לונזו בול: הרוקי של הלייקרס: טריפל דאבל הראשון


(ItamarLA) #1

לונזו בול - ילד של אבא או שחקן כדורסל ברשות עצמו?

לוס אנג’לס לייקרס רוצה להחזיר קצת מכבודה האבוד השנה, כאשר התחזקה בשחקן כמו ברוק לופז ורכש נוסף, במטרה להתחזק ולהחזיר עטרה ליושנה.
אבל השחקן המרכזי שהובא, ואולי השנוי במחלוקת מביניהם, הוא לונזו בול.

לונזו אנדרסון בול. כמעט 2 מטרים (1.98) משחק בעמדת הרכז. אביו של לונזו, לאוור, הוא בהחלט דמות שנוייה במחלוקת, שזכור לנו עם כמה אמירות שובינסטיות ותוקפניות כגון: “לונזו כבר עכשיו טוב מקרי”,
“הייתי מחסל את ג’ורדן באחד על אחד.” יעקב בוזגלו בהחלט אבק לידו.
אבל בוא נתחיל מההתחלה של סיפור הבחירה השנייה בדראפט 2017.

לונזו בול רכזה של הלייקרס, נולד ב-27 לאוקטובר 1997 בקליפורניה ולא מזמן חגג יום הולדת. הוא בן 20 עם אבא שאפתן מאוד.
לונזו התחיל את דרכו בקבוצת התיכון המקומית של הילס, שם העמיד ממוצעים של טריפל דאבל (23 נק’ 11.3 ריב’ ו11.7 אס’) והוביל את התיכון שלו למאזן מושלם של 35-0. הוא זכה ב-MVP, במר כדורסל של ארה"ב, בהרבה תארים אישיים שאפשר להתגאות בהם בגילאים האלו.

לקראת עונת 16/17 עבר לונזו לשתף פעולה עם טיג’יי ליף שלנו באוניברסיטת UCLA - הוא הוביל אותם עד לשמינית הגמר של הטורניר, שם נעצר מול קנטאקי ומכללתו הודחה. אבל זה לא מנע ממנו להעמיד ממוצעים של 14.6 נק’ ו7.6 אס’. בעקבות זה הוא גם נבחר לחמישיית העונה.
image

בדראפט 2017, נבחר לונזו על ידי לוס אנג’לס לייקרס בבחירה השנייה בדראפט. את משחקיו הראשונים בקבוצה עשה בליגת הקיץ, נגד פילידלפיה ששם תרם 36 נק’,11 נק’,8 ריב’.
ברבע הגמר מול ברוקלין, שוב לונזו נתן הופעה טובה עם 14 נק’ 9 ריב’ ו7 אס’.
הופעותיו המצויינים במשחקי ההכנה רק הגדילו את הציפיות מהרוקי של הלייקרס.
אבל לצערו, משחק הבכורה שלו ב-NBA הסתיים במפח נפש עבורו, בגלל ששיחק רע מאוד וקלע 3 נק’ בלבד ב1/6 מהשדה.
לאחר המשחק, פטריק בברלי התראיין והקניט את לונזו, כגון “חלש מ*****” ועוד כמה כינויים יפים. אביו של לונזו, לאוור, שכבר עורר לא מעט מהומות ופרובקציות, לא נשאר אדיש לכך ותקף חזרה את הגארד של הקליפרס. “סתום את הפה ה******” “מי אתה בכלל?”, ותוסיפו לזה את העובדה שהמשחק שודר במלא מדינות ומחוף לחוף - משחק בכורה די טראומטי לכוכב הצעיר.

במשחק השני זה היה סיפור אחר לגמרי, הוא כמעט רשם טריפל דאבל והשתיק את כל המבקרים והזבובים סביבו. מוקדם עוד לשפוט את לונזו, היו לו הופעות טובות, והיו לו גם פחות. בנוסף התראיין פעם אחת ואמר לאחר הפסד “טעויות טיפשיות שלי הרגו את המשחק.” הוא נמצא תחת העיניים הבוחנות של כל פרשני ה-NBA וצופיו, בגלל אמירותיו של אביו, ובעיקר צ’ארלס בארקלי מ-TNT, שלאביו של לונזו היה סיכסוך די מתוקשר איתו. לונזו עוד צריך להסתגל ולהשתפר, אבל עדיין - טעות הוא לא. נותר רק לעקוב אחריו ולצפות בו.

23224747_1779720698987908_2108417316_o


העונה הסדירה 2017/18 :: הפנומן של הקאבלירס הפציץ 57 נקודות !
(ItamarLA) #2

9 נק׳, 5 ריב׳, ו6 אס׳ ללונזו בהפסד לסלטיקס 107-96


(titi camara) #3

4-15 מהשדה ומשחק רביעי רצוף לא קולע בדאבל-פיגרז.

כישרון יש לו בכמויות ולדעתי יהפוך לכוכב ענק אחרי שיסתגל לליגה.


(Giggsy) #4

“מכיר”(לא ראיתי אותו אפילו שנייה משחק) אותו רק מכמות התגובות של אבא שלו בראיונות שונים. האיש על סמי הזיה אם הוא אומר שהוא יכול לנצח את MJ באחד על אחד.


(ItamarLA) #5

אבא שלו דמות מאוד שנויה במחלוקת,אם היה לי שקל על כל אמירה או התבטאות מעוררת מחלוקת שלו…


(titi camara) #6

אבא שלו עושה לו המון נזק, הילד 24 שעות תחת אור הזרקורים וזה בדיוק מה שרוקי צעיר לא צריך, יש אוהדים שכבר עכשיו מחזיקים אצבעות שיכשל כדי לצחוק על אבא שלו.
אבל הכישרון נוזל לבול מהאוזניים ואני מאמין שעד סוף העונה כבר יהפוך לשחקן מוביל בקבוצה.


(Giggsy) #7

ראיתי ראיון של האבא- לוואר בערוץ ESPN והוא התנצח שם עם אחד הפרשנים של תכנית הספורט שהוא התארח בה.

ההזוי הזה אמר שהבן שלו כבר היום יותר טוב מסטפן קרי ושהילד עושה קסמים ושיש לו את ה"הילה" של מג’יק ג’ונסון.

הפרשן לא ידע איך לאכול אותו ומה שכן הוא אמר שהוא יודע שלבן של לוואר(האבא) יש המון כישרון אבל הסיבה היחידה שהוא כנראה לא יצליח בליגה הזאת זה בגלל הררי הציפיות שהאבא בנה סביבו.

הבנאדם רצה לעשות מותג נעליים של 3 הבנים שלו כמו שנייק עשו בזמנו(ועדיין מוכרים את הנעליים הללו) את האייר ג’ורדן עם מייקל ודרש סכום הזוי(לא זוכר את הסכום אבל זה באמת היה סכום לא הגיוני).


(titi camara) #8

בול רושם את הטריפל דאבל הראשון שלו והופך לשחקן הצעיר ביותר בהיסטוריה שעושה זאת תוך כדי שהוא עוקף את לברון ג’יימס ב-5 ימים שלמים ! :smile:

19 נקודות, 13 אסיסטים ו 12 ריבאונדים זאת השורה הסטטיסטית של בול, יש לציין שעוד במשחק השני שלו בליגה היה רחוק ריבאונד אחד מטריפל דאבל עוד יותר היסטורי.
כמובן שהלייקרס הפסידו :grimacing:


#9