה משחקים של בארסה ולא מכיר את השחקנים וכנראה מופיעות לו סטטיסטיקות של ליגת האלופות מול העיניים אז הוא הגיע למסקנה שסוארז במשבר ו"חייב" להבקיע. זה שטויות, סוארז בכושר הבקעה מצויין כבר תקופה ונשמע לי תמוה לחשוב שספציפית בליגת האלופות יושב עליו איזה משהו. סתם יצא ככה שהוא לא הקביע מול צ’לסי ולא בשלב הבתים שהיה בתחילת העונה האיומה שלו. באמת, אין פה איזה משהו.

לגבי ההרכב, מרגיש די פחדני להעלות עם רוברטו וסמדו ללא דמבלה מול רומא בבית. מתי נהיינו קבוצה שצריכה להתגונן עם שני שחקנים מול פרוטי במקום לכתוש את רומא בבית?
עכשיו, אפשר לייחס את זה ליכולת הבינונית וחוסר הזרימה הקבוצתית של האחרון, אבל לא יודע, נראה לי שהוא היה תורם יותר להתקפה חסרת הרעיונות שלנו.
ואם כבר מזכירים את סמדו, הוא ממשיך לעשות רושם של שחקן שיכול להיות מגן על עם מהירות ודריבל אבל גם כזה שקשה לסמוך עליו עם לקיחת החלטות בעייתית. בחלק מהמקרים זה כנראה בגלל ששחקני ההתקפה עוד לא למדו לזהות את הפריצות שלו ולפתוח ובחלק זה סתם נראה כמו החלטות לא משהו מצידו. הוא היה חסר כמה פעמים בהגנה בתחילת המשחק ועשה פנדל על דז’קו - מתחיל להרגיש לא נעים בכלל הקטע עם השיפוט בליגת האלופות.

באופן כללי, מה שואלורדה עשה נראה היה מצויין לסיטואציה של תחילת העונה - קבוצה טקטית שעיקר מגיבה ליריבה וידעה לחגוג על חולשות של ריאל זחוחה ולנצל חולשות של יריבות בליגה עד תום. אבל ואלורדה לא עושה רושם של מאמן לקבוצה גדולה כרגע - אנחנו מגיעים למשחק ביתי מול רומא ונראה שעסוקים בלהגיב. שוב, דווקא בעונה המוזרה הזו זה אשכרה יכול להספיק, אבל גם יכול שלא, עם איך שנראה שעניינים מתחברים לריאל כרגע או סתם מול באיירן החזקה של היינקס. למעשה, גם מול ליברפול לא הייתי מסמן אותנו בהכרח כפייבוריטים. ומה לגבי עונות אחרות? מספיקה קבוצה אחת באמת טובה ומוגדרת כדי להעיף אותנו מהנוק אאוט לדעתי.

ואולי בכל זאת הוא פשוט עסוק בלסגור חורים ולהוציא את המקסימום מעונה בעייתית עם דמבלה פצוע ודאולובאסה שהיו אמורים להשלים את החוליה ההתקפית ושנה הבאה נתחיל לראות משהו אחר. אבל צריך להגיד, ככל שאנחנו מתקדמים אליה, הרושם לכך הולך וקטן.

(naughty by nature) #13

אני לא לוקח לרגע את ההישגים שלו, אבל זה כבר לא פעם ראשונה ששקלתי להפסיק צפות (ופעם אחת אפילו הפסקתי). מרוב שלא נהנתי מהמשחק.

אבל הוא אפילו לא מנסה ליצור משחק אטרקטיבי, אני לא מצפה ממנו ליצור פה בארסה של פפ עם חומר השחקנים שיש, אבל אנחנו בהחלט יכולים וצריכים לשחק טוב יותר.

(aldrrian) #14

אני קצת מתפדח להגיד אבל החמצתי גול כי העברתי מדי פעם לדקות ממושכות לליברפול סיטי. זה לא טריויאלי עבור משחק של בארסה בפאקין רבע גמר ליגת האלופות, לא משנה מה המשחק השני. כן, אנחנו לא מאוד נעימים לעין.

(YUVAL) #15

naughty by nature

שאלה אתה ראית פעם מועדון רציני שמפטר מאמן שמוביל אותו כנראה לאליפות? (לא מאמין שנעבור את אף אחת מהקבוצות בחצי ביכולת הזאת וגביע השוקו כבר לא מעניין אותי) .

ואלורדה הוא מאמן ותיק שהדי אנ אי שלו זה קבוצות קטנות או בינוניות. כל מה שמעניין אותו זה יעילות ותוצאה. יש כאלו שאוהבים את זה ויש כאלו שלא (אני שייך למחנה שלא) אבל אין טעם להתכחש לזה ולחשוב שזה עומד להשתנות או שנה הבאה יהיה יותר טוב. יזכה באליפות והגעה לחצי גמר אלופות והעונה הזאת תוכתר כהצלחה מסחררת.

לזכותו, יאמר שהוא בכישרון רב מנווט סביב האגו ונותן הרבה שקט לקבוצה (זה היה מאוד חשוב בהתחלת העונה) ולא פחות חשוב, נפטר ממתיה וארדה טוראן.

לגבי המשחק אתמול, סמדו מוכיח לי שהוא המגן הכי טוב שלנו . פאוליניו צריך לראות את היציע, והיבוש של דניס לטובת פאוליניו וגומש מצריך ועדת חקירה ממלכתית.

מסי לא כשיר ובוסקטס עדיין פצוע. נגד לגאנס שתי השחקנים האלו צריכים לנוח.

אה, ואינייסטה גם בגילו המבוגר הוא כמו יין משובח.

דרך אגב יש פה עדיין אנשים שחושבים שגרייזמן הוא השחקן שאנחנו צריכים?

(Aimarito) #16

אם זכרוני לא מטעה אותי ברצלונה וריאל עשו את זה. ריאל מדריד עשתה את זה עם קאפלו אחרי האליפות ב 2007, וברצלונה עשתה את זה עם בובי רובסון. שוב אולי זכרוני מטעה אותי, אבל זה כבר קרה.

זה לא אומר שאני בעד פיטורים. אני חושב שוואלוורדה עושה את המקסימום עם הקיים, למרות הרגשה מתמשכת שאפשר לשחק טוב יותר.

(YUVAL) #17

אוהדי ריאל יכולים לספר לך מה הם עברו אחרי פיטורי קאפלו. לא צריך את ריאל לקחת כדוגמה איך לנהל קבוצת כדורגל מבחינת מקצועית ( תחת שלטון פרז).

אני יתקן ויבהיר את מה שכתבתי:

זה לא תקדים, אבל זה משהו מאוד יוצא דופן.

זה הסבר שהיה נכון מאוד לגבי תחילת העונה, כרגע ההרכב של בארסה יחד עם דמבלה ובליגה עם קוטיניו, מאפשר לואלורדה לשחק הרבה יותר טוב. צריך להכיר באמת ולפסיק לשקר לעצמנו, ברצלונה הפכה לקבוצה “מורניואית קלאסית” , טוב או רע זה דיון אחר.

(aldrrian) #18

רק מוסיף לדיון המעניין - ב2003 ריאל גם פיטרו את דל בוסקה אחרי אליפות ובאופן כללי שלוש שנים עם 2 אליפויות ו2 זכיות בגביע האלופות בנוסף לכמה גביעים משניים יותר. כלומר, הצלחה לא מבוטלת בלשון המעטה. היה כיף לראות אותם מתרסקים עם הגאלקטיקוס אחרי זה מרגע החתמת בקהאם.

(YUVAL) #19

תיקנתי את עצמי, והתקדימים מוכחים שזה לא דבר נכון. מאמן שמצליח צריך להישאר בתפקיד שלו.

דרך אגב, אני מודה אחת הסיבות שאני לא מוכן לשמוע על פיטורים או עזיבה של ואלורדה (גם שאני מאוד לא אוהב את הדרך) זה הסיוט שלחשוב שברתומאו יביא את אוזביו.

(bengi6666) #20

זה הזוי אבל אני אשכרה מאוכזב שסיטי עם רגל וחצי בחוץ, כי זה משפר את הסיכוי של ריאל לזכות שוב. אני כל הזמן חושב מה צריך לקרות כדי שהם לא יזכו, ולא מה צריך לקרות כדי שאנחנו נזכה. אני עד כדי כך חרד מזכיה נוספת שלהם.

לגבי הדיון על וואלורדה אני בצד שמאוד תומך בו. האיש שקט, בלי פוזה, מפיק הרבה יותר ממה שהסגל הזה שווה. אפשר להתווכח אם לדניס מגיע יותר דקות אבל זה שולי לגמרי, והאיש משתמש בפאוליניו וגומש כי לצערנו זה מה שיש לנו על הספסל.
הכדורגל שלנו אפור כי הקישור שלנו אפור להחריד, אין תחליף לאנדרס הוא הקשר הנוצץ היחידי שלנו, והוא ממש על אדי הדלק האחרונים של הקריירה.
בחייאת אפשר להשוות את הקישור שלנו לזה של ריאל, סיטי או פאריס? אנחנו נחותים מולם בצורה משמעותית. יש פה מישהו שלא היה קונה את המצב הנוכחי של הקבוצה אחרי הסופר קאפ?
וואלורדה לא בנה את הסגל הזה, הנחיתו לו שחקנים שהוא בכלל לא רצה, ואי אפשר לבוא אליו בטענות לגבי זה כי בכל זאת הוא הגיע מקבוצה קטנה ולא היה לו מעמד סטייל זידאן בריאל למשל, ואת האפשרות לומר לא.
אני חושב שהוא מביא הרבה שקט למערכת, הרוטציה שלו די טובה בתנאים הקיימים ובהתחשב בכך שאין לנו באמת ספסל, על התוצאות שלו אין ויכוח, והאמת עם כל העצב שבדבר גם מבחינת יופי לדעתי יחסית למה שיש הוא מפיק לא מעט.

נ.ב
התחושה והאוירה במגרש אתמול לא היתה של משחק נוקאאוט, זה הרגיש לי יותר כמו משחק ליגה מול ולנסיה או סביליה

נ.ב2
אם אחרי עונה כזו טר שטגן לא פותח בהרכב גרמניה במונדיאל זה ביזיון

(YUVAL) #21

טר שטגן גדול, אבל במקרה שנוויר היה כשיר, הוא השוער הראשון של גרמניה. לכתוב שזה ביזיון מראה לי על ניתוק מהמציאות.

זה לא שולי, זה גם מוכיח שיש לו כלים והוא לא משתמש בהם. אם מתיחסים גם לליגה. יש לו מספיק כלים התקפים לשחק כדורגל יותר טוב ויפה. אבל עם החלק הגדול של הדברים שלך לגביו אני מסכים.