המשחק המרכזי - משחק עונה?

הפועל-בארשבע
מכבי-תלאביב
ליגתהעל

(Shai Hershko) #1

הערב יפגשו 2 מהקבוצות הדומיננטיות ביותר בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, למפגש שהתרגלנו להגדיר כמשחק עונה, אך האם עוד אפשר לקרוא לו כך?

בפינה הצהובה - מגיעה כל הדרך מהמרכז, מכבי “רכש אגרסיבי” תל אביב

בפינה האדומה - במגרשה הביתי, הפועל “לא רק תקופה” באר שבע

לשתיהן יש הרבה מה להוכיח, שתיהן מגיעות אחרי הפסדים במסגרת הליגה האירופית, אבל חשוב יותר:

שתי הקבוצות מגמגמות, לא מרוויחות את הנקודות בקצב של השנים אחרונות ובעיקר לא מציגות יכולת משכנעת.

במכבי תל אביב ירצו לשכוח את יום חמישי האחרון ותצוגת הנפל מול אסטנה, במהלכה חגג קאבאננגה הקונגולזי על ההגנה הלא מאורגנת של מכבי וראיקוביץ’ הלא מרוכז. הקבוצה, שממוקמת במקום ה-4, עם 14 נקודות, שניצחון יכול להצמיד אותה לבית"ר ירושלים המשכנעת, תקווה לראות את קיארטנסון חוזר לעניינים, או לפחות מישהו משחקני הרכש הנוצצים עושה את ההבדל בזירה המקומית.

בהפועל באר שבע לעומת זאת, יכולים להיות מאוכזבים. משחק טוב מול סטיאווה, קבוצת הפאר הרומנית לא הספיק לה בשביל הנקודות, וכנראה שהאלופה מהדרום תתחרט על אי ניצול המצבים בהמשך. הקבוצה, שממוקדמת ממש מתחת ליריבתה התל אביבית, במקום ה-5, עם 11 נקודות ומאזן שערים רע מאוד של 6-8, תנסה לנצח ולהצמד לצמרת ולהראות שגם בעונה כזו, היא עדיין המכונה שראינו בשנתיים האחרונות. הפסד מצד שני, ירחיק אותה לכדי 6 נקודות מתל אביב ובית"ר ויקשה עליה להכנס לעניינים.

המשחק היום יכול להעיד על איך תיראה העונה של כל אחת מהקבוצות, למרות שמדובר רק בתחילת העונה ובמפגש הראשון בין השתיים, ייתכן ותהיה לו השפעה על המומנטום של שתיהן.

מהצד יביטו 3 המובילות, שנהנות מאוויר הפסגות לעת עתה, ויקוו לתיקו בין השתיים שישאיר אותן בטופ, לעוד שבוע.

כצופים ניטרלים, נקווה לתצוגת כדורגל, ומי יודע, אולי גם לנוק-אאוט.

מה הההימור שלכם, ניצחון חוץ ראשון של מכבי בטרנר, האלופה תשמור על המבצר, או תיקו נוח?


(Santiago_Munez) #2

ניתוח קטן שלי על מה שקרה אתמול: