מחזור 8:: הפועל ירושלים מארחת את מכבי תל אביב למשחק החם של העונה


(אוריין יפה) #1

הערב ייפגשו מוליכות ליגת ווינר סל למשחק החם של העונה! בקלאסיקו הישראלי, תארח האלופה הפועל ירושלים את מוליכת הטבלה מכבי תל אביב.

מה שלומך מכבי תל אביב?

מכבי תל אביב חידשה את הסגל שלה כמעט לגמרי ובנתה קבוצה שמראה אופי ויכולת לחימה. היא היחידה בליגה שנמצאת כרגע במאזן מושלם של 7 ניצחונות מתוך 7 משחקים ומוליכה את הטבלה עם 14 נק’.

במשחק האחרון בליגה מכבי מנצחת בקלות את עירוני נס ציונה 98:68 ובזירת היורוליג, היא התאוששה השבוע מההפסד מול ברצלונה וניצחה בבית את ז’לגריס קובנה 81:74. נוריס קול כיכב עם שיא עונתי של 26 נק’, ועזר לקבוצה לעלות למאזן של 6:4 ניצחונות ביורוליג ולהתמקם במקום ה-5 בטבלה.

מהמשחק ייעדרו דיאנרה קיין וארטיום פראחובסקי.

מה שלומך ירושלים?

ירושלים מוסיפה לשורותיה בין היתר את האקס קפטן של הצהובים, יוגב אוחיון. היא כרגע נמצאת בצמרת בצמוד למכבי תל אביב ולהפועל חולון עם מאזן של 6 ניצחונות והפסד אחד.

במחזור האחרון לפני הפגרה הפועל ירושלים ניצחה 90:78 את בני הרצליה ובמהלך הפגרה ערכה משחק אימון מול מכבי חיפה בו ניצחה 85:80 עם 16 נק’ של אלן אומיץ’.

בזירת היורוקאפ, הפועל ירושלים נמצאת במאזן של 4 הפסדים ו-2 ניצחונות, ומגיעה לקלאסיקו הביתי לאחר ניצחון ביתי 93-81 על לייטקביליס פוניבז’ שממקם אותה במקום ה-5 בבית.

מהסגל ייעדר טרנס קינסי.

מצב המפגשים?

משנת 2015, הפועל ירושלים ניצחה ב-6 מתוך 7 משחקי הקלאסיקו בליגה. מכבי תל אביב אומנם ניצחה את הפועל ירושלים בארנה פעמיים במעמד הגביע, אך בעונה הרגילה היא עומדת על 5 הפסדים בביתם של האדומים.

האם מכבי תל אביב תראה שהשינויים השתלמו ותשנה את הסטטיסטיקה לטובתה? או שהפועל ירושלים ימשיכו להגן על תואר האליפות ויעלו למקום הראשון בטבלה?

21:00, פיס ארנה, ירושלים.