אז החלטת שאתה כותב טור

(Aimarito) #1

snoopy-writing

קודם כל, בהנחה שלראשונה נכנסת לספורטאנטר והתחלת לכתוב, ברוך הבא! ספורטאנטר הוא המקום בו תוכל להתחיל לשפוך את כל מה שעולה לך לראש כשזה מגיע לספורט. בנוסף, אם הפוסט שלך באמת יהיה טוב, הוא עוד עשוי לעלות לעמוד של ספורטאנטר בפייסבוק, כך שהוא יזכה ללא מעט חשיפה.

download

רגע לפני שאתם כבר אוספים את פרס הפוליצר שלכם, אתם חייבים לזכור: אתם חייבים לעמוד בסטנדרט הכתיבה של ספורטאנטר! ספורטאנטר מנסה ומשתדל לעמוד בסטנדרט כתיבה גבוה כדי שהוא לא יהיה סתם עוד פורום אינטרנטי, אלא שהוא יהיה המקום בו יהיו הכותבים הכי טובים בכל הנוגע לספורט.

חשוב לציין שבמידה שהפוסטים שלא יעמדו בסטנדרט לא יפורסמו, לא יואשרו או אפילו ימחקו

אז מה צריך לדעת?

• יש לפרסם בדיון הרלוונטי. לדוגמא: אין טעם לפרסם על מצב הסגל של ריאל מדריד בדיוני משחק של ברצלונה. בנוסף, ** אין צורך לפתוח דיון חדש על כל פוסט או טור אותו אתם רוצים לכתוב **. חפשו את הדיון המתאים ותפרסמו בו.

• אין מקום לשגיאות איות ודקדוק. בין אם אתם מודעים לעובדה שקצת קשה לכם לעמוד בכללי איות ודקדוק, אתם מוזמנים לבקש מאדם נוסף שיעבור על הדקדוק שלכם לפני שאתם מעלים את הפוסט. כתיבה איכותית מתחילה מעברית תקנית.

• בניגוד לכתיבת פוסטים ברשתות חברתיות, כתיבה תקנית לא נעשית בכתיבת שורות רנדומליות אחת אחרי השנייה (או במונח המקצועי, “שורות שבורות”), אלא בפסקאות. למה הכוונה?

שורות שבורות:

אני בהחלט לא מסכים איתך, מסצ’ראנו עדיין יכול להמשיך לשחק בקבוצה אירופאית.

בכללי אני נגד מעבר לליגה הסינית עבור שחקנים שעדיין מסתכלים על עצמם כמקצוענים.

אם הוא רוצה להספיק לשחק באופן מקצועי ולהרוויח כסף זה דבר אחד, אבל במידה והוא רוצה לקחת חלק במונדיאל זה כבר סיפור אחר לגמרי.

הליגה הסינית לא קרובה אפילו לרמה התחרותית של הליגות באירופה, ואני מאוד אופתע אם סמפאולי יחשוב עליו ברצינות לקראת רוסיה.

מצד שני, יש בכלל מישהו שיכול להחליף את “אל חפסיטו” כקשר אחורי בנבחרת?

יש מישהו שמתקרב אליו בכלל לאיכויות ההגנתיות שלו?

פסקאות:

אני בהחלט לא מסכים איתך, מסצ’ראנו עדיין יכול להמשיך לשחק בקבוצה אירופאית. בכללי אני נגד מעבר לליגה הסינית עבור שחקנים שעדיין מסתכלים על עצמם כמקצוענים.אם הוא רוצה להספיק לשחק באופן מקצועי ולהרוויח כסף זה דבר אחד, אבל במידה והוא רוצה לקחת חלק במונדיאל זה כבר סיפור אחר לגמרי.

הליגה הסינית לא קרובה אפילו לרמה התחרותית של הליגות באירופה, ואני מאוד אופתע אם סמפאולי יחשוב עליו ברצינות לקראת רוסיה. מצד שני, יש בכלל מישהו שיכול להחליף את “אל חפסיטו” כקשר אחורי בנבחרת?
יש מישהו שמתקרב אליו בכלל לאיכויות ההגנתיות שלו?

רואים את ההבדל? מסודר וקריא יותר לעין.

• אין לקלל בזמן דיון או טור ו/או לרדת לפסים אישיים!

• למרות שזה מפתה לכתוב בעיקר טורים, נסו להשתתף בדיונים. חלק מהפוסטים הטובים ביותר של הפורום הגיעו מתוך דיון שהצליח להתפתח למספר כיוונים ונקודות. קריאת ולקיחת חלק דיונים הן אבני הדרך להתפתחות הכתיבה. לא לומדים הרבה רק מלכתוב מונולוגים. נסו לתרום לכל דיון ולנסות לנסות להביא את זוית הראיה שלכם לדיון.

אלו הכללים הבסיסיים לכתיבה נכונה, בין אם אתם רוצים לכתוב תגובה או טור. כמובן יש דברים אספקטים נוספים בכתיבה אותם לומדים עם הזמן: בניית טיעון, שימוש נכון במדיה, איסוף מידע וסטטיסטיקות ועוד. צעד אחרי צעד אתם תגיעו לשם.

תשמרו על הכללים, ואתם בהדרגה תרגישו בהבדל.

images (1)

ברוכים הבאים לספורטאנטר