גביע המדינה :: מארחים את חולון לגמר הגביע

מכבי-תלאביב

(Zichelior) #1

מכבי תל אביב מגיעה השבוע לראשונה למבחן על תואר. חצי גמר גביע המדינה, 18:45. היריבה: מכבי אשדוד. המיקום: ההיכל.

למכבי תל אביב ישנו חומר השחקנים הטוב ביותר בליגה בפער ניכר, אך למרות זאת אסור לה לבוא שאננה. מכבי אשדוד היא קבוצה ראויה, והיא יכולה להקשות על הצהובים.

המטרות שהוצבו השנה ביד אליהו הן הגעה להצלבה, זכייה באליפות המדינה, וכמובן זכייה בגביע המדינה. לכן המשחק הערב חשוב ביותר. על הצהובים להימנע ממעידות ולהגיע לגמר ביום חמישי. היחס למשחק במועדון הצהוב-כחול הוא כאל משחק יורוליג.

מבחינת מצבת השחקנים שתעמוד לרשותו של ספאחיה, דשון תומאס ודיאנדרה קיין לא נרשמו למשחק. זו הפתעה מסויימת, כיוון שההערכה הייתה שקיין, שחקן הגנה מצויין, יופקד על השמירה על סק הנרי הנהדר של אשדוד. נראה שההחלטה של ספאחיה לוותר על הגארד נועדה לחזק את המסה בפנים הצבע של מכבי על ידי רישומו של ארטיום פראחוסקי למשחק, פעולה שמטרתה גם לתת מענה פיזי לג’ראלד לי מתחת לסל.

אחת החוזקות של היריבה מנגד הוא הריבאונד. מכבי אשדוד היא קבוצת הריבאונד הטובה בליגה, עוד נתון שהביא את הצהובים לרשום את פראחוסקי על חשבונו של קיין.

למכבי תהיה משימה קשה הערב, והיא תנסה להגיע בפוקוס ובמוכנות שיא כדי להבטיח את התמודדותה בגמר, נגד המנצחת במפגש חצי הגמר המקביל בין הפועל ירושלים להפועל חולון.


(Zichelior) #2

אחרי חצי גמר מורט עצבים, מכבי מגיעה לגמר הגביע נגד הפועל חולון (ולא הפועל ירושלים), ותנסה הערב להניף את גביע המדינה. הצהובים, שזכו בתואר בשמונה העונות האחרונות ומחפשים לזכות בגביע תשיעי ברצף, זכו כבר בגביע ווינר בפתיחת העונה והם רוצים את התואר המשמעותי הראשון העונה.

חולון, היריבה על התואר השני בחשיבותו בכדורסל הישראלי, תגיע אחרי רקורד נהדר על מכבי עד כה - 2:0 מוחץ.

מבחינת הסגל, בחולון הגארד המצוין קורי וולדן לא ישחק לאחר שנפצע בחצי הגמר ועבר ניתוח במיניסקוס, מה שישבית אותו למשך החודש הקרוב לכל הפחות.
אצל מכבי, בולדן ופראחוסקי לא נרשמו. דשון תומאס ודיאנדרה קיין שלא התלבשו לחצי הגמר - בפנים.
בעוד שהבלארוסי הגדול לא כל כך חשוב במאצ’אפ הערב, בולדן דווקא יכול להיות חסר לנבן ספאחיה. הוא מחזיק ב-15 חסימות העונה בליגה, המקום הראשון בקבוצה יחד עם טיוס, הוא פתח בכל משחקי היורוליג של הקבוצה (בהם היה כשיר) בחמישייה, וההחלטה על השארתו מחוץ לסגל הערב עשויה להיות משמעותית.

מבחינת שיטת המשחק, שתי הקבוצות משחקות כדורסל דומה, קצבי ומהיר, כך שאף אחת לא באמת תשלוט בקצב. מכבי צריכה להיזהר מגלן רייס ג’וניור. האמריקאי של חולון הוא סקורר נהדר, ווינר גדול, ואם מכבי לא תצליח לעצור אותו, הוא יוכל להיות המפתח של חולון לניצחון. שחקן נוסף שעשוי להקשות על הצהובים, הוא הקפטן לשעבר גיא פניני, שזכה בגביעים עם מכבי, הפועל ירושלים וינסה להוסיף לרשימה שלו את הפועל חולון.

יהיה מעניין לעקוב גם אחרי ג’ו אלכסנדר, האקס של מכבי גם הוא, שעושה עונה לא רעה בכלל אצל הסגולים-צהובים.

המפתחות של מכבי לניצחון הם ההגנה נגד השלשות של חולון והיכולת האישית שיציגו שני הגארדים המצטיינים פייר ג’קסון ונוריס קול. מכבי פייבוריטית כמובן, אבל אסור לה לזלזל ביריבה, בטח לא כאשר האיש על הקווים שלה הוא דן שמיר המבריק.
מחכה לנו קרב נהדר כיאה לגמר גביע.

הערב, 21:00, בהיכל.