אלי טביב: אחד מהאנשים השנויים במחלוקת בכדורגל הישראלי

ביתר-ירושלים

המשכתי את הדיון עם הקו שהנחלת מבחינת ה-״לקח״. אבל לא נתווכח איזו מילה יותר מתאימה.

כן עושה כסף, לא עושה כסף, הבן אדם לקח מועדון שאף אחד לא רצה להתקרב אליו. קורנפיין עשה שמיניות באוויר ולא הצליח להזיז דבר. קצת מצחיק שאני מסנגר על אלי טביב אבל הצדק עומד לטובתו במקרה הזה, לדעתי.

נעזרתי במכונת הזמן של גוגל, תעשה טובה ותן לחיצה, בבקשה ממך:

דרושה נדבה: בית"ר ירושלים מחפשת תרומות
״המצב הכלכלי של הצהובים-שחורים מחריף. קורנפיין מחפש משקיע שיממן טיסות למחנה אימון בגרמניה, עליו שילם אוהד הקבוצה. אפילו ארוחת הצהריים נתרמת.״

http://www.one.co.il/Article/17-18/1,1,2,0/182022.html

אז נכון זה כתבה מוואן, אבל תסכים איתי שהמצב הכלכלי היה אכן בקרשים?
תסכים איתי שיש עוד מלא כתבות כאלו ברשת ואין עשן בלי אש? טביב הגיע למועדון הזה כמלאך בשדה קוצים.
״לקח״ ממש ריקבון והפך אותו למשהו אחר לחלוטין. משהו שמאפשר לאוהדים להיזכר בימים הטובים. זיכרון קצר כל כך שנשכחו כל הקשיים הכלכליים.

כל עוד הוא לא רצח או גנב, באותו מצב של המועדון - מה זה משנה איך הוא עושה את זה? אז עכשיו אתה רוצה גם נוער? שחר במכבי חיפה כמה זמן כבר? איכשהו הגענו למצב שאנחנו משווים אותם האחד לשני שזו טעות בפני עצמה.

מכל הנאמר אני מבין שדבר אחד ממש מציק לך וזה המבנה האירוגני והנושא הכספי.
שוב אומר - צריך סבלנות. ברור לכולם שטביב אינו שחר ולא קרוב להיות דומה בשום דרך. על זה נסכים.
באותה מידה טביב יודע טוב מאוד שלהציג מועדון כמו מכבי חיפה למשקיע פונטציאלי, זו הצעה אטרקטיבית.
על זה שטביב אוהב כסף שוב נסכים. אם לא יקרה משהו דומה למה שקרה בהפועל תל אביב, אולי הוא עוד יוכל להראות לנו למה הוא כל כך מצליח במיאמי.

אם תרשה לעצמך להסתכל על זה מזווית עסקית, הוא עושה אחלה עבודה. אתה צודק לגמרי שברגע שב״ש תלחץ על הדוושה, היא תפתח פער לכל הליגה - לפחות ככה זה נראה כרגע. אתה זוכר איזה פער היה לבית״ר מהפלייאוף העליון בכלל, לפני כמה שנים בודדות?

בתור אוהד בית״ר (אני לא), הייתי נהנה מכל רגע שטביב עושה את מה שהוא עושה ומקווה שהוא יעשה על בית״ר את עסקת חייו לאדם זהה לפרופיל של יעקב שחר. מה כרגע? שימשיך בדרכו המוזרה לקדם את העסק הזה, זה עובד יופי.

(Giggsy) #22

תסכים איתי שהסיטואציה של קורנפיין היא שונה לגמרי בגלל שהוא היה תלוי במעסיק שלו זה לא אותו דבר.

טביב הוא כאן הבעלים, הוא לא תלוי באף אחד אחר בשונה מאיציק קורנפיין שהיה צריך להוריד משכורות ביותר מ-50% לשחקנים ולחסוך בעלויות אחרות בגלל שארקדי גאידמק “סגר את הברז”.

מבטיח לך שכל עוד יגיע לבית"ר ירושלים בעל הון רציני חף מאינטרס בית"ר ירושלים יכולה להיות מועדון ברמה מאוד גבוהה במיוחד עם הקהל שעומד מאחוריה. להרחיב את הצוות המקצועי, לבנות מתקן אימונים ראוי, לפתח את הנוער ולהשקיע שם כסף ולהלחם בקהל העוין שלה(זה לא כזה קשה כמו שחושבים - שימו כמה אנשים בכלא+תנו קנסות גבוהים וכולם יהפכו להיות ילדים טובים) אלו חלק מהדברים שעם ניהול נכון של 20-30 מיליון שקל אפשר לעשות שם משהו יפה. אפילו לא צריך את כמויות הכסף ששחר, ברקת וגולדהאר שופכים שם. הבעיה היא שכל תקופה מגיע משוגע אחר. מבטיח לך שאם רק 10% מכל הכסף שנזרק בתקופה של ארקדי גאידמק היה מושקע בצורה נכונה ונבונה בית"ר ירושלים כיום הייתה נראית מועדון הרבה יותר מסודר. הדשא בבית וגן נראה כמו שדה חפירות עם כל הבורות שיש שם בדשא. מחלקת הנוער נראית כמו מחלקה בסיכון. אנחנו מדברים על מחלקה שקבוצת הנוער שלה זכתה באליפות לנוער עם עידן ורד, אבי ריקן, דן אייבינדר, קובי מויאל שי חדד, שמוליק קוזוקין וחן עזריאל. גם שיר צדק שהיום נמצא כבלם מוביל בהפועל ב"ש התחיל שם. היום לא תמצא שם שחקן אחד לרפואה ששווה להעלות לבוגרים כי אין שם כלום וכמו שאמרתי - טביב לא משקיע שם כסף ואני בהחלט מאמין שהוא ישלם על זה בסוף כי מהשחקנים האלה בדיוק הוא עושה כסף ומוכר להפועל ב"ש, מכבי ת"א ומכבי חיפה.

בית"ר ירושלים, הגיעה לתקציב שיא בתקופת אלי טביב.
הקבוצה מהבירה העמידה העונה תקציב של כ-38 מיליון שקל, גדול בכ-5 מיליון שקל מהעונה החולפת בה עמד התקציב על כ-33 מיליון שקל.

https://www.20il.co.il/ליגת-העל-בעונת-201718-ישבר-שיא-גובה-התקציבי

http://www.one.co.il/Article/17-18/1,1,2,0/299723.html?ref=rss

(Giggsy) #26

תגובה מפורום של אוהדי בית"ר ש"מרגישים" את הקבוצה שלהם יותר ממני :

"טביב כן משקיע כספים, אין לו באמת ברירה [אלא אם הוא מעמיד תקציב מינימום]
מה שכן הוא רושם את ההשקעה כהלוואת בעלים [כמו כמעט כל בעלים בעצם] ובדרך
כלל לוקח את הכסף בהזדמנות הראשונה.
טביב בנה על הופעה מוצלחת יותר באירופה ככה שהוא הפסיד שם קרוב ל5 מיליון שקל
הכנסות לפי הערכות של האתרים אם היה מגיע לאותו מעמד של שנה שעברה.
כמו כן טביב כבר היה בטוח שבשלב הזה כן יהיה ספונסרים שיזרימו כספים שלא היו שנה
שעברה. אל תשכח שההכנסות השנה גדלו ב2-3 מיליון שקל.
אז במצב הנוכחי הוא יצטרך להזרים באזור ה8 מיליון שקל אלא אם קונטה יימכר בקיץ
ויחזיר לטביב את ההלוואה שהוא נתן לקבוצה.
קונטה הוא גם כנראה הסיבה שהוא לא לחוץ למזער הפסדים בינואר כמו שחרור שחקנים
ולהרוויח חצי מיליון יורו על סאבו ולא להביא כמעט שחקנים מנגד, אבל לא הייתי שולל את זה.

בעצם אחת הבעיות הגדולות בטביב כאוהד שהוא ממהר מאוד למזער נזקים.
אם זה לא היה המצב התקציב בעצם היה גודל ב2-3 מיליון כל שנה ובאמת היינו
רואים גרף התקדמות."

(titi camara) #27

אז טביב רוצה למזער נזקים ולהחזיר את ההשקעות, אבל השאלה שאוהדי בית"ר צריכים לשאול את עצמם זה האם מקצועית בלי טביב בית"ר הייתה מצליחה יותר ? אני די בטוח שהתשובה היא לא.

(Giggsy) #28

אני בטוח שכן, אולי לא מיידית אבל לאורך זמן עם השקעה נכונה ונבונה בית"ר ירושלים יכולה לבנות קבוצה טובה אם יהיה בעל בית נורמלי מאחוריה.
אם יגיע בעל בית עם חזון וזה לא חייב להיות מולטי מיליונר כמו גולדהאר שישקיע בבניה של בית"ר ירושלים כמועדון כדורגל ולא כקבוצת כדורגל(ויש הבדל מטורף בין הדברים) אפשר לבנות שם משהו טוב.

זה הגיוני שבית"ר כקבוצה במעמד שלה לא מתחרה עם שאר קבוצות הצמרת על השחקנים הטובים בליגה ? למה מאור בוזגלו(ואני לא מדבר עכשיו על “תופעות הלוואי” שהוא יביא איתו לקבוצה) שכבר כמה חודשים ידוע שהוא שחקן במשא ומתן ובסוף הולך למכבי חיפה, איך בית"ר לא מוזכרת כקבוצה שרוצה אותו ? למה כל שחקן שמגיע ונותן עונה טובה לא מקבל הארכת חוזה עם שדרוג ונבעט אוטומטית מהקבוצה ?
אם אוחנה לא נמצא במערכת גם עידן ורד היה מועף על טיל וטביב היה מוצא את השחקן הכישרוני התורן הבא בתור. מביא שחקנים מתים ב-50 אג’ כדי שאולי בבית"ר הם “יחזרו לעצמם” ושהוא יוכל לעשות(כמו החיקוי של אסי ישראלוף לטביב ב"בובה של לילה") “השבח וטראח”.

(titi camara) #29

מה שאתה כותב נשמע הגיוני, בתיאוריה אני מסכים שהפיתרון שהצעת הוא הכי טובה, אבל בפועל איזה בעל בית משקיע ותורם ומביא יותר תוצאות בשטח מאשר טביב ? אני לא מדבר כמובן על אלונה, גולדהאר ושחר, כי הסיכוי שתמצא בעלים כזה שואף כמעט לאפס.
טביב לא מושלם(רחוק מזה), אבל אחרי הבעלים הנ"ל לדעתי הוא הכי טוב לבית"ר.

(Giggsy) #30

חסר אנשי עסקים שאוהדים את בית"ר ? שגדלו על אוחנה, מלמיליאן דני נוימן ויוסי מזרחי ?

שירצו להביא את בית"ר כמועדון לקדמת הבמה בכדורגל הישראלי ולא יפחדו להוציא כסף באופן מושכל ?

וזה נשמע כאילו אתה אומר “אין ברירה, שבית"ר ירושלים תישאר עם אלי טביב בגלל שכביכול אין מישהו אחר”, לא מסכים עם הקביעה הזאת.

(titi camara) #31

מעזיבת גאידמק(כשהפסיק להשקיע) ועד טביב איפה היו אנשי העסקים האלה שגדלו על אוחנה ומלמליאן ? ברור שיש אנשי עסקים כאלה, אבל הם לא כאלה שישקיעו כספים בבית"ר.

(Giggsy) #32

ראו את הבלגן שקרה עם 2 השחקנים המוסלמים הצ’צ’נים וכנראה אמרו לעצמם(בצדק…) “מה אני צריך את הכאב ראש הזה על עצמי ?”

אל תשכח שהקבוצה הייתה עם לא מעט גירעונות והפסדים - גם ככה לא כל אחד היה קופץ עליה.

(titi camara) #33

מסכים בהחלט, ואני בטוח שתסכים איתי שזה שטביב לקח את בית"ר במצב כזה נרשם לזכותו, לקח קבוצה חולה ומפורקת שאף אחד לא היה נוגע בה והפך אותה לקבוצת צמרת לגיטימית לגמרי.
הבחור לא מלאך, אבל לבית"ר הוא עשה טוב ויכול להיות מאוד שהציל אותה מירידת ליגה אם המצב הקודם היה נמשך.

(whykds) #34

טביב מייצג את כל מה שרע בכדורגל הישראלי. בית״ר מייצגת את כל מה שרע בכדורגל הישראלי. נשמע שידוך טוב.

(Giggsy) #35

תפריד רגע את לה פמיליה וגזענות כי גם למכבי חיפה יש את האולטראס שלהם(מוטות ברזל כשאלישע לוי אימן שם), גם להפועל(סימנים נאצים למיניהם, מועל יד קללות מחרידות לכל דבר שמסמל מכבי), גם למכבי(קריאות למהראן ראדי).

בלעדי הדברים הללו(שכל המוסדות החוקתיים במדינה מתנערים ממנה - התאחדות, בית משפט, משטרה וכן גם מדינה) חושב שבית"ר הייתה יכולה להיות אחלה קבוצה.

לבית הדין של ההתאחדות קל להתנער - כל פעם שהקבוצות מגיעות אליהם הכי קל זה לתת קנס כספי כדי להצדיק את הקיום של המקום הזה. במקום שייקחו את האנשים האלה, יצלמו אותם, יקנסו אותם, ישפטו אותם ואם צריך גם יכניסו אותם לכלא. אף אחד לא עושה את זה כולם מתעלמים. איציק קורנפיין ניסה לעשות שינוי בעניין הזה וכולם הפנו לו עורף, אף אחד לא עזר לו. האוהדים הללו היו בכוונה עושים דברים כדי שבית"ר תגיע לבית המשפט ותינזק. במקום שיעזרו ויגידו: אנחנו לא ניתן להם פרס, היו קונסים את הקבוצה, נותנים רדיוסים, מורידים נק’ וכו’.

(p.p.o.v) #36

יכול שיהיה איש עסקים טוב ככל שיהיה…עין לכדורגל…סבבה…אבל התנהלותו היותר מידי לא מתחשבנת, “שמה פס” וחסרת כבוד (באמת להתחיל למנות?!), הגישה והסגנון וכל שאר המעללים בהם הסתבך בעבר מסובך כיום וכנראה שיסתבך בהמשך, עם גורמים עבריינים כאלה ואחרים, המדיניות שהוא מוביל שרומסת כל ערך ספורט אפשרי - מול שחקנים, מול מאמנים, גורמת לתחושת הקאה. פשוט ככה, כל אלה מעידים כי אין לו מקום בכדורגל (שהוא ציבורי במהותו- מה לעשות).
יתרה מכך, כל הכישורים הללו של מר טביב מעידים בעיקר עלינו כחברה, על המוסדות שמנהלים את החברה הזו ועל האין תקווה לספורט הישראלי (כנראה יהודי). למען השם הבנאדם עבריין מורשע!
שישקיע גם מיליארד דולר - שיצליח עם בית"ר (ואז ירסק אותה בכוונה כשיעזוב כמו שעשה לכפר סבא והפועל תל אביב) אין לו מקום בכדורגל - הוא לא בא באמת מאהבה לכדורגל אלא נטו כסף, ועם כל הנאיביות, אין לזה מקום בכדורגל, בטח כשאתה רומס כל דבר אפשרי בדרך, העיקר לשמור על האינטרס הכלכלי שלך (שלא תמיד הוא כזה קריטי עבורו). אפשר, רצוי וצריך לעשות דברים גם אחרת ועדיין להתנהל נכון כלכלית.

בושה שאדם כמוהו בעלים של קבוצת כדורגל ובושה עוד יותר גדולה למדינת ישראל שממשיכה לאפשר דבר שכזה.

(Dnlshrem) #37

אני רק תגובה קטנה - אין לי באמת ידע על טביב, על פועליו והאם הוא ראוי או לא להחזיק בקבוצת כדורגל בישראל - אבל הכדורגל, בישראל, ובכל מקום בעולם, איננו ציבורי ולמיטב ידיעתי אף פעם לא היה, באף תצורה. מועדוני כדורגל הם עסק פרטי, וככאלה אין לבעלי הקבוצות שום מחויבות כלפי אף ציבור, על פי חוק.
הכדורגל הוא של כולנו באהבה ובתחושות, אבל הוא עדיין עסק פרטי, לטוב ולרע.

(p.p.o.v) #38

הכוונה היא שכדורגל הוא ציבורי במהות שלו- הוא שייך לכולם - גם אם יש מישהו שמחזיק בבעלות פרטית בקבוצה (ברור לך שלא כל הקבוצות בבעלות פרטית כן?) יש קהל שלם ציבור שלם שמעורב בזה, וגם בקבוצות בבעלות פרטית עדיין מקבלים כספי ציבור כתמיכה…ובתגובה יותר ישירה לתגובה שלך - נניח וזה עסק פרטי לחלוטין שיכול בעל הבית לעשות מה שרוצה - מה הקשר? מדובר באופן פרטני בבעל בית שהוא עבריין מורשע - שהעבר שלו בכדורגל ידוע וזכור טוב מאוד לאוהדי הכדורגל, לשחקנים ולמאמנים. ההתנהלות הכללית וכל החבילה הזאת שנקראת אלי טביב היא תעודת עניות לכדורגל הישראלי. איך אומרים במועדון לילה: “להעיייייףףף אותוווו”

שוב, לא משנה עכשיו בעלותת פרטית או ציבורית, שמחה של אוהדים עם זכרון קצר וראייה עוד יותר קצרה על כך שהמועדון בידיים עם כסף…מדובר במישהו שעל פי חוק אינו רשאי ובטח לא ראוי לשמש כבעלים של קבוצת כדורגל.

יש לנו מוסדות, תרבות ואנשים חלשים ולכן אלי טביב עומד ומשתין על כולם בקשת.
בושה

(p.p.o.v) #39

וכן יש קבוצות שהן בבעלות של עירייה…מה זו עירייה? משהו פרטי או ציבורי לדעתך?

יש גם בחו"ל קבוצות (מאוד גדולות גם) שאינן בבעלות פרטית

(Dnlshrem) #40

עם כמה שחידשת לי, לא נראה לי שעל מועדונים בסדר הגודל הזה אנחנו מדברים.

כך או כך, אני לא חושב שעם העובדה מעלה נתת בסיס מספק לטענה הזאת. הכדורגל, במהותו, איננו ציבורי.
אבל זה ויכוח שסוטה מהנושא המרכזי, שהוא טביב. עליו, לצערי (או שלא), אין לי הרבה לתרום.

(p.p.o.v) #41

מה הקשר לגודל מועדון כזה או אחר? מדברים על עובדות…

אתה מערבב בין הדברים חבר. העניין ה"ציבורי" הוא נדבך…לא בגלל שהכדורגל ציבורי או לא זה מה שאומר שאין לטביב מקום פה…זה הדבר הכי שולי והכי פחות חשוב ואתה נתפס על זה כאילו זה העיקר - שאגב - אין לך מושג וגם אמרת שאתה לא יודע…וראית גם שאתה לא יודע אז על מה אתה מבסס את זה שהכדורגל לא ציבורי באיזה שהוא אופן? חוץ מלומר לי שאני לא טועה וזהו…עכשיו עזוב ציבורי או לא.
אני הולך איתך רגע הכדורגל הוא עסק פרטי בלעדי של טביב - עדיין מכל הסיבות האחרות, תקנון, חוק you name it חייבים לאסור עליו מלהיות קשור בכלל לכדורגל בכל אופן.

(Dnlshrem) #42

חבר, המשפט הראשון שלי התחיל בסייג, וההודעה השנייה שלי אמרה שאנחנו סוטים מטביב, שלא הייתה לי כוונה להתייחס אליו כי אין לי מספיק ידע או עניין בנושא. אם הסקת מדבריי שאני ״מגן״ על טביב - חשוב להבהיר שאין לי שום יומרות בנושא הזה, לכאן או לכאן, פשוט כי זה לא מספיק מעניין אותי.

הכוונה שלי הייתה נטו לציין משהו שהפריע לי בהודעתך, כי אני לא חושב שזה צריך להיות חלק מטענותיך, היות והמציאות איננה כמתואר בהן - בהקשר הספציפי הזה. מועדוני כדורגל, במהותם, וברובם, אינם ציבוריים, למרות שהם סוחפים אחריהם ציבור גדול. גם במועדונים בהם ניתן Say לציבור האוהדים, אנחנו נוכחים לדעת שבעלי המאה הם בעלי הדעה (ברצלונה היא דוגמא מושלמת לכך), קל וחומר במועדון שלא מבוסס על המודל הזה, כמו בית״ר.

אני נוטה להאמין שאם היה תקנון, חוק, כל דבר, שמונע מטביב להיות בעלי קבוצת כדורגל בישראל, מישהו כבר היה מקים קול צעקה ויוזם מהלך להדחתו החוקית באמצעות מערכת המשפט. אני מאמין שיש בקרב אוהדי בית״ר עורכי דין אינטלגנטיים שידעו ליזום מהלך מהסוג הזה. לאור כך שזה לא קורה, אני לא חושב שהחוק מונע ממנו להחזיק במועדון.

כרגע, הבסיס לטענותיך הוא בעיקר אתיקה ורגש, ואני בטוח שיש הרבה אנשים נוספים ששותפים לדעותיך (כנראה בשרשור זה), אבל לצערי לא נראה שזה מספיק כדי לקחת את בית״ר מידיו של טביב.

אוסיף ואגיד שאם הוא באמת כל כך נורא כמו שאתה מתאר, הלוואי ואני טועה.